З кожним роком все більше випускників приваблює вища освіта за кордоном. Справа не в якості освіти в українських вузах, так як якість освіти в нашій країні завжди була на високому рівні. А в тому, що абітурієнтів приваблюють перспективи долучитися до нової культури, навчатися за новими програмами, і, чому б ні, надалі починати кар'єру в іноземній країні. Варто зізнатися, що і в Україні фахівці, які отримали вищу освіту в престижних Європейських (і не тільки) вузах завжди були в пріоритеті у роботодавців.
Перший крок, що потрібно зробити абітурієнтам, після того, як вони визначилися з професією - це використовуючи довідник, вибрати країну, де вони хотіли б продовжити навчання. Університети за кордоном представлені в переліку цього розділу з докладним описом.
Вибираючи університет за кордоном необхідно враховувати наступні фактори:
1) Політичні зв'язку України з цією державою.
2) Умови життя в даній державі.
3) Умови та рівень освіти - у цьому допоможе довідник вузів даної країни.
4) Можливість отримати безкоштовну освіту. А якщо таких домовленостей між Україною та обраною країною немає, то вартість освіти (потрібно враховувати ціни за житло, за комунальні послуги, за харчування, за транспортні послуги і т.д).
Після визначення з країною, наступний крок - це обрати вуз, вивчаючи довідник університетів. У пошуку Вам допоможе наш інтернет портал osvita.ua, на якому розміщений довідник зарубіжних університетів.
Не варто вибирати навчальний заклад за популярністю назви. У перелік зарубіжних ВНЗ потрібно заглядати, враховуючи обрану спеціалізацію. Тобто потрібно розглядати вищі не за загальним рейтингом, а саме рейтинг факультету обраного Вами предмета. Після цього, слід розглядати програми навчання на даних факультетах: наскільки вона відповідає базовим знанням випускників українських шкіл та училищ.
Важливу роль відіграє і рейтинг у роботодавців: є вузи, орієнтовані на підготовку майбутніх наукових діячів для держави - так звані академічні вузи, а є - орієнтовані на підготовку працівників для комерційних корпорацій, для індустрії бізнесу - це прикладні вузи. Тут уже слід враховувати обраний Вами шлях для подальшого життя.
При виборі вузу слід враховувати такі на перший погляд другорядні фактори як:
1) Вік вузу.
2) Викладацький склад.
3) Біографію викладачів, а також їх діяльність та заслуги.
4) Наявність студентського гуртожитку при вузі.
5) Вузька спеціалізація вузу, якщо така є.
Бажаючі навчатися в прикладних вузах повинні уважно вивчити можливості вузу забезпечувати стажування студентів в реальних успішних компаніях різних країн. А бажаючі продовжити вищу освіту в іноземному вузі як магістр або аспірант, в першу чергу повинні розглядати всі кандидатури наукових керівників вузу.
Є ще одна, досить цікава пропозиція, яку надають частіше найкращі вузи США, чого не зустрінеш у вітчизняних навчальних закладах. Ті, хто ще не визначилися з професією, навчання в США бакалавра починається з загального курсу і вже після вибрати вподобану спеціальність.
І наостанок, вибирати університет за кордоном потрібно ще й з урахуванням ступеня розвитку даної галузі в країні обраного Вами навчального закладу: наприклад, медицина добре розвинена в Німеччині та в Ізраїлі - а значить потрібно вибирати університети Німеччини; бізнес та торгівля - в Британії, в Сполучених Штатах; мистецтво, культура - Італія, Франція; економіка, бухгалтерія, банківський бізнес - Швейцарія, для банківського бізнесу потрібно вибрати університети Швейцарії; готельна справа - вузи Кіпру, вузи Естонії; сільське господарство - вузи Польщі; машинобудування - вузи Австрії.
Довідник університетів за кордоном від сайту Osvita допоможе в проходженні стажування в середовищі кращих світових фахівців вашої професії!
Facebook |
Twitter |