Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН розробило нове положення про шкільну дистанційну освіту. Документ визначає механізм здобуття середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами.

Президент підписав закон про звільнення учнів від ДПА. Закон має на меті мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби.

Мандзій: новий навчальний рік розпочнеться з 1 вересня. До кінця червня Міністерство освіти спільно з Міністерством охорони здоров'я розроблять додаткові протоколи, що визначатимуть заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей з 1 вересня.

Принципи НУШ стануть надбанням учнів 5-9 класів. Заступник міністра Любомира Мандзій, коментуючи основні засади проекту Держстандарту базової освіти наголосила, що пріоритети Нової української школи стануть надбанням учнів 5-9 класів, а не залишаться лише у початковій школі.

Освітяни можуть тимчасово працювати без медогляду. У Київській міській профспілці працівників освіти повідомили, що на період карантину заклади освіти можуть залучати працівників освіти до роботи без проходження попереднього або періодичних медичних оглядів.

МОН не планує переводити школи на дистанційне навчання. За словами Любомири Мандзій, навчальний рік розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме від епідеміологічної ситуації. МОН не переводитиме школи на обов’язкове дистанційне навчання.

Пришкільні табори до 31 липня не відкриються. Уряд ухвалив рішення про заборону роботи пришкільних таборів на період дії карантинних обмежень. Наразі передбачено, що карантин триватиме до 31 липня, однак залежно від ситуації цей термін може бути продовжено.

Випускники можуть врахувати результати ЗНО як ДПА. У разі якщо випускник має бажання врахувати результати зовнішнього оцінювання, як державну підсумкову атестацію, він повинен написати відповідну заяву на ім'я директора школи.

МОН надало вишам поради з організації змішаного навчання. Університети та коледжі отримали поради щодо того, як розгорнути змішане навчання, яке нормативне забезпечення та технологічна база для цього потрібні, як підготувати персонал та спланувати навчальний процес.

У МОН роз'яснили, як обчислити середній бал атестата в 2020 році. Необхідність роз'яснень викликана ухваленням закону, що звільняє від державної підсумкової атестації всіх здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

В Україні стартувало проведення ЗНО - 2020. Старт цьогорічного тестування через карантинні заходи був відтермінований більше ніж на місяць. Наразі епідеміологічна ситуація дозволяє провести тестування. ЗНО розпочалось тестуванням з математики.

Усі пункти ЗНО в Україні провели тестування. Усі пункти тестування країни під час  першого дня проведення зовнішнього оцінювання були відкриті для вступників. Також роботу усіх пунктів, незважаючи на погодні умови, було забезпечено у західному регіоні країни.

Сергія Шкарлета призначено в.о. міністра освіти і науки. Кабінет Міністрів призначив ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти і науки і одночасно поклав на нього обов'язки в.о. міністра освіти і науки.

Явка на ЗНО перевищила очікування. Київ лідирує. Попри переконання деяких представників влади та освітян про те, звільнення випускників від ДПА розвантажить пункти тестування, явка учасників на ЗНО з математики виявилась високою. За іронією, найвищу явку зафіксовано у Києві — 87,50%.

Уряд визначив нові строки завершення навчального року. Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, школярі проміжних класів мають завершити навчальний рік до 1 липня, одинадцятих класів – до 31 серпня, а учні закладів професійної освіти – до 31 липня.

Вступ до вишів буде можливий без наявності атестата. Якщо цьогорічні вступники не встигнуть отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту до кінця вступної кампанії, вони матимуть можливість подати електронні заяви до вишів без наявності атестата.

Заступник міністра Єгор Стадний йде з МОН. Повідомлення про звільнення з посади було поширено після призначення Сергія Шкарлета на посаду в.о. міністра освіти і науки. Єгор Стадний працював у Міністерстві освіти у команді Ганни Новосад з вересня 2019 року.

Освіта.ua
26.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алекс
Не треба лякати людей корановирусом.засоби беспеки,маски і все буде нормально.а дистанційне навчання не ефективне,не прислухаєтесь нас то будуть мітинги.ось побачите і на виборах ваші представники від влади матимуть велику дулю!!!
Олекса Позняк
Для Алекс: до дупи твоя дистанцыя і маски. Я вже подивився як вони на ЗНО з математики перед школою стояли бе з масок і дистанцій велетенським натовпом.Якщо ти тупий придурок і не можеш засвоїти дистанційку - геть зі школи
Коментувати
Алекс
Родители,дети и учителя против вашего дистанционного обучения. Все хотят обычного обучения.
Олекса Позняк
Для Алекс: хотят, перехотят. Я 1 вересня звільняюсь якщо не буде дистанційки. І так зроблять усі розумні пенсіонери .Розумні батьки не приведуть дітей до школи, бо пожаліють їх. Ну а алкаші -наркомани алекси -їм наплювать, тільки б дома підногами не плутались
Коментувати
Яна
Мы родители требуем снизить проходной балл по всей Украине в вузах, в связи с Короновирусом
Олекса Позняк
Для Яна: учити треба, ане дурака валять
Коментувати
Абітурієнт
Був на ЗНО з математики, сама процедура зовсім не страшна, відношення інструкторів доброзичливе. Поміряли температуру на вході (у кого вище, то просто трохи чекав і спадала, сонячно було ж), далі просто в масках. На столі достатньо мати сертифікат, чорну ручку, завдання в зошиті (який після завершення всього для всіх винесуть, якщо треба) і бланки відповідей, немає проблем попити води з пляшки без етикетки (зсунете і потім натягнете), решта лишаєте на окремій парті в класі в своїй сумці. Навчитися вирішувати завдання можливо за декілька тижнів, якщо зосередитися на подібних завданнях.
Oksana
Ми батьки , просимо знизити прохідний бал усіх ЗНО у вузах , одним областям роблять поблажки вступ без ЗНО , то хоч знизьте прохідні бал при вступі для всіх дітей . Будьте добрі для усіх дітей України . Усім в умовах Короновіруса жити не легко і важко
Киноман
Для Oksana: поблажки при вступі, а саме скасування ЗНО, заслужили лише ті, хто довів свою відданість Путіну.
Галина
Для Oksana: Ви про який прохідний бал? Якщо той який вказаний в умовах вступу (наприклад 150 для медиків), то він затверджений і ніхто його не знизить. Якщо про той з яким вступлять на бюджет, то він визначається конкурсом заяв (його штучно ніхто підвищити чи знизити не може)
Коментувати
Киноман
Кто хочет посмотреть на любимых актеров из «Игры престолов» в других известных сериалах? Иэн Глен (Джорах Мормонт) играл в «Аббатстве Даунтон». Там же играла актриса Роуз Лесли (Игритт из «одичавших»). Натали Дормер (Маргери Тирелл) сыграла в прекрасном сериале «Тюдоры». Иван Реон (Рамси Болтон) – одна из главных ролей в сериале «Плохие». Финн Джонс (Лорас Тирелл) – главная роль в марвеловском сериале «Железный кулак». Эйдан Гиллен (Петир Бейлиш или Мизинец) – играл в культовом сериале «Прослушка» с 3 по 5 сезоны. Юджин Саймон (Лансель Ланнистер) – сериал «Обитель Анубиса». Особое внимание уделите Киарану Хайндсу (Манс Налетчик он же Король за стеной) – он исполнил роль Цезаря в отличном сериале «Рим», который считался самым дорогим проэктом в истории телевидения до «Игры престолов». Если вы еще не видели сериал «Рим» - немедленно смотрите, это зрелище даже круче чем «Игра престолов»! Бонус: загуглите «young Diana Rigg» - бабулька Тирелл в молодости была охренительно гарячей штучкой!
Мама дуже тупого учня
Ааааааааа! Коронавірус! Усі хто ходив на ЗНО з математики вже померли! Ааааа! Не встигають прибирати трупи з аудиторій! Ааааа!!!! Потрібно негайно скасувати ЗНО! Вступ до університетів лише за хабарі!!!! Ааааа! Коронавірус! Ми всє умрьом!