НМТ у 2024 році матиме формат «3+1»
Вступні іспити до закладів вищої освіти у 2024 році відбудуться у вигляді національного мультипредметного тесту , до складу якого буде включено 4 навчальних предмета. Зокрема, формат вступного іспиту до бакалаврату та магістратури медичного спрямування передбачатиме складання трьох обов’язкових предметів – української мови, математики та історії України, а також та одного предмета за вибором. Тестування відбудеться в один день і триватиме 4 години. Між двогодинними предметними блоками буде передбачена двадцяти хвилинна перерва. Частина тесту з історії України охоплюватиме період з XVI до XXI століття. Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram. Чи підтримуєте ви збільшення кількості предметів НМТ? Так Ні ... 26.09.2023


















Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це стандартизоване тестування, проходження якого є обов’язковим для всіх випускників українських шкіл, які бажають вступати до вищих навчальних закладів України.
Зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з основних предметів шкільного курсу: української мови та літератури, історії України, математики, біології, хімії, фізики, географії, англійської мови, німецької мови, французької мови, іспанської мови та російської мови.
Тест з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів України, проходження інших тестів зовнішнього оцінювання пропонується на вибір вступнику в залежності від спеціальності, яку обрав абітурієнт для навчання у вищому навчальному закладі.
Абітурієнт має можливість обрати не більше чотирьох предметів для складання тестів зовнішнього оцінювання. Тестування є безкоштовним.
Тестування проводяться щорічно, наприкінці навчального року в українських школах. Взяти участь у тестуванні можна тільки один раз на рік. Перескласти тести у випадку негативного результату неможливо.
Після основної сесії ЗНО проводиться додаткова сесія незалежного оцінювання для абітурієнтів, які з об’єктивних причин (хвороба, участь у олімпіадах та інше) не змогли взяти участь у основному тестуванні.
Умови проведення всіх тестувань визначаються Українським центром оцінювання якості освіти – установою, що забезпечує організацію проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. Організація проведення ЗНО у регіонах покладена на регіональні центри оцінювання якості освіти. Також вони здійснюють реєстрацію бажаючих взяти участь у тестуванні.
Для отримання інформації та ознайомлення майбутніх вступників із процедурою проведення ЗНО регіональні центри щороку проводять пробне тестування.
Українським центром оцінювання розробляються завдання кожного тесту, встановлюється час на виконання цих завдань, правила виконання цих завдань та система їх оцінювання.
Оцінювання тестових завдань учасників ЗНО відбувається у два етапи. Спочатку розраховується сума тестових балів (у кожному предметі сума тестових балів різна), після цього розраховується рейтингова оцінка учасника тестування за шкалою від 100 до 200 балів. Рейтингова оцінка ЗНО є основною складовою формування конкурсного бала абітурієнта, який використовується вищими навчальними закладами при визначенні рейтингу вступників під час вступу.
Шкала переведення тестових балів в оцінку за шкалою 100-200 балів щороку змінюється оскільки розраховується в залежності від результатів виконання абітурієнтами конкретного тесту.
- ▶ Дорожня карта учасника ЗНО
- ▶ Дорожня карта вступника
- ▶ Новини вступної кампанії
- ▶ Новини зовнішнього оцінювання
- ▶ Інформаційна сторінка учасника ЗНО
- ▶ Центри оцінювання якості освіти
- ▶ Довідник вузів України
- ▶ Довідник коледжів України
- ▶ Рейтинги вузів України
- ▶ Умови вступу до закладів освіти
- ▶ Тести ЗНО онлайн