Про розрахунок середнього бала атестата в 2020 році

Роз'яснення МОН щодо обчислення середнього бала документа про повну загальну освіту

Про розрахунок середнього бала атестата в 2020 році

Міністерством освіти і науки надані роз'яснення щодо обчислення середнього бала документа про повну загальну середню освіту в 2020 році.

Необхідність роз'яснень викликана ухваленням закону, що звільняє від державної підсумкової атестації всіх здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

Пропонуємо читачам повний текст роз'яснень Міністерства освіти з зазначеного питання.

Шановні колеги!

18 червня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», згідно з яким у зв'язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Закон звільняє від державної підсумкової атестації (далі - ДПА) у будь-якій формі (як в закладі освіти, так і у формі зовнішнього незалежного оцінювання) всіх здобувачів освіти (незалежно від форми здобуття освіти), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. При цьому, Закон не звільняє від проходження зовнішнього незалежного оцінювання здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти, у 2020 році.

Зважаючи на зазначене, Міністерство освіти і науки України надає роз'яснення щодо обчислення середнього бала документа про здобуття повної загальної середньої освіти під час вступної кампанії 2020 року.

У зразках документів про повну загальну середню освіту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 645, внесення запису про середній бал документа про повну загальну середню освіту випускників у додаток до цього документа не передбачено.

Розрахунок середнього бала документа про повну загальну середню освіту здійснюється вступниками до закладів вищої (фахової передвищої) освіти самостійно при подачі заяв (у паперовому та електронному вигляді) та перевіряється приймальними комісіями закладів вищої освіти.

Відповідно до Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 квітня 2020 року № 482, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 червня 2020 року за № 501/34784 середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту, обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис «звільненяй(а)»/«зараховано», а також факультативи у загальну кількість не враховуються.

Таким чином у разі надання вступником документа про повну загальну середню освіту, у якому замість оцінок державної підсумкової атестації зроблений запис «звільнений(а)», середній бал обчислюється без врахування державної підсумкової атестації з відповідного(-их) предмета(-ів) у загальну кількість предметів у відповідному додатку.

Складено на підставі листа Міністерства освіти і науки № 1/9-342 від 24 червня 2020 року «Щодо середнього бала документа про повну загальну середню освіту».

Освіта.ua
24.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
gxoj
Прошу уточнити, чи будуть брати документи на вступ в приймальних комісіях ВНЗ, якщо випускник школи пише ЗНО, але просить не зараховувати його як ДПА і не вносити в додаток до атестату, оскільки є ризик зниження середнього балу.
Лавр Благородный
Если для поступления достаточно 2х предметов ( + творческий в самом вузе ) , а заяву про невнесение результатов как дпа уже написали, можем третий ( лишний предмет ) не здавать на зно?
Вуйко
Для Лавр Благородный: нет
Коментувати
Тетяна
Не атестат, а свідоцтво, якщо правильно і грамотно писати. У 2020 році видається свідоцтво про повну загальну середню освіту. Ці інстанції, які видають вказівки повинні володіти знаннями про те, чим керують. А придумувати нові правила в останні хвилини, то це виходить гарно.
Валентина
Поясніть,будь ласка, ще раз. ЗНО ми здаємо для вступу, а ДПА може бути виставлено або з поточних оцінок атестата,або внесені з результатів ЗНО? Тобто не обов"язково, як в попередні роки, що результати ЗНО автоматично зарахують як ДПА? Можна одному й тому ж учневі окремо здати ЗНО, а ДПА щоб було виставлено з оцінок атестата? Бо ми вже замучились писати різні заяви на вимогу школи: то згодні, щоб зарахували ЗНО як ДПА, то пишіть відмову, щоб не погіршити сер. бал атестата. Роз’ясніть.
Влад
Для Валентина: можна здати ЗНО, а оцінки выставлять по поточних оцінках
Влад
Для Валентина: оцінки выставлять річні! Все! По річним ніхто Вам ДПА не поставить. Там буде звільнено вказано
Коментувати
Таисия
Главное вовремя выходят рекомендации,после того как выпускникам сегодня Слелали Нервы с заявами о звильнено дпа ..звонками на горячую .звонками ы приемные угрозами не выдать свидоцтво в июле и не поступить ,,если славать Дпа. Замечательное минестерство освиты с уровнем профессионализма на 2. Нет слов,,жесть.
Галка
Для Валентини. 1 Немає атестата - є свідоцтво. 2. ДПА за підсумковими оцінками не виставляється. 3. ДПА можна здавати двома шляхами: а) шляхом зарахування ЗНО як ДПА; б) можна здавати ДПА у приміщенні навчального закладу.
Лора
Далеко не всі учні мають право здавати ДПА у закладі освіти (школі), лише певні категорії. Все прописано у Порядку проведення ДПА і Листі МОН.
Євген
Ніяких заяв за вимогою школи немає.Повнолітні учні або батьки неповнолітніх учнів за їх бажанням пишуть заяву про зарахування ЗНО як ДПА.Всі інші звільнені від ДПА, за винятком окремих категорій для яких організовується ДПА у школі.Учні які претендують на нагородження медалями якщо вони не писали заяв про зарахування ЗНО як ДПА вже їх мають.
Коментувати