Студенти з польськими свідоцтвами мають пройти екстернат
До Міністерства освіти і науки надходять звернення від закладів освіти та вступників щодо офіційного підтвердження кваліфікацій повної загальної середньої освіти, присуджених в Республіці Польща. У зв’язку з цим МОН надало роз’яснення щодо необхідності отримати українські документи про повну загальну середню освіту. Відповідно до статті 3 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів від 11 квітня 2005 року, атестати про повну загальну середню освіту, видані в Україні, та атестати зрілості, видані в Республіці Польща, дають право на вступ до закладів вищої освіти держави іншої Сторони. Відповідно до системи освіти Республіки Польща, право вступу до закладів вищої освіти дає атестат зрілості (świadectwo dojrzałości), який видається після успішної здачі матурального іспиту, та в якому зазначаються академічні права, а саме, що таке свідоцтво надає право вступу до закладу вищої освіти. Власники документів, які фактично пройшли програму повної середньої освіти в Польщі, але ...














Вступ на бакалаврат: тест для абітурієнтів і батьків
Знання порядку подання заяви до вишу дасть вам змогу правильно її оформити, визначитися з пріоритетністю й успішно подати в обраний вами заклад вищої освіти. Пройдіть цей простий тест, щоб перевірити свою обізнаність. Вступ на бакалаврат: тест для абітурієнтів і батьків Тест на знання порядку подання заяви до вишу для участі в конкурсному відборі на бакалаврат На якому сайті подається електронна заява про вступ? Чи можна вносити зміни до даних в електронному кабінеті? Скільки заяв можна подати на контракт? Скільки заяв можна подати на бюджет? Що таке «відкрита» конкурсна пропозиція? Для яких конкурсних пропозицій потрібен регіональний коефіцієнт? Для яких заяв встановлюються пріоритети? Заява з яким пріоритетом розглядається в першу чергу? Чи можна подавати документи на бюджет за заявою з 2-м пріоритетом, якщо рекомендований до зарахування за заявою 1-м пріоритетом? Чи може вступник змінити зазначену ним пріоритетність заяв? Чи втрачається пріоритет під час скасування вступником заяви про вступ із зазначеним ...



Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України розпочинається кожного року у червні з проведення зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл. Проходження громадянами України ЗНО є обов’язковою умовою для вступу до українських вищих навчальних закладів.
Прийом абітурієнтів на навчання відбувається на підставі результатів ЗНО з трьох предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу у виші), у порядку та у строки визначені правилами прийому до вищих навчальних закладів України, що затверджуються Міністерством освіти та окремо кожним вищим навчальним закладом.
Вступ абітурієнтів відбувається на підставі наявних рейтингових балів, що визначаються як сума балів отриманих за тестами зовнішнього незалежного оцінювання, середнього бала атестату та додаткових балів за визначні досягнення у навчанні (переможці всеукраїнських олімпіад, конкурсів Малої академії наук, учасники міжнародних олімпіад тощо).
Окремі умови зарахування існують для деяких пільгових категорій абітурієнтів та іноземців, що визначається правилами прийому до вузів України.
Українські абітурієнти мають право подавати заяви на вступ до вищих навчальних закладів у паперовому або електронному вигляді. Прийом документів від абітурієнтів зазвичай триває протягом липня.
Зарахування абітурієнтів на навчання за кошти державного бюджету та за кошти фізичних осіб відбувається у першій половині серпня.
Умови прийому до вищих навчальних закладів затверджені Міністерством освіти і науки ви можете переглянути за наступним посиланням.
Більше про проведення зовнішнього незалежного оцінювання дивіться за посиланням.
