Президент підписав закон про звільнення учнів від ДПА

Закон має на меті мінімізацію ризиків захворювання на COVID-19 серед учнів і студентів

Президент підписав закон про звільнення учнів від ДПА

Володимир Зеленський підписав закон про звільнення учнів 11-х класів від обов'язкової державної підсумкової атестації, що був ухвалений парламентом 18 червня.

Закон має на меті мінімізацію ризиків захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби.

Документ вносить доповнення до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», згідно з якими у зв’язку з впровадженням карантинних заходів учні, що завершують здобуття загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Таким чином випускники шкіл, які в цьому році не планували вступати до закладів вищої освіти, можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без складання ЗНО.

Водночас, згідно з законом, учні, які завершують навчання у закладах середньої освіти, мають право за власним бажанням пройти ДПА, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, необхідну для вступу до закладів вищої освіти України.

За даними Міністерства освіти і науки України, скасування обов’язкової державної підсумкової атестації дасть змогу зменшити приблизно на 27-30% кількість учасників тестування й відповідно збільшити соціальну дистанцію між ними в аудиторіях.

Окрім того, документ вносить зміни до Закону України «Про освіту», згідно з якими тривалість навчального року у закладах освіти на період карантину може визначатися Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Освіта.ua
22.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Патриот
Школы требуют писать заявление тем, кто будет сдавать ЗНО. Если ваш ребёнок заболеет на коронавирус, в суд вы не сможете подать, вам там ответят...мол, вы же сами писали заявление на сдачу ЗНО, никто ж вас не заставлял. И никто не понесёт ответственность: ни президент, ни правительство, ни Министерство здравоохранения, ни Министерство образования.
Истина
Почему одни должны сдавать ЗНО при поступлении в ВУЗы, а другие нет? http://ru.osvita.ua/vnz/74698/ Ну, и где же Ваша хвалённая справедливость?
Михайло
Надайте хоча б один аргумент, чому випускники мають забажати здавати ДПА після прийняття цього закону.
Истина
Почему одни должны сдавать ЗНО, а другие нет? http://ru.osvita.ua/vnz/74698/ Ну, и где же Ваша хвалённая справедливость?
Истина
Заболеваемость резко подняли вверх, когда нужно было убрать ДПА. Убрали ДПА, теперь деткам олигархов можно ехать с отличными баллами аттестатов поступать за границу. И не надо подтверждать золотые медали и тратить время на прохождение ЗНО. Как только приняли закон об отмене ДПА, заболеваемость резко начала падать. Зачем волноваться государству за здоровье остальных детей? Во всём мире заболеваемость ростёт, а в Украине вдруг стала падать...хм. К чему бы это? Лаборатории по областям скрывают заболеваемость, чтобы народ опять не заставили жить на жёстком карантине. Тогда снова наступит безработница и недовольство народых масс. Вот бы всем выпускникам договориться и не придти на ЗНО. Чтобы тогда делали политики и ВУЗы?:)
Гот
Люмпен,який і голосував за нинішню владу,отримав подачку від презедента.Не даром голосували.Треба буде ще проголосувать на місцевих виборах,думає насєлєніє.Може взагалі відмінить те кляте ЗНО.Отоді вже буде добре,як раніше було.Цар і холопи,люмпен і презедент.
Допоможіть
Повідомили про те , щоб складати ЗНО потрібно писати заяву до директора школи, в якій навчаєшся , проте де можна знайти зразок?
Студент
Я студент колледжа на другом курсі. Мені потрібно здавати ЗНО, якщо я не буду вступати в ВУЗ?
Учитель
Медалі треба давати за усі роки навчання у старшій школі. От є похвальні листи з 5- го по 11 класс у кінці кожного навчального року- це медаліст. А так що? Піднапружилися батьки у випускному класі- і став дурень золотим медалістом
Цікаво знати
Для Учитель: вибачте, але я від п’ятого класу вчився добре, одна-чотири дев’ятки до першого семестру 7 класу, одна-дві у 8 класі, і жодної в 9, 10 і 11 класах, все чесно і справедливо, то мені що, вважати себе дурнем? Деякі, але деякі, одинадцятикласники в 11 класі витягають усі оцінки на високий рівень, тільки мали щороку одну-дві дев’ятки, то вони що, теж дурні? Тепер з тієї медалі для багачів толку мало: за нею нікуди не поступиш- потрібне ЗНО!
Учитель
Для того, щоб отримати медаль. на мій погляд, треба вчитися " на відмінно" усві роки. І одна- чотири дев`ятки річні- це вже не відмінник. Це багато дев`яток
Учитель
І правильно, що потрібне ЗНО. Особливо зараз, при дистанційному навчанні.
Коментувати
Батьки
Шкода тих учнів, котрі будуть потерпати від директорів і завучів по одній причині. Їх батьки бідні і не мали звідки платити за медалі. А таких випадків буде багато. Майте в увазі, на майдан ми перші вийдемо з палатками. Щоб усі знали. Україну повернули на дуже багато років назад.
1
Для Батьки: Максимум куда ты вфйдешь так это за пивком к ближайшему ларьку.
Учитель
Майдани ні до чого хорошого не приводять. Ви ж самі бачите
asiagry
Мені здається, що ви не до кінця розумієте за що дається медаль. Медаль дається не за останній семестр, і навіть не за останній рік навчання, а за 10(!) і 11 клас. До того ж усі оцінки мали бути виставлені ще до цього закону, в кінці навчального року. Не втирайте людям подібну маячню, якщо не компетентні в тих чи інших питаннях.
Коментувати
Валентина
Подскажите пожалуйста, в чем суть этого закона??? Вот если вы не поступаете в высшее учебное заведение,то можете не сдавать, а если хотите поступать,то без ЗНО вас не примут, смысл какой? Может чего-то я не допоняла??
killain
Для Валентина: А что непонятного? Детям, которые не хотят поступать в выш нет смысла сдавать ЗНО. И как раз это сократит кол-во детей, которые будут писать экзамен. А это в свою очередь, сократит риски заражения вирусом. Более того, если бы ЗНО отменили, то университеты проводили бы вступительные экзамены, к чему они само собой не готовы. В данном случае ЗНО, как работало так и будет работать.
Якось так
Для Валентина: автори цього допису "трішки" дофантузували і в них з’явився зайвий четвертий абзац. Насправді цей закон звільняє ВСІХ (і тих, хто не вступає і тих, хто вступає) від ДПА. І всім їм найближчим часом видадуть Свідоцтво з додатком де в графі ДПА буде зазначено - "звільнено". А потім ті, хто отримає суттєво кращі оцінки з кожного з трьох дпашних предметів зможе змінити додаток. Сьогодні - завтра буде якийсь документ МОН з цього приводу.
Коментувати
Ольга
Если ученик кандидат на золотую медаль, но не собирается поступать в ВУЗ , то получит ли он медаль без сдачи ЗНО?
Віталій
Для Ольга: Во-первых, неизвестно, а во-вторых: оно тебе надо?
Ірина
Для медалі обов’язково необхідно скласти ДПА. Теж йду на медаль, сьогодні писала хаяву про те,що хочу складати ДПА у формі ЗНО
Наталія
Ірина, де прописано чи прокоментовано, що для підтвердження медалі необхідно складати ДПА у формі ЗНО? Нічого не знайшла. Теж йдемо на медаль.
Коментувати
Ярослава
Скажіть, будь ласка, тим, хто пише зно для вступу, можна вибирати, чи проходити дпа у формі зно з цих предметів чи не проходити і залишати шкільні бали в атестаті і запис ’звільнений від дпа? Чи для вступу у виш НЕОБХІДНо, щоб у свідоцтві були бали саме за дпа із зно тестів?
Гость
Информация от классных руководителей , дети которые не собираются поступать в этом году , все равно не забрали пригласительные и пойдут сдавать , потому что сертификат действителен 3 года и лишняя попытка не помешает.
Миша
Могу ли я пройти ДПА в форме зно только по одному предмету ,а все другие зно ,которые я выбрал ,писать как ДПА в форме зно ? Просто у меня в школе некомпетентный учитель по математике. Этот человек занижает нам оценки и говорит ,что мы не сдадим ЗНО с математики
Ліза
Для Миша: Так, можете.
TamilaL
Для Миша: Интересно знать кто оценивал компетентность учителя? И кто проверял действительно ли занижены оценки? А может, наоборот, уровень притязаний ученика завышен?
1
Для Миша: Мышико, а законтрить "некомпетентного учителя" сдачей кореции у тебя "абразавания" не хватило? Обично учителя масово "занижают" оценки когда хотят, что бы они соотвествовали результатам ВНО. Что бы потом, хотя бы, ругали только за низкие результаты, а не и за разнобой с итоговыми.
Коментувати