МОН розробило нове положення про шкільну дистанційну освіту

Документ визначає механізм забезпечення здобуття освіти за дистанційною формою

МОН розробило нове положення про шкільну дистанційну освіту

Міністерством освіти і науки розроблено Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.

Проект документа оприлюднений відомством для громадського обговорення.

Документ визначає механізм забезпечення здобуття загальної середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами.

Організація дистанційного навчання має забезпечити можливість реалізувати право учнів на якісну та доступну освіту відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду.

У разі потреби дистанційне навчання може організовуватися за індивідуальним навчальним планом.

Планується, що організація освітнього процесу під час дистанційного навчання може передбачати навчальні заняття, вебінари, онлайн форуми та конференції, самостійну роботу, дослідницьку, пошукову, проектну діяльність, навчальні ігри, консультації та інші форми організації освітнього процесу, визначені освітньою програмою закладу освіти.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що у тексті нового положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти враховано особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачено умови для реалізації змішаного навчання.

Рішення про використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі прийматиметься педагогічною радою школи.

Під час дії карантинних обмежень освітній процес у школах за рішенням педагогічної ради може організовуватися у спосіб, за якого окремі теми з навчального предмета частиною учнів класу вивчаються очно, іншою частиною учнів класу – дистанційно (в асинхронному режимі, з можливістю надання учням підтримки шляхом проведення консультацій в синхронному режимі). При цьому для учнів визначається черговість очного та дистанційного навчання з метою забезпечення рівних умов для здобуття освіти.

Під час надзвичайних обставин школи зможуть організовувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу.

Громадське обговорення проекту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти триватиме до 21 липня.

Пропозиції та зауваження можна надсилати на е-пошту [email protected] з темою повідомлення «Громадське обговорення».

проект положення

Освіта.ua
22.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
патріоти
Обговорення шановні урядовці отут у коментарях. А відправляти на електронну пошту [email protected] може хто завгодно і що завгодно. Відправляти можете і ви самі собі. Вам треба дослухатися до батьків, учителів і громадськості. Тільки тоді буде ефективний результат. Якщо проблеми які виникли весною не вирішити, суспільство зненавидить дистанційну освіту повністю. І ви змушені будете зупиняти навчання до покращення епідеміологічної ситуації.
Мама дуже тупого учня
Ааааааааа! Коронавірус! Усі хто ходив на ЗНО з математики вже померли! Ааааа! Не встигають прибирати трупи з аудиторій! Ааааа!!!! Потрібно негайно скасувати ЗНО! Вступ до університетів лише за хабарі!!!! Ааааа! Коронавірус! Ми всє умрьом!
Олекса Позняк
Для Мама дуже тупого учня: Для особо тупых. Есть такой приём , знают те кто изучал методы ведения пропаганды. Называется , например, Тернополя не существует. 1. Ты был в Тернополе? -Нет? 2. Твои родные были в Тернополе? - Тоже нет? 3. Среди твоих знакомых есть кто то из Тернополя? - Нету? 4. Ты видел хоть кого то из Тернополя ? - Нет. ТЕРНОПОЛЯ НЕ СУЩЕСТВУЕТ! А если найдётся один, кто скажет что там был , так конечно ему заплатили за это заговорщики. Так же и с вирусом. Всего 1000 трупов на 40 000 000. Но очень он заразный. И если не предохраняться завтра это может быть твой труп
Мама дуже тупого учня
Так-так-так, позняк! Коронавірус лютує в Україні! Всі хто ходив на ЗНО з української мови і математики вже померли. Аудиторії завалені трупами. Не встигають хоронити. Треба терміново всім ховатися в бункери. Інакше ми всє умрьом!
Коментувати
Вчителька
https://www.schoollife.org.ua/rnbo-voseny-bilshosti-ukrayinskyh-shkil-dovedetsya-perejty-na-dystantsijne-navchannya/?fbclid=IwAR29V0pdGPl5zQIck-w8oH-K2-p0SBmD1DxcCZ2Gewv8lieglRZpb3bU2Ms ну що,колеги, мої "вітання"(((
Виктория Владимирова
А у мене питання стосовно навантаження на вчителя та дітей. У період епідемії, коли потрібно працювати дистанційно, необхідно скасувати всі турніри, олімпіади, МАНи та інші конкурси. Їх можна проводити онлайн, але тільки за бажанням учнів та вчителів. З жахом думаю про початок року: з вересня по грудень два турніри, три олімпіади, МАН та всілякі інші конкурси. Коли готувати команди? Якщо якісно готуватися до дистанційних уроків, то сил на інше не вистачить. І взагалі, чому це все є обов’язковим для вчителя? У пріоритеті повинно бути бажання та можливості учнів та вчителя, а не примусова участь у різноманітних заходах.
педагоги
Увесь світ дійсно використовує дистанційну форму навчання. Але справа в тому, що у нас, більшість, навіть не збиралася її використовувати. МОНУ має розуміти. Нічого по суті не вдалося. Мабуть дійсно краще зупинити навчання до покращення епідеміологічної ситуації. Або усіх тих, хто не зацікавлений вчитися перевести на екстернат. А з тими, хто у майбутньому думає вступати до ВНЗ проводити онлайн уроки. Їх набереться не більше 10 з класу. Не може більше бути того, шо було раніше. У квітні-травні скоріше всього можна говорити про фальсифікацію дистанційного навчання, ніж про саме навчання. Бридко ставити оцінки тим, хто жодного разу навіть вислав домашню роботу. Такого надалі бути не може. І не терпиться прокоментувати той пункт, де директори мають право вимагати звіт про дистанційне навчання. Директор може щось вимагати тільки у тому випадку, коли він сам не покладаючи рук працював. Решта, параноя авторів цього документу. Батьки нас підтримають. Навіть не сумнівайтесь.
Батьки
Дистанційне навчання це геноцид проти наших дітей. Наслідки очевидні - суспільство асоціальних людей.
Анатолий Тол
Для Батьки: весь світ навчається дистанційно. А тут геноцид. Може діти не хочуть вчитись? Так вони і до КОВІД19 не особливо проявляли бажання навчатись. Прийти в школу - це не означає отримати знання. Одні пішли, бо їх випери з дому. Інші прийшли погратись, поїсти в столовій чи буфеті. Чому ж з 30-35 уч класу тільки 15 навчається на добре і відмінно. Ну і добрий з 5 -10 уч взагалі початковий рівень. Не хочуть навчатись. Домашню не роблят. Контрольні не пишуть. не хочуть чи не можуть. Але віч-на-віч ніби не дурна дитина, а просто ледача. Навіть образотворче чи трудове не виконують. Читають норму меньше 10 уч в класі. Не відвідують бібліотеки, не беруть книжки. Нічим не цікавляться ( в школі гуртків більше 10, так з тих 30-35уч. лише 1-2учня там). В гуртках поза межами школи задіяно також 1/3 учн класу. Дистанційка винна?
Тимощук
Цілком згідна із п.Анатолієм
Коментувати
педагоги
Учитель не має права і не може на пустому місці ставити оцінки. Треба інтегрувати екстернатну да дистанційну форму навчання. Те що відбулося у квітні-травні більшою мірою і близько не можна назвати дистанційним навчанням. Учительські колективи самі проти такого безладу.
Батьки
Без дистанційки дійсно освіта зведеться на нівець. Але явище, коли 3 з 25 учнів вчяться, не можна назвати дистанційним навчанням. А оцінки то ставлять усім. Троє вчяться, а 11 отримують 10 учнів. Це по-вашому така повинна бути дистанційна форма навчання? Таке взагалі нікуди не годиться. Навчальний процес треба зупиняти до повного закінчення карантину. Не залежно від термінів його тривалості. Фарс не можна назвати навчанням. Або зробити навчання добровільним. Тих хто бажає вчитися перевести на сімейну освіту, чи форму індивідуальної освіти. У свою чергу тих кому цього не потрібно залишити у спокої. Це буде дійсно правильним вирішенням проблеми. Можете нас називати ФСБ агентами, але ідіотизму в освіті терпіти не будемо.
педагоги
Для Батьки: Усіх хто не бажає дистанційно вчитися перевести на екстернат. Після того залишити клас, не менше 5 учнів, які дійсно будуть виконувати завдання і здавати усі форми робіт. Тоді буде порядок. А малювати на пустому місці оцінки ми більше не хочемо. І якщо все зведеться до того, що було, тоді ми так само будемо підтримувати батьків щодо повної заборони дистанційного навчання.
Анатолий Тол
їх і до КОВІД19 вчилось не більше 10 з 25уч.
гість
Для педагоги. Надати можливість тим. хто не бажає тимчасово вчитися дистанційно, призупинити навчання і продовжити його після закінчення пандемії. Цим припинити нескінченні сварки на цю тему. Продовжать" якісне" очне навчання. закінчать школу пізніше . Якщо в класі дійсно навчаються 15 з 30ти, то це золотий клас. Інші сидять в телефонах і заважають .
Коментувати
IT-шник
Пропоную владі по іншому розглянути концепцію дистанційного навчання. Крім уроків по телебаченню та Інтернеті, треба створити платформу для онлайн тестування кожного учня країни. Пройшла тема, учні виконали не великий тест, а система сама занесла оцінки у електронний журнал. Далі ця сама система розраховує бал за семестр і навіть за рік. Хто не зайшов. Не атестувати. Це набагато краще ніж, конспектувати томами підручників. Користі більше і здоров’я збережено. Не може більше бути того, що було. У тих освітніх закладах де колектив може проводити дистанційне навчання, його треба проводити зі всіма звітностями і повною оплатою праці. Але це мають бути дійсно уроки учителів, а не незрозуміла імпровізація дистанційного навчання.
Олекса Позняк
Для IT-шник: тут одна біда , друже. За учня Петю буде здавати студент Вася
Коментувати
профспілці
Україна зрозуміло одне. Профспілка це організація, яка відстоює трутнів. Запитання до влади. Для чого Україні така профспілка? Це якою методичною роботою можна займатися два місяці? Більшість учителів уроки не проводили. Відеоролики по 30 хв. на ТВ категорично не можна назвати дистанційним навчанням. Параграфи конспектувати учні можуть без повідомлень у Viber. Батькам запропонували таке собі шоу із соцопитуванням. Але факти - це факти. Дистанційне навчання не відбулося. Якщо влада не зуміє консолідувати сили та ресурси на досягнення мети і впровадження дієздатного дистанційного навчання, тоді батьки повністю заборонять учням брати участь у такому навчанні, яке не відповідає жодним критеріям.
Олекса Позняк
Для профспілці: це у вашій школі не відбулось. У моїй усі пахали
Євгеній Тєплоухов
Для Олекса Позняк: доведи.
Коментувати
мати 3 дітей
Влада сама бачить і розуміє. Дистанційне навчання протягом квітня-травня себе не виправдало. Треба цей фарс зупиняти і чекати покращення ситуації. Кількість шкіл та учителів які дійсно дистанційно навчали - це 30% від усієї кількості. Решта кидали СМС-ки, які називали дистанційним навчанням. Це шановна заступник міністра не дистанційне навчання, а наступне шоу 95 кварталу. У мене кожна дитина має смартфон. Тобто слухати, але не відповідати, могли усі. Знайте скільки учителів проводили онлайн уроки? 0. Діти вже з сили виходили читати і конспектувати. Так кожного дня. А уроки по ТВ це лише був привід учителям самоусунутись від роботи повністю. Або з 1 вересня буде запропоновано фундаментальні зміни у системі дистанційного навчання. Інакше воно не може претендувати на шлях здобуття освіти.
Олекса Позняк
Для мати 3 дітей: женіть зі школи тих хто не проводить заняття. Без дистанційки в школах буде смерть
Коментувати
Батьки України
З 1 вересня жодного дистанційного навчання. У нас 60% учителів професійно не здатні проводити дистанційне навчання. А домашки у вигляді прочитати і законспектувати по всім вимогам, не можна називати дистанційним навчанням. Залишається одне вірне рішення у цій ситуації. Або починається звичайний навчальний процес. У протилежному випадку учні йдуть на безстроковий карантин. А учителі будуть отримувати своїх законних 2/3 ставки. Будь-які інші сценарії батьків не влаштовують. Якщо раптом заклад освіти хоче вести дистанційну діяльність тоді він має подати розклад дистанційних уроків, описати який предмет і на яких платформах буде викладатися, систематично на сайті школи учителі мають оприлюднювати гіперпосилання на кожен онлайн урок, а також коротко додавати інформації про тематику тем та завдань, які будуть опрацьовуватися.
Олекса Позняк
Для Батьки України: брехня. Навіть гуманітарії уміють працювати з зумом
Коментувати
Юрий
Очень часто общая фраза "відповідно до законодавства". Её нужно детализировать для каждого конкретного пункта. "Відповідно до такої-то статті такого-то Закону". Побольше конкретики.
distance_education
Пропоную висловлювати власну позицію стосовно дистанційної освіти. Освітянський сайт, а нагадує якусь помийку. Волання про те? що всі перемруть, або про планшети за дивними цінами залиште собі. Хоча б одну конструктивну пропозицію дописувач Олекса Позняк нам дав? Ні, тільки лайку, матюки та згадування незлим, тихим словом. Хоч щось корисне можете запропонувати, чи вас вчили лише на людей кидатися?
Олекса Піzдняк
Щось обговорення про дистанційну освіту плавно перейшло у матюки та лайку завдяки провокатору Альохану Пізняку. Шукав я планшет за ціною трьох пляшек горілки й не знайшов. Ще наш дописувач крім матюків інших слів не знає, полюбляє паплюжити людей. Тому вважаю, щл дискусія про дистанційне навчання перетворилась на звичайний срач. Ще для Альохана напишу, що правильно писати труна, домовина, а не гроб!!! Удачи тобі Альохан у вивченні української мови, чи ти у нас на ФСБ працюєшь?
Олекса Позняк
Для Олекса Піzдняк: Buytek K706 ОС: Андроид 4.1, экран: 7", 800x480, память: 4 Гб, поддержка карт памяти microSD, WiFi, фронтальная камера 0.3 млн пикс., 500 грн. Prestigio (престижио) MultiPad PMP3970B Prestigio (престижио) MultiPad PMP3970B ОС: Андроид 4.1, экран: 7", 1024x600, память: 4 Гб, поддержка карт памяти , WiFi, вес: 360 г, фронтальная камера 0.3 млн пикс., время работы (музыка) 18 ч, время работы (видео) 6 ч, 513 грн. Explay (эксплей) Hit 3G Explay (эксплей) Hit 3G Android 4.2, экран 7", 1024x600, встроенная память 4 Гб, слот для карт памяти, Wi Fi, 3G, работа в режиме сотового телефона, оперативная память 512 Мб, навигация GPS, вес 292 г, тыловая камера 2 млн пикс., фронтальная камера 0.3 млн пикс., время работы (видео) 2 ч, 513 грн. Armix PAD-720 8GB Armix PAD-720 8GB ОС: Андроид 4.1, экран: 7", 1024x600, память: 8 Гб, поддержка карт памяти , WiFi, вес: 360 г, фронтальная камера 0.3 млн пикс., 542 грн. Irbis TZ01 Irbis TZ01 7", 1024x600, память встроенная 8 Гб, слот microSDHC, до 32 Гб, Android 4.4, ОЗУ 512 Мб, процессор Allwinner/BoxChip A33 1200 МГц, Wi-Fi, размеры 116x191x11.7 мм, вес 292 г, камера (фронтальная) 0.3 Мпикс, 613 грн. Prestigio (престижио) MultiPad PMP3270B Prestigio (престижио) MultiPad PMP...
Коментувати
Наталія
"Під час дії карантинних обмежень освітній процес у школах за рішенням педагогічної ради може організовуватися у спосіб, за якого окремі теми з навчального предмета частиною учнів класу вивчаються очно, іншою частиною учнів класу – дистанційно (в асинхронному режимі, з можливістю надання учням підтримки шляхом проведення консультацій в синхронному режимі). При цьому для учнів визначається черговість очного та дистанційного навчання з метою забезпечення рівних умов для здобуття освіти". В мене питання, а вчитель, що в подвійному режимі має працювати, чи подвійна оплата буде?
Світлана
Для Наталія: Підтримую 100 %. Готуючись до відеоконференцій з усіма класами, я особисто затрачала набагато більше часу, ніж за тарифікацією. А ніхто цим і не цікавиться.
Коментувати
Іра
Хто проти дист.навчання, пишіть на ел.адресу, що вкінці статті вказана. Ці коментарі, що тут в МОН не будуть читати.
Батьки
Авторам і підписантам петиції про повну заборону дистанційного навчання. По-перше, ви готові нести відповідальність якщо в Україні з 1 вересня кожного дня буде до 2000 хворих на коронавірус? По-друге, ви готові нести відповідальність за життя учнів, учителів, інший персонал шкіл, які кожного дня будуть ризикувати своїм життям? Чи усвідомлюйте ви число людей, які змушені будуть перебувати на обсервації чи самоізоляції? Або суспільство починає вести дискусію на рахунок ефективного дистанційного навчання, у іншому випадку учні відправляються на вимушені безстрокові канікули. Це може бути 1 рік, 2 роки, чи навіть більше. Вакцини не має. Вам самим хочеться що ваші діти закінчували школу у 20 років? Нажаль це та ситуація, коли не має великого вибору.
Олена
Для Батьки: Ви забагато дивитесь телевізор. А хто хоче, хай сидить в хаті і самостійно навчається.
Олекса Позняк
Для Батьки: Їм наплювать на дітей.Основне щоб під ногами не плутались
Коментувати
Батьки
Треба починати розмову з того, що ніхто і нікого не питається, за чи проти ви дистанційного навчання. Держава і світ переживає техногенне лихо - COVID-19. Тому методи дистанційного навчання будуть практикуватися у будь-якому випадку. На порядку денному зовсім друге питання. Якщо учителі відмовляються провести дистанційно 1 урок тривалістю 1 година, на тиждень. Тоді за що вони беруть зарплату? Від 5 по 11 клас дистанційні форми роботи можуть застосовуватися повністю. А з 1-4 класами педагоги мусять домовлятися про графік онлайн занять. Чи це буде вечором, чи на вихідні, але діти мають засвоювати програму. Учні і так багато матеріалу будуть опановувати самі. Такого щоб узагалі учителі нічого не проводили бути не може. І щоб ви знали негативне ставлення батьківства до дистанційного навчання це заслуга учителів. Вони буквально закидували учнів завданнями. Нічого не пояснювали. Зате вимагали і тероризували оцінками. Такого як було більше батьки терпіти не будуть.
Татьяна
Для Батьки: А кто отказывается??? Проведём. Только бы тех.поддержка была надлежащая. И пожалуйста, не равняйте всех учителей под одну гребёнку. Я лично старалась как могла, а в итоге - потеряла половину зрения и догробила компьютер Обидно читать, когда учителей напрасно обвиняют
Оля
Для батьки: Я не розумію, ви новий бот, засланий МОН проти батьків, які проти дистанційного навчання? Ваші однакові коментарі майже під усіма публікаціями. Не лякайте нас 2000 хворими, досить, в цій країні тільки і вміють, що залякувати і карати. А зробити безпечні умови для навчання не можуть. Діти президента, мініста і іншої шушери дистанційно навчатися не будуть, це тільки над нашими дітьми проводять експерименти.
Олена
Для Тетяни: Ви ще й втратите роботу, бо при тотальній дист.освіті стільки вчителів не потрібно. Тому не мовчіть, це не є проблема суто батьків.
Коментувати
Дмитро
https://petition.president.gov.ua/petition/99402 - .