Освітяни можуть тимчасово працювати без медогляду

У час карантину закладам дозволяється залучати працівників без проходження медоглядів

Освітяни можуть тимчасово працювати без медогляду

На період дії карантину закладам освіти тимчасово дозволяється залучення працівників освіти до роботи без проходження попереднього та періодичних медичних оглядів.

Про це йдеться у коментарі Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки щодо проходження профілактичних медичних оглядів працівниками освіти під час карантину.

У профспілці зазначають, що постановою КМУ від 10.05.2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачено, що на період дії карантину тимчасово дозволяється залучення до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту, підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту, працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559.

«Таким чином, на період дії карантину тимчасово дозволяється залучення працівників освіти до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів», - підкреслили в Київській міській організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
23.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
народний вчитель
Більше нервує, що медицина безплатна за наші гроші. Медогляд обертається, що за все тепер треба платити самим вчителям. Для отримання бланку збору підписів медиків - 84 грн. За глисти і подібне 132 грн. а так то все нормально, робити медогляд треба.
Наталя
Звернулась на гарячу лінію міністерства здоров’я з приводу медогляду для вчителів,мене там тьотінька ще так відчитала,що я себе ще винною відчула,бо їх потурбувала.Одним словом,та постанова нас не стосується (читати треба уважно-її слова)
Лариса
я - вчитель, нам сказали проходити медогляд, байдуже на постанови. Кожного року його проходжу, займає до 2 тижнів, інколи і більше. Погоджуюсь, процедуру потрібно явно спростити.
Павлович
Медогляд у тому вигляді,який існує попередні 25 років, потрібно не відміняти,а корінним чином змінити та спростити його проходження. Бо є багато лишніх пунктів,які вже або застаріли,або є інструментом наживи(приклад- аналізи на кишкові гельмінти чи кишкову паличку та ін.).
Маруся
Выявили. Одного срочно отправили с горлом к онкологу. Второго срочно к к онкологу с легкими. Оба были прооперированы.
Марі
А потім коли треба буде робити, якщо вийдеш на роботу? Обійти лікарів не один день.
Irina
Цікаво, кому з пед.працівників щорічний медогляд допоміг виявити якусь хворобу?
Валентина
Для Irina: Знаю два випадки з моїми колегами, коли профогляд врятував їм життя.
Надежда
Год назад в лицее внука у учителя физики нашли туберкулёз
Вуйко
Для Надежда: реально проверяют только легкие. Все остальное "жалобы есть?".
Коментувати
Наталія
Добре, але якщо в цієї людини за період 1 року сталися зміни в стані здоров’я і вона заразить наприклад туберкульозом ще людей. Тоді хто в такому випадку буде відповідати за те, що не був пройдений медогляд.
Владислав
Для Наталія: Людина, яка відчуває зміни в стані здоров’я сама іде до лікаря, а не чекає медогляду.
Коментувати