Звільнені від ДПА учні мають отримати атестати

Заклади освіти мають видати свідоцтва про здобуття середньої освіти і додатки до них

Звільнені від ДПА учні мають отримати атестати

Заклади освіти мають видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти і додатки до них випускникам, які цього року не бажають проходити державну підсумкову атестацію.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти і науки щодо набрання чинності законом, що звільняє від ДПА учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/20 навчальному році.

Разом з тим, керівникам закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано виявити випускників, які бажають пройти ДПА.

Для цього рекомендовано у найкоротші терміни отримати заяву-підтвердження бажання пройти ДПА у закладі освіти чи у формі ЗНО. Заява має бути від повнолітніх здобувачів або від одного з батьків чи інших законних представників неповнолітніх.

«Випускникам, які не бажають проходити ДПА, необхідно видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти і додатки до них із записом «звільнений(а)» у відповідній графі бланку додатку», - зазначають у Міносвіти.

Для випускників, які бажають пройти ДПА у формі ЗНО, закладам необхідно: організувати підвезення учасників до пунктів тестування; після отримання від УЦОЯО результатів ДПА у формі ЗНО видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, зазначивши результати у відповідній графі бланку додатку.

Для випускників, які хочуть пройти ДПА у закладі освіти, закладам необхідно: перевірити наявність права проходити ДПА саме в закладі освіти; організувати ДПА в письмовій формі за завданнями та у строки, затверджені керівником закладу освіти, але не пізніше закінчення навчального року; після проходження ДПА видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти із зазначенням результатів ДПА у відповідній графі бланку додатку.

Окрім того, здобувачі освіти, які претендують на Золоту або Срібну медаль, мають право отримати такі медалі без проходження ДПА.

Освіта.ua
22.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Назар
якщо я склав всі 3 предмети а 4 ні, то то мені напишуть в атестаті оцінки тих трьох а з 4 звільнений?
Оксана
Якщо моя донька не хоче писати ДПА то вона повинна писати заяву про відмову писати ДПА чи ні
денчик
ответьте пожалуйста я сдал английский на 106 балов а дпа вышло 3 , куратор сказал минимальный 4 дпа и я не сдал ( учусь в коледже ) мне надо его перездавать или я смогу после 4 курса коледжа поступить на 3 курс универа??
Галина
Для денчик: ні те, ні інше. Якщо Ви обрали предмет, як ДПА, то Вас мають зараз відразувати з коледжу.
Коментувати
Діана
Як правильно написати заяву про відмову від зарахування балів Дпа у формі зно?
Ксенія
Написали заяву на бажання здавати ДПА. Чи можна відмовитися від занесення оцінок за ДПА, якщо результат не задовільнив?
валентин
чи можна включити дпа в атестат, якщо не встиг написати заяву до початку зно? я сумнівався в тому, що напишу на 10 і звільнився від дпа
Лук’янчук Анастасія
Я не розумію, що означає "випускники, які хочуть проходити ДПА у закладі освіти", адже ЗНО також здається у "закладах освіти".
140613-5343A
підкажіть, а коли можна отримати атестат тим хто не здає ДПА, якщо можна то і ссилку на законопроєкт
Ганна
У нас у школі , для тих хто хоче поступати у ВУЗ , обов’язково потрібно писати заяву для проходження ДПА у формі ЗНО .Інших варіантів немає. Кажуть , що без цього у ВУЗ поступити неможливо.
Влад
Для Ганна: ВНЗ приймають по зно! ДПА не обов’язкове!
Коментувати
Світлана
Дуже гарно! Проводити ДПА в школі, коли вчителі ВЖЕ у відпустках і видкликати їх можна тільки у разі стихійного лиха. Ну хіба вважати за стихійне лихо те, що нині з освітою і освітянами чинять.
Світлана
звісно має, відмова від дпа не означає вімову від зно. Просто в атестаті не будуть написані бали за дпа
Наталья
А отказ от ДПА в форме ЗНО как-то повлияет на максимальный балл ЗНО? Или баллы за ДПА снимаются?
Світлана
Для Наталья: нет, никак
Коментувати
Кира
Не сделает ли освобождение от ДПА, аттестат никчемным при поступлении в университет.
Ed
Для Кира: Он уже несколько лет никчемный, коэффициенты не выше 0,1 иногда вообще 0,00.
Юрий
Про 0.1 как раз и разговор. Это от 15 до 20 баллов плюсом.
alex
Для Юрий: Да, +15 20, но у всех поэтому рвзница учасников выходит минимальной где-то 1-3 балла
Коментувати
Кира
Настойчиво требуют заявление, что ребёнок не будет писать ДПА. А через день запланировано ЗНО. Зачем писать заявление об отказе от ДПА, если есть приказ об отмене ДПА? Не откажут ли потом в ЗНО?
Влад
Має право здати зно без ДПА. ДПА для вступу не треба. Воно треба для свідоцтва. Бал буде порахований по річних оцінках
Ксенія
Чи будуть у відомостях УЦОЯО оцінки кожному учню за 12-бальною шкалою? В такому випадку з"являться бажаючі і занести їх до додатків
Мария
Регистрировались на ЗНО в форме ДПА по четырём предметам , когда это было обязательным условием продолжения учебы в колледже , можно отказаться от некоторых предметов для ДПА и сдать тесты на ЗНО по остальным предметам ?
Ксенія
Питання від батьків випускників.Чи може бути ситуація: учень, який виявив бажання пройти ДПА, обов"язково отримує оцінку у додаток до свідоцтва незалежно від того , чи задоволняє вона його, а іншим учням також дозволять зарахувати свої результати після проходження ЗНО як результат ДПА за бажанням після того , як вони їх отримають та будуть їми задоволені. У свідоцтвах зазначена однакова для всіх учнів школи дата їх видачі, яка визначалась ще до звільнення від ДПА.
Влад
Для Ксенія: нащо воно вам треба? Свідоцтво має дуже малесеньку вагу при вступі, деякі ВНЗ вже взагалі свідоцтва не беруть до уваги
Коментувати
?!!!
Чи має право дитина здавати ЗНО якщо відмовляється від ДПА? Чи підставою для участі в ЗНО є сумнозвісна заява про «бажання пройти ДПА»?
Антон
Срочно помощь нужна, в школе заставляют писать заявление о том что мы хотим писать дпа в формате зно , говорят что без заявления не пустят на зно...
Степан
Для Антон: у меня такая же ситуация , не знаю что делать , ведь это незаконно... И в полицию не пойдешь , а в школе говорят, что они не при делах...
Коментувати