МОН не планує переводити школи на дистанційне навчання

Навчальний рік розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме від ситуації

МОН не планує переводити школи на дистанційне навчання

Навчальний рік 2020/21 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації.

Про це заявила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, Міністерство освіти не переводитиме школи на обов’язкову дистанційну форму навчання.

«Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо», – зазначила Любомира Мандзій.

Окрім того, вона повідомила, що Міністерство освіти також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.

Зокрема, це стосується Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проект якого запропоновано для громадського обговорення. Документ має на меті врегулювати особливості дистанційного навчання саме в закладах загальної середньої освіти, зокрема на основі досвіду, отриманого під час дистанційного навчання на карантині наприкінці 2019/2020 навчального року.

«Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів», – додала Любомира Мандзій.

Пропозиції до проекту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти можна подати до 21 липня 2020 року.

Освіта.ua
23.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юля
Я не хочу рисковать своими детьми, поэтому ЗА дистанционное, никому наши дети не нужны т нието за их хдоровье и жизеь отвечать не будет и мне пофиг, без парты и школы можно обойтись, а если эти придурки отменят дистанционку то пусть моих детей обезопасить на 100% как они это будут делать я не знаю и не волнует!!!
Наталя
Шановні батьки, я перепрошую, а яке отуплення?)) Якщо у дитини є мотивація працювати і здобувати знання, то вона це робитиме і в школі, і на дистанційній платформі. Далі: дитині бракує спілкування і ви не боїтеся COVID-19? Окей, почнеться новий навчальний рік, то нехай ходять діти в гості, гуляють разом— це хіба вже заборонено? Поки ні) Але поясніть, який сенс так обурено реагувати ? Писати заяви, хейтити онлайн-систему ? У моєї доньки однокласники всі задоволені такою формою навчання. Діти не ходять хоча б як вимучені зомбі) та навіть не в цьому справа. Якщо епідеміологічний поріг у вересні буде перевищено, то жодна ваша петиція не вплине на рішення МОН. Вони виконують ЧІТКІ настанови, за які затверджені ВООЗ. Міністерство НЕ БУДЕ ризикувати здоров‘ям учнів країни, якщо хтось не захочу сидіти в чотирьох стінах. Ми ж ніби дорослі люди, то давайте й розмірковувати відповідно
Тетяна
Хочу поділитися своїми враженнями як учениця: дистанційне навчання стало для мене подарунком! Чому ? бо не доводилося вставати о 6.00, висиджувати до 16.00 у школі, потім сунути на гуртки, додаткові, а після цього повертатися о 20.00 додому і сідати за домашні завдання. Закінчувати о 00.00, знаючи, що завтра на тебе чекає те саме. Перевтома, брак спілкування з рідними, постійний стрес. Від такого ритму життя голова йшла обертом. А згодом карантин:)). Чи вистачало спілкування? Ні, не зовсім. Однак особисто для мене це не на стільки серйозний мінус (як і для більшості моїх знайомих, до речі) Я нарешті мала змогу хоча б ВИДИХНУТИ: знаходити час на свої хобі,тренуватися+ в мене зникли висипання на обличчі! (бо не було стресу). З приводу «цілого дня за комп’ютером»= вся справа в тайм менеджменті учня от і все! Після 4 дистанційних уроків я розпланувала скільки ЧІТКО часу я буду використовувати ноутбук, потім переходила на письмові роботи і читання параграфів з книги. Я за дистанційне!
Я
Для Тетяна: згодна. Але ви вже самостійна. Як залишити дитину 1го класу саму на дистанційне? Треба батькам не працювати взагалі інакше дитина виключає навчання, включає відео в ютубі і розважаються. А тижня через два, 80% першачків будуть в ютубі
Коментувати
Оксана
Якщо якийсь придурок хоче тримати свою дитину в чотирьох стінах перед комп’ютером позбавлену друзів, хай тримає хоч і до кінця її життя, а я хочу, щоб моя дитина нормально вчилася
Марина
Для Оксана: Я теж вважаю, хочуть сидіти вдома, бояться, хай буде так. Відкрийте школи для охочих, в класах буде менше людей. В Законі про освіту сказано, шо форму навчання для дітей обирають батьки! Дали з ЗНО право вибору, дайте право вибору з відвідуванням шкіл. Посиділи 3 місяці на карантині, досить! В ресторан, театр, супермаркет, кінотеатр, закордон можна, в школу-ні!!!! Це не правильно.
Олекса Позняк
Для Марина: гроб купили?
Коментувати
Оксана
І перестаньте залякувати всіх коронавірусом - він давно є в природі, теперішня паніка створюється спеціально, щоб тримати в покорі людей
Олекса Позняк
Для Оксана: дурепа
Коментувати
Оксана
Мій коментар видалили! Пишу ще раз: я проти карантину, отуплення дітей, закриття в чотирьох стінах перед комп’ютером, позбавлення друзів. Моя дитина любить школу і вчителів, хоче йти до школи з першого вересня і піде!!!
Правда
Для Батьки:підтримую,сама хотіла те саме писати.В групи скидають,щоб підписували петицію,хто потім за дітей буде нести відповідальність?!Але ще додам:краще петицію не петицію,щоб дистаційне вдосконалювали-доробляли, з предметами щось думали,щоб заочно шапочки не в’язали всі підряд,а тільки ті,хто хоче.Про петицію думайте-робіть,щоб 12 річну систему відмінили,діти від того розумніші не стануть,а додатково один рік школи!Зробили 11,зараз репетитор,було 10 хтось репетитора наймав?,забагато лишнього в програмі є,кому буде потрібно для того і йдуть вчитися,нехай там і вчать.
Батьки
Авторам і підписантам петиції про повну заборону дистанційного навчання. По-перше, ви готові нести відповідальність якщо в Україні з 1 вересня кожного дня буде до 2000 хворих на коронавірус? По-друге, ви готові нести відповідальність за життя учнів, учителів, інший персонал шкіл, які кожного дня будуть ризикувати своїм життям? Чи усвідомлюйте ви число людей, які змушені будуть перебувати на обсервації чи самоізоляції? Або суспільство починає вести дискусію на рахунок ефективного дистанційного навчання, у іншому випадку учні відправляються на вимушені безстрокові канікули. Це може бути 1 рік, 2 роки, чи навіть більше. Вакцини не має. Вам самим хочеться що ваші діти закінчували школу у 20 років? Нажаль це та ситуація, коли не має великого вибору.
Оксана
Для Батьки: вы посмотрите цифры по раку, пневмонии, гриппу и прочему....какие вакцины?! Европейские иммунологи говорят, что этот вирус постоянно мутирует. И тем более, когда его сейчас вылечивают, осень маленькие показатели смертности! Может хватит людей запугивать и дезинформировать для того, чтобы держать в панике и страхе и реализовывать свои цели в это время
Кек
ТЫ понимаешь что раком пневмонией нельзя заболеть в магазине, в школе или маршрутке?Ты понимаешь что твой ребенок принесет со школы вирус и есть неиллюзорный шанс что ты отправишься в страну вечной охоты?
Алла
Для Кек: вот как раз атипичную пневмонию, вернее вирусы, которые ее вызывают, люди цепляют где угодно, их великое множество, было и до вашего короновируса. Или вы думаете что до этого пневмониями не болели? Хотя кому я пишу, ты тоже похоже очередной местный бот.
Коментувати
Батьки
Треба починати розмову з того, що ніхто і нікого не питається, за чи проти ви дистанційного навчання. Держава і світ переживає техногенне лихо - COVID-19. Тому методи дистанційного навчання будуть практикуватися у будь-якому випадку. На порядку денному зовсім друге питання. Якщо учителі відмовляються провести дистанційно 1 урок тривалістю 1 година, на тиждень. Тоді за що вони беруть зарплату? Від 5 по 11 клас дистанційні форми роботи можуть застосовуватися повністю. А з 1-4 класами педагоги мусять домовлятися про графік онлайн занять. Чи це буде вечором, чи на вихідні, але діти мають засвоювати програму. Учні і так багато матеріалу будуть опановувати самі. Такого щоб узагалі учителі нічого не проводили бути не може. І щоб ви знали негативне ставлення батьківства до дистанційного навчання це заслуга учителів. Вони буквально закидували учнів завданнями. Нічого не пояснювали. Зате вимагали і тероризували оцінками. Такого як було більше батьки терпіти не будуть.
Btitain forever
Для Батьки: Тоді батьки мусять сплатити зі своєї кешені зарплату вчителю за якісне навчання. Європейський рівень починається з європейських зарплат. Не подобається, наймайте репетиторів.
Коментувати
Дмитро
https://petition.president.gov.ua/petition/99402 - .
Олекса Позняк
Ну от захворів на ковід 1 вчитель. Відразу на 2 тижні на самоізоляцію усі з ким він каву пив, з ким на педраді сидів. Половини учителів немає. Що робити? Чим поливать журнал в якому він записи вів? Зошити які він перевірив і дітям роздав? В и подуріли там у МОНі? Істеричні мамашки налякали. Бо вони привикли роками привести дитину до школи поставать у кружок біля школи і годинами цигарки смалить. Удома їм діти не треба. А помре дитина буде судитись -учителі винуваті. Пенсіонери, якщо не буде ДО у вересні усі звільняємось хто хоче жить
Мама
Для Олекса Позняк: Шановний,що ж ви всіх батьків під одно лінійку? А вчителі на дистанційному навчанні всі виконували свої обов’язки??? Чи скунити днз у вайбер це в є вся робота??? Чому вчителі нічого не робивши на дистанційному навчанні отримували зарплату і не маленьку( не треба прибіднятися,що вчителі отримують копійки..) займаються ще й репетиторством і не дешевим 100 грн за годину. Виходить що в школі дитину навчити не можуть, а на репетиторсті запросто??? В коли батьки працюють, є ще діти і є домашні справи,як бути? Чому у школі кожен предмет веде різний вчитель, а вдома одна мама повинна пояснити дитині всі предмети???? Питань багато,а відповідей як завжди.
мама і вчитель
Хтось батьків під одну гребінку, а ви, як бачу, вчителів так вишикували... Будьте розуміючими та людяними...
Anna Avstrijskaya
Для мама: Не заміняйте всіх учителів своїй дитині, хай сама вчить за підручником, розвивайте у дитини вміння вчитися самостійно, це знадобиться їй у старшому віці, адже у вищих навчальних закладах більшість матеріалу дається на самостійне опрацювання, а наші діти звикли, що їм усе повинні розжовувати. І ніхто вам нічого не зобов’язаний. Учителів так само перевели на дистанційну роботу, навіть не запитавши, чи є у них технічне забезпечення для такої роботи. Ви хочете, щоб учителі повноцінно проводили онлайн уроки, а чи у всіх учителів є хоча б більш-менш пристойний ноутбук для їх проведення? Це саме стосується і дітей. А тепер про здоров’я: ви хочете, щоб ваші діти 6-7 уроків підряд сиділи за ноутами, смартфонами і т.д.? І після цього вони матимуть добре здоров’я? У моєї подруги, яка працює вчителем, зір за ці три місяці так погіршився, що почала носити окуляри, а до цього не носила, все було в порядку. Я своїй дитині це не хочу, а ви батьки своїх дітей, думайте більше про їх здоров’я, а не обмусолюйте у соцмережах чужі зарплати. На це у вас час завжди є.
Коментувати
батько
ЗНАЮ, ЩО ЦЕ ВЧИТЕЛЬСЬКИЙ САЙТ,ПРОШУ ПЕДАГОГИ, ПОРАДЬТЕ МЕНЕ,МАЮ СИНА 10 КЛАС.ТРЕБА НАЙНЯТИ РЕПЕТИТОРА З ІСТОРІЇ, ХОЧЕ ЗА ГОДИНУ 100ГРИВЕНЬ(вчитель з райцентру) ТО Є ДОРОГО ЧИ НІ ?
Станислав
Для батько: Не скажу как везде, но в Одессе, репетиторы берут за одно занятие по Истории Украины, от 100 до 200 грн. Дальше думайте сами.
батько
Для Станислава.ДЯКУЮ. А Як в інших областях?
Katarina
Не знаю вашей ситуации, не хочу обидеть, но пусть сын пройдет на этом сайте ЗНО прошлых лет и сам поймет, насколько ему нужен репетитор. ЗНО по истории предполагает обработку большого массива информации, если у вас не полный завал с историей, все реально подготовить самому. Простите за совет, но лучше репетитор по другим предметам ЗНО, чем по истории. Пособие по ЗНО от "генеза" моим детям по истории очень помогло, и информации в интернете много. А цена для райцентра по истории высоковата. Это не англ и не математика. Вот там репетитор полезнее
Коментувати
Жанна
Чи піднімуть зарплати вчителям? У нашій школі (30 ВЧИТЕЛІВ), ВСІ ПЕРЕДПЕНСІЙНОГО І ПЕНСІЙНОГО ВІКУ. троє наймолодших за віком розраховуються ( одна їде до дітей в Чехію на проживання, двоє не планують повертатись із Німеччини, де зараз на заробітках). Місцевих вчителів немає, приїжджі не хочуть на роботу, бо зарплата мала(жодна не мала ставки) доїжджати не хочуть, бо від райцентру майже 35 км, а перевізники обіцяють підняти плату за проїзд.Тай великий ризик зараз працювати в школі через вірус, щоб не заразитись. Тому ситуація невтішна.
Синтез
Для Жанна: вчителям зарплати не піднімуться.
Олекса Позняк
Для Жанна: думайте як живими залишитись а не про зарплати. ПНХ мандазійки, пенсіонери, ви в групі ризику, звільняємось якщо не буде ДО
Anna Avstrijskaya
Зараз у школі можуть працювати люди без педагогічної освіти. А під статтею багато коментаторів-мамочок, які так переживають, що під час карантину вчителі отримували зарплату ні за що. Запросіть їх на роботу вчителем, а то дуже заздрять учительській зарплаті. Та й досвід у них уже чималий: під час карантину заміняли своїм діточкам усіх учителів. Хай попрацюють у школі, менше часу залишиться на соцмережі та розпиття кави.
Коментувати