Рейтинговий відбір вступників на бюджет у 2022 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2022 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників на бюджет у 2022 році

Під час вступної кампанії 2022 року вступ абітурієнтів на бюджет до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення (бюджет) на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції, та до двадцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт).

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви.

Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей. Порядок застосування локальної пріоритетності визначається Правилами прийому відповідного закладу вищої освіти.

Пріоритетність застосовується лише під час зарахування на навчання на бюджетні місця.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування на місця державного або регіонального замовлення за результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу;
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами;
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу впорядковуються за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується таким чином:

  • спочатку за конкурсним балом – від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від першої до останньої;
  • в останню чергу за результатами розгляду мотиваційних листів.

Відповідно, при однакових конкурсних балах для впорядкування вступників використовуються пріоритетність заяв від першої до останньої (на місця державного та регіонального замовлення), при однакових пріоритетностях – результати розгляду мотиваційних листів.

Якщо побудова рейтингового списку здійснюється без конкурсних балів та пріоритетностей, то вступники впорядковуються тільки на основі розгляду мотиваційних листів приймальною комісією. При цьому розгляд мотиваційних листів здійснюється Приймальною комісією без присвоєння їм конкурсних балів.

Правила коригування рейтингового списку

Після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Рекомендованими для зарахування на бюджет будуть ті вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на бюджетні місця у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування буде надаватися вступнику за найвищим пріоритетом, а всі його заяви з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому в абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків уперше потраплятимуть на бюджетні місця, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на бюджетне місце за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити в «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на бюджетне місце на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення в 2-му для себе пріоритеті. Отже, абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2 пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1, 3, 4 або 5 пріоритетом, оскільки право вступу на бюджет за пріоритетами 1, 3, 4 або 5 в такому випадку втрачається.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного автоматичного коригування сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю в закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 29 серпня 2022 року.

Таким чином, 29 серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18:00 години 2 вересня для подання оригіналів документів до закладу вищої освіти, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18:00 години 2 вересня не подадуть оригінали документів до закладу вищої освіти, втрачають право на зарахування (переведення) на бюджет у поточному році. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Зарахування вступників на бюджет проводиться 5 вересня 2022 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на контракт, що відбуватиметься на підставі або національного мультипредметного тесту, або  творчого конкурсу в закладі вищої освіти, або на підставі розгляду мотиваційних листів залежно від спеціальності та в межах ліцензійного обсягу спеціальності.

Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, які зараховані на навчання за контрактом відбувається не пізніше 19 вересня 2022 року.

Надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають за контрактом на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 18:00 2 вересня 2022 року.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за контрактом відбувається не пізніше 30 вересня 2022 року.

Складено на підставі чинного Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
30.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Добрий вечір. Якщо я подам заяву першим проіоритетом на якусь спецальність і не пройду конкурс на бюджет, то чи зможу я пройти з цієї саме спеціальності на контракт?
Оксана
Дитина взяла призвіще і по-батькові мого чоловіка і проживає 6 років в шлюбі разом з нами чи має право безкоштовно навчатись по льготам чоловіка убд
Марія
Добрий день в меня є питання стосовно квоти. Я є повністю дитиною сиротою з Харкова чи враховуватиметься це при вступі на Західній Україні ? Я не розумію чи працюють вони під час війни. Та як потрібно підтвердити 1 квоту, потрібно їхати до самого близького університету в приймальній комісії чи потрібно саме подавати ці документи в університет в який я планую поступити, дякую.
Галина
Для Марія: квоти діють по всій країні. Зателефонуйте у виш. Раніше квотники малди подавати документи особисто в паперевому вигляді, а в цьому році може це можна зробити онлайн
Коментувати
Никита
скажите пожалуйста , квота при боевых действий на теретории харькова как работает
Ліза
Підкажіть будь ласка чи має пільгу при вступі член сім*ї загиблого при виконанні службових обов‘язків?
Влад
Для Ліза: має право на переведення на вакантні місця дитина до 18 років якщо мати або батько має УБД. А сам вступ на загальних умовах.
Коментувати
Софія
Добрий день. Чи має пільги при поступленні абітурієнт-напівсирота у якого мама померла будучи інвалідом 1 групи. Батько виховує самостійно дитину з 2 років
Галина
Для Софія: при вступі - ні. Може бути переведений з контракту на вакантне бюджетне місце (якщо таке буде, і за конкурсом з іншими пільговиками). Пільгу (квоту-1) мають лише повні сироти.
Галина
Для Софія: да, забула сказати, що пільга у Вас може бути лише як у малозабезпеченої. Якщо батько виховує Вас на мінімалку. А так, більшість дітей країни виховуються лише одним з батьків.
Коментувати
Наталія
Доброго дня. Скажіть, будь-ласка, чи є в цьому році пільги для дітей у яких батьки військові і учасники ООС?
Галина
Для Наталія: таких пільг при вступі ніколи не було. Була пільга для самих учасників АТО.
Коментувати
Марко
Якщо я зараз за кордоном, мультітест також писатиму за кордоном і буду рекомендований на бюджет.Чи можна подати всі документи онлайн?
Larysa
Для Марко: Онлайн подається тільки заява на вступ. При вступі до університету, що на бюджет, що на контракт, вам треба буде подати оригінал свідоцтва про освіту і особисто підписати угоду. Як це можна зробити онлайн?
Коментувати
Ярина
Допоможіть. Якщо потрапив на бюджет але не подав документи, ти втрачаєш право на бюджет тільки в цьому році чи на інший рік також?
Галина
Для Ярина: щороку окремий конкурс
Коментувати
Оксана
Доброго дня, якщо я не потрапляю на бюджет то це означає, що я автоматично буду розглядатись по балам на контракт?
Ліза
Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), Я обираю 5 пріоритетних вузів. І в кожному із цих університетів 1 факультет. Чи я можу в кожному з пріоритетних вузів обрати 2-3 факультети які мені подобаються?? Допоможіть, будь ласка, бо не можу знайти відповідь. Це дуже важливо!!
Галина
Для Ліза: Ви обираєте не 5 пріоритетрих вишів, а 5 місць де хочете вчитись. Всі 5 заяв можуть бути в один виш, а можуть в різні. Просто 5 заяв.
Коментувати
Ольга
Будь ласка, хто може, дайте номер тел університету, всі вказані на сайтах тел не відповідають або не дійсні. Допоможіть, прошу!
Галина
Для Ольга: Ви хочете щоб за Вас хтось шукав в інтернеті? Найміть людину, яка за Вас це зробить
Коментувати
Юліана
Чи можна цього року під час воєнного стану відрахуватись з закладу вищої освіти за власним бажанням?
Міша
А як цього року будуть вступати люди які мають середню освіту і хочуть вступити у вищі навчальні заклади освіти по своїй професії і мають написане ЗНО?
Галина
Для Міша: написали ж, що зно з 2019 року дійсні
Коментувати
Амір
Доброго дня, я громадянин України, але повну вищу освіту здобув за кордоном. Випускник 2021р. Для вступу в медичний вуз мені можна і здати зно і вступні екзамени? Чи потрібно вибрати щось одне?
Оракул
Краще б зафіксували мінімальну кількість вступників на держбюджет на рівні групи - 12 осіб чи 14. А застосовували б рейтинговий відбір, якщо цей мінімальний держбюджет не заповнений по пріоритетам. Було б більше користі для студентів та викладачів і більше відповідальності для університетів
Евгений
Контракт заключили, а в списках рекомендованных нет. Что это может означать? Забирать документы или ждать 23.08?
Ирина
Для Ясно :саме так,рейтинговий список на сайті Вузу є лише бюджет,а контрактників немає,як не дивно,хоч вже має бути.Всім дуже вдячна за роз’яснення!Бажаю здоров’я та успіхів!Ще раз ДЯКУЮ!
Ясно
Для Ирина: напишите потом, плс, чем все закончилось
Коментувати
Ирина
А то входить ,що головним у відборі є не конкурсний бал,а швидше подання оригіналів документів
Якось так
Для Ирина: так відбувається, бо ЗВО не знає скільки абітурієнтів принесе оригінали документів. Є рейтингові списки де на 30 ліцензованих місць подають 1000 заяв. Але коли справа підходить до того, що потрібно остаточно визначитися і заплатити за контракт, то реальних бажаючих знаходиться чоловік з 100. Ось тоді між ними відбувається "конкурс оригіналів". І має значення саме бал, а не першість подання оригіналів. Це в пристойних ЗВО. А буває й так, як Ви пишете. Бо ректору/декану/голові приймальної комісії "вигідніше" взяти дитину кума/свата/спонсора з низькими балами ніж студента з достатньо високим балом. В касу вони заплатять однакову суму. А ось в кишеню... Тоді "конкурс" може відбутися за одну ніч.
Ясно
Для Ирина: нет - Вы поняли не правильно, на контракт конкурсный отбор производится СРЕДИ ПОДАВШИХ ОРИГИНАЛЫ, а не среди подавших заявления.
Коментувати
Ирина
Для Влад: Дуже вдячна за пояснення.Ще будь ласка розжуйте: ми подавали на бюджет і проходили творчі конкурси(пройшли),всім тоді пояснили,якщо вас не буде в списках на бюджет,ви автоматично будете розглядатись по балами на контракт.Зараз вже з’явились списки рекомендованих на контракт,де нас немає,перед оголошеними списками ми були 72,ліценз.обсяг 65,ті деякі що були перед нами з чуть більшими балами стоять вже знизу і статус "відмова",а ми й далі допущено,але вже 100.Дівчинка яка була перед нами і ті що після нас є в списках рекомендовано контракт ще до 10.08На сайті пише,рейтингові списки будуть оголошені 10.08. ПОДАЧА оригіналі з 10.08 по 18.08.2021(Для контрактної та заочної форми),тому й не подавали оригінали,а чекали проводимо на контракт чи ні,доки з’явиться в списку рекомендовано контракт.Зазначу,що в двох інших закладах,куди вступали на контракт,здавали творчі конкурси і оригінали не відвозили,передзвонили нам і прислали лист на ел. пошту "запрошення на навчання".
Ясно
Для Ирина: все же просто - смотрите рейтинговый список - если с Вашим конкурсным балом Вы попадаете в 65 - то подаете если нет - то план "Б". Когда Вы будете подавать оригиналы (и помещаетесь в 65) то вам могут петь песню что у них набор окончен и мест больше нет - не ведитесь на эту откровенную ложь - по правилам, места распределяются в Вашем случае только после 18.08.2021.
Ясно
Для Ирина: только что посмотрел еще раз на Вашу ссылку - Ваш ВУЗ очень хитрый (ну или вообще никто не подал документы на контракт, что мало вероятно). Придется подавать оригиналы в слепую - рейтинговые списки они все равно обязаны будут опубликовать. А сейчас уже можно начинать жаловаться в МОН.
Коментувати