Рейтинговий відбір вступників у 2021 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2021 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2021 році

Вступ у заклади вищої освіти у 2021 році регламентується чинними Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Під час вступної кампанії 2021 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції, та до тридцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт).

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви. Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах, впорядковується таким чином:

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватися за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому в абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків уперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити в «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення в 2-му для себе пріоритеті. У такому випадку такий абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2-м пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1-м, 3-м, 4-м або 5-м пріоритетом.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю в закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 28 липня 2021 року.

Таким чином, 28 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18:00 години 2 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18:00 години 2 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 9 серпня 2021 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу спеціальності відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Порядок коригування списку рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) визначається Правилами прийому закладу вищої освіти.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти відбувається не пізніше 19 серпня 2021 року.

Надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 10 серпня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) відбувається не пізніше 30 вересня 2021 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
09.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Евгений
Контракт заключили, а в списках рекомендованных нет. Что это может означать? Забирать документы или ждать 23.08?
Ирина
Для Ясно :саме так,рейтинговий список на сайті Вузу є лише бюджет,а контрактників немає,як не дивно,хоч вже має бути.Всім дуже вдячна за роз’яснення!Бажаю здоров’я та успіхів!Ще раз ДЯКУЮ!
Ясно
Для Ирина: напишите потом, плс, чем все закончилось
Коментувати
Ирина
А то входить ,що головним у відборі є не конкурсний бал,а швидше подання оригіналів документів
Якось так
Для Ирина: так відбувається, бо ЗВО не знає скільки абітурієнтів принесе оригінали документів. Є рейтингові списки де на 30 ліцензованих місць подають 1000 заяв. Але коли справа підходить до того, що потрібно остаточно визначитися і заплатити за контракт, то реальних бажаючих знаходиться чоловік з 100. Ось тоді між ними відбувається "конкурс оригіналів". І має значення саме бал, а не першість подання оригіналів. Це в пристойних ЗВО. А буває й так, як Ви пишете. Бо ректору/декану/голові приймальної комісії "вигідніше" взяти дитину кума/свата/спонсора з низькими балами ніж студента з достатньо високим балом. В касу вони заплатять однакову суму. А ось в кишеню... Тоді "конкурс" може відбутися за одну ніч.
Ясно
Для Ирина: нет - Вы поняли не правильно, на контракт конкурсный отбор производится СРЕДИ ПОДАВШИХ ОРИГИНАЛЫ, а не среди подавших заявления.
Коментувати
Ирина
Для Влад: Дуже вдячна за пояснення.Ще будь ласка розжуйте: ми подавали на бюджет і проходили творчі конкурси(пройшли),всім тоді пояснили,якщо вас не буде в списках на бюджет,ви автоматично будете розглядатись по балами на контракт.Зараз вже з’явились списки рекомендованих на контракт,де нас немає,перед оголошеними списками ми були 72,ліценз.обсяг 65,ті деякі що були перед нами з чуть більшими балами стоять вже знизу і статус "відмова",а ми й далі допущено,але вже 100.Дівчинка яка була перед нами і ті що після нас є в списках рекомендовано контракт ще до 10.08На сайті пише,рейтингові списки будуть оголошені 10.08. ПОДАЧА оригіналі з 10.08 по 18.08.2021(Для контрактної та заочної форми),тому й не подавали оригінали,а чекали проводимо на контракт чи ні,доки з’явиться в списку рекомендовано контракт.Зазначу,що в двох інших закладах,куди вступали на контракт,здавали творчі конкурси і оригінали не відвозили,передзвонили нам і прислали лист на ел. пошту "запрошення на навчання".
Ясно
Для Ирина: все же просто - смотрите рейтинговый список - если с Вашим конкурсным балом Вы попадаете в 65 - то подаете если нет - то план "Б". Когда Вы будете подавать оригиналы (и помещаетесь в 65) то вам могут петь песню что у них набор окончен и мест больше нет - не ведитесь на эту откровенную ложь - по правилам, места распределяются в Вашем случае только после 18.08.2021.
Ясно
Для Ирина: только что посмотрел еще раз на Вашу ссылку - Ваш ВУЗ очень хитрый (ну или вообще никто не подал документы на контракт, что мало вероятно). Придется подавать оригиналы в слепую - рейтинговые списки они все равно обязаны будут опубликовать. А сейчас уже можно начинать жаловаться в МОН.
Коментувати
Ирина
Для Влад: Дуже вдячна за пояснення.Ще будь ласка розжуйте: ми подавали на бюджет і проходили творчі конкурси(пройшли),всім тоді пояснили,якщо вас не буде в списках на бюджет,ви автоматично будете розглядатись по балами на контракт.Зараз вже з’явились списки рекомендованих на контракт,де нас немає,перед оголошеними списками ми були 72,ліценз.обсяг 65,ті деякі що були перед нами з чуть більшими балами стоять вже знизу і статус "відмова",а ми й далі допущено,але вже 100.Дівчинка яка була перед нами і ті що після нас є в списках рекомендовано контракт ще до 10.08На сайті пише,рейтингові списки будуть оголошені 10.08. ПОДАЧА оригіналі з 10.08 по 18.08.2021(Для контрактної та заочної форми),тому й не подавали оригінали,а чекали проводимо на контракт чи ні,доки з’явиться в списку рекомендовано контракт.Зазначу,що в двох інших закладах,куди вступали на контракт,здавали творчі конкурси і оригінали не відвозили,передзвонили нам і прислали лист на ел. пошту "запрошення на навчання".Тож так як я зрозуміла,треба було відвезти оригінали документів.
Ирина
Для Галина: Але ж таки повторюся,чому тоді вступники з меншими конкурсними балами,без квот,з тим же пріоритетом стоять вже в списках "рекомендовано контракт" і в них в статусі" подано документи" не стоїть відмітка ,що вони їх подали
Ирина
Для Галина: так,уявляете,ми сидимо й чекаємо,я в шоці....Я й казала доньці "" можливо треба зразу завезти оригінали документів, де 1 пріоритет поставили,куди найбільше хочеш,можливо хоч на контракт пройдеш, то вона мені -"Ні ,мамо, ти не розумієш,як буде в списках рекомендовано тоді везти",ще й вчительки перерахувала,яка тієї ж думки що й донька.А в приймальну комісію закладу на номер неможливо додзвонитися,то не беруть,то відключений тел.Дякую Вам,Галино! ТО ЩЕ МОЖНА ЇХ ВЕЗТИ ЧИ ВЖЕ ПІЗНО?
Влад
Для Ирина: а до чого тут квоти до контракту? квоти для бюджету потрібні. У вас на сайті вузу повинні стояти дати, до якої приймають оригінали, багато які вузи вже і конкурси на контракт провели і діти вже студенти. Оригінали можна було подавати як зі статусом Допущено, так і з рекомендовано. Але рекомендацію вуз може ставити тільки в межах ліцензійного обсягу, а приймати оригінали від усіх, хто принесе, навіть хто самий нижній в списку. Вашій дочці треба було трохи почитати інформацівю про вступ. Якщо накази вже вийшли про зарахування, то там і можуть бути вже зараховані діти з меншими балами, бо вони принесли оригінали і пройшли конкурс на контракт, а Ви сидіть і далі і чекайте невідомо чого
Вчителька
Для Ирина: везіть - на контракт візьмуть.
Коментувати
Ирина
Для Влад: а что,оригиналы документов нужно нести если допущено до конкурса..?Мы еще никуда не возили оригиналы, но не смотря на это в двух ВУЗах стоим отмечены" рекомендовано контракт",ждём этот в который больше всего хотели.И ,замечу, те что стоят рекомендованы на контракт(с меньшими балами..)не стоит отметка что они подали документы,у бюджетников(не всех)- отмечено что подали документы.
Галина
Для Ирина: чого Ви чекаєте? Ви ще з 3 серпня мали віднести документи туди, куди найбільше хочете
Коментувати
Ирина
Для Влад: Конкурсний бал у більшості рекомендованих на контракт (які також подавали на бюджет з 1 пріоритетом і без квот) ще нижчий за мій,то як же це відбирають по конкурсному балу?
Галина
Для Ирина: а Ви взагалі документи віднесли чи чекаєте, коли Вам запрошення пришлють?
Коментувати
Ирина
Для Галина : https://vstup.edbo.gov.ua/offer/842606/ ,можливо Ви поясните яким чином відбирають,буду дуже вдячна за відповідь
Влад
Для Ирина: а що там не ясно? відбирають по конкурсному балу
Ирина
Для Влад: Пояснiть будь ласка,в моïй заявi стоïть приоритет 1,допущено, стояла в списку 72-ю цi днi,сьогоднi всже на сайтi стою 100-ю в списку,допущено,але вступники якi були пiсля мене,з меншими балами та приоритетнiстю також 1 (квота в них не вiдмiчена) уже стоять далеко поперек еще i рекомендованi на контракт,вы це розумiто?Дякую
Ясно
Для Ирина: похоже база edbo позволяет производить с ней некие странные манипуляции - похоже на то что голубые уже подали оригиналы, но это почему-то не отображено. звоните в https://vstup.edbo.gov.ua/ и спрашивайте как такое получается.
Коментувати
Оксана
В 03.08 ми подали оригінали і заключили контракт. 09.08 в кабінеті не було рекомендовано контракт і до нас від останнього рекомендовпного 52 абітурієнти. Ми на ранок приїхали , щоб забрати оригінали і подати в той вуз, де статус рекомендовано у нас був. Нащо отримали відповідь, що ми б потрапили на контракт, але як? Поїхали в інший вуз, бо побоялись, що це тільки обіцянки. Ми щосб не розуміємо? Дочка хотіла дуже в Каразіна, але тепер їдемо в інший. Дякую, що відповідаєте.
Влад
Для Оксана: рекомендують контракт тим, хто ще не приніс оригінали, Ви вже принесли, навіщо Вас рекомендувати? У Вас змінився б статут відразу на Включено до наказу, все Вам правильно сказали
Ирина
Для Влад: Пояснiть будь ласка,в моïй заявi стоïть приоритет 1,допущено, стояла в списку 72-ю цi днi,сьогоднi всже на сайтi стою 100-ю в списку,допущено,але вступники якi були пiсля мене,з меншими балами та приоритетнiстю також 1 (квота в них не вiдмiчена) уже стоять далеко поперек еще i рекомендованi на контракт,вы це розумiто?Дякую
Коментувати
Ирина
Пояснiть будь ласка,в моïй заявi стоïть приоритет 1,допущено, стояла в списку 72-ю цi днi,сьогоднi всже на сайтi стою 100-ю в списку,допущено,але вступники якi були пiсля мене,з меншими балами та приоритетнiстю також 1 (квота в них не вiдмiчена) уже стоять далеко поперек еще i рекомендованi на контракт,вы це розумiто?Дякую
Галина
Для Ирина: дайте ссилку на рейтинг
Ирина
Для Галина: https://vstup.edbo.gov.ua/offer/842606/ , сподіваюсь відкриє
Влад
Для Ирина: Ви були 72 - ю тоді, коли це були рейтингові списки по балам, а зараз списки змінилися, зверху список бюджетників, нижче рекомендованих на контракт, решта так і залишилися допущені, Ви ж бачите, що це вже окремі списки? Ви оригінали подавали? Можливо рекомендували тих, хто приніс оригінали. Якщо ще оригінали не несли, то що чекаєте?
Коментувати
Sigi
В моїй заяві написано приорітетність К, що це значить?.
damnekens
Для Sigi: Це означає, що ви подали заяву на контакт
Коментувати
Тетяна
Підкажіть будь ласка, чи варто хвилюватися, якщо в п’ятницю подали документи, а на вступ.освіта.юа досі світиться, що документи не подані?
Ясно
Для Тетяна: надо требовать от вуза внести информацию. Очень часто вузы ( в том числе и Шевченка, и КПИ) утаивают информацию о поданных оригиналах, при полном попустительстве со стороны МОН - создают такую себе мутную воду.
Коментувати
Артем
Цього року наш університет поставив жахливі і несправедливі коефіцієнти, 0.25 ЄВІ(англійська) і 0.75(ЄФВВ) для тих спеціальностей, які здають вступне випробування в університеті (тобто де можна списати, же є ,,знайомі‘‘ які порішть і тд) І як не дивно, але стдуенти в яких англійська 100, 106 балів, а фаховий іспить 195, 200, проходять на бюджет! Жах!!!! Це несправедливо!!!! І хто б що не розказував, що таким чином розумні діти проходять на бюджет, то - ні це неправда!!!! Такими коефіцієнтами прирівняли англійську до нуля!!!! Чому не поставити по 0.5 на кожний іспит, так як і англійська важлива і фаховий важливий!!! І да багато дійсно розумних дітей, на моїй кафедрі не пройшли на бюджет із-за таких ,,розумних‘‘ хто списав і чиї знайомі порішали!!!
Нерогуль
Для Артем: "Английська важлыва" - это психология колониального раба, который вовсю желает выслужиться перед заокеанскими хозяевами, чтобы быть поближе к их столу и иметь возможность собирать их объедки. А почему тогда не поставить коэффициент 95 по иноземельной мове и 5 по специальности? Для адекватного человека и общества важны именно знания и компетентность в профессиональной сфере. Не будь рабом - требуй экзамен по своей мове, а не по иноземельной!
Коментувати
Ілідан
Якщо мій рейтинговий бал 171.5, а середній бал минулого року на контракт 155, то я 100% проходжу на контракт? чи це, ще не гарантія
Слейд Уилсон
Для Ілідан: того року були інші коофи
Коментувати
Юля К.
Чи варто хвилюватися чи пройду на контракт, якщо прохідний бал вузу на контракт 168,а мій 175,а в статистиці за попередній рік 46 не використаних ліцензійних місць?
Галина
Для Юля К.: Ви самі відповіли на совє питання. Якщо такий недобір, то ніякого конкурсу немає. І з чого Ви вирішили, що прохідний на контракт 168 балів? Ще люди заяви не подали
Юля К.
168 в статистиці за минулий рік. Дуже дякую за відповідь!!!)
Тарас
Для Юля К.: схоже, що Ви сплутали показники. Якщо було 46 невикористаних ліцензійних місць, то ніякого прохідного балу на контракт не могло бути в принципі (на контракт готові були взяти всіх охочих незалежно від балів). Можливо, що 168 балів про які Ви пишете – це середній бал зарахованих на контракт (цей показник до шансів вступу немає жодного відношення, а просто показує, абітурієнти з якими балами "в середньому" вибирають тут навчання на контракті).
Коментувати
Ілона
Якшо пише допущено до конкурсу, але не рекомендовано на бюджет, то я можу поступити на контракт?
Софія
Якшо пише допущено до конкурсу, та пише не рекомендовано на контракт, то автоматично можу поступити на контракт?
Тетяна
Якщо вже подані оригінали на бюджетну форму, то до якого числа ще можна відмовитись від бюджетної форми, щоб не втратити можливість поступити на бюджет на наступний рік на більш приємливу спеціальність?