Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Термін «Квоти» визначається Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році. Квоти встановлюються для прийому за державним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах закладів вищої освіти.

Право на зарахування за квотами — це право вступника щодо зарахування на навчання до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2, квотою-3, квотою-4, квотою для іноземців, що реалізується відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Квота 1

Квота-1 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2.

Квота-1 встановлюється в Правилах прийому в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у закладах вищої освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота 2

Квота-2 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, які мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560 та Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2016 року № 697.

Квота-2 встановлюється в Правилах прийому у закладах вищої освіти в обсязі десяти відсотків (але не менше одного місця) та двадцяти відсотків (у закладах вищої освіти (структурних підрозділах закладів вищої освіти), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа) і оголошується одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Кількість конкурсних пропозицій на основі повної загальної середньої освіти не може перевищувати 50 % від максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Обсяг квоти-1 та квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується в межах спеціальності.

Квота 3

Квота-3 — це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана державним або комунальним закладом вищої освіти для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які здобули її в закладах освіти на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Квота-3 встановлюється в Правилах прийому за погодженням з регіональним замовником для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій у межах п'ятдесяти відсотків загального обсягу регіонального замовлення, доведеного цьому закладу вищої освіти.

Квота 4

Квота-4 — це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих (закритих) конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417

Обсяг прийому за державним замовленням для здобуття вищої освіти за спеціальностями галузі знань 01 "Освіта/Педагогіка" (крім спеціальностей 011 "Освітні, педагогічні науки", 017 "Фізична культура і спорт") для осіб, які мають право на першочергове зарахування до вищих педагогічних навчальних закладів, відповідно до абзацу шостого частини третьої статті 44 Закону України "Про вищу освіту" та Порядку реалізації права на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417, визначає державний замовник для кожного закладу вищої освіти, спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації) та форми здобуття освіти, а його розподіл між відкритими та фіксованими (закритими) конкурсними пропозиціями заклади вищої освіти здійснюють самостійно

Квота для іноземців

Квота для іноземців — це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа: іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України; закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця, і які не проживають постійно в Україні.

Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців (крім іноземців та осіб без громадянства, у тому числі закордонних українців, які постійно проживають в Україні, осіб, яких визнано біженцями, та осіб, які потребують додаткового захисту).

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти-3, квоти-4, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому навчального закладу після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Освіта.ua
16.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валя
Добрый день, які пільги при вступі має дитина учасника бойових дій? На сьогодні (період коіду) потрібна медична довідка ?
Мария
Дитина з сільської місцевості зараз навчається у спортивній школі-інтернаті,Барса, в м Суми.Чи збережеться за ним сільський коефіцієнт,
Влад
Для Мария: ні. Школа і прописка повинні бути в селі.
Коментувати
Таня Левченко
Добрий день підкажіть якщо сім’я багатодіна пільги якісь є.?То вчому вони полягають?І які є?
Влад
Для Таня Левченко: якщо в сім’ї 5 і більше дітей то можливе переведення на вакантні місця з контракту. Але ці місця можуть і не з’ явитися.
Коментувати
Вікторія
Добрий день, підскажіть будь ласка, а є якісь пільги для дітей сиріт(повної сироти)? Якщо є, то в чому вони полягають?
Влад
Для Вікторія: відносяться до квоти 1. Беруть участь в конкурсі серед пільговиків квоти 1. Якщо, наприклад, бюджетних місць по квоті 1 3, а пільговиків 5, то перші троє по списку отримають бюджет. Вам потрібно подавати документи особисто в університет. . Дзвоніть в приймальну комісію і питайте в які дати привезти документи. Вас зареєструють і все розкажуть.
Коментувати
Валерія Патля
Добрий вечір, підкажіть, будь ласка, чи може дитина, що належить до квоти-1 вступати за результатами ЗНО, а не вступних іспитів?
Яна
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, чи є пільги для дитини учасника бойових дій при вступі?
Яна
Доброго вечора якщо я сирота і вивчалась в ліцеї на кухаря то по закінченню 3 курсу мені 18 не буде я можу поступити на державне в вищий навчальний заклад?
Влад
Для Яна: Можеш, якщо пройдеш по конкурсу, серед пільговиків теж є конкурс
Коментувати
Тетяна
Доброго дня, якщо дитина вже навчається в університеті на другому курсі. То чи може вона перейти на іншу спеціальність, або взагалі заново вступити, але при цьому не втратити квоту(безкоштовне навчання та проживання,стипендію)?
Влад
Для Тетяна: безкоштовне навчання на певний ступінь дається один раз. Якщо знову хочете на бюджет, повертаєте гроші за навчання, а це набагато більше, ніж як платять за контракт
Коментувати
Саша
Добрий день, чи є пільги для зарахування на державну форму навчання у ВУЗі для дитини-напівсироти померлого інваліда війни Афганістану?
Влад
Для Саша: http://osvita.ua/consultations/bachelor/68926/
Коментувати
Саша
Добрый день, в мене оформлена квота по інвалідності з дитинства. Чи повинна вона відображатися у рейтингових списках вступників?
Вікторія
Для Саша: я бачила, що в деяких відображає квоту і вони по рейтингах вище. Але я не розумію, як це працює, бо я теж маю квоту, але в мене нічого не відображає. Хоча в електронному кабінеті галочка стоїть.
Надя
В нас теж є пільги, дитина інвалід до 18 років, в електронному кабінеті також є галочка, але ми поступаємо так як всі, проте якщо буде вакантне бюджетне місце, то нас можуть перевести на це місце, і то якщо наш бал буде відрізнятись на 15балів від балу останнього зарахованого на бюджет. І ще не факт що таке місце взагалі буде.
Коментувати
Валерия
Если бюджетные места, выделенные на квоты, остаются свободными, есть вероятность, что вуз зачислит обычных студентов на эти места? Или можно и не надеятся уже?
Влад
Для Валерия: їх перенаправлять на інші вузи на квоти
Влад
Для Валерия: взагалі то не вуз надає місця абітурієнта. А міністерство освіти по широкому конкурсу. Якщо Ви отримали бюджетне місце, то ви з ним приходите в вуз, який обирали.
Коментувати
хто я?
Здравствуйте. Если на специальности "Максимальне держзамовлення: 55", "Максимальне держзамовлення, квота 1: 3" то всего мест для людей без квот 52 или 55? Спасибо.
Влад
Для хто я?: 52
хто я?
Для Влад: а если эти 3 места никто не занял (0 чел. с квотами) то все равно 52?)
Ростислав
Доброго дня)Якою буде квота,якщо є пільги шахтаря ?
Коментувати
Тетяна
Добрий день, підкажіть будь ласка, чи є льготи при вступі до ВНЗ для дітей учасників бойових дій?
Влад
Для Тетяна: немає, вони мають тільки право на переведення на звільнене бюджетне місце
Коментувати
Наиалія
Добрий день. Підкажіть, як рахують держ. місця на квоти? Наприклад, якщо 50 місць держ. замовлення,по квоті1 - 1:6, квоті 2 - 2:6, і всі квоти заповнені, в такому випадку від 50 місць держ.замовлення віднімаєм 12 лише 38 йдуть на загальні умови? чи правильно я розумію?
Misha
Звонив до приймальної комісії ВНЗ, сказали що потрібно подавати документи по квоті-1 на їхню електронну пошту.
інна
доброго дня, де я можу побачити чи зареєстровано квоту1 ! у особистому кабінеті нічого не відображається?
Misha
Для інна: її не буде показувати в особистому кабінеті. Уточніть це питання в приймальній комісії ВНЗ у який подаєте заявки.
Коментувати
Ольга
Добрий день.Поясніть доступною мовою, що означає Квота-3? Завчасно дякую за відповідь!
Віта
Доброго дня ! Абітурієнт дитина з інвалідністю, хвороба є в переліку для вступу по квоті1, який документ потрібно взяти у лікаря для подачі при вступі ( форма документа), дякую
Ирина
Абітурієнт має чорнобильське посвідчення 3 категорії та віком до 18 років. В додатку до свідоцтва бали 10 та 11 (менше не має). Якщо я правильно зрозуміла то в нашому випадку діє квота 1. Це так? Та підскажіть які дії надалі, потрібно звернутися до ВНЗ з оригіналами документів до подачи заявок на вступ в електронному варіанті? (отримані бали по ЗНО 162,162,167 хочемо на бюджет)
Галина
Для Ирина: як можна при такому атестаті отримати такі низькі бали ЗНО? ставили за гарні очі? можете спробувати вступати за співбесідою
Val
Ваему абитуриент 18 лет и он был ликвидатором или проживал там? Как у вас получилось сводетельство 3й категории? Или я что-то не поняла? О какой квоте вы говорите. С такими балами только контракт. И оценки 10 и 11 не совсем сортветствуют балам ЗНО, это очевидно.
Галина
Для Val: чорнобильці - не лише ліквідатори. Це і діти, які постраждали в наслідок того, що народились в заражених батьків. А те що бали не відповідають оцінкам це очно. Якби не ковід, пролетіли б як фанера над Парижем зі своїм "відмінним атестатом"
Коментувати
Яна
Де потрібно позначити що в тебе є пільги? При подачі оригінальних документів, чи в електронному кабінеті вступника??? Буду вдячна за відповідь
Галина
Для Яна: які саме пільги? ті які дають право на вступ за квотами? тоді треба нести оригінали в приймальну комісію
Val
Какие вссе хотрожопые, резко все по квотам . А учиться не пробывали чтоб поо ЗНО и без квот на бюджет?
Pin
Если есть такая возможность, зачем её терять?
Коментувати