Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квота на зарахування до закладу освіти – це обсяг (кількість) бюджетних місць за державним чи регіональним замовленням, на які може бути зарахована та чи інша категорія вступників. Квоти встановлюються закладами освіти відповідно до законодавства та оприлюднюються перед початком вступної кампанії на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA» та сайтах відповідних закладів освіти.

Вступники можуть бути зараховані до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2 або за квотою для іноземців.

Квота 1

Квота-1 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників наступних категорій:

Квота-1 встановлюється в межах десяти відсотків (але не менше одного місця) або тридцяти відсотків у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти від максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями.

Квота 2

Квота-2 – це частина від максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Квота-2 встановлюється у закладах вищої освіти в обсязі десяти відсотків (але не менше одного місця) або двадцяти відсотків у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти та у закладах вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Обсяг квоти-1 та квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується в межах спеціальності.

Квота для іноземців

Квота для іноземців – це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа:

  • іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України;
  • закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця, і які не проживають постійно в Україні.

Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за кошти державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців. Квота не застосовується до:

  • іноземців, осіб без громадянства та закордонних українців, які постійно проживають в Україні;
  • осіб, яких визнано біженцями;
  • осіб, які потребують додаткового захисту.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому закладу освіти після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь
Добрий вечір. Якщо я отримую квоту-2 у одному з ВНЗ чи поширюється вона на всі інші? Чи це потрібно робити для кожного ВНЗ?
Дмитро
Доброго дня, не знаю що і робити. Спочатку подав заяви до двух вузів, а потом зрозумів, що можу вступити за квотою 2. Відправив анкету у КПІ і через 20 хвилин мені надійшов лист у якому було сказано, що мене внесено до реєстру осіб зі спеціальними умовами вступ. Залишається питання, а що мені робити для того, щоб мої заяви отримали квоту 2?
Роман
Для Дмитро: Зверніться до приймальних комісій тих закладів, у які подавали заяви (крім КПІ, бо вони вже додали дані за Вашим зверненням), щоб вони додали відповідні дані про Вашу пільгу до заяв (наприклад, надішліть на електронну пошту скан підписаної заяви чи заяву (pdf,docx), підписану КЕП, про додавання відповідних даних. Можна вказати в одній такій заяві перелік заяв на вступ, до яких потрібно додати дані про особливі умови вступу, якщо до закладу Ви подали кілька заяв). Без Вашого звернення приймальні комісії не можуть вносити зміни до Ваших поданих заяв.
Дмитро
Мене цікавить лише КПІ у цій ситуації, в іншому вузі залишилась лише одна заява, та і в той вуз я не дуже хочу йти. Річ у тому, що, як ви сказали, КПІ вже додали дані за моїм зверненням, але у моїх заявах досі немає ніяких пільг, або хоча б чогось, що на них натякало.
Роман
Для Дмитро: У кабінеті вступника у поданих заявах може нічого і не змінитися. Перевірте у списках вступників на https://vstup.edbo.gov.ua/offers чи є біля Ваших заяв відповідні відмітки про квоту. Але звертайте увагу на час формування списків - внизу сторінки "Оновлення даних".
Коментувати
Наталя
Доброго вечора. Чи втрачає дитина право брати участь у загальному конкурсі по першому пріоритету, якщо по квоті 2 вона не проходить? Її заява розглядається одразу по другому пріоритету по квоті 2? І так далі? Як це відбувається?
Анна
Якщо завява перша не спрацювала, то починає працювати друга і так по-порядку. Спрацює та заява, яка потрапить на бюджетне місце. Слідкуйте за тим, чи є ще абітурієнти із квотою другою та пріоритетом 1 і ВИЩИМИ балами на тому факультеті. Таким чином можете приблизно розрахувати, які ваші шанси. Зазвичай місце 1, або 2 саме на 2 квоту.
Наталя
Дякую
Коментувати
Светлана Шах
Добрий дені! Чи має дитина квоту , як що вона має інвалідність віком до 18 років?
Анна
Матиме під час переведення на вакантні бюджетні місця. Тобто якщо хтось не приніс документи, або забрав їх під час першого семестру, то в такому разі Ваша дитина буде вище інших претендувати на це вакантне місце(за умови, що в групі не буде ще інших пільг).
Коментувати
Поліна
Добрий день, до якої квоти відноситься дитина, батьки якої загинули унаслідок воєєних дій?
Анна
Це скоріше за все квота 1, за умови наявності всіх потрібних документів.
Віолета
Підкажіть будь-ласка, якщо документи є, то як має з’явитися цей статус при подачі, чи потрібно звертатися до вузів
Коментувати
Марія
Доброго дня! Можете підказати, чи має право на квоту дитина, з пропискою на окупованій території. На момент початку війни знаходилася там, зараз виїхала, отримала статус ВПО. Чи можна розраховувати на щось при вступі?
Тарас
Добрий день,підкажіть чи має дитина якусь квоту/пільгу на поступлення в виш,якщо один з його батьків мобільзований і прроходить службу в лавах ЗСУ?
Ліана
Для Тарас: Ні, вступ на загальних підставах. Якщо батько має статус учасника бойових дій, дитина має перевагу при переведенні з контракту на бюджет,у разі, якщо хтось з бюджетників не подасть оригінали документів і ці місця вивільняться. Але і тут потрібно враховувати те, що дітей УБД багато і переводитимуть впершу чергу тих, у кого вищий бал.
Коментувати
Софія
Добрий день! Підкажіть будь ласка, як я маю подати заявку на квоту 2, якщо я знаходжусь зараз за кордоном?
123
Для Софія: Приїхати та подати
Коментувати
Світлана
Доброго дня, моя дитина інвалід та його батько учасник бойових дій зараз, та я з дітьми ВПО, чи має моя дитина право на квоту і на яку саме,
Галина
Для Світлана: вище наведено перелік тих, хто має правр на квоту. Якщо Ви там свій випадок не знайшли, то ні. Але його батько точно має право на квоту1, якщо бажає навчатись
Коментувати
МС КОТИК
Доброго дня. Підскажіть будь ласка чи можна по квоті-2 вступити до магістратури?
Галина
Для МС КОТИК: при вступі до магістратури відсутні будь-які пільги. Лише знання. Тим більше про яку квоту2 може йти мова? Ви ж навчались в бакалавраті в українському виші. То лише для тих, хто орківську школу закінчив
Коментувати
Марія
Доброго дня. Підкажіть будьласка що надає чорнобильське посвідчення( 2005 р . видання ) при вступі 2022. Дякую.
Дария
Доброго дня! Чи можна внести пiльгу до електронного кабiнету вступника у закладi фаховоi освiти, якщо я хочу вступити на вищу?
Юлія
Добрий день! Чи маємо право скористатися квотами, якщо знаходимось на непідконтрольній території? Де знайти детальну інформацію? Дякую
Тетяна
Добрий день. Мене цікавить чи є цього року квоти для дітей шахтарів які мають 15 років підземного стажу?
Андрій
Чи є квота у дитини позбавленої батьківського піклування? І якиі документ потрібно завжнтажити, щоб підтвердити таку ковту?
Олег
Чи має дитина сирота після коледжу (молодший бакалавр), поступати у ВУЗ (бакалавр), за квотою -1 , якщо вона вже використовувалась під час вступу до колдежу?
Оксана
Добрий день! Випускники Херсону та області мають пільги по квоті 2 при вступі на бюджет?
Анатолій
Добрий день. Чи мае право моя донька поступити в медичний коледж на держбют як дитина яка потерпіла від аварії на ЧАЕС. Посвідчення:серія Д №334004*Н. Видане 10 січня 2007р.
Галина
Для Анатолій: в медколедж вступають не на державний, а на місцевий бюджет. Там інші правила вступу, оскільки вони відносяться не до вищої освіти, а до фахової передвищої. https://mon.gov.ua/storage/app/media/news/2022/05/05/04/Poryadok.pryyomu.FPO.zi.zminamy.04.05.2022.pdf читайте розділ VIII.
Анатолій
Галина дякую!
Коментувати
Михайло
Доброго дня. Мій син з м.Балаклія, Харківської області, зараз ця територія знаходиться в окупації, чи може він розраховувати на вступ по Квоті-2 та де можна більш детально отримати інформацію з цього приводу?
007
Для Михайло: квота 2 це для вступників, які закінчували орківські школи, а тому не могли отримати нормальних знань, не отримали адекватного оцінювання, і не можуть конкурувати з випускниками українських шкіл
Коментувати
Ліса Осипова
Доброго дня! Я інвалід 2 групи. Скажіть, будь ласка, які пільги чи квоти я маю при вступі?. Дякую наперед❣
007
Для Ліса Осипова: за квотою 1 можуть вступати лише "особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення)". Всіх інших не піддають дискримінації
Коментувати