Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квоти встановлюють для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до закладів вищої освіти

Квота на зарахування до закладу освіти – це обсяг (кількість) бюджетних місць за державним чи регіональним замовленням, на які може бути зарахована та чи інша категорія вступників.. 

Вступники можуть бути зараховані до закладу вищої освіти за квотою-1, квотою-2 або за квотою для іноземців.

Квота 1

Квота-1 – це визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників наступних категорій:

  • які мають право на вступ на основі індивідуальної усної співбесіди (крім осіб, які  мають право на квоту 2)
  • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Квота-1 встановлюється в межах 10 % (але не менше одного місця) або 30 % у переміщених (тимчасово переміщених) закладах вищої освіти від максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями. 

Квота 2

Квота-2 – це частина від максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти або ступеня молодшого бакалавра, місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративній межі або які переселилися з неї після 01 січня 2023 року.

Квота-2 встановлюється в Правилах прийому в закладах вищої освіти в обсязі 10% (але не менше одного місця) або 40% у тимчасово переміщених закладах вищої освіти максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та фіксованими конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа).

Квота для іноземців

Квота для іноземців – це визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому вступників з числа:

  • іноземців, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів України;
  • закордонних українців, статус яких засвідчено посвідченням закордонного українця, і які не проживають постійно в Україні.

Оприлюднення обсягів квот

Обсяги квоти-1, квоти-2, квоти для іноземців визначаються в правилах прийому закладу освіти після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах закладів вищої освіти та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Обсяг квоти-1 та квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується в межах спеціальності.

Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для отримання важливої інформації про особливості вступної кампанії долучайтеся до Telegram-каналу Вступна кампанія або до групи Абітурієнт у Facebook.

Освіта.ua
04.04.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мария
Добрий день. Якщо дитина ВПО та її батько - учасник АТО, то чи будуть для розрахування балів для таких дітей інші (більші) коефіцієнти?
Anna
Добрий день! Підкажіть будь ласка, коли розпочинається прийом заяв для вступу для пільговиків квоти-1?
Марія
Чи має дитина права на Квоту-2 якщо вона цитую " Отримала статус дитини яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"
Галина
Для Марія: Ви читати не вмієте? квота 2 для тих, "місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративній межі або які переселилися з неї після 01 січня 2023 року". В цьому реченні є щось про статус?
Марія
А ви думаєте якщо я 18 років прожила у Донецькій області ( яка є окупованою але не повністю) не може постраждати від війни яка йде з 2014 року?? І на даний момент я є ВПО. І я питала за те що може бути можливим отримати квоту 2 а не за те щоб ви переживали чи вмію я читати.
Галина
Для Марія: Я ж Вам відповіла, що статус не прописаний! Прописано місце проживання! Що ще не зрозуміло? Я не ставила під сумнів те чи постаждали Ви. Якщо Ви в будь-якому тексті бачите щось своє, то це те, що саме Ви придумали. Я дала чітку відповідь на Ваше питання. А Ви вже маєте знати де саме Ви проживали до 1 січня 2023 року та де були зареєстровані. Я цього не знаю, а тому не знаю чи можете Ви отримати квоту. Наприклад, якщо виїхали з окупованої території до 1 січня, то не можете.
Коментувати
Влад
Якщо батько загинув під бахмутом, (герой України посмретно) це вважається квотою або ні?
Галина
Для Влад: Ви питаєте під статтею, в якій написано, хто має право на квоти. Якщо Ваша мама жива, то Ви не сирота.
Коментувати
llianssi
Підкажіть, будь ласка, якщо дитина виїхала з окупованої території в 22 році, але має прописку звідти, то чи може вона претендувати на квоту 2
Яна
Доброго дня.Скажіть будь ласка,чи є можливість у мого сина вступити на бюджет,якщо його батько має статус Герой України(Герой Небесної Сотні)
Галина
Для Яна: Встипити на бюджет можуть абсолютно всі. Для цього достатньо гарно хдати НМТ. Ну і спеціальність обрати нормально, бо якщо на стоматолога дуже мало бюджетних місць, то вступити тна бюджет реально лише з 200 балами. А на інженерні спеціальності завжди недобір, тож і з досить низькими балами приймають
Яна
Дякую
Коментувати
Oleksandr
Скажіть будь ласка, чи можна вступати на бюджет за квотою в 23 роки чи ні ? Категорія дітей - сиріт.В законі прописано що з 18 до 23.До 23 років або 23 включно ?
Ганна
Формулювання "до 23 років" означає, що норма поширюється на осіб віком 23 роки.
Галина
Для Oleksandr: наспрааді, норма діє, якщо на час вступу 23 роки ще не виповнилось
Ганна
Виправлення: У юридичних документах у твердженнях щодо віку "до" означає "не довше ніж до досягнення" певного віку. Таким чином, і справді йдеться про осіб, яким уже є 18 і ще не виповнилося 23 років.
Коментувати
Катерина
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можна вступити у ВНЗ, якщо вступник - дитина шахтаря, який має підземний стаж більше 15 років? Діє цей закон зараз? Яка це квота і які документи потрібні? Дякую. Також дитина проживає на території населеного пункту на межі лінії зіткнення, але не ТОТ. Як правильно надати документи?
Галина
Для Катерина: Це не квота. А вступати до вишу мають право абсолютно всі. Ось якщо не пройдете за загальним конкурсом, то можна претендувати на отримання вакантного бюджетного місця (якщо воно буде) за конкурсом з іншими пільговиками (перелік яких дуже великий). Тому краще просто готуйтесь та оберайте спеціальність і рівень по своїм знанням.
Коментувати
ірина
Добрий день! Якщо дитина має інвалідність, але буде проходити НМТ на загальних підставах (захворювання є в Переліку, яке дозволяє проходити індивідуальну усну співбесіду замість НМТ, але дитина хоче проходити НМТ на загальних підставах), чи може тоді дитина розрахувувати на зарахування до вишу по КВОТІ-1?
Олеся
Дивно, що тепер пільги роблять і в магістратуру. З бакалавратом зрозуміло, туди вступають 17-річні діти, вперше здобувають вищу освіту. Бакалаврат тепер вважається повною вищою освітою, тож магістратура є лише опційним елементом продовження навчання. Вступники в магістратуру дорослі люди, яким по 20-21 рік, які можуть бути пільги? На деякі конкурсні пропозиції дається всього 2 бюджетних місця, з яких тепер одне відходить квотнику, а за друге мають змагатись решта вступників. Цікаво, що навіть бал з фахового випробування квотника не публікують, мабуть це дуже конфіденційна інформація. Давайте вже по квоті й в аспірантуру брати, чого дріб’язковість проявляти.
Галина
Для Олеся: а де Ви бачите пільги в магістратуру?
Олеся
Вступ за квотою 2 це і є пільга. Якщо квотник один, то йому автоматом бюджетне місце віддадуть, бо за законом 10-20%, але не менше одного місця має квотникам віддаватись. А є конкурсні пропозиції типу "034 Культурологія", на які виділяється лише одне бюджетне місце, і якщо в конкурсі бере участь хоча б один квотник, решті людей навіть немає сенсу писати фахове вступне випробування, навіть з 200 балами на бюджет вони не потрапляють (бо квотник забере собі єдине місце), а на контракт можна по одному мотиваційному листу вступити.
Галина
Для Олеся: Ну Ви приклад дали. "Культурологія". Бо працівники з такою освітою державі потрібні лише в незначному обсязі. Хоча і на спеціальність "культурологія" в Київський університет ім. Шевченка, де 5 бюджетних місь немає жодного абітурієнта-квотника, як і у Львівський ім. Франка
Коментувати
Драпалюк Вікторія
Я вступаю на магістратуру, в мене є квота 1, її потрібно реєструвати в базі до подачі заявок в електронному кабінеті?
Іванна
Для Драпалюк Вікторія: чи змогли ви подати заявку за квотою?
Коментувати
Аня
Добрий день! Розкажіть будь-ласка про алгоритм вступу в магістратуру на бюджет за квотою-2, а то приймальні комісії в університетах нічого не знають і призначать мені то фахові іспити, то індивідуальні усні співбесіди з англійської, які я ніколи не вчила (в мене була німецька). Або підкажіть будь-ласка, куди звертатися з такими питаннями?
Ніна
Доброго дня. Дитина подала документи по квоті у вищий навчальний заклад але по конкурсі здобула нижчі бали, а ніж інші студенти без квот. Чи зараховується вона в такому випадку ВНЗ якщо обмежена кількість місць?
Олег
Доброго дня. Чи можу я обрати на магістратурі дві спеціальності і чи будуть по ним двом квота якщо я впо?
Богдан
Чи стає бюджетне місце кв1 доступним для абітурієнтів без пільг, якщо ніхто не подав заяву з таким параметром
Микола
Доброго дня. Чи для вступу після школи є Квотою 2 пільги 117 ВПО, 114 дитина-інвалід?
Діма
Доброго дня, чому не показує квоти в рейтингу вступників на сайті vstyp edbo?Хоча вони є зареєстровані.
просто юзер
Добрий день, наприклад ВНЗ виділило 14 бюджетних місць, то в ці місця враховується квота чи квота йде як окремі місця?
Критик
Для просто юзер: враховується
просто юзер
Дякую
Коментувати
Olena Herasymenko
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо по квоті 2 абітурієнт отримав уже рекомендацію на бюджет від відповідного ЗВО, то чи має право брати участь у загальному конкурсі в інших? Чи це єдиний варіант попасти на бюджет, а інші пропозиції будуть тільки на контракт?
989
Для Olena Herasymenko: пропозиція на бюджет лише одна. Не займете те місце, яке отримали, будете вчитись на бюджеті. Навіщо взагалі подавати заяви туди, куди потім не хочете йти?!
Вправляю голову
Для 989 - людина спитала просто. А "нащо подавати заяви туди куди не хочете йти" - не твоє собаче діло
Коментувати
Сергій
Доброго дня! Поступаю на магістратуру. Питання 1). Ходив до університету подав довідку пересенця мені мали зареєструвати в базі "особи зі спеціальними умовами вступу". В електронному кабінеті вступника ніякі квоти що я маю не висвічуються, чи це нормально? Питання 2). Поступаю на основі фахового випробування. При подачі заяв на спеціальності не в кабінеті не висвічується можливість поставити пріоритет для заяв. Для магістратури хіба пріоритет не ставиться?
Галина
Для Сергій: хіба квоти діють при вступі у магістратуру? "Квота-1...., квота-2 – визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти". Ви ж вступаєте не на основі ПЗСО, а на основі рівня бакалавра.
Сергій
Вам потрібно було здавати МКТ чи МТНК, якщо це передбачено для Вашої спеціальності. Нажаль іншого варіанту немає, не передбачили для магістрів квоти 2.
Коментувати