Строки вступу на бакалавра у 2023 році

Строки формування рейтингових списків, прийому документів, конкурсного відбору та зарахування

Строки вступу на бакалавра у 2023 році

У 2023 році вступна кампанія для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) розпочнеться 01 липня реєстрацією електронних кабінетів і завершиться зарахуванням вступників до закладів вищої освіти.

Вступна кампанія складається з кількох етапів, кожен з яких має визначені строки. Зокрема строки формування рейтингових списків, прийому документів, проведення конкурсів, вступних іспитів, співбесід, конкурсного відбору та зарахування.

Пропонуємо читачам ознайомитися зі строками прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної середньої освіти.

ВСТУП НА ДЕННУ ФОРМУ НАВЧАННЯ

Реєстрація електронних кабінетів вступників і завантаження до електронного кабінету необхідних документів розпочинається 01 липня 2023 року.

Медичні огляди та інші доконкурсні процедури, передбачені особливими умовами конкурсного відбору за відповідними конкурсними пропозиціями, проводяться до дня, що передує дню завершення прийому заяв.

Прийом заяв і документів від вступників розпочинається 19 липня.

Закінчується реєстрація заяв вступників о 18.00 31 липня.

Творчі конкурси та співбесіди

Для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди або творчих конкурсів, реєстрація на участь у співбесідах чи конкурсах здійснюється:

  • для вступу на бюджет – з 3 липня до 18.00 10 липня;
  • для вступу на контракт – з 3 липня до 18.00 25 липня.

Творчі конкурси проводяться в кілька потоків з 07 по 18 липня включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлень (бюджетні місця) за графіком, затвердженим закладом освіти). Для вступників на контракт співбесіди та творчі конкурси проводяться до 31 липня.

Механізми реєстрації учасників творчих конкурсів, організації та проведення творчих конкурсів визначаються відповідно до законодавства. У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули повну загальну середню освіту або завершують її здобуття до поточному році, що підтверджується відповідним документом або довідкою закладу освіти.

Інформація про строки прийому заяв та документів для участі у творчому конкурсі оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу вищої освіти.

Вимоги до мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти і мають бути затверджені до 1 червня 2023 року.

Оприлюднення рейтингових списків

Формування рейтингових списків вступників і надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права навчатися на бюджетній формі здійснюється не пізніше 05 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджетні місця до 18:00 08 серпня.

Зарахування на навчання

Зарахування вступників на навчання на бюджет проводиться не пізніше 10 серпня.

Зарахування вступників на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) — не пізніше ніж 30 серпня 2023 року.

Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на контракт і здобули повну загальну середню освіту, відбувається не пізніше 18 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на контракт на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 09 серпня.

ВСТУП НА ІНШІ ФОРМИ НАВЧАННЯ (КРІМ ДЕННОЇ)

Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за іншими (крім денної) формами здобуття освіти за кошти державного або регіонального бюджету або за рахунок цільових пільгових державних кредитів не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на контракт визначаються правилами прийому відповідного закладу освіти.

Заклади освіти у своїх Правилах прийому можуть передбачити одну або декілька чергових сесій реєстрації заяв вступників. При цьому перша з них починається не раніше ніж 01 вересня.

Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв і документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір, але не пізніше 30 листопада 2023 року.

ВСТУП НА ОСНОВІ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА, ФАХОВОГО МОЛОДШОГО ТА МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА

Цьогоріч буде використаний широкий конкурс при адресному розміщенні місць державного замовлення для здобуття ступенів бакалавра та молодшого бакалавра.

У 2023 році не встановлюється поділ бюджетних місць між вступниками на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра. Вони братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Загальний перелік широких конкурсів визначений Додатком 4 Порядку прийому до закладів вищої освіти.

ІНШІ УМОВИ

Для тих категорій вступників, для яких строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання не встановлені, строки визначаються правилами прийому закладу освіти.

При цьому зарахування (переведення) на навчання за державним замовленням закінчується:

  • за державним (регіональним замовленням) – не пізніше ніж 01 жовтня;
  • на контракт – не пізніше 30 листопада.

Робота електронних кабінетів вступників закінчується 30 листопада 2023 року.

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
20.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Aleksandr
Доброго дня. Підскажіть будь ласка, чи можно ще вступити на навчання до громадських вузів? Що для цього потрібно?
Оксана
Доброго вечора. Скажіть будь ласка , як діяти в такій ситуації. Я, у 2016 році вступила до ЗВО (ПДАТУ) на заочну форму навчання за кошти державного бюджету. У жовтні 2016 року , я написала заяву про відрахування із закладу за власним бажанням. Оригінали документів були забрані відразу, але наказ про відрахування був підписаний у вересні 2017 року. Скажіть будь ласка, яким чином, я могла рахуватися у тому ЗВО студентом цілий навчальний рік, якщо оригінали перебували у мене особисто? На даний час вступила до іншого ЗВО за кошти державного бюджету, але від мене вимагають відшкодування коштів у державний бюджет про невикористання кредитів ЄКТС за цілий навчальний рік 2016-2017 рік.
Ганна
Для Оксана: Добрий день. Ви маєте відшкодувати вартість навчання за один семестр. Університет у будь-якому разі мав відрахувати Вас після першого семестру, оскільки Ви не складали іспити. Потрібно звернутися до МОН (і можна також проконсультуватися в групі "Вступ-2023", у якій є представники МОН та університетів).
Оксана
Дайте будь ласка посилання
Ганна
Треба зробити пошук "Директорат фахової передвищої, вищої освіти" і звернутися до експертів групи з питань вищої освіти та освіти дорослих.
Коментувати
Микита
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, я зараз вступив на магістратуру на контракт, але не впевнений у своєму виборі. Чи можливо спробувати повчитися десь місяць і потім якщо що перевестись або перепоступити на той же контракт на іншу спеціальність на магістратурі.
Ганна
Для Микита: Добрий день. Можна зараз вступити на іншу спеціальність на контракт до університету, що проводить додатковий набір, і навчатися на двох спеціальностях одночасно. І деякі університети проводитимуть додатковий набір у жовтні.
Коментувати
Світлана
Доброго дня. Якщо я цього року вступила на бюджет, але з якихось причин я не хочу навчатись на цій спеціальності. Чи є можливість вступити другою хвилею на інший факультет? І як це має відбуватись? Дякую
Галина
Для Світлана: вступ за другою хвилею є лише на контракт. Його оголошують самі виші за тими спеціальностями, на які недобрали студентів. Тому взнавайте про добір на контракт у виші, в який хочете втупати
Коментувати
Роман
Доброго дня,таке запитання-Якщо я вступив цього року в Чернівецький вуз,але хочу навчатися вже в іншому вузі,чи можу я вже перевестися?
Галина
Для Роман: будь-які переведення можливі лише після успішного завершення 1 курсу
Коментувати
Марина
Добрий день, якщо подавали заяву на вступ - запропонували контракт, але за певних обставин відмовилися від вступу на контракт. Чи є можливість ще подати заяву і вступити на контракт?
Ганна
Для Марина: Добрий день. Так. У частині університетів зараз відбувається додатковий набір на контракт.
Коментувати
Микола
Добридень, чув що тепер вийшов новий закон який говорить що вступити на бакалавра після освіти молодшого бакалавра на бюджет неможливо.
Наталі
Підкажіть будь ласка, чи можна перевестись з магістратури на бакалавра в межах однієї спеціальності в тому самому навчальному закладі. В закладі відповідають, що такої можливості немає., Потрібно подавати заяву зннову і перепоступати.,
Олександр
Для Наталі: ви можете перевестись з магістратури однієї спеціальності на іншу спеціальність. Але бакалавр і магістр різні рівні освіти та умови вступу на них різні. Тож це неможливо. Тільки перевступати
Коментувати
Дмитро
Чи можна навчатися на 2 денних формах у різних ВНЗ, дякую. Маю на увазі на контракті.
Ганна
Для Дмитро: Так, можна.
Коментувати
Софія
Добрий день чи буде додатковий набір на воєні спеціальності? Якщо проводиться додатковий набір то в яких внз
Ганна
Для Софія: Добрий день. Потрібно звернутися до університетів, щоб це з’ясувати.
Коментувати
Світлана
Доброго ранку. Пілкажіть, будь ласка, якщо кабінет вступника зробив, але жодної заяви не подав ні на бюджет ні на контракт (були певні обставини) Чи можу ще потрапити на контракт? Якщо так, то безпосередньо звертатись до закладів вищої освіти чи через кабінет?
Ганна
Для Світлана: Доброго ранку. Так, у частині університетів ще буде набір на контракт. Потрібно звертатися до університетів.
Коментувати
Валентина
Доброго вечора, скажіть будь ласка,син пройшов на бюджет повторно, тепер нам треба повернути вартість навчання за минулий рік, наразі в нас немає такої змоги чи може він подати заяву на додатковий набір на заочне в цьому році і чи потрібно буде тоді повертати кошти ?
Галина
Для Валентина: Абсолютно немає жодного значення денна форма навчання чи заочна. Якщо вступаєте заново на бюджет, то маєте відшкодувати вже витрачені державою кошти на навчання. Відшкодовувати не потрібно лише якщо вступаєш на контракт.
Ганна
Для Валентина: У Вас є право на реструктуризацію оплати (перший платіж має становити половину суми відшкодування).
Ганна
Для Валентина: Якщо оберете навчання на контракті (очній чи заочній формі), то потрібно дізнаватися в університетах, на які спеціальності буде додатковий набір і які умови оплати контракту (може бути й помісячна оплата). Ціни на контракт суттєво відрізняються в різних університетах.
Коментувати
Тетяна
Добрий день. Підкажіть , на який закон ссилаються вищі учбові заклади, приймаючи студентів після коледжу на 1 курс із терміном навчання 3 роки 10 місяців. Чи можливо вступати на 2 чи 3 курс вишу по спорідненій спеціальності? Дякую
Ганна
Для Тетяна: Добрий день. Так, можливо. Конкурсні пропозиції для здобуття ступеня бакалавра на основі ступеня фахового молодшого бакалавра можна подивитися на vstup.edbo.gov.ua. Про вступ на навчання зі скороченим строком ідеться в п. 2 розділу ІІ Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році.
Коментувати
Надія
Доброго вечора . Якщо з певних причин не подали заявки на поступлення в університет. Як можна поступити .З вересня друга хвиля тільки на контракт чи можна ще десь поступити на державну форму навчання.
Ганна
Для Надія: Добрий день. До університету на бакалаврат можна буде вступити лише на контракт. Додатковий набір на контракт проводять також коледжі (у деяких з них за кілька днів завершується прийом заяв).
Коментувати
Ганна
добрий день, подала заяву на очну форму навчання, зарахували. зараз обставини змінились, і хочу здобути бакалавра заочно (після колежду), але заява не була подана. в комісії сказали, что потрібно буде реєструватись у 2 хвилі. підкажіть будь ласка, в яких числах чекати 2 хвилю для реєстрації в кабінеті і чи буде вона взагалі, бо такої інформації не знаходила. дуже дякую за відповідь!
Ганна
Для Ганна: Добрий день. Ідеться про реєстрацію на додатковий набір на контракт. Він відбуватиметься з початку вересня (строки набору можуть бути різними в різних університетах). Потрібно пересвідчитися, що в університеті буде набір на обрану спеціальність на заочну форму. Водночас якщо студент навчається на денній формі, після першого курсу він може перевестися на заочну форму навчання. Можна також перейти на навчання за індивідуальним планом на денній формі.
Коментувати
Марина
Добрий день.Склалася така ситуація, в дитини гарний бал, рекомендована на контракт( в цьому вузі немає бюджету) не нажали кнопку підтвердження, 8.08 о 18.00 закінчився час, 9 го нас вже немає в списках. Конкурс закінчився 10 го. Наказ виданий. Університет запевняє нас що буде додатковий набір з 1 вересня, місця в них ще є. Але в мене виникає питання, чи це дійсно буде денна форма,бо наскільки я розумію з 1 вересня набір на заочну форму. В статті на цьому сайті написано вступ з 1 вересня крім денної форми.А на заочному ми не хочемо навчатися. Чи можливо якось виправити цю ситацию не чекаючи 1 вересня. Дякую за відповідь
Ганна
Для Марина: Добрий день. Можна в університеті запитати, на яку форму навчання має бути набір. Це може бути й денна форма.
Коментувати
Михайло
Доброго вечора, виникла така ситуація, що мене не пропускає система коли я приносив документи і всі заяви відхилено, через різницю 15 балів між ЗНО і НМТ , в закладах пропонували йти на додатковий набір і переподати заявку, в мене таке запитання, чи зможу я переподати електронні заяви так як зараз ця функція відсутня, якщо ні то що робити в такому випадку?
Ганна
Для Михайло: Добрий день. Над цією проблемою працюють, і має бути запропоновано якесь рішення. Можна проконсультуватися в МОН чи Інфоресурсі.
Коментувати
Олена
Доброго дня.Моя донька подала на контракт до 3 вузів.бали гарні,пройшла навідь на бюджет(але в неї бюджет вже є вона вчиться на 3 курсі)Думала куди йти.Сьогодні пішла подавати на стоматолога,а їй сказали що прийом був до 12 серпня)Їй телефонували але не казали що до 12.Сьогодні 14 серпня..Що можно зробити?
Ганна
Для Олена: Добрий день. Можна попросити приймальну комісію, щоб одразу повідомила Вас, якщо якесь місце звільниться.
Коментувати
Лариса
Доброго дня. У мене виникли проблеми з електронним кабінетом. Все зробила, як треба, побачила на моніторі привітання з поданою заявою. Але виявилося ( нажаль, запізно), що я не подавала заявку. Я не розумію, як таке могло статися, адже все пройшло успішно. Що я можу зробити в цій ситуації?
Ганна
Для Лариса: Добрий день. Буде додатковий набір на контракт до частини університетів з початку вересня. Потрібно звернутися до приймальних комісій університетів, щоб дізнатися, коли й на які спеціальності буде набір.
Коментувати
Адріана
Якщо сьогодні прийшла рекомендація скільки часу у мене є для її підтвердження? Підскажіть будь ласка
Ганна
Для Адріана: Це залежить від рішення університету й від конкурсу на спеціальність. Можна проконсультуватися в приймальній комісії.
Коментувати