Вступна кампанія: все про медогляд абітурієнтів

Огляд яких медичних спеціалістів мають пройти майбутні студенти

Вступна кампанія: все про медогляд абітурієнтів

Для вступу до закладу вищої освіти абітурієнтам може бути потрібна довідка № 086/о. Таку довідку видає лікар первинної ланки, з яким у дитини укладена декларація. Нагадуємо, що педіатр обслуговує лише дітей до 18 років, сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих.

Спочатку необхідно записатись на прийом до свого лікаря. Сімейний лікар призначає необхідні обстеження, аналізи та консультації у вузьких спеціалістів та видає електронні направлення на їх проходження.

Перед вступом до закладу вищої освіти абітурієнтам потрібно пройти огляд у:

  • хірурга;
  • невропатолога;
  • окуліста;
  • отоларинголога.

Окрім того, майбутньому студенту необхідно зробити флюорографію.

Також залежно від профілю та вимог навчального закладу, до якого надається медична довідка щодо стану здоров’я абітурієнта, можуть бути потрібні консультативні висновки інших спеціалістів, визначених сімейним лікарем.

Вузькі спеціалісти вносять у медичну картку або довідку висновки про стан здоров’я абітурієнта власноручно та завіряють записи особистими печатками, штампами-кліше і підписом.

З результатами оглядів вузьких спеціалістів та обстежень потрібно знову повернутись до лікаря, з яким укладено декларацію. Сімейний лікар заповнить довідку на підставі записів у медичній карті, зроблених щеплень, а також результатів всіх обстежень, потрібних для оцінки стану здоров’я абітурієнта.

Зверніть увагу: лабораторні дослідження повинні бути проведені не раніше, аніж за місяць до дати видачі довідки. А флюорографія – не раніше, ніж за рік. Інакше результати будуть недійсними для внесення в довідку.

Пройти консультації у вузьких спеціалістів безоплатно можна у всіх поліклініках, які уклали договір із НСЗУ на надання амбулаторної допомоги. Назва пакету – «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах». Із направленням лікаря первинки в таких закладах медогляд буде безоплатним.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
Доброго дня. Допоможіть розібратися в такій ситуації. Моєму синові в чотири роки поставили діагноз "абсансна епілепсія по типу застивання". В сім років в нього вже не було ніяких приступів. Ми перестали приймати ліки (так як вони мали великий побічний ефект). Далі дитина жила нормальним повноцінним життям, без будь яких фізичних обмежень. Зараз синові 15 років і він хоче поступати в технікум на автослюсаря, але проходячи медкомісію наш місцевий невропатолог категорично відмовляється підписувати йому медогляд. Ми пройшли обстеження в обласній лікарні і там невропатолог по результатам обстеження дала дозвіл на навчання за обраною професією. Але наш місцевий невропатолог навіть після перегляду рішення обласної лікарні відмовляється підписувати допуск до навчання. Що нам робити? Це розцінюється як дискримінація?
Галина
Для Леся: це освітній сайт, а не медичний чи юридичний. Зверніться за роз’ясненням в моз
Ганна
Для Леся: Добрий день. Умови допуску до роботи для представників різних професій є на сайті Реєстру кваліфікацій у розділі "Відомості про професійні стандарти". Потрібно обрати професію 7231 "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів".
Ганна
Для Леся: Потрібно з’ясувати, які є ризики для хлопця, якщо він працюватиме автослюсарем, - треба проконсультуватися щодо цього з лікарями. Якщо суттєвих ризиків немає, то можна обрати цю професію. Якщо вони є, то треба здобути іншу професію: зокрема можна навчатися в університеті на спеціальності "Автомобільний транспорт" (яка має особливу підтримку).
Коментувати
Світлана
Добрий день! Поясніть , будь ласка, якщо у дитини була у школі підготовча група з фізкультури( аритмія), внз не вимагає для вступу 086 довідку, а навантаження обмежені, як бути?
Роман
Для Світлана: Візьміть у Вашого лікаря довідку з рекомендацією на переведення до спецмедгрупи за відповідним захворюванням чи лікувально-реабілітаційної групи. Як правило, для допуску до занять з фізкультури необхідна довідка від лікаря. яка або підтверджує можливість занять в основній групі з нормативним фізичним навантаженням, або рекомендує переведення у спеціальні групи зі зниженим навантаженням чи лікувально-реабілітаційного спрямування
Коментувати
Христина
Добрий день,чи потрібна медичнна картка на сеціальність 227 *фізична терапія,ерготерапія*?
Юлія
Скажіть, будь ласка, чи потрібна в ВНЗ на фізкультуру медична довідка?(Проба Руф’є)
Олег
Чи потрібно цього року для вступу проходити дерматолога?
TaniaZh
Ми з донькою переглядали документи для вступу в тих вузах, куди хотілось би вступити- там в жодному переліку медичноі довідки і не було
Максим
А до якого числа потрібно пройти медогляд?
Сергій Осадчий
Ця інформація не відповідає дійсності. Сімейний лікар відправляє до районного діагностичного центру, звідти на РЕНТГЕН і далі до вузьких специалістів. Довідка платна!
Галина
Для Сергій Осадчий: Ви на яку спеціальність вступаєте? Якщо це не якась спеціалізована спеціальність, де проходять серйозний медгогляд (військова справа, правоохоронна діяльність, спорт тощо), то довідка безкоштовна і більшості вишів взагалі не потрібна. Достатньо флюрограми. І ще має бути декларація з лікарем. На ренген посилають лише якщо для цього є причини, і за направленням сімейного лікаря він безкоштовний
Коментувати
Софія
Добрий день. А якщо ти вже проходив у цьому році комісію, її все одно потрібно проходити для університету?
Анна
Доброго дня, скажіть будь ласка, чи потрібно цього року проходити медогляд вступаючи на медика?
Ірина
Доброго дня !Підкажіть будь ласка чи повинна бути справка медогляду для дівчини яка хочу подати документи на правоохоронну діяльність .дзвонила по всім номерам щоб дізнатися ніхто не піднімає слухавку.дякую
Галина
Для Ірина: на правоохоронну діяльність медогляди з зими починають проходити. там декілька турів проходження психологів. не знаю куди Ви дзвонили, але у спеціалізованих вишах (військові, пожежної безпеки, МВД) свої власні вимоги. Зв’язуйтесь з приймальними комісіями, але можливо Ви вже не встигнете
Ірина
Дякую
Коментувати
Ірина
Доброго вечора. Підкажіть, в які строки повинен бути пройдений медогляд, щоб довідка була дійсна, і коли її треба пред’являти ? Разом із заявою чи при вступі, коли будуть вже результати рейтингу?
Галина
Для Ірина: із заявою точно не зможете. В електронному кабінеті немає такої функції. всі інші питання до вишу в який вступаєте. Може довідка взагалі не потрібна.
Коментувати
Олександра
Добриий вечір. Скажіть,будь ласка, цей медогляд потрібен безпосередньо перед вступом в Вуз,на якому я вже буду зарахована на бюджет? Чи цю меддовідку потрібно в електронному кабінеті пред’являти?
Влад
Для Олександра: медогляд потрібен тільки на деякі спеціальності і в деякі виші. В 90 % випадках він не потрібен взагалі для вступу. На сайтах вишів шукаєте перелік документів для вступу і дивитесь потрібен медогляд чи ні. Якщо поселяєтесь в гуртожиток, то теж можуть бути свої правила, або з медоглядом, або всі проходять медогляд під час навчання. Взнавайте там, куди збираєтесь вступати.
Влад
Для Олександра: в електронний кабінет Ви її не добавляйте в будь якому випадку, там немає такої опції
Коментувати
Ірина
Доброго дня. Мій син знаходиться на обліку по бронхіальній астмі. Яких вузьких спеціалістів та які аналізи додатково йому потрібно пройти? Дякую.
Галина
Для Ірина: а для чого? Ви у виші взнавали чи їм це потрібно?
Коментувати
Елена
Да ладно,БЕСПЛАТНО...Аха-ха..племянник проходит комиссию для поступления,бесплатным был только общий анализ крови и мочи.ВСЁ!!! Остальные все анализы платные,даже в государственной дерматологической поликлинике 124 гр.за анализ крови на сифилис..Остальное все в частную клинику отправили,Почти в 1000 анализы обошлись.И два сертификата от нарколога и психиатра.А это еще 350 гривен.
Мама
Для Елена: мій син проходив комісію, все було безкоштовно. Виявилося що медкомісія і не потрібна була для вступу. А Ви дізнаватися, медогляд точно потрібен для вступу туди, куди буде вступати? Зараз це потрібно на окремі спеціальності або в окремі університети. А які ще аналізи потрібні? Більше ні на які не посилали. То вже самоуправство лікарів, вони отримують відкати за аналізи в приватних лабораторіях)
Мама
Для Елена: до дерматолога взагалі не посилали. Дивна у вас комісія
Галина
Для Елена: Ви говорите зовсі про інше. В статті мова про довідку № 086/о. В Ваш племінник явно вступає або в універ МВД, або військовий, або на пожежну безпеку. Там зовсім інші вимоги, і дуже прискіпливі меддогляди, а не "здоровий", якщо температури немає. Для довідки № 086/о жодних аналізів не здають, там сімейний лікар з картки данні перевисує, флюрограму роблять і ще щось
Коментувати
Вікторія
Доброго ранку! Будь ласка, дайте відповідь де і як проходити комісію дитині по програмі "Донбас - Україна". Чи можна привезти лабораторні дослідження і флюорографію (для видачі довідки) з місцевої полікліники?
Влад
Для Вікторія: Ви спочатку дізнайтеся, чи точно потрібна медкомісія, бо вона потрібна тільки на деякі спеціальності або деякі ЗВО. В більшості ЗВО вона не потрібна взагалі
Влад
Для Вікторія: стаття збиває з толку читачів.
Вікторія
Дякую, поцікавлюсь у приймальної комісії.
Коментувати