В Україні скасують заочну форму навчання у вишах
У парламенті зареєстрований законопроєкт , яким запропоновано скасувати набір вступників для здобуття ступенів бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами здобуття освіти. Нововведення пропонується застосувати вже під час вступної кампанії в 2024 році. Законопроєкт зареєстрований головою Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що альтернативою заочній та вечірній формі має стати дистанційна форма навчання. Водночас про причини зазначеної ініціативи не повідомляється. Чи треба скасовувати заочну форму здобуття вищої освіти? Так Ні ...














Вступ на бакалаврат: тест для абітурієнтів і батьків
Знання порядку подання заяви до вишу дасть вам змогу правильно її оформити, визначитися з пріоритетністю й успішно подати в обраний вами заклад вищої освіти. Пройдіть цей простий тест, щоб перевірити свою обізнаність. Вступ на бакалаврат: тест для абітурієнтів і батьків Тест на знання порядку подання заяви до вишу для участі в конкурсному відборі на бакалаврат На якому сайті подається електронна заява про вступ? Чи можна вносити зміни до даних в електронному кабінеті? Скільки заяв можна подати на контракт? Скільки заяв можна подати на бюджет? Що таке «відкрита» конкурсна пропозиція? Для яких конкурсних пропозицій потрібен регіональний коефіцієнт? Для яких заяв встановлюються пріоритети? Заява з яким пріоритетом розглядається в першу чергу? Чи можна подавати документи на бюджет за заявою з 2-м пріоритетом, якщо рекомендований до зарахування за заявою 1-м пріоритетом? Чи може вступник змінити зазначену ним пріоритетність заяв? Чи втрачається пріоритет під час скасування вступником заяви про вступ із зазначеним ...



Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України розпочинається кожного року у червні з проведення зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл. Проходження громадянами України ЗНО є обов’язковою умовою для вступу до українських вищих навчальних закладів.
Прийом абітурієнтів на навчання відбувається на підставі результатів ЗНО з трьох предметів (двох у випадку проведення творчого конкурсу у виші), у порядку та у строки визначені правилами прийому до вищих навчальних закладів України, що затверджуються Міністерством освіти та окремо кожним вищим навчальним закладом.
Вступ абітурієнтів відбувається на підставі наявних рейтингових балів, що визначаються як сума балів отриманих за тестами зовнішнього незалежного оцінювання, середнього бала атестату та додаткових балів за визначні досягнення у навчанні (переможці всеукраїнських олімпіад, конкурсів Малої академії наук, учасники міжнародних олімпіад тощо).
Окремі умови зарахування існують для деяких пільгових категорій абітурієнтів та іноземців, що визначається правилами прийому до вузів України.
Українські абітурієнти мають право подавати заяви на вступ до вищих навчальних закладів у паперовому або електронному вигляді. Прийом документів від абітурієнтів зазвичай триває протягом липня.
Зарахування абітурієнтів на навчання за кошти державного бюджету та за кошти фізичних осіб відбувається у першій половині серпня.
Умови прийому до вищих навчальних закладів затверджені Міністерством освіти і науки ви можете переглянути за наступним посиланням.
Більше про проведення зовнішнього незалежного оцінювання дивіться за посиланням.
