Документи, що необхідні для вступу в 2019 році

Перелік документів, необхідних абітурієнту для вступу до українських закладів вищої освіти в 2019 році

Документи, що необхідні для вступу в 2019 році

У 2019 році вступники, які вступають до закладів освіти на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі, окрім осіб зазначених у п.п. 1 розділ VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти.

Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не обмежується.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 1 липня 2019 року).

Подання заяви в електронній формі

Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:

 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • зазначає серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • зазначає номери телефонів (домашній та/або мобільний) для можливості оперативного зв’язку;
 • завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.
 • якщо вступник претендує на врахування у конкурсному балі сільського коефіцієнта, — довідку про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання).

У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи (копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються):

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • копію військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Подання заяви в паперовій формі

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію військово-облікового документа — для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Заклади вищої освіти у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Усі копії документів засвідчує за оригіналами приймальна (відбіркова) комісія закладу вищої освіти, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись, зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
24.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій
Привіт, чи є можливість здавати ЗНО без "приписного свідоцтва", в умовах карантину є ризик не отримати його до початку тестувань. Школа не організовує його автоматичне отримання, військомати закриті на карантин, поліклініки також не працюють.
Ольга
Доброго дня. Після закінчення дев’ятого класу вступила до коледжу.Закінчила коледж у 2003р. Видали мені на руки свідоцтво про закінчення ЗОШ яке здавала їм при ввступі, диплом молодшого спеціаліста та виписку додаток до диплома. На той час не мала інформації що мала отримати ще і атестат. На теперішній час куди не звертаюсь щоб вступити у навчальний заклад, мені відмовляють, спираючись на те, що я повинна мати атестат. Вже два роки оббиваю поріг коледжу ,щоб мені його видали. Але відмовляють, по тій причині що у 2003 році такі навчальні заклади як Свалявський технічний коледж не видавали атестатів на законодавчому рівні. В той же час зараз без атестата я не можу нікуди вступити. Підскажіть будь ласка, як мені вийти з цієї ситуації.
Пользователь
Чи можна до внз вступить з 9 класу Чи можна ступити по атестаті про неповну освіту Чи можна не здавати зно
Влад
Для Пользователь: не можна, до ВНЗ вступають по результатам ЗНО після 11 класу. Після 9 тільки в ПТУ чи коледж
Коментувати
Nata
Скажіть будь ласка чи можуть відрахувати з ВНЗ якщо немає приписного свідоцтва, мотивуючи це тим, що "в нас зараз перевірка, а за "таке" дуже великі штрафи"?
Влад
Для Nata: взагалі, приписне це один з основних документів для вступу у вуз. Якщо його немає, то вас не мали права і приймати
Галина
Для Nata: виш, як і всі роботодавці, мають інформувати воєнкомат про військовозобов’язаних осіб, які в них навчаються або працюють. Якщо вони того не зроблять, то дійсно - це є суттєвим порушенням і накладаються значні штрафні санкції. Якщо немає приписного свідоцтва, то має бути документ, який підтверджує що особа не підлягає призову.
Коментувати
Оксана
Скажіть будь ласка чи потрібно вступнику виписуватись х місця проживання? Чи приписують студентів у гуртожитку?
марія
В якому державному документі чи наказі.постанові можна прочитати щодо необхідного розламінування диплому ?
марія
Якщо диплом про попередню освіту заламінований, при подачі на заочну форму навчання до навчального закладу його потрібно розламінувати?
Юра
Підкажіть будьласка, де я маю взяти військово обліковий документ та як він взагалі виглядає...!?
Олександр
Для Юра: тобі його в військами мали видати
Коментувати
Аліна
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи можна підписувати контракт без присутності батьків?
Alina
Для Аліна: Так, якщо ви досягли вісімнадцятирічного віку.
Коментувати
Наталя
Доброго дня, я не встигла подати документи в електронний кабінет.Що мені робити , хочу вступати на заочну форму навчання.
Христина
До якого числа можна подавати документи до любого навчального закладу?
Христина
А що робити , якщо мені дзвонили що я поступила на державний , але чомусь в моєму електронному кабінеті пише , що я "Допущена до конкурсу" .
123
Для Христина: такого бути не може. офіційна інфармація в кабінеті та на сайті едбо. може хтось розігрує. Якщо не вірете сайтам, перетелефонуйте в приймальну комісію за телефонами, вказаними на сайті закладу.
Коментувати
Олена
Підс.кажіть будь ласка.Здали документи в університет 27числа,а досі в графі подано документи не відмічено.Дякую.
Елена
Для Олена: у меня вчера вечером появился плюсик,что документы сданы
Коментувати
Олена
якщо на сайті університету "рекомендовано на вільні не бюджетні місця", а в особистому кабінеті ще "Допущено до конкурсу" можна подавати документи чи ще ні.
Zzz
Для Олена: люди уже давно подают на контракт
Коментувати
Софія
На сайті мого навчального закладу до сертифіката зно потрібен інформаційний акруш з результатами зно. Де мого взяти? Це те що в електронному кабінеті зно треба роздрукувати?
Софія
Три листа окремих?
Елена
нет,на одном листе,на вашей информационной странице ЗНО ,там,где РЕЗУЛЬТАТЫ сверху есть такие слова:СФОРМУВАТИ ІНФОРМАЦІЙНУ КАРТКУ (PDF).И скиньте себе на компьютер и распечатайте.
Михайло
Елена, а можна конкретніше я ніяк не можу знайти слова:СФОРМУВАТИ ІНФОРМАЦІЙНУ КАРТКУ (PDF).
Коментувати
Діана
Якщо в електроному кабінеті пише "допущено до конкурсу",але з універсетету не дзвонили чи можу я завтра подати документи?
Василь Волошин
Для Діана: оригінали документів потрібно подавати ,коли в ел.кабінеті буде статус: Рекомендовано(на бюджет) або Рекомендовано(на контракт) , якщо статус заяви (допущено до конкурсу) не змінився до 18.00 години 26.07 - значить ви не пройшли на бюджет . Згодом система почне відбір рекомендованих на контракт, і не пізніше 9 серпня 18.00 години , буде оприлюднення списків рекомендованих на контракт...Додаткову інформацію шукайте на офіційних сайтах
Коментувати
Альона
"Документи, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти",- про які документи йде мова??
Retro
Для Альона: а какая у вас льгота?
Коментувати
Алла
Доброго дня, чи потрібна медкомісія при поданні у паперовій формі заяви? І чи взагалі потрібна?
Retro
Для Алла: нет, не нужна. Понадобится пройти осмотр только если планируете селиться в общежитие
Коментувати
Борис
В офіційних правилах не вимагається ідентифікаційний код, однак в довідкових матеріалах на сайтах вузів він вказується. Чи обов’язковий ідентифікаційний код при вступі?
Лика
Для Борис: якщо вказує ВУЗ, то напевно потрiбен. Подзвонiть у приймальну комiсiю свого университету та спитайте про цей момент, бо це iндивiдуально i цiкавитись треба лише в них.
Борис
Дякую, але передивився з десяток офіційних правил вступу до ВНЗ. І в жодному нема ідентифікаційного коду, а просто на сайтах скрізь пишуть, що треба.
user
Для Лика: Для Борис: як вам, зубожілим, нараховувати стипендію, якщо ІПН відсутній? Чи ви думаєте що ЗВО наживуться через ваші податкові номери?
Коментувати
Марина
При подачі оригіналів документів у деякі ВНЗ треба заяву про вступ, яка це заява?
Коментатор
Для Марина: ту заяву, яку ви подавали. Її роздрукують в ЗВО, а ви її підпишете (декілька разів). Чи ви, бува, не подавали?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!