Документи, що необхідні для вступу в 2020 році

Перелік документів, необхідних абітурієнту для вступу до українських закладів вищої освіти в 2020 році

Документи, що необхідні для вступу в 2020 році

У 2020 році вступники, які вступають до закладів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі, окрім осіб зазначених у п.п. 1 розділ VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти.

Вступники можуть подати не більше п'яти заяв на місця державного та регіонального замовлення. Подання заяв на контракт не обмежується.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 1 серпня 2020 року).

Подання заяви в електронній формі

Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:

 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (у випадку наявності сертифікатів ЗНО різних років вказується будь-який з дозволених умовами прийому до закладів вищої освіти);
 • зазначає серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • зазначає номери телефонів (домашній та/або мобільний) для можливості оперативного зв’язку;
 • завантажує скановану копію (фотокопію у форматі pdf, jpg) додатка до документа про повну загальну середню освіту
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.
 • якщо вступник претендує на врахування у конкурсному балі сільського коефіцієнта, — довідку про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання).

У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступник може замінити завантажені копії документів в електронній формі, номери телефонів, середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту до моменту подання першої заяви. Після подання першої заяви зміна середнього бала можлива шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява.

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи (копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються):

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • копію військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Подання заяви в паперовій формі

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію військово-облікового документа — для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Заклади вищої освіти у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Усі копії документів засвідчує за оригіналами приймальна (відбіркова) комісія закладу вищої освіти, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступники, які проходять вступні іспити, творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, оригіналу документа, що підтверджує право вступника на участь у вступному іспиті та екзаменаційного листка з фотокарткою.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись, зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
24.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Якщо я вчуся в двух ВИШАХ і оригінал свідоцтва з додатком знаходится в одному з них, Чи можу я подати нотаріально завірену копію в інший?
illia
Яке співвідношення балу за ЗНО та середнього балу атестата? 50/50 чи все-таки ЗНО переважає?
Діна
Подання оригіналів документів можливе без участі абітурієнта? ( якщо у дитини температура і не має змоги самостійно це зробити)
Ангеліна
Підкажіть будь ласка, якщо я вже подала копії з фото-картками, чи потрібно при подачі оригіналу створювати таку ж саму папку тільки з оригіналом, чи вони замінюють копії на оригінал?
Влад
Для Ангеліна: податься і копіі і оригінали, в кожному вузі свої правила, чому Ви це питаєте не в приймальній комісії при подачі?
Коментувати
Ангеліна
Підкажіть будь ласкаска, якщо я вже подала копії з фото-картками, чи потрібно при подачі оригіналу створювати таку ж саму папку тільки з оригіналом, чи вони замінюють копії на оригінал?
Анастасія
Чи може університет прийняти документи, якщо серед них немає витягу з паспорту?
Влад
Для Анастасія: ні
Коментувати
Юра
Підкажіть будь ласка,оригінал сертифіката зно забирають при вступі у вуз? І які оригінали точно заберуть?
Влад
Для Юра: свідоцтво, додаток і сертифікат
Коментувати
Алина
Доброго дня, підскажіть будь ласка, якщо я навчаюсь на 4 курсі в університеті і вступаю до коледжу, я можу замінити оригінали документів на завірені копії? Для подачі документів в коледж.Дякую!
Софія
Добрий день ,скажіть будь ласка якщо я вже подала оригінали в одному з закладів на бюджет, і хочу поступити на заочно контракт в інший заклад , то як мені без оригіналу поступати ,оригінали ж вже є в першому закладі ,чи можна поступити з копіями , чи то треба брати ще якусь довідку про то що я вже навчаюсь ???
Сергій
Добрий день. А чи обов‘язково вступнику, під час подавання паперових документів, брати з собою одного з батьків?
ТАНЯ
А ЩО РОБИТИ ЯКЩО ПОШКОДЖЕНИЙ ДОТАТОК ДО СВІДОЦТВА (ІЗ ОЦІНКАМИ ЗА 11 КЛАС)?
Лана
Поясніть будь ласка, що це за документ ’’Документи, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти’’
Якось так
Для Лана: https://ez.osvitavsim.org.ua/files/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%BA%20%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85%20%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B9%20%D1%82%D0%B0%20%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%20%D0%B4%D0%BE%20%D0%BD%D0%B8%D1%85.xlsx
Якось так
Для Лана: попереднє посилання не коректно вставилось. https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2020/informaciya-shodo-pilg-2020
Коментувати
Максим
здраствуйте, потерял военный документ, не могу найти, сможет ли комиссия принять меня без его представления
Дмитрий
На сколько известно мне, комиссия не сможет тебя принять без вленного докумета. Сходи в военкомат пока есть время, они его максимум за неделю должны будут восстановить.
Влад
Для Максим: або можна написати розписку, що донесеш на протязі..
Коментувати
Ангеліна
Добрий вечір. Чи можуть забирати оригінали сертифіката про зно і свідоцтва про закінчення школи разом з додатком ?
Влад
Для Ангеліна: звісно!
Коментувати
Колян
Чи можна спочатку подати документи для зарахування в електронному вигляді, а у вересні, приїхавши на навчання, дати оригінали
Колян
Чи можна подати документи для зарахування в електронному вигляді? Скиньте будь ласка посилання на сайт, де є перелік всіх документів.
Катерина
Доброго дня! Які документи потрібні для заселення до гуртожитку, та коли вони подаються?
Влад
Для Катерина: про це пишуть на сайтах університетів і в кожному документи різні. Всі питання до гуртожитку
Коментувати
Глєб
Чи потрібно дзвонити до приймальної комісії,якщо я подав на контракт,чи можна одразу везти документи в той навачальний заклад в який я хочу вступити?
Влад
Для Глєб: везіть
Коментувати
вася
А якщо я поступаю після 11 класу в коледж, потрібно подавати електронну заяву? ... ...
Ангеліна
Для вася: так
Коментувати
Надія
А медогляд потрібен для вступу?
Olena
Для Надія: зазвичай так
Коментувати