Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Як приймальні комісії закладів вищої освіти обчислюватимуть конкурсний бал вступників у 2023 році

Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до закладу вищої освіти.

У 2023 році конкурсний бал для вступу на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється на основі результатів національного мультипредметного тесту з української мови (перший обов’язковий предмет), математики (другий обов’язковий предмет) та балу за додатковий предметний блок за вибором вступника.

Також для участі у конкурсному відборі вступники зможуть використати бали зовнішнього незалежного оцінювання 2020-2021 років з трьох конкурсних предметів або тільки творчого конкурсу зі спеціальностей, для яких він проводиться.

Формула розрахунку конкурсного бала

Конкурсний бал на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) за результатами НМТ 2023, НМТ 2022 років, матурального іспиту або творчого конкурсу розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 х П1 + К2 х П2 + КЗ х П3) / (К1 + К2 + К3) + ОУ або КБ = ТК, де

  • П1, П2, ПЗ - оцінки з першого, другого та третього предметів;
  • ОУ - бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка. Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200;
  • ТК - оцінка творчого конкурсу.

Вагові коефіцієнти (К1, К2, КЗ) оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) визначені в додатку 7 до Порядку прийому

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі ПЗСО за результатами ЗНО 2020-2021 років з трьох предметів за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 х П1 + К2 х П2 + КЗ х ПЗ) / (К1 + К2 + К3), де

  • П1, П2, П3 - оцінки з першого, другого та третього предметів.
  • (К1, К2, К3) - вагові коефіцієнти оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) у визначеній в Правилах прийому одній з комбінацій, передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності, конкурсної пропозиції) та джерела фінансування при вступі на основі повної загальної середньої освіти.

Конкурсний бал для вступу на молодшого бакалавра на основі ПЗСО, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) за результатами ЗНО 2020-2021 років з двох предметів розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 х П1 + К2 х П2) / (К1 + К2), де

  • П1, П2 - оцінки з першого (українська мова / українська мова і література) та другого (математика, або історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія) предметів.

Вагові коефіцієнти (К1, К2) оцінок предметів для кожної спеціальності визначені в додатку 7 до Порядку вступу.

Ваговий коефіцієнт для оцінки з географії дорівнює ваговому коефіцієнту оцінки з історії України.

У 2023 році для обрахунку конкурсного балу не буде застосовуватись сільський коефіцієнт або середній бал атестата.

Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК ) та галузевий (ГК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

  • РК за місцем фактичного знаходження закладів вищої освіти дорівнює 1,04 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти (відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, структурних підрозділів закладів вищої освіти, які знаходяться в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження закладу вищої освіти) у Дніпропетровській, Одеській, Полтавській областях та Бучанському районі Київської області; 1,07 – у Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях; 1,00 – в інших випадках;
  • ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка; 1,00 - в інших випадках.

Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Бали призерам спортивних змагань

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх за поданням Міністерства молоді та спорту України, зараховуються оцінки по 200 балів з двох конкурсних предметів за вибором вступника.

Призерам та переможцям чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), всесвітньої Гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на навчання за спеціальностями 014 «Середня освіта (Фізична культура)» та 017 «Фізична культура і спорт» ОУ встановлюється рівним 10.

Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Документом, що підтверджує статус призера або переможця зазначених змагань, є диплом (грамота, сертифікат тощо), виданий організаторами змагань із визначенням власного прізвища та імені особи, назви змагань, дати, місця їх проведення, зайнятого місця та результату.

Мінімальний конкурсний бал

Вступники допускаються до конкурсного відбору на бюджетні місця та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 балів.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути менше ніж 140 балів на бюджет і 120 балів на контракт для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Фармація, промислова фармація».

Для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Розрахувати конкурсний бал

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для отримання важливої інформації про особливості вступної кампанії долучайтеся до Telegram-каналу Вступна кампанія або до групи Абітурієнт у Facebook.

Освіта.ua
16.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Доброго дня! Підкажіть чому система неправильно обраховує загальний бал, коли коефіцієнти між предметами відрізняються?
Назар
Доброго дня! Який (РК) Регіональний коофіцієнт в Івано - Франківській області? Дякую за відповідь!
Микита
Доброго дня. Допоможіть будь ласка с таким питанням, який цього року регіональний коефіцієнт у Харкові?
Юля
Добрий ранок ,бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти, де ці курси можна пройти, що це за курси
Коптєва Світлана Сергіївна
Доброго дня, чи можна до вас вступити, якщо є вже вища освіта. Магістр. Спеціальність "Політолог з правом викладання соціально-політичних наук". Стаж роботи є 13 років у школі. Працювала вчителем історії та правознавства??? Цікавить контрактна основа.
наш університет
Для Коптєва Світлана Сергіївна: саме до НАС можна вступити на контракт без будь-яких вступних іспитів. Достатньо оплатити вартість навчання за перший семестр. Номер карточки скидати? ;)
989
Для наш університет: ;;)))! і у цих тупих людей ще й 13 років стажу в школі! чому вони дітей навчали, якщо навіть інтернетом не вміють користуватись. І це ж не якісь старі бабки. які комп’ютеру не бачили. якщо стажу лише 13 років. то людині 40 років максимум
Коментувати
Катя
Якщо квотні бюджетні місця не набираються пільговиками,чи переходять ці місця на прості бюджетні?
Євгеній
Чи є шанс на бюджет , на комп’ютері науки , якщо бали історія -170 , укр мова -172 , математика - 156
Даша
Чи приймуть на бюджет в Волинський національний університет імені Лесі Українки на спеціальність 075 з конкурсним балом 185?
Софія
Для Даша: нашо задавати такі тупі питання? все залежить від вступників
Коментувати
Vitaliti
"1,07 – для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти у Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях;" Це коєфіцент при вступі за нмт у виші цих областей?
Діана
Доброго вечора,чи можливо поступити на «Право» на контракт,якщо загальний бал 148??
Юлія
Добрий день! Хочу поступити в Чернівецький національний університет на «будівництво та цивільну інженерію» укр.мова 184, матем 160, історія 160. Чи зможу вступити на бюджет?
Оксана
Доброго вечора,чи можливо поступити на бюджет землеустрій геодезіЯ Укр.мова 166 Математика 156 Історія 142
Анастасія
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи правда, що за першим пріоритетом потрібно множити середній бал на 1.02?
Григорій
Для Анастасія: Ні, множиться на 1,02 лише для спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Коментувати
20041029
"Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,04 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Полтавській областях" регіональний коефіцієнт буде нараховано, якщо я приписана в Полтаві але навчалася в іншому населеному пункті?
Григорій
Для 20041029: Регіональний коефіцієнт 1, 04 буде враховано, якщо Ви подаєте заяви у ЗВО Дніпропетровської, Запорізької, Одеської або Полтавської областей не залежно від того, в якому населеному пункті Ви навчалися.
Аміна
Вступаю в 2023 (магістратура) регіональний кожфіціент чомусь не враховувався в середній бал. Дуже прикро не достало 2 балів до бюджету, не розумію чому в середній бал не враховували його
Коментувати
просто вчитель
Чому цього року при вступі до уваги беруться лише результати творчого конкурсу і зовсім не враховується НМТ. Ще можна зрозуміти факультети фізичного виховання, але невже можна стати архітектором не знаючи математики?
Ліля
Добрий день, чи можу розраховувати на бюджет право, коли матем.-192, укр. мова-184, історія 152, бал атестат 11, 3? Дякую
Fanat
Для Ліля: атестат не враховується в цьому році . А все інше мені здається так , але якщо місця будуть улачі )
Коментувати
Ксенія Олександрівна
З якими балами мене візьмуть на ескортницю? Англійська минулого року 192. Просто на путану не хочу.
Андрій
Для Ксенія Олександрівна: на ескортницю треба було творчій конкурс здавати, рік втрачено :)
Коментувати
Ярослав
В мене історія У 154 бала, математика 156, а українська мова 133. Чи є в мене шансы для вступу
Fanat
Якщо в мене українська та історія 150 , а математика 109 я можу розраховувати на контракт в мед ?
Fanat
Для Fanat: матемаиика 120
Іван
109,це початковий рівень знань.З ним- нікуди!
Галина
Ні. Не можна. Треба мінімум 140,або навіть 150
Коментувати
Катерина
Я так розумію, я сама обчислюю свій конкурсний бал по формулі, чи це робить приймальна комісія? Мені треба розрахувати конкурсний бал і ввести для подання заяв, чи вводити звичайні бали нмт?
Григорій
Для Катерина: Конкурсний бал вираховується автоматично при подачі заяви. Ви його можете порахувати, щоб порівняти з прохідними балами на бюджет у попередніх роках і, враховуючи це, ставити пріорітети.
Коментувати