Спеціальності, яким надається особлива підтримка

Особливості прийому на навчання та зарахування на спеціальності, яким надається особлива підтримка

Спеціальності, яким надається особлива підтримка

У 2023 році особлива підтримка держави надається 64 спеціальностям у 14 галузях знань.

Зарахування вступників на спеціальності, яким надається особлива підтримка, має певні особливості.

Зокрема, при вступі на зазначені спеціальності для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) застосовується галузевий коефіцієнт до конкурсного бала 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2.

Також для зарахування на такі спеціальності вступникам для здобуття ступеня бакалавра може до конкурсного бала додаватися бал за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти.

Для конкурсного відбору вступників на контракт, відповідно до Порядку прийому, можуть використовуватись тільки результати співбесіди або розгляду мотиваційних листів, без складання НМТ.

Для спеціальностей, яким надається особлива підтримка, також застосовується кваліфікаційний мінімум державного замовлення – мінімальна кількість вступників, яка може бути рекомендована на відкриту конкурсну пропозицію під час адресного розміщення бюджетних місць для відкриття набору на неї.

Визначається кваліфікаційний мінімум державного замовлення закладами вищої освіти. Якщо кваліфікаційного мінімуму державного замовлення для відкритої конкурсної пропозиції не встановлено, він вважається рівним одному місцю.

Також заклади вищої освіти можуть самостійно перерозподіляти максимальні обсяги державного замовлення з будь-яких спеціальностей на користь спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Крім того, для зазначених спеціальностей застосовуються окремі умови при переведенні на вакантні місця державного замовлення.

ПЕРЕЛІК СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ, ЯКИМ НАДАЄТЬСЯ ОСОБЛИВА ПІДТРИМКА

Галузь знань Назва спеціальності
ОСВІТА
Дошкільна освіта
Початкова освіта
Середня освіта (Математика)
Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)
Середня освіта (Хімія)
Середня освіта (Географія)
Середня освіта (Фізика)
Середня освіта (Інформатика)
Середня освіта (Трудове навчання та технології)
Середня освіта (Природничі науки)
Захист України
Професійна освіта (за спеціалізаціями)
ПРИРОДНИЧІ НАУКИ
Хімія
Науки про Землю
Фізика та астрономія
Прикладна фізика та наноматеріали
МАТЕМАТИКА ТА СТАТИСТИКА
Математика
Статистика
МЕХАНІЧНА ІНЖЕНЕРІЯ
Прикладна механіка
Матеріалознавство
Галузеве машинобудування
Авіаційна та ракетно-космічна техніка
Суднобудування
Металургія
ЕЛЕКТРИЧНА ІНЖЕНЕРІЯ
Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Енергетичне машинобудування
Атомна енергетика
Теплоенергетика
Відновлювальні джерела енергії та гідроенергетика
АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА ПРИЛАДОБУДУВАННЯ
Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
Інформаційно-вимірювальні технології
Мікро- і наносистемна техніка
ХІМІЧНА ТА БІОІНЖЕНЕРІЯ Хімічні технології та інженерія
ЕЛЕКТРОНІКА ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ
Електроніка
Електронні комунікації та радіотехніка
Авіоніка
ВИРОБНИЦТВО ТА ТЕХНОЛОГІЇ
Харчові технології
Технології легкої промисловості
Технології захисту навколишнього середовища
Гірництво
Нафтогазова інженерія та технології
Деревообробні та меблеві технології
АРХІТЕКТУРА ТА БУДІВНИЦТВО
Будівництво та цивільна інженерія
Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології
АГРАРНІ НАУКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВО
Агрономія
Захист та карантин рослин
Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство
Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва
Лісове господарство
Садово-паркове господарство
Водні біоресурси та аквакультура
Агроінженерія
ВОЄННІ НАУКИ, НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА, БЕЗПЕКА ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ
Державна безпека
Безпека державного кордону
Військове управління (за видами збройних сил)
Забезпечення військ (сил)
Озброєння та військова техніка
ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА
Пожежна безпека
Цивільна безпека
ТРАНСПОРТ
Морський та внутрішній водний транспорт (крім спеціалізації Навігація і управління морськими суднами)
Авіаційний транспорт
Залізничний транспорт
Автомобільний транспорт
Транспортні технології (крім спеціалізації Транспортні технології (на морському та річковому транспорті), Транспортні технології на повітряному транспорті)

 

Освіта.ua
29.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валерия
Здравствуйте , куда можно поступить на заочное обучение без нмт ? Название университета ????????????
Ірина
Доброго вечора, чи враховується цьогоріч сільський коефіцієнт на здобуття осівтнього рівня - фаховий молодший бакалавр у коледж?
Надія
Добрий день. Чи можемо розраховувати на галузевий коефіцієнт при вступі на медичний після 11 класу?
РУДА ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
Добрий день, цікавить медична психологія магістратура. Є 2 вищі освіти право та економіка. По ваучеру можливо?
Олексій
доброго дня, підскажіть будьласка чи працюватиме галузевий конфіцієнт на внму? Я задавав питання в чат боті внму, проте вони сказали що цей коефіцієнт працює лише в областях ближчих жо лінії фронту, але тоді в чому різниця між галузевим і регіональнем коефіцієнтом. Буду вдячний за пояснення
Ганна
Для Олексій: Добрий день. Галузевий коефіцієнт становить 1,02 для спеціальностей з особливою підтримкою, якщо заяви на вступ на такі спеціальності мають пріоритет 1 або 2.
Ганна
Для Олексій: Галузевий коефіцієнт залежить від галузі, а не від регіону, тобто для однієї спеціальності він однаковий в усіх регіонах. Але у ВНМУ його не застосовують, тому що цей заклад не готує студентів за спеціальностями, що мають особливу підтримку.
Сергій
Доброго дня. Чи діє галузевий коефіцієнт при подачі заяви на магістратуру на заяви з пріоритетом 1 та 2 на спеціальності що мають додаткову підтримку чи він поширюється лише на бакалавра? Дякую
Коментувати
Олександр
Доброго дня,підскажіть будьласка ,як мені вступити на бакалавра безкоштовно так,як я є учасник бойових дій,нмт здав в цьому році,маю диплом молодшого спеціаліста. Олександр
Галина
Для Олександр: Вам слід звернутись до приймальної комісії обраного закладу та надати документи для підтвердження квоти-1 (посвідчення убд). Вони після перевірки допоможуть зареєструвати заяву за квотою
Ганна
Треба підтвердити право на вступ за квотою-1 у приймальній комісії закладу освіти і зареєструвати електронний кабінет вступника (з 1 липня). Можна пройти співбесіду, й тоді буде вибір, вступати за результатом співбесіди чи НМТ (реєстрація заяв на співбесіду - з 3 липня до 13:00 10 липня в електронному кабінеті). Потім треба подавати заяви на вступ до навчальних закладів (подання заяв - з 19 липня в кабінеті). Заяви на вступ можуть бути на навчання на основі повної загальної середньої освіти або на основі ступеня молодшого спеціаліста (умови навчання в цих двох випадках можуть бути різними).
Коментувати
Олександр
доброго дня ,підскажити будь ласка закінчив коледж машинобудівний і як вступити в цей же коледж тільки на другу спеціальність на контрак чи здавати тести,і чи буде особиста підтримка.
Галина
Для Олександр: що таке "особиста підтримка"? Хто саме Вас особисто має підтримати?
Ганна
Добрий день. Вступ буде на другий чи третій курс коледжу на контракт, якщо немає пільг (на бюджет до коледжу можна вступати ще раз за вісім років після завершення навчання; це обмеження не застосовують до учасників бойових дій). Для вступу до коледжу на контракт потрібно подати мотиваційний лист. Поняття "спеціальність з особливою підтримкою" не використовують під час прийому на навчання до коледжів.
Коментувати
Наталія
Чи можна вступати на медичний факультет з результатами Нмт 2022 робу(укр.мова;математика;історія )
Ксения
Для Наталія: должна быть биодогия или химия
Ганна
Для Наталія: Так. За результатами НМТ 2022 і 2023 років можна вступати на будь-яку спеціальність, на яку вступають за НМТ чи ЗНО.
Коментувати
Світлана
Доброго дня. Чи надається особлива підтримка на спеціальність Кібербезпека ? І чи відіграє якусь роль те, що син закінчив трьох річні курси в Малій Компютернній Академії IT STEP?
Ганна
Для Світлана: Добрий день. Ні, ця спеціальність не має особливої підтримки. Про завершення курсів доцільно написати в мотиваційному листі.
Коментувати
Олена
Доброго дня, чи буде спеціальність Системний аналіз цього року в цьому списку спеціальностей яким потрібна особлива підтримка?
Настя
Добрий день, при вступі на бакалавра буде застосовуватися галузевий коефіцієнт в медичний ?
Віталій
а на спеціальність Інформаційні технології надається особлива підтримка від держави
Анастасія
Для Віталій: якщо в переліку нема, то ні, по-друге, дуже популярна спеціальність, тому ні, надто багато випускників з неї
Коментувати
Руслана
Доброго дня, які документи потрібно, щоб піти на старшу медсестру, це маєбути університет, або продовження в коледжі?
Олена
Доброго дня,підкажіть,будь ласка,якщо вступник є ВПО з Харківської обл.,чи є у нас пільги на вступ,якщо є,то як їх зазначити в особистому кабінеті?
Оксана
Для Олена: подумайте скільки зараз впо по Україні, і чи може держава надати бюджетні місця такій кількості людей… звісно не буде такого
Коментувати
Анхель
Добрий день. Не отримують відповідь на запитання на вступ до вишів абітурієнти, які вимушено знаходяться за кордоном.(((. За статистикою, це більше 20 тис. осіб. Чом не реалізується їх право на освіту???? Підкажіть, будь ласка при вступі до ВНЗ Як "закордонні" українські абітурієнти подадуть оригінали документів своїх документів до ВНЗу? Зможуть навчатися дістанційно? Дякую
Галина
Для Анхель: до кого Ви звертаєтесь? На освітньому порталі відповідають такі ж люди як і Ви, різниця лише в тому, що вони трохи в якійсь темі знаються. Хочете відповідь - звертайтесь до МОН. МОН повідомило, що навчання офлайн.
Коментувати
Ирина
Добрий день. Підскажіть будь-ласка, якщо отримав ступінь бакалавра за спеціальністю 014 Середня освіта, спеціалізація: Фізична культура, чи можна подати документи на магістратуру за спеціадьністю 227 Фізична терапія, ерготерапія
Ярина
Добрий день, чи є обов’язковим бал за закінчення підготовчих курсів на ці спеціальності?
oksana
Доброго дня, як пріоритет поданої заяви впливає на формування рейтингового списку рекомендованих для зарахування на бюджет?
Абітурієнт
Дивно, що немає напрямків пов’язаних з ІТ. Хоча держава постійно "скиглить", що їй не вистачає спеціалістів цієї сфери. Зажди знав, що наша держава дуже логічна й поступова у своїх діях. На щастя, я тут не затримаюся
Сергій
Для Абітурієнт: 124 Системний аналіз
Андрей
Для Абітурієнт: "Держава" поддерживает ИТ-специальности. После достижения 45 лет https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/informaciya-dlya-osib-vikom-starshe-45-rokiv и наличии не менее 15 лет страхового стажа можно взять в центре занятости ваучер на оплату обучения (в размере 10 прожиточных минимумов, сейчас чуть меньше 23 тыс. тугриков) в том числе по специальностям 121 "Инженерия прграммного обеспечения", 123 "Компьютерная инженерия", 124 "Системный анализ" и 125 "КибербеЗопасность".
Коментувати
ира
чи застосовується сільський коєфіціент для осіб які навчались в сільській місцевості але зареєстровані в місті
БОЙ
Для ира: У нас бюрократия справка о регистрации в селе нужна для сельского коэффициента, и оформить можно за неделю)
Коментувати