Вступ на підставі співбесіди та іспитів у 2021 році

У 2021 році деякі категорії осіб мають право на пільговий вступ за підсумками співбесіди або за результатами вступних іспитів.

Вступ на підставі співбесіди та іспитів у 2021 році

Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році визначено категорії осіб, які матимуть право вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди або за результатами вступних іспитів.

Право на вступ за співбесідою мають

Особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди;

Особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров'я та соціального захисту населення).

Вступити за результатами іспитів можуть

Особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2021 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти копії медичного висновку за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», що завірений підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти).

Особи, які в 2021 році не брали участі в основній та додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти одного з документів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», або копії такого документа).

Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2021 року.

Особи, звільнені з військової служби починаючи з 01 грудня 2020 року включно.

Громадяни України, які здобули повну загальну середню освіту за кордоном у період між 01 вересня 2020 року та 30 листопада 2021 року (тільки за умови вступу на контракт, вступ на бюджет для вступників цієї категорії відбувається за результатами ЗНО).

Перелік документів осіб, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі при вступі до закладів вищої освіти України для здобуття вищої освіти дивіться за посиланням.

Також, деякі категорії вступників мають право на переведення на вільні місця державного замовлення. Перелік осіб, які у випадку наявності вакантних місць мають право на переведення на місця державного (регіонального) замовлення дивіться за посиланням.

Освіта.ua
21.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Арсен
Доброго дня,хотів запитати чи є якісь пільги для вступників напів сиріт,і вступників які мають Чорнобильське посвідчення
Вадім
Доброго дня під кажіть чи мені можна поступити без ЗНО ветеран війни УБД вданий час знахожусь наконтракті вЗСУ насході
Галина
Для Вадім: так. можете вступати за вступними іспитами. але врахуйте, що кількість пільгових місць обмежена (10% від максимального державного замовлення), тому можете просто не пройти.
Коментувати
Анастасія
Доброго дня! Я в цьому році(2021) вступаю до університету. Мій тато учасник бойових дій чи можу я вступити на безкоштовне навчання по пільгам та який я маю набрати прохідний бал на нього?
Влад
Для Анастасія: Ви маєте набрати балів якнайбільше. При вступі Ви не маєте пільг. Пільги має Ваш батько. Ви маєте тільки право переведення з контракту на бюджетне місце, якщо воно звільниться і якщо матимете вищі бали, ніж у інших пільговиків.
Коментувати
Віталій Кузнець
Я потерпілий від аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалід 2 гої групи.Чи має право моя дитина на пільги для вступу до університету.
Галина
Для Віталій Кузнець: ні. Пільги не передаються як спадок. Пільги маєте Ви, а не Ваша донька
Коментувати
Діана
Доброго вечора. Підкажіть будь-ласка, якщо в мене диплом молодшого спеціаліста "Право" за 2016р, чи зможу я поступити на заочну форму навчання за співбесідою на спеціальність "соціальний працівник"?
Влад
На основі молодшого спеціаліста на бакалавра вступають із ЗНО і фаховим іспитом. Шукайте інформацію на сайті університетів
Коментувати
Оля
Доброго дня! Моя дитина закінчує школу за кордоном,по нахилу морське,чи може вступити в Україні? Університет на міжнародне право, на контракт,чи потрібно ЗНО
Нана
Чи має право військовослужбовець на скидку при вступі на здобутия на другу вищу освіту? Але це фахова вища освіта
Денис
Доброго дня! Якщо я дитина інвалід, поступатиму наступного року, які документи необхідні для отримання пільги і що взагалі необхідно? Скажіть, будь ласка
Влад
Для Денис: на початку вступної компанії дзвоните, або приїзджаєте в університет і там питаєте перелік документів і в які дати подавати.
Якось так
Для Денис: Для Людмила: далеко не всі дітки з інвалідністю мають пільги саме при вступі. Основна маса таких дітей мають пільги на переведення з контракту на бюджет. У разі наявності вакантних місць. Але і в такому випадку проводиться конкурс між різними категоріями пільговиків. Стосовно якоїсь конкретики в наступному році, то потрібно дочекатися Умов прийму, які має осінню затвердити МОН.
Коментувати
Людмила
Я пільговик дитина інвалід до 18 років, проходжу по квоті 1. Мені відмовили на бюджет, а сказали що зараховано на контракт. На скільки мені відомо, що мене обов’язково мають взяти на бюджет.Що мені робити?
Влад
Для Людмила: пільговики теж йдуть по конкурсу. В який вуз подавали? Спеціальність? Прізвище?
Коментувати
Оксана
Добрий день, я пільговик і подала навчатись в університет, проходжу по квоті-1, 100 балів є, на що мені відповіли що не можу поступити, бо не проходжу по балах, та пропонували декілька раз платне навчання. На скільки я знаю, мене обов’язково мають взяти, чи я помиляюсь?
Влад
Для Оксана: ні, не обов’язково Вас повинні взяти. По квоті теж є конкурс серед інших пільговиків, а в деяких вузах ще і бал кожного предмету для участі на бюджет не може бути менше 125
Коментувати
Сергей
Доброго дня. Чи є пільговий бюджет (для дитини нозбавленої бальківського піклування) на магістратуру після бакалаврату? Якщо так, то що для цього потрібно зробити?
Інна
Для Сергей: за заеонодавством дитина - це особа віком до 18 років. При вступі до магістратури це вже не дитина, тому такої пільги бути не може.
Коментувати
Людмила
Вже зареєстровано особистий кабінет і подано 2 заяви станом на 15.08.2020р.Пільгу дитини інваліда до 18 років не зареєстровано.Чи можна ще звернутися у вуз про надання такої пільги і до якого числа?Які документи надати?
Влад
Для Людмила: до 16 серпня подають я оригінали в ВНЗ, вони ж створюють кабінет і вносіть пільгу.
Влад
Для Людмила: вносять*
Коментувати
Яна
Чи потрібно вказувати в електронному кабінеті пільгу ШАХТАРЯ, чи подавати її разом з оригіналами документів в університет????
Влад
Для Яна: дзвоніть в приймальну комісію.
Коментувати
САША
Добрий день. Скажіть, будь ласка, хто вступає за результатами зно, теж потрібно проходити співбесіду? Дякую.
Влад
Для САША: ні
Коментувати
П
Доброго дня .чому досі нема результату по переведенні на бюджет на пільгові місця.
Анна
Доброго дня.Коли і як плтрібно подати документи про пільги(потерпілий ЧАЕс)для вступу в університет?
Степан
Есть ли смысл от золотой медали при поступлении в ВУЗ. Если да, то надо указывать про ее наличие в личном кабинете или нет?
...
Для Степан: Ні.
Степан
Для ...: А вообще можно ее указать? :/
...
В особистому кабінеті для цього немає графи.
Коментувати
Наталія
Добрий день! Якщо дитина з інвалідністю по стану здоров’я звільнена з ЗНО, чи може вона вступити за співбесідою на бюджет?
Анатолій
Влада в період пандемії! підняла вартість навчання для студентів-контрактників. У випадку дистанційного навчання з вересня за що з нас будуть дерти такі гроші????
Коментатор
Для Анатолій: можна показати цій владі дулю! і не вступати на контракт — нехай знають думку народу
Коментувати
Д
Добрий день.До якого числа ділять пільгові місця у вузах.коли буде відомо результат.