Osvita.ua Вступна кампанія Вступ на бакалавра Хто має право на пільговий вступ у 2019 році
Хто має право на пільговий вступ у 2019 році

Вступити за результатами співбесіди або іспитів можуть декілька категорій абітурієнтів

Хто має право на пільговий вступ у 2019 році

Цього року вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди зможуть три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів - майже десять.

Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти і науки.

«Традиційно в Умовах прийому до вишів виписані усі категорії вступників, які мають право на пільговий вступ. Зараз, напередодні активної фази вступної кампанії, МОН розіслало приймальним комісіям роз'яснення щодо використання цих пільг. Там, зокрема, є докладна інформація щодо документів, зразки довідок та посвідчень, які має пред'явити вступник», - зазначає очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Право на вступ за співбесідою мають

 • особи з інвалідністю внаслідок війни;
 • деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і яким право на отримання таких пільг надано Законом;
 • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Вступити за результатами іспитів можуть

 • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи, яким за рішенням регламентної комісії відмовлено в реєстрації для участі в ЗНО у 2019 році через неможливість створення спеціальних умов;
 • особи, які в 2019 році не брали участі в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
 • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 1 січня 2019 року;
 • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 1 січня 2019 року;
 • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) починаючи з 1 грудня 2018 року;
 • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном (за умови вступу на контракт).

Також деякі категорії вступників матимуть можливість перевестись на вільні місця державного замовлення. Торік цим правом скористались діти загиблих захисників України, особи з інвалідністю, учасники бойових дій та їхні діти, внутрішньо переміщені особи. Загалом у такий спосіб було заповнено понад 7 тисяч бюджетних місць, на які вступники отримали рекомендації до зарахування, однак, не підтвердили бажання там навчатись.

«Однією з новацій цьогорічної кампанії є те, що правом перевестися на бюджет тепер зможуть скористатися й діти з багатодітних сімей. Проте треба врахувати, що їхній конкурсний бал має бути менший від прохідного бала не більш ніж на 15 балів», - повідомив Олег Шаров.

Освіта.ua
18.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероніка
Добрий вечір якщо я кругла дитина- сирота і не здала ЗНО з анг не хватило 3 бали до прохідного чи можу я поступити на бюджет право ( логіку і правознавство я здала)?
Юлія
Добрий вечір, скажіть будь ласка дитина військовослужбовця який загинув в АТО при вступі в коледж (після 9 класу) має пільги при вступі? Питаю тому що ми пройшли вступні іспити, але пройшли на контракт, бо в коледжі нам повідомили що квоти зняли і пільговиків немає. Хоча при поданні заяви ми надали всі необхідні документи. При цьому нам не сказали що ми вступаємо на загальних умовах.
Влад
Для Юлія: пільги при вступі мають учасники бойових дій.сироти і деякі інваліди. Всі інші всі інші вступають за загальним конкурсом. Дитину можуть перевести з контракту. Якщо звільниться бюджетне місце за конкурсом серед інших пільговиків
Юлія
Дякую
Коментувати
Наталія
Доброго дня. Хтось може підказати який механізм вступу на бюджет у ВНЗ для дітей учасників бойових дій?
...
Для Наталія: Вступ на загальних засадах.
Наталія
А розраховувати на переведення на бюджет в разі не вступу одразу може? Звичайно при наявності місць. І який порядок дій? Я знаю що потрібно написати заяву про переведення, але біль ш детально хочеться дізнатися.
D
2019 року переведення будуть до 9 серпня. Спочатку треба підписати контракт і подати документ про пільги. Має бути вакантне місце, не бути пільговиків з вищими балами та ваш конкурсний бал має бути не нижчий від прохідного на 15 балів. Тому ніхто гарантувати не може. Лише приймальна комісія ЗВО.
Коментувати
Валентина
Доброго дня! Прошу пояснити: якщо на держбюджет 6 місць за квотою, а подали заяву за квотою 2, то 4 місця будуть залишатися для вступників, які йдуть на загальних підставах?
Комментатор
Для Валентина: да. Но этих льготников так много, странно что ещё не набежали. Их всегда больше чем мест
Валентина
Дякую
Коментувати
Тетяна
Добрий день.Скажіть,будь ласка,чи має дитина учасника Ато якісь пільги.Чи може вона претендувати на вакантне бюджетне місце?
D
Для Тетяна: при вступі ні. Після підписання контракту може бути переведена на вакантне бюджетне місце, якщо вистачає балів ЗНО.
Коментувати
леся
доброго дня я одинока мати чи є якісь квоти для мого сина при поступі у вищі навчальні заклади
D
Для леся: квот немає. В деяких ЗВО є соціальна стипендія, якщо вступите на бюджет.
777
Для D: не в деяких, а в усіх. Соціальна стипендія є завжди була. Але вона ніяким чином не розповсяджується на нагуляних дітей. Це ніяка не пільгова категорія.
Коментувати
Василь
Доброго дня! сирота, 21 рік, закінчив бакалаврат, чи потрібно при вступі на магістратуру подавати якісь документи для підтвердження пільг? адже при вступі пільг немає..
Гість
Добрий день! Підкажіть будь ласка , кому надається квота 1 ? Чи можуть напівсироти використовувати квоту 1 при вступі до вишів ? Дякую заранні)
D
Для Гість: Ні. Тільки повні сироти.
Коментувати
Ядвіга
Доброго дня! Дитина під опікою. Набрала 150,5 балів. Чи існує кількісна квота для таких дітей. Опікуну сказали, що вже зарахована одна сирота і більше пільгового місця немає. Дякую!
989
Для Ядвіга: Квота є. Вона становить 10% від максимальної кількості бюджетних місць. Тобто, якщо максимум на бюджет 10 осіб, то за квотою проходить 1, якщо 100, то 10.
Влад
Як вона може бути зарахована, як ще конкурс не закінчився? Пільговиків може бути і 5, але пройти повинен той, в кого найбільше балів. Але якщо в них пільговики, який має більше ваших балів, тому вони впевнені що пройде він, а не ваша дитина.в якої бал менше. Але не прийняти заяви не мають права
Коментувати
Оксана Дяденчук
Доброго вечора. Дитина інвалід з дитинства по зору, батько дитини інвалід ЧАЕС першої категорії, дитина з багатодітної сім’ї(8 дітей). Чи має така дитина пільги при вступі?
Влад
Для Оксана Дяденчук: дзвоніть в приймальну комісію і питайте. Інвалідність повинна бути в переліку захворювань на квоту 1. Але документи по квотам подавали до сьогоднішнього дня. Чого ви досі чекали? Якщо дитина вступить на контракт, то можуть перевести на бюджет на вакантне місце за конкурсом. Тоді документи що ви багатодітна подаєте вже коли повезете оригінали
Оксана Дяденчук
Але така інформація, що до 16 прийом документів невідома була, тепер їх подати не можна?
нап
Якщо ви здали зно і не претендуєте на вступ за співбесідою чи творчими конкурсами, то, напевно, можна здавати документи до 22-го. Читайте правила вступу, або телефонуйте у ПКї.
Коментувати
Оксана
Доброго дня. У якому вигляді подають документи діти учасників АТО? І чи мають якусь квоту? Дякую.
Влад
Для Оксана: подають як і всі в електронному вигляді, пільги при вступають самі учасники ато, а не діти. Дитина може бути переведена з контракту на вакантне місце за конкурсом. Подавати про ато документи разом з оригіналами вжи при вступі
Коментувати
Маша
Добрий день, якщо у мене тато інвалід 1 групи, а брат онкохворий , інвалід 2 групи чи можу я мати пільги і вчитися на державному чи на платному за меншу суму?
Влад
Для Маша: ні
Коментувати
Светлана
При подаче документов в ев в КПІ высветилась квота 3 . Почему? ставить галочку претендую на квоту?
Альона Красюк
Я дитина учасника бойових дій в Афганістані, чи можу я претендувати на пільги при вступі?
Наталія
Чи є можливість навчатися на бюджетній формі дитині учасника бойових дій якщо спеціальність тільки контрактна форма навчання?
Влад
Для Наталія: ні
Коментувати
Олексій
Батько постраждалий при взриві на ЧАЕС чи дають пільги? Будь-ласка дайие відповідь!
Social-Liberalist
Для Олексій: знаєте, лише тільки через «постраждалий при взриві» , явно видно що без пільг вам не обійтись....
Коментувати
Анна
Дитина інвалід ЧАЕС 1 категорія 2 група. Закінчила бакалавра. Хоче поступити на магістра. Чи може посупати по співбесіди, чи повинна здавати іспити?
Денис
Дитина сирота як вказати при поданні документів про статус? І які документи потрібні для вступу після коледжу?
989
Для Денис: ніяк не вказує бере документи і везе до вишу. Перелік документів читайте на сайті коледжу або взнавайте в приймальній комісії
Коментувати
Людмила
Дитина учасника АТО-закінчила в цьому році на бакалавра,буде поступати в магістратуру.Чи можливо після поступлення що її переведуть на бюджет ?Чи зможе отримувати стипендію(соціальну).Університет Драгоманова.
123
Для Людмила: соціальну стипендію отримують ті, хто навчається на бюджеті. Для переведення на бюджет необхідно аби були вакантні бюджетні місця, на що не дуже варто сподіватись в магісьратурі. Старайтесь просто вступити на бюджет
Коментувати
нaталія
дитина з 2 групою інвалідності чи має пільги при вступі до вищого навчального закладу у 2019 році. Як вказати при подачі заяви про інвалідність
нап
Для нaталія: має пільги, читайте правила вступу. Підтвердження - посвідчення, довідка МСЕК. Виясняйте все в приймальній комісії, документи ж потрібно подавати в паперовому вигляді.
Оля
До якого числа подати документи (підтвердження пільги )
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!