Вступ на підставі індивідуальної співбесіди у 2022 році

Деякі категорії осіб мають право на вступ за результатами індивідуальної співбесіди замість результатів НМТ

Вступ на підставі індивідуальної співбесіди у 2022 році

Категорії вступників, які мають право вступати до закладу вищої освіти за результатами індивідуальної співбесіди визначені у розділі VIII Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Право на вступ за співбесідою

Проходять вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу та в разі позитивної оцінки зараховуються на навчання:

Для цих категорій вступників індивідуальна усна співбесіда може проводитись дистанційно за рішенням закладу вищої освіти.

Право на індивідуальну співбесіду замість НМТ (Квота 1)

Можуть проходити вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди замість національного мультипредметного тесту та в разі отримання необхідної кількості балів за кожний з предметів допускаються до участі в конкурсному відборі:

  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2022 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти копії медичного висновку за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837, що завірений підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти);
  • особи, яким на запит щодо можливості створення спеціальних умов для проходження національного мультипредметного тесту Українським центром оцінювання якості освіти надано відмову в їх створенні через відсутність організаційно-технологічних можливостей (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти медичного висновку, у якому зазначено про необхідність створення певних умов для проходження національного мультипредметного тесту, та відповідного підтвердження Українського центру оцінювання якості освіти про неможливість їх створення).

Особи цих категорій беруть участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної усної співбесіди або зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором) або національного мультипредметного тесту 2022 року за їх вибором.

Якщо такі особи допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію на основі повної загальної середньої освіти, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-1 на місця державного або регіонального замовлення.

Вступники з числа осіб з порушенням зору, які використовують(вали) в процесі навчання шрифт Брайля та потребують створення особливої (спеціальної) умови за кодом 0205 Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, беруть участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної усної співбесіди або зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором).

Право на індивідуальну співбесіду замість НМТ (Квота 2)

Можуть проходити вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди замість національного мультипредметного тесту та в разі отримання необхідної кількості балів за кожний з предметів допускаються до участі в конкурсному відборі під час вступу на основі повної загальної середньої освіти:

  • особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2022 року.

Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної усної співбесіди або національного мультипредметного тесту.

Якщо громадяни України з числа таких осіб допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-2.

Інші умови

Особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням на основі повної загальної середньої освіти і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах відповідно до конкурсного бала.

Перелік документів осіб, які мають право на спеціальні умови участі в конкурсному відборі при вступі до закладів вищої освіти України для здобуття вищої освіти, дивіться за посиланням.

Також деякі категорії вступників мають право на переведення на вільні місця державного замовлення. Перелік осіб, які за наявності вакантних місць мають право на переведення на місця державного (регіонального) замовлення, дивіться за посиланням.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
05.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Доброго дня! Чи можна пільговику (батьки учасники бойовий дій) подавати документи на один той самий факультет на бюджет і на контракт окремо.
Ірина
скажіть будь ласка чи можливо вступити на контракт в лну з середнім балом 161? Або чи взагалі з таким балом можна вступити
Анастасія
Для Ірина: можливо
Коментувати
Олена
Скажуть бідь ласка як цього року буде проходити вступ на основі диплома молодшого спеціаліста
Артем
Скажіть будь ласка, у зв’язку з подіями, які відбуваються в Україні зараз, умови вступу чи самі екзамени будуть змінені чи все залишається як було і до цього?
тамара
Для Артем: Будет усная співбесіда
Коментувати
Ірина
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи має дитина ( інвалід ІІ групи) пільги при вступі на магістратуру. Дякую.
Галина
Для Ірина: при вступі в магістратуру пільги взагалі відсутні (БУДЬ-ЯКІ). Тому вступ лише за знаннями.
Марина Дударь
Галина ты дура. А вам Ирина надо зайти на сайт ВУЗа и узнать есть ли там льготы. Маоо какие вузы предоставляють льготы в магистратуру. Я знаю только 5 таких вузов.
Анастасія
вступ на основі дистанційної співбесіди. зв’яжіться з університетом
Коментувати
Алексей
А як в електронному кабінеті додати документи, які визначають право на спеціальні умови вступу?
Дарина
Скажіть чи має пільгу вступу на бюджет дитина учасника бойових дій? Та чи можливо що пільгу не позначили у заявці в електронному кабінеті
Таня
Вітаю! ЯКЩО у дитини діагноз аутизм,гарні бали ЗНО,є можливість пройти на бюджет
Маша
Вітаю.Підкажіть,будь ласка,якщо я з багатодітної сім’ї,чи маю я пільги при подачі документів,як і що подавати?
Якось так
Для Маша: пролистайте коментарі вниз і побачите відповіді на аналогічне Вашому питання.
Коментувати
Сергей Лимонов
Скажіть будь ласка чи маю я пільги при вступі на бюджет :я сирота зб агатодітноїсім’ їпереселенців чорнобильців та інвалідів війни 1914 року!Дякую за відповідь
Якось так
Для Сергей Лимонов: вИ НЕ ПРАВІ! ОБРАЖАТИ ДІТЕЙ ЧИ ЇХ БАТЬКІВ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НЕ ПОТРІБНО. ТИМ БІЛЬШЕ - ЛЕВОВА ЧАСТИНА З НИХ МАЮТЬ ЗОВСІМ НЕВЕЛИКІ ШАНСИ ОТРИМАТИ ПЕРЕВАГИ ПРИ ПЕРЕВЕДЕННІ З КОНТРАКТУ НА БЮДЖЕТ. ЯКЩО ВВАЖАЄТЕ, ЩО ІСНУЮЧІ ПІЛЬГИ НАДМІРНІ, ТО ПРЕТЕНЗІЇ НАПРАВЛЯЙТЕ ТИМ, ХТО ТАКІ ПІЛЬГИ НАДАЄ - МОН, КМУ, ВРУ.
Марина Дударь
Согласна с Якось так. А то появился бычок далбаёб которому чуже льготы покоя не дають
Марина Дударь
Для Сергей Лимонов: Имещ одну на бесплатную лечение в дурдоме. А там есть возможность на бесплатное удавление башкой об батареию.
Коментувати
Сергей Лимонов
Країна пільговиків(сиріт -напівсирті-багатодіт... них-інвалідів-чорноби... льців)... розплодила держава пільгового контингенту -за ними не втовпишся!
Марина Дударь
Для Сергей Лимонов: так утопись, луче без такого дерма будет. А то те кто имеють хоть какие то льготы из за того в чём не виновты, не могуть ими ползоватся потому что дармоед вроде тебя здорового бычка, который нехуя не делал не школе, ни в бурсе. А тепер что из себя корчить цабе хуете.
Алексей Красноштан
А ці пільговики робили щось, вони не дармоїди? Може чоловік до якого ви звертаєтесь добре вчився в школі закінчив її з середнім балом 9,5, потім здав 3 предмета ЗНО на 180+, але не зміг попасти на бюджет, бо взяли 3ьох пільговиків, які поздавали ЗНО на 120.
Марина Дударь
Интересно льготники разные, и половину из них уточнают нужную информацию. А тут хамло дальбоёб который всёго хочеть, сидя на сайте и ебёт всем мозг. Вместо того что бы пойти и поступит, если ему так надо? если не согласень удавись с ним за компанию.
Коментувати
Тетяна
Скажіть будь ласка, якщо дитина з мало забезпечеойя сімьи , мати одинока та инвалид, чи має право на льготний вступ до бюджету, якщо не хватае балив
Влад
Для Тетяна: ні
Коментувати
Наталія
Скажіть будь ласка, якщо я з малозабезпеченої сім’ї, то можу вступити на бюджет по пільгах? КБ= 169б
Галина
Для Наталія: малозабезпечені сть не є пільгою при вступі. А чи зможете вступити з таким балом буде видно за результатами вступної кампанії. На різні спеціальності різний прохідний бал. Дивіться з якими балами на вашу спеціальність вступали в минулому році
Марина Дударь
Господи чмо Галя писать и мысил формулировать научись
Коментувати
Оксана
Доброго дня. У мене син дитина інвалід до 18 років, ЗНО здав на 180 - 190 чи може він вступити на бюджет по пільгах.
Влад
Для Оксана: дивлячись яка хвороба, дзвоніть в приймальну комісію і взнавайте конкретно. І дивлячись яка спеціальність, можливо дитина вступить на бюджет і без пільг
Коментувати
Таїса
Добрий день скажіть будь ласка моя дитина має гарні бали ЗНО і є інвалідом до 18 років,є в неї шанс проти на бюджет, і як правильно її зареєструвати в електронному кабінеті?
Якось так
Для Таїса: не всі діагнози дітей з інвалідністю підпадають під квоту 1. Більше інформації тут: https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2021/informaciya-shodo-pilg-2021 Решта дітей з інвалідністю можуть бути переведені з контракту на бюджет за певних обставин. Якщо у Вас перший випадок, то необхідно їхати (попередньо подзвонивши) в приймальню комісію ЗВО де ВОНИ після перевірки Ваших документів створять Вам електронний кабінет. Якщо другий, то створюєте самостійно і вступаєте на загальних підставах.
Коментувати
Віта
Добрий день підскажіть якщо дитина з багатодітної сім’ї і напів сирота( без батька) вона має якісь пільги на вступ?
Влад
Для Віта: ні. Якщо 5 і більше дітей, то мавє право на переведення з контракту на вакантні місця, але чи вони будуть, це питання, і ще це заледжить від балу дитини і прохідного на бюджет
Сергей Лимонов
Господи твоя воля! Понароджують цих дітей по 5-10 а виростити немають ні змоги ні розуму (бо робити дітей легко-а все інше складно) так ще й льготи ї на блюдечці подавай! Ахрєнеєть
Марина Дударь
а ты блад ходячая, по пяне сделаная в одном экземпляре, завидуеш, то хотя бы моча делай.
Коментувати
Катерина
Добрий день ! Скажіть, будь ласка, чи є квоти або пільги , якщо мати померла в тато на пенсії?
Якось так
Свіжа інформація щодо пільг (лист МОН від 14.06.2021 № 1/9-311) https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2021/informaciya-shodo-pilg-2021
Местный
Страна льготников. Если хотим результат, то брать надо по знаниям, в первую очередь.
Марина Дударь
Для Местный: Ты далбоёб. У льготников тоже есть знания. А ты попросту дармоед как и другие, которым чужие льготы покоя не дають. Удавись нахуй.
Коментувати
Сергей Лимонов
Господи прости! Скільки пільговиків! Не протовпишся ! Добре що діти загиблих в АТО мають пільгу по праву- а решта -то сироти -напів сироти (70% сімей)- то від батька до дитини хочуть що б чорнобильські пільги перейшли! Дурдом на вигулі!
Ліза
Для Сергей Лимонов: а хіба сироти не заслуговують на пільги? Аби ви були на їхньому місці, не говорили б , що сироти отримують пільги без права
Марина Дударь
Согласна. А то позаводилис гопников, которые нехуя не делають, а хотять всё.
Коментувати