Вступ на підставі співбесіди та іспитів у 2020 році

У 2020 році деякі категорії осіб мають право на пільговий вступ за підсумками співбесіди або за результатами вступних іспитів.

Вступ на підставі співбесіди та іспитів у 2020 році

У 2020 році деякі категорії осіб матимуть право вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди або за результатами вступних іспитів.

Право на вступ за співбесідою мають

Особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди;

Особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров'я та соціального захисту населення).

Вступити за результатами іспитів можуть

Особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа.

Особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2020 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти копії медичного висновку за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», що завірений підписом секретаря регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти і печаткою регіонального центру оцінювання якості освіти, та відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти).

Особи, які в 2020 році не брали участі в основній та додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, (за умови подання до приймальної комісії закладу вищої освіти одного з документів, зазначених у підпункті 1 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність», або копії такого документа).

Особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2020 року.

Громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції / операції об'єднаних сил (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2020 року.

Особи, звільнені з військової служби починаючи з 01 грудня 2019 року включно.

Громадяни України, які здобули повну загальну середню освіту за кордоном у період між 01 вересня 2019 року та 30 листопада 2020 року (тільки за умови вступу на контракт, вступ на бюджет для вступників цієї категорії відбувається за результатами ЗНО).

Перелік документів осіб, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі при вступі до закладів вищої освіти України для здобуття вищої освіти дивіться за посиланням.

Також, деякі категорії вступників мають право на переведення на вільні місця державного замовлення. Перелік осіб, які у випадку наявності вакантних місць мають право на переведення на місця державного (регіонального) замовлення дивіться за посиланням.

Освіта.ua
21.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Влад
Доброго дня, підкажіть будь ласка, а які льготи для вступу має інвалід ІІ групи?
Адмін
Можливість вступу за іспитами для всіх категорій абітурієнтів! https://www.facebook.com/193482491223374/posts/595891037649182/
Елена
Доброго дня, чи може Учасник Бойових Дій вступати у ВНЗ за іспитами чи потрібно складати ЗНО?
Нінабо
чи можу я перевестися у медичний коледж на 2 семестр після того як я навчалася в університеті і кинула його. зно здавала з біології, укр мови, математики?
Сонечко
Постраждалі від Чорнобильської катастрофи,це тобто їх внуки ,правнуки? Просто сироти мають здавати та напів сироти.Цікаве у нас законодавство.
Галина
Для Сонечко: ЗНО для ДПА здають всі (і чорнобильці також) крім інвалідів, які за висновками комісії не можуть здавати ЗНО. А Чорнобильці вступають за співбесідою лише ті хто випустились в цьому році і вчились на відмінно. Не відмінники вступають на загальних підставах.
Коментувати
Vano
Походу в цій країні 73 відсотки інвалідів,або з особливими потребами:) Даєш всім буджет і квоту 1 І супсидію! І безкоштовне харчування! І відміну зно бо діти потіють! І ще щось на шару,хоч маленьке. Амінь
DR
Для Vano: 100% люто підтримую!
Дмитрий
при пете 5 лет нормально было, а сейчас льготы неправильные стали
Коментувати
Наталія
Добрий день. Чи має право дитина-інвалід з народження ДЦП і без батька на безкоштовне навчання?
Галина
Для Наталія: 1. Що значить чи має право? Право має будь хто. Але на конкурсній основі. 2. інваліди, які неспроможні відвідувати навчальний заклад мають право на вступ за співбесідою. Також, як інвалід він може вступати за результатами вступних іспитів і відповідно за квотою 1 (10% від максимального обсягу держзамовлення). Якщо він дитина-сирота - так само за квотою 1. Якщо не сирота, а просто "без батька", то це ніяк не рахується. У нас півкраїни без одного з батьків.
Коментувати
Ольга
добрий день, у мене дитина інвалід,чи можу я вступити до закладу вищої освіти лише за підсумками співбесіди, у мене вже є освіта молодшого спеціаліста
123
Для Ольга: А до чого тут Ваша дитина? Пільги надаються особисто інваліду, а не його родичам. Ви маєте вступати за фаховим іспитом (якщо на туж спеціальність)
Коментувати
Віктор
Добрий вечер. Чи має повідомити ВУЗ мою дитину - учасника АТО чому її не було переведено на державне замовлення? Заяву написано ще в серпні місяці. Перерозподіл місць Київ (Міносвіти) вже давно надали, але ВУЗ не повідомив ніякого результату. Чи можу я вимагати від Вуза відповідь, як проходив розподіл бюджетних місць???
ммм
Для Віктор: вам або на форум тут на сайті, або на фейсбук у групу Батьки СОС.
Коментувати
Олександра
Доброго вечора.Чи мають квоту( і яку квоту) діти.батько яких учасник бойових дій?Він інвалід війни ІІ групи.Як дізнатись які вузи конкретно приймають з пільгами?У мене двоє дітей,які будуть складати ЗНО в 2020 р. Дякую.
Hala
Для Олександра: всі виші приймають з пільгами однаково. Але у Ваших дітей пільг немає. За квотою 1 може вступити на навчання батько Ваших дітей (учасник бойових дій). Пільга не передається дітям, батькам та іншим членам родини.
Коментувати
Назарій
Добрий вечір. Я студент першого курсу юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка державної форми навчання. На другий курс хочу перевестись на факультет міжнародних відносин (293 міжнародне право) цього ж університету. Я інвалід з дитинства (третьої групи). В університеті неодноразово наголошували, що переведення можливе тільки на платну форму навчання. Також сказали, що я, як інвалід, матиму право написати лист до Міністерства освіти з проханням виділення для мене додатково державного місця. Пояснили, що відповідь може бути як позитивною, так і негативною. Скажіть, будь ласка, яка ймовірність виділення додатково державного місця у цьому випадку? Чи є реальні шанси отримати це місце та від чого це залежить? Дякую!
Галина
Для Назарій: Ніхто Вам про таке не відповість. Відповідь на дане питання може дати лише МОН. Загалом 293 не відноситься до переліку спеціальностей, які мають особливу державну підтримку. Державі дуже мало потрібно даних спеціалістів (для них майже немає роботи), тому навряд чи Вам дадуть додаткове місце за даною спеціальністю.
Коментувати
Анна
Я дитина учасника АТО Чи можна мені вступить у вищий навчальний заклад з 9 класу і без зно Спасибо...
Галина
Для Анна: Що означає вступити до "вищого навчального закладу з 9 класу"? Після 9 класу вступають до коледжів на базі базової середньої освіти. ЗНО здають після 11 класу або 2 курсу коледжу чи ПТУ. Якщо ЗНО не здасте, то відрахують. у дітей учасників АТО пільг при вступі немає. Лише в самих учасників.
Коментувати
Анна
А можна вступити в вищий навчальний заклад з 9 класу Скажіть будь ласка Чи можна вступить без зно...
Л
Але говорять про вільні місця держзамовлень.а вони були тому що багато відмовилось від пріорітетних і пішли на контракт.
Галина
Для Л: так на вільні місця переводили пільговиків за конкурсом (в тому числі і дітей УБД). Якщо вищий бал мав пільговик іншої категорії, то саме його і переводили. Окрім того на багато які спеціальності, де багато державних місць пільговики просто не подають заяви. В мене син навчається на хіміка технолога, бюджетних місцт вишу було виділено 184, документи подали 173. Нікого з контракту на вільні 11 місць не перевели бо не було контрактників-пільговиків.
Коментувати
Л
Чому ніби надаються державою пільги для дітей убд при вступі у вузи ,а реально іх немає.Для чого обманюють людей? Може багато убд розраховують на те,що хоча б діти зможуть отримати безкоштовно освіту. А виходить як завжди говорять одне,а роблять інше.Сором для європейськоі держави.
Галина
Для Л: для дітей не надаються пільги при вступі. Читайте уважно. Пільги надаються самим УБД!
Коментувати
Марія
Доброго дня,навчаюся я на денній формі навчання ,контракт,я з багатодітної сім’ї подала на малозабезпеченість,чи можете ви мені сказати коли і за який приблизно період часу мене повідомлять,і розглянуть справу на державне ,і чи може бути що я тепер оплатила вже за 1 семестр навчання,а на 2 семестрі мене можуть перевести на державне
777
Для Марія: якщо після 1-ї сесії когось з бюджетників відрахують і вивільняться бюджетні місця, то можете конкурувати за них з іншими контрактниуами-пільговиками (якщо в сім’ї більше 5 дітей в іншому випадку Ви не пільговик і тоді, якщо не буде перетендентів пільговиків, а Ви будете найкрвщою з контрактників, то також зможете бути переведені на бюджет). Щодо малозабезпеченості, то це дурня: малозабезпечені на контракт не вступають, їм хоч би наїжу вистачило
Коментувати
Микола
Я вступив у вуз подав документи як дитина убд сказали спочатку на контракт ,а пізніше будуть розприділяти пільгові місця.казали що мон буде засідати у вересні.але досі ніяких результатів.чому так
Галина
Для Микола: Де це Ви бачили інформацію про засідання МОН у вересні? В умовах вступу немає жодної інформації про виділення якихось додаткових бюджетних місць у вересні.
Слепой Поводырь
Для Галина: Вы ошибаетесь, перечитайте раздел 12 условий. "..У разі відсутності достатньої кількості місць для переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, зазначених в абзаці третьому пункту 3 цього розділу, заклад вищої освіти надсилає державному (регіональному) замовнику запит на виділення додаткових місць державного замовлення за рахунок повернутих. Рішення щодо використання цих місць приймає конкурсна комісія державного (регіонального) замовника."
Слепой Поводырь
Для Микола: вы заплатили за один месяц обучения, правильно?
Коментувати
Микола
Доброго дня а коли будуть розприділяти пільгові місця для дітей убд.досі нема результатів.кажуть чекайте.А вже 12 вересня.
Галина
Для Микола: тобто? Ви зараз про вступ куди? вступна кампанія закінчилась. вакантні місця розподілили між вступниками пільговик категорій до 9 серпня. Тепер після результатів сесії. Чи Ви про щось інше?
Микола
Я вступив у вуз сказали на контракт ,а пізніше будуть розприділяти пільгові місця.казали що мон буде засідати у вересні.але досі ніяких результатів.
Галина
Для Микола: Так і я про це. до 31.07 подавали на бюджет. 1.08 стало відомо скільки вакантних місць залишилось і до 6 серпня приймали документи на контракт в тих хто мав пільги, а 9.08 був наказ про переведення з контракту на вакантні місця бюджету. Але все це було ще в СЕРПНІ!
Коментувати
Діма
Чому учасникам ато не надали пільгові місця у вишах. Коли я вступив до вишу я йшов на пільгове міце як учасник бойових дій, а нещодавно перезвонили і сказали що МО не надало пільгові місця... Яка тому причина.
Галина
Для Діма: Я вибачаюсь, А куди Ви вступали? Просто вступна кампанія вже давно закінчилась. Пільгові місця натаються але відповідно до квоти: 10% від максимальної кількості бюджетних місць. Тобто, якщо 1 пільгове місце, а претендентів 3, то пройде лише 1 з кращими балами. Можете дати ссилку на рейтинговий список, аби зрозуміти?
Коментувати
Соня
Доброго дня) скажіть будь ласка, якщо я здавала в цьому році знов і поступила на державне тільки в коледж чи зможу я наступного Року здавати знов і піти вчитися і університет( покинути коледж?)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!