Osvita.ua Вступна кампанія Вступ на бакалавра Хто має право на пільговий вступ у 2019 році
Хто має право на пільговий вступ у 2019 році

Вступити за результатами співбесіди або іспитів можуть декілька категорій абітурієнтів

Хто має право на пільговий вступ у 2019 році

Цього року вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди зможуть три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів - майже десять.

Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти і науки.

«Традиційно в Умовах прийому до вишів виписані усі категорії вступників, які мають право на пільговий вступ. Зараз, напередодні активної фази вступної кампанії, МОН розіслало приймальним комісіям роз'яснення щодо використання цих пільг. Там, зокрема, є докладна інформація щодо документів, зразки довідок та посвідчень, які має пред'явити вступник», - зазначає очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Право на вступ за співбесідою мають

 • особи з інвалідністю внаслідок війни;
 • деякі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і яким право на отримання таких пільг надано Законом;
 • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати заклад освіти (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Вступити за результатами іспитів можуть

 • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи, яким за рішенням регламентної комісії відмовлено в реєстрації для участі в ЗНО у 2019 році через неможливість створення спеціальних умов;
 • особи, які в 2019 році не брали участі в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану, зазначеного в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
 • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 1 січня 2019 року;
 • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 1 січня 2019 року;
 • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) починаючи з 1 грудня 2018 року;
 • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном (за умови вступу на контракт).

Також деякі категорії вступників матимуть можливість перевестись на вільні місця державного замовлення. Торік цим правом скористались діти загиблих захисників України, особи з інвалідністю, учасники бойових дій та їхні діти, внутрішньо переміщені особи. Загалом у такий спосіб було заповнено понад 7 тисяч бюджетних місць, на які вступники отримали рекомендації до зарахування, однак, не підтвердили бажання там навчатись.

«Однією з новацій цьогорічної кампанії є те, що правом перевестися на бюджет тепер зможуть скористатися й діти з багатодітних сімей. Проте треба врахувати, що їхній конкурсний бал має бути менший від прохідного бала не більш ніж на 15 балів», - повідомив Олег Шаров.

Освіта.ua
18.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола
Я вступив у вуз подав документи як дитина убд сказали спочатку на контракт ,а пізніше будуть розприділяти пільгові місця.казали що мон буде засідати у вересні.але досі ніяких результатів.чому так
Галина
Для Микола: Де це Ви бачили інформацію про засідання МОН у вересні? В умовах вступу немає жодної інформації про виділення якихось додаткових бюджетних місць у вересні.
Слепой Поводырь
Для Галина: Вы ошибаетесь, перечитайте раздел 12 условий. "..У разі відсутності достатньої кількості місць для переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, зазначених в абзаці третьому пункту 3 цього розділу, заклад вищої освіти надсилає державному (регіональному) замовнику запит на виділення додаткових місць державного замовлення за рахунок повернутих. Рішення щодо використання цих місць приймає конкурсна комісія державного (регіонального) замовника."
Слепой Поводырь
Для Микола: вы заплатили за один месяц обучения, правильно?
Коментувати
Микола
Доброго дня а коли будуть розприділяти пільгові місця для дітей убд.досі нема результатів.кажуть чекайте.А вже 12 вересня.
Галина
Для Микола: тобто? Ви зараз про вступ куди? вступна кампанія закінчилась. вакантні місця розподілили між вступниками пільговик категорій до 9 серпня. Тепер після результатів сесії. Чи Ви про щось інше?
Микола
Я вступив у вуз сказали на контракт ,а пізніше будуть розприділяти пільгові місця.казали що мон буде засідати у вересні.але досі ніяких результатів.
Галина
Для Микола: Так і я про це. до 31.07 подавали на бюджет. 1.08 стало відомо скільки вакантних місць залишилось і до 6 серпня приймали документи на контракт в тих хто мав пільги, а 9.08 був наказ про переведення з контракту на вакантні місця бюджету. Але все це було ще в СЕРПНІ!
Коментувати
Діма
Чому учасникам ато не надали пільгові місця у вишах. Коли я вступив до вишу я йшов на пільгове міце як учасник бойових дій, а нещодавно перезвонили і сказали що МО не надало пільгові місця... Яка тому причина.
Галина
Для Діма: Я вибачаюсь, А куди Ви вступали? Просто вступна кампанія вже давно закінчилась. Пільгові місця натаються але відповідно до квоти: 10% від максимальної кількості бюджетних місць. Тобто, якщо 1 пільгове місце, а претендентів 3, то пройде лише 1 з кращими балами. Можете дати ссилку на рейтинговий список, аби зрозуміти?
Коментувати
Соня
Доброго дня) скажіть будь ласка, якщо я здавала в цьому році знов і поступила на державне тільки в коледж чи зможу я наступного Року здавати знов і піти вчитися і університет( покинути коледж?)
Юлия
А діти з інвалідністю до 18 років, які спроможні відвідувати навчальні заклади? Вони КВОТу мають?
Юля
Коли мають бути результати тих хто має право на переведення як дитина ато, бо таки досі в приймальній кажуть що немає результатів ще і я ще досі незнаю чи платити за навчання чи мене можливо переведуть на бюджет, що взагалі в такому випадку робити? Контракт підписаний документи і все здала, тільки незнаю чи платити чи ще чекати так як результатів ще немає?
Наталія
Для Юля: в мене така ж ситуація, мене вже зараховано на контракт. але контракт я ще не підписувала чикаю можливо ще переведуть на бюджетне місце
Л
Така ж ситуація.кому шо відомо.?
Наталія
Нічого не відомо. У нас сказали що сьогодні повинна бути якась інформація. Хоча повинна була бути ще 9.08. І тихо. Ніде ніякої інформації.
Коментувати
Andrii
Доброго дня. Цікавить таке запитання, чи мають Учасники бойових дій Право на зарахування поза основним конкурсом?
Dasha
Доброго дня. Чи мають право посиляти в гуртожиток коледжу дитину - інваліда з порушенням опорно-рухового апарату проживати на 5-тий поверх? І чи маю право на пільги проживання в гуртожитку?
Галина
Для Dasha: А з якого поверху починаються житлові кімнати? і чи є в гуртожитку ліфт? зазвичай, в гуртожитках на І поверсі житлових кімнат немає. А, якщо ліфт є, то на 2-му поверсі він не спиняється. А далі вже не має значення 3 чи 5, якщо ліфтом. Окрім того може бути, що різні поверхи закріплені за різними факультетами і факультет не може давати направлення в кімнати, які закріплені за іншим факультетом. Але на практиці все це можна вирісити після поселення з комендантом. Обмінятись з кимось місцем, або переселитись в кімнату, де є вільне місце.
Dasha
Дякую!
Коментувати
Юлія
Доброго дня. Дуже хочу зрозуміти принцип за яким абітурієнт з конкурсним балом 182.5 та пріорітетом 3 і без вказаних квот отримав сьогодні рекомендацію на бюджет, тоді як абітурієнти з вищим конкурсним балом та пріорітетом 1 лишилися за бортом. Буду вдячна за роз’яснення.
dfg
Для Юлія: Недостатньо вхідних даних для пояснення.
Юлія
Дякую, але так і втрачається переконання в чесності системи рекомендацій на бюджет. Коли напроти абітурієнта написано КВОТА 1, то все зрозуміло, а от коли у цього як у всіх лише вказано бали ЗНО і він по конкурсному балу номер 73 у списку і проходить на бюджет, обійшовши дітей під номером 22 і 23, то я нічого не розумію.
Юлія
Скажіть, будь ласка, чи є куди мені звернутися зо роз’ясненнями по конкретній ситуації? Для себе дуже хочу зрозуміти принцип. Дякую.
Коментувати
таня
а якшо мий чоловик вибув на передови 13 мисяцив бачив дуже багато нехарошого був кантужуний видмовився вид госпитализаций заради хлопцив медаль е аяк нащод пильгив то виходить шо мой дити вид цього нестрадае и вин непризнае шо вин хворий и чого мойй дитини нема пильгив при цоьму зараз знаходиться в 95 р
Злата
Для таня: пільгові умови вступу має Ваш чоловік як учасник ато. Дитина має йти на контракт,якщо не добере балів на бюджет.
Влад
Якщо дитина вступила на контракт. То якщо звільниться бюджетне місце і бали вашої дитини будуть мати різницю з прохідним на бюджет не більше 15 і не буде теж пільговиків з вищими балами. То може бути переведена на бюджет.
Коментувати
Маша
Добрий день) чи має пільги під час вступу у вищий навчальний заклад дитина-інвалід з 16?
Zoya
Доброго дня! Чи має пільги під час вступу дитина бійця-добровольця АТО (Хмельницька область, посвідчення є)?
D
Для Zoya: почитайте коментарі, вже сотню раз на це питання відповідали. А ще краще почитайте Умови вступу, там все дуже конкретно описано.
Коментувати
Lara
Добрий день! Якщо дитина - сирота вступила до ВНЗ за контрактом чи буде вона отримувати соц.стипендію чи гроші на харчування та безкоштовне проживання у гуртожитку чи ні? Дякую.
123
Для Lara: ні. всі соц.виплати здійснюються лише бюджетникам. Проживання безкоштовне можливе. Ви можете бути переведені на вакантне бюджетне місце (якщо воно буде) зараз або після сесії
Коментувати
Віталій Арман
Добрий день, мені цікаво чи має дитина з багатодітної сім’ї якісь пільги при вступі до ВНЗ на освітній ступінь Бакалавр , якщо так , то які? І ще , якщо дитина з малозабезпечної сім’ї , пільги надаються?
...
Для Віталій Арман: 5 і більше дітей? Можуть перевести з контракту на вакантні бюджетні місця. Тобто треба підписати контракт, хтось має не привезти оригінали на бюджет, не має бути пільговиків з вищими від вас балами, та і ваші бали не мають бути нижчі більш ніж на 15 від прохідного. Якщо вступите на бюджет, то можлива соціальна стипендія
123
Для Віталій Арман: ні. але якщо сім’я малозабезпечена і вступите на бюджет, то зможете отримувати соціальну стипендію
Коментувати
Ніна
чи потрібно у Львівську політехніку проходити медогляд?А також чи потрібно щось із воєнкомату? Дякую
Влад
Для Ніна: а чому ти не читаєш перелік документів на сайті політеху?
Коментувати
Саша
Чи має інвалід з дитинства 3 группи пільги при вступі? Можуть зарахувати на ваканті місця і як це взагалі працює?
Алиса
Добрий день! Чи має право на вступ дитина-сирота (без мами) 17 років на державне мвсце ? ЗНО середнє - 147 балів.
Влад
Для Алиса: має право повна сирота по квоті 1. Але вже не в цьому році
Коментувати
Наталья
Чи має право особа-сирота (21 рік) після отримання диплома молодшого спеціаліста вступивши на державну форму навчання у ВНЗ для отримання диплому бакалавра на повне державне утримання.
777
Для Наталья: звісно може. Але подання заяв за квотами вже давно закінчилось (до16-го). Тепер лише за загальним конкурсом
Наталья
Ми встигли подати до 16.07.. В деяких ВНЗ вимагають витяг з бази служби в справах дітей і сімї про наявність статусу дитини-сироти. Але в базі цієї служби діти перебувають до 18 років і коли береш витяг, то там написано , що статусу не має в звязку з повноліттям. Як бути?
Влад
Йти за загальним конкурсом, бо право на квоту мають діти сироти, а він вже дорослий
Коментувати
Юля
Чи мають пільгу діти батьків інвалідів які постраждали внаслідок Чопнобильської катастрафи? Як спме?
Галина
Для Юля: відмінники, які теж мають статус постраждалих можуть вступати за співбесідою. Інші можуть бути переведені з контракту у випадку наявності вакантних місць.
Коментувати
Олександр
А ось наприклад якщо мій батько спочатку був учасником АТО, а тепер інвалід війни(якось так). При тому що посвідчення про участь в АТО у нього забрали
Влад
Пільг при вступі у Вас немає
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!