Рейтинговий відбір вступників у 2020 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2020 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2020 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2020 році регламентується чинними Умовами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1285 від 11 жовтня 2019 року.

Під час вступної кампанії 2020 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції. Подання заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) не обмежується.

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви. Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах, впорядковується наступним чином:

  • спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;
  • в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія навчального закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому до вищих навчальних закладів, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 2-му для себе пріоритеті. У такому випадку такий абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2-м пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1, 3, 4 або 5 пріоритетом.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 12:00 години 27 липня 2020 року.

Таким чином, після 12-ї години 27 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 31 липня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 31 липня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2020 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу спеціальності відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Порядок коригування списку рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) визначається Правилами прийому закладу вищої освіти.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти відбувається не пізніше 08 серпня 2020 року.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 12:00 01 серпня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) відбувається не пізніше 30 вересня 2020 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
05.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія
Доброго дня ! Якщо я подала документи на державне до вузу , але не пройшла , то мене зараховують на платне ?
Олена
Добрий день! Якщо моя дитина не проходить на бюджет- коли потрібно подати оригінали документів до вузу, якщо рекомендації до зарахування на котракт буде не раніше 01 серпня? ("Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 12:00 01 серпня")
Галина
Для Олена: Це згідно умов вступу, затверджених в 2019 році (коли ковіду ще не було). Як тільки не отримаєте рекомендації на бюджет (27.08), можете везти документи на контракт (до 30.09)
Влад
28 вже можна везти на контракт
Коментувати
Елена
Добрый день. Подскажите пожалуйста, если у ребенка средний балл аттестата 7,94, то это 7,9 или 8,0?
Влад
Для Елена: 7,9
зайченко
Спасибо за ответ
Коментувати
Матильда
На бюджеті повинні вчитися діти які старалися 11 років які здали зно на високі бали і в атестат не 3.6 (так-так за минулий рік був такий але з квотою) а хоча б більше 9 Тоді в нас будуть гарні спеціалісти і економіка почне зростати А так ми сидимо на пільгах та квотах і не тільки при вступі і потім квокчемо чому так погано все А тупі двійочники хай ідуть на контракт Не було справедливості в нашій Україні і не буде її ніколи
Ольга
Що за плутанина з датами? Зокрема: "Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2020 року." чи "Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 12:00 01 серпня."
Влад
Для Ольга: це стара інформація
Коментувати
Назарій
Скажіть будь ласка, а якщо я подав заявку з 1 або 2 пріоритетом, то мій конкурсний бал домножується на 1,02?
Влад
Для Назарій: ні. Це тільки, здається на певні спеціальності підтримані державою
Коментувати
Фан
Можливість вступу до коледжу за ЗНО та іспитами. https://www.facebook.com/pbmk.poltava/
LEXXX
В якомусь документі встановлено порядок заокруглення середнього балу атестату? Якщо в додатку до Свідоцтва буде зазначено (чи, можливо, вже це відмінили), що середній бал 10,25 чи 10,29 то, як його "переводити" за 200- бальною шкалою? Бо в Таблиці відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали є лише 10,2 і 10,3.
Галина
Для LEXXX: середній бал атестату вказується з одним знаком після коми!
LEXXX
Для Галина: я це читав. Але мене цікавить, який саме один знак після коми має зазначити абітурієнт.
Влад
Для LEXXX: округлення до десятих, якщо 10ю25 і 10.29, то після округлення це 10.3
Коментувати
Адмін
Можливість вступити до зфпо за зно або внутрішніми іспитами https://www.facebook.com/193482491223374/posts/680093409228944
Никита
Подскажете пожалуйста. Если я подаю документы в ВУЗ на бюджет но не прохожу по баллам,я автоматически попадаю в списки на контракт или нужно подавать документ и на бюджет и контракт а один ВУЗ
Влад
Для Никита: в заяві буде два варіанти, на бюджет, а в випадку не проходження на бюджет, автоматично заява буде розглядатися на контракт і безпосередньо на контракт
Коментувати
хто я
куда пойти учиться на психолога если ты тупой и без кеша?????(закончила 11 классов, но скорее всего пойду в какой то коледж)
Ангелiна
❗❗Скасування порогового для вступу у медичнi ВНЗ https://petition.president.gov.ua/petition/90572
Влад
Для Ангелiна: одних баранів набирати?
Adeline
От в медичний точно пороговий бал скасовувати не треба. Дурні ітак довго в медичному не протягнуть (а якщо протянуть, то які з них лікарі будуть... якщо ЗНО нормально написати не можуть...), тому краще відсіювати їх на старті.
Коментувати
Богдан
Підкажіть будь ласка. Якщо я зареєструвався на 5 спеціальностей і до мене дзвонять з факультету де я вказав пріорітет "3" та запрошують на бюджет. ЦЕ означає що за пріорітем "1" я не пройшов на бюджет??? Чи може бути таке що за пріорітетом "1" я теж проходжу, але дзвонять з іншого факультету??
Hala
Для Богдан: що за брєд? хіба зараз є вступна кампанія? Вона ж лвлітку! Ніхто на бюджет запрошувати не може! запрошують лише на контракт з "можливістю подальшого переведення на бюджет" (але це дурять, бо для того аби перевести потрібно аби були вакантні місця і Ви були або пільговиком, або пільговиків не було, а Ви б були кращим. Держава надає лише одне бюджетне місце. І яке саме надали (і чи надали взагалі) видно в електронному кабінеті.
Коментувати
Елена
Специально посмотрела, по баллам зачисленных стоял бы 9, а зачислили больше 100 человек. Причем у него 1 приоритет
'''
Для Елена: Можливо, відмовився від бюджету на користь навчання в закордонному чи приватному ЗВО. А заяви подавав, бо остаточно не визначився.
Коментувати
Елена
Абитуриент с высокими баллами и 1 приоритетом не проходит на бюджет, в то время как на данную специальность прошло много абитуриентов с более низкими баллами и более низкими приоритетами. По другим 3 приоритетам этот абитуриент на бюджет то же не прошел. Чем это обусловленно?
Світлана
Для Елена: низкими баллами абитуриента для данной специальности и небольшим количеством бюджетных мест.
Елена
Наоборот, данный абитуриент имеет высокие баллы для данной специальности и стоял в верхней части таблицы, да и бюджетных мест много, но почему-то ему не рекомендовано бюджетного места, а абитуриентам (человек 20) с более низкими баллами и низкими приоритетам предос тавлены бюджетные места
Коментувати
людмила
із теми про пільги-Пільги на бюджет мали би право діти з високим рейтингом навчання, а не ДІТИ батьків чорнобильської, зараз АТОшників, а яка була хвиля в минулі роки "інвалідів" (в цьому і є наша медицина-штампувала довідки), а то...з НЕОДНІЄЮ ВИЩОЮ, а куди не звернися, то дурень дернем поганяє
Комментатор
Для людмила: про чернобыльцев вы совершенно правы. А вот дети АТОшников никак не мешают другим - их переводят на те места, куда детки с высокими баллами не принесли документы.
Виктория
На те бюджетные места, "куда детки с высокими баллами не принесли документы" можно было бы брать следующих по списку с высокими баллами. Ан нет, на эти места смогут претендовать только льготники. Обратила внимание на то, как в последнее время, дети перед ЗНО уже начинают интересоваться смогут ли они воспользоваться той или иной льготой. Хотя должно быть все просто: у кого выше балл тот и поступил.
Марія Сурник
як у вас все веселково! А те, що ДІТИ цих батьків, могли без батьків залишитись, захищаючи ВАС і нас вас не цікавить? Розумні діти, якщо дійсно такі, підтвердять свій рівень знань! А от держава має підтримувати пільговиків. і крапка. бо хіба то держава, що плює в обличчя своєму народу.. хоча в нас теж не все так ідеально(
Коментувати
Де списки?
Що за дебілізм? Чому не рекомендованому вами сайті показують лише списки перших 10 абітурієнтів без можливості подивитися на інших?
IZO
як дізнатися чи поступив я на контракт? на якому сайті? і з якого числа по яке?
Марго
Для IZO: везите оригиналы а вуз. Заключайте договор. Не простите. На контракт документы принимают ещё с 12.07 до 6.08 Удачи.
Марго
Для IZO: t9 не проспите.
IZO
А що це таке t9 ?
Коментувати
Annn
Якщо на моєму факультеті 4 людини відмовились від бюджету, ці місця віддадуть комусь іншому? Чи вони просто вилітають?
.
Для Annn: Можуть віддати пільговикам, які подали на контракт документи, в іншому випадку місця просто зникають
людмила
Пільги в сфері навчання мають бути тільки за знання (бали = ЗНО і атестата), Повний маразм коли дебіли з довідками рахуються пільговиками....тому маємо і всі проблеми з самого верху керівництва
Коментувати
Денис
Група набирається 10 чоловік, я-10 , а пройшов абітурієнт ,який займає 11 місце. Чи це правильно?
2601
Для Денис: куди група набирається? Якщо це на бакалавра, то там існує так званий широкий конкурс і 10 - це максимальна кількість бюджетних місць для дітей, що мають прохідний бал на обрану спеціальність. Тобто отримати бюджет може одна наприклад дитина, або 5, або 8, або 10, якщо в них відповідний рейтинговий бал, але ніяк не 11 дітей. А той абітурієнт, про якого Ви писали, отримав бюджет на іншу мабуть спеціальність в іншому вузі. Якщо ж Ви вступаєте на магістра, то там фіксована кількість бюджетних місць - і описана Вами ситуація є неможливою.
Денис
Я поступаю на бакалавра. Кількість бюджетних місць-3. Мене не взяли на контракт, а взяли абітурієнта з нижщим рейтингом.
людмила
за приорітетністью, той 11 був ПЕРШИМ за Вас Денисе
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!