Рейтинговий відбір вступників на бюджет у 2022 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2022 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників на бюджет у 2022 році

Під час вступної кампанії 2022 року вступ абітурієнтів на бюджет до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення (бюджет) на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції, та до двадцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт).

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви.

Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей. Порядок застосування локальної пріоритетності визначається Правилами прийому відповідного закладу вищої освіти.

Пріоритетність застосовується лише під час зарахування на навчання на бюджетні місця.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування на місця державного або регіонального замовлення за результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу;
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами;
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу впорядковуються за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується таким чином:

  • спочатку за конкурсним балом – від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від першої до останньої;
  • в останню чергу за результатами розгляду мотиваційних листів.

Відповідно, при однакових конкурсних балах для впорядкування вступників використовуються пріоритетність заяв від першої до останньої (на місця державного та регіонального замовлення), при однакових пріоритетностях – результати розгляду мотиваційних листів.

Якщо побудова рейтингового списку здійснюється без конкурсних балів та пріоритетностей, то вступники впорядковуються тільки на основі розгляду мотиваційних листів приймальною комісією. При цьому розгляд мотиваційних листів здійснюється Приймальною комісією без присвоєння їм конкурсних балів.

Правила коригування рейтингового списку

Після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Рекомендованими для зарахування на бюджет будуть ті вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на бюджетні місця у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування буде надаватися вступнику за найвищим пріоритетом, а всі його заяви з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому в абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків уперше потраплятимуть на бюджетні місця, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на бюджетне місце за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити в «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на бюджетне місце на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення в 2-му для себе пріоритеті. Отже, абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2 пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1, 3, 4 або 5 пріоритетом, оскільки право вступу на бюджет за пріоритетами 1, 3, 4 або 5 в такому випадку втрачається.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного автоматичного коригування сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю в закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 29 серпня 2022 року.

Таким чином, 29 серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18:00 години 2 вересня для подання оригіналів документів до закладу вищої освіти, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18:00 години 2 вересня не подадуть оригінали документів до закладу вищої освіти, втрачають право на зарахування (переведення) на бюджет у поточному році. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Зарахування вступників на бюджет проводиться 5 вересня 2022 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на контракт, що відбуватиметься на підставі або національного мультипредметного тесту, або  творчого конкурсу в закладі вищої освіти, або на підставі розгляду мотиваційних листів залежно від спеціальності та в межах ліцензійного обсягу спеціальності.

Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, які зараховані на навчання за контрактом відбувається не пізніше 19 вересня 2022 року.

Надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають за контрактом на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 18:00 2 вересня 2022 року.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за контрактом відбувається не пізніше 30 вересня 2022 року.

Складено на підставі чинного Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
30.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Доброго дня. Якщо "рекомендовано бюджет" ( магістратура) за 1, і за 2 приорітетністю. Можу я скористатись бюджетнии місцем за 2 роторітетністю?
Андрій
Доброго дня! Я подав документи на контракт в одному університеті, сказали чекати до 17-го, але в інших університетах зараховують вже 12-го, якщо мене не зарахують по першому, як мені тоді піти до другого? Мені зараз нести документи в інші університети теж? Чи підписувати контракт в такому випадку в другому університеті поки перший ще не вирішився? Чи не онулються заяви з єдебо по іншим університетам?
Галина
Для Андрій: Яким це чином Ви віднесете одні й ті самі документи в декілька вишів? Ви маєте самі визначитись що вам робити. Куди Ви хочете потрапити на навчання. Подивіться скільки чоловік подали документи в той виш, де зарахування 12 вересня і порівняйте з ліцензійним обсягом. Якщо місця обссігу не заповнені, то буде й другий наказ, пізніше
Коментувати
Катерина
Доброго дня! Склалася така ситуація, що людина за 3 пріоритетом рекомендована на бюджет, але подає оригінали документів до ВНЗ за 1 пріоритетом (контракт). Що буде з цим "вільним" бюджетним місцем?
Галина
Для Катерина: згорить. або переведуть контрактника-пільговика
Катерина
ВПО то є пільгою? Або дитина учасника бойових дій, вступаю до магістратури.
Катерина
І ще питання, якщо ця людина скасує заяву за 3 пріоритетом, то місце залишиться?
Коментувати
Катерина
Добрий вечір! Я дитина учасника бойових дій. Чи є це пільгою для вступу до магістратури(спеціальність ПРАВО)? Якщо так, чи можна бути зарахованою до ВНЗ першочергово на бюджет (і які мої подальші дії)? Або на які пільги я маю право при вступі на навчання? МКТ сдала, заяву до ВНЗ відправила.
Критик
Для Катерина: на вступ до магістратури немає пільг
Катерина
Навіть на соціальну стипендію не має право?
Галина
Для Катерина: чому ж. Якщо вступите на бюджет, то зможете отримувати соціальну стипендію. Мова про відсутність пільг при вступі
Коментувати
Оксана
Скажіть будь ласка,якщо подав документи в заклад освіти,та через декілька днів підібрав інший варіант,можливоїх забрати,та подать в інший навч.заклад?
Надя
Я подалася на бюджет в університет де писало що середній бал на бюджет 185 балів, в мене 181. Прохідного балу вони не вказують, але мінімальний бал на бюджет був менший за мій бал( десь 170 ). Саме головне, що Бюджетні місця є, але приймати не хочуть.
Якось так
Для Надя: роз’яснення щодо прохідного балу на спеціальність по країні, а не в конкретному університеті та щодо відсутності в університетах бюджетних місць в коментарях до аналогічних з Вашими запитаннями у цій темі написані не один раз. Просто перегляньте, хоча б цю сторінку до кінця.
Коментувати
Люда
Добрий день,підкажіть,будь ласка,де можна подивитися прохідні бали на бюджет? Бо я не розумію,де їх зазначено і чому про них не повідомлялося,заклад освіти,в який я зверталася,сказав,що прохідний бал на бюджет на спеціальність "073Менеджмент" становить 186.7 балів,але я зауважила,що в іншому закладі людину з балом 186.3 зарахували на бюджет,поясніть,будь ласка,дану ситуацію.
Критик
Для Люда: чомусь з прохідного балу створюють таємницю. Іноді публікують по деяким спеціальностям. В Вашому випадку можу припустити, що саме в внз, до якого Ви зверталися, заповнений максимальний обсяг державних місць, і останній в списку студент набрав 186,7. Саме тому в них такий прохідний бал. А за широким конкурсом прохідний може становити, наприклад, 186,1, тому в іншому внз студент потрапив на бюджет з 186.3, тобто він подолав поріг і в конкретному внз йому вистачило балів і місця.
Коментувати
Жанна
Добрий вечір.Пройшов за 2 пріоритетом на державне. На 1 пріоритет не пройшов, останній в списку на бюджет з балом 183.8 пройшов, а наступний я і ще двоє людей з однаковими балами 183,7 і першим пріоритетом вже не пройшли. Чи є в мене ще шанс потрапити за 1 пріоритетом? Дякую за відповідь!
Якось так
Для Жанна: ні.
Коментувати
Тетяна
Добрий день. Підкажіть, як формуються списки на контракт (на бюджет не пройшли за пріоритетом 1 і 2). Сьогодні їздили в універ, щоб подати документи на контракт, сказали чекати списки і тоді приїжджати. Тут в коментарях мова про швидкість, хто перший документи подав, той зарахований - це для окремих категорій чи для всіх у списку? Дякую за відповідь!
Якось так
Для Тетяна: у престижних і просто адекватних закладах вищої освіти проходить справжній конкурс відповідно до отриманих балів і на контракт, бо їм, навіть за гроші, краще вчити розумніших вступників. А розмови про "швидкість" ЗАЗВИЧАЙ поширюють інші ЗВО в яких постійний недобір студентів. Це, як в телемагазині, де впарюють "потрібні і корисні" товари завжди крутиться лічильник часу до закінчення "супер акції" та зменшується кількість наявного товару. Створюють ажіотаж.
Коментувати
Марія
добрий день, чи є можливість подати заяву на контракт, на додаткові місця, якщо так, то на якому сайті?
Світлана
Добрий день. Хотіла запитати чому за списком я проходжу на державне, але в особистому кабінеті не пише рекомендовано на бюджет. І взагалі чому в усіх пише допущено на освіті юа, а ні кого не рекомендовано на бюджет, якщо є державні місця?
Якось так
Для Світлана: це тому, що жоден із вступників, які подали заяви на цю спеціальність не подолали прохідний бал за широким конкурсом на цю спеціальність. І бюджетних місць там немає. Детальніше про це можете прочитати в моїх коментарях нижче.
Коментувати
Катерина
А чому ще не відомі списки , ті хто поступає на базі молодшого спеціаліста?
Анонімус
Для Катерина: 2 вересня будуть
Коментувати
Олексій
Добрий вечір! В мене ситуація наступна. В списках для для вступу на бюджет у ЗВО моє прізвище є. До конкурсу мене допущено.А в широкому рейтинговому списку мене нема. ЧОМУ ТАК???
Василь
Добрий вечір. Чи можливо подати заяву, про вступ у університет, онлайн? Дякую за відповідь.
Якось так
Для Василь: теоретично так. Детальніше читайте тут https://osvita.ua/consultations/87208/ А після цього телефонуйте в приймальніу комісію.
Коментувати
Андрій
Добрий вечір. Рекомендований до зарахування на бюджет, але хочу переглянути куди пройшов на комерційні пропозиції. Як мені це зробити?
Анна
Ніяк, на комерції куди швидше доки принесли - туди навчатись і пішли. Там конкурс тільки в швидкості подачі документів. Навіть якщо туди не рекомендовано.
Коментувати
Людмила
Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, за яким принципом обирався мінімальний прохідний бал для вступу на бюджет і чому не можуть бути заповнені всі місця, виділені закладом для бюджетної форми навчання?
Якось так
Для Людмила: на початку вступної кампанії держава визначає скільки їй потрібно підготувати бакалаврів/магістрів за кожною спеціальністю за державні кошти. Таким чином затверджується суперобсяг (обсяг широкого конкурсу) бюджетників для кожної спеціальності. Наприклад, для спеціальності 222 (медицина) у цьому році суперобсяг складає 4001 особи. Так ось, бал 4001 вступника у списку всіх вступників в країні, що подали заяви на цю спеціальність і є прохідним балом на спеціальність. "Місця закладам освіти для бюджетної форми" НЕ виділяються. Вони виділяються вступникам з найкращими балами кожної спеціальності (для медицини це 4001) і вступники шляхом проставляння своїх пріоритетів визначають в який ЗВО ці місця потраплять. Про те, що Ви і багато інших помилково вважаєте обсягом держзамовлення на освітню пропозицію (спеціальність) конкретного ЗВО писав неодноразово нижче.
Коментувати
Юля Грицак
Добрий вечір, можете підказати: чи потрібно попередньо записуватися до приймальної комісії щоб відвезти документи на бюджет, чи там просто приходиш в будь-який робочий час і все?
Анна
Приходиш і все
Коментувати
Олексій
Добрий вечір! В мене ситуація наступна. В списках для для вступу на бюджет у ЗВО моє прізвище є. До конкурсу мене допущено.А в широкому рейтинговому списку мене нема. ЧОМУ ТАК???
555
якщо я рекомендований на бюджет за заявою в універсетет а хочу піти в коледж на державне чи змозу поступити в коледж на державне?
Влад
Доброго вечора,я квотник ,чому зарахували на бюджет 2інших людей ,якщо мої бали вищі ніж у них (в нас однакова квота) ???
Якось так
Для Влад: без посилання на список та інших деталей, можна припустити, що Ви не подали оригінали документів вчасно. А квотники з меншими балами подали. Для квотників терміни рекомендації на бюджет закінчилися раніше. Або Вам було запропоновано бюджетне місце за Вашим вищим пріоритетом і інші заяви навіть не розглядалися системою.
Коментувати