Рейтинговий відбір вступників у 2020 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2020 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2020 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2020 році регламентується чинними Умовами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1285 від 11 жовтня 2019 року.

Під час вступної кампанії 2020 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції. Подання заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) не обмежується.

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви. Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах впорядковується наступним чином:

  • спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;
  • в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія навчального закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому до вищих навчальних закладів, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 2-му для себе пріоритеті. У такому випадку такий абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2-м пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1, 3, 4 або 5 пріоритетом.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 12:00 години 27 липня 2020 року.

Таким чином, після 12-ї години 27 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 31 липня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 31 липня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 01 серпня 2020 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу спеціальності відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Порядок коригування списку рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) визначається Правилами прийому закладу вищої освіти.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти відбувається не пізніше 08 серпня 2020 року.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 12:00 01 серпня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) відбувається не пізніше 30 вересня 2020 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
20.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан
Підкажіть будь ласка. Якщо я зареєструвався на 5 спеціальностей і до мене дзвонять з факультету де я вказав пріорітет "3" та запрошують на бюджет. ЦЕ означає що за пріорітем "1" я не пройшов на бюджет??? Чи може бути таке що за пріорітетом "1" я теж проходжу, але дзвонять з іншого факультету??
Hala
Для Богдан: що за брєд? хіба зараз є вступна кампанія? Вона ж лвлітку! Ніхто на бюджет запрошувати не може! запрошують лише на контракт з "можливістю подальшого переведення на бюджет" (але це дурять, бо для того аби перевести потрібно аби були вакантні місця і Ви були або пільговиком, або пільговиків не було, а Ви б були кращим. Держава надає лише одне бюджетне місце. І яке саме надали (і чи надали взагалі) видно в електронному кабінеті.
Коментувати
Елена
Специально посмотрела, по баллам зачисленных стоял бы 9, а зачислили больше 100 человек. Причем у него 1 приоритет
'''
Для Елена: Можливо, відмовився від бюджету на користь навчання в закордонному чи приватному ЗВО. А заяви подавав, бо остаточно не визначився.
Коментувати
Елена
Абитуриент с высокими баллами и 1 приоритетом не проходит на бюджет, в то время как на данную специальность прошло много абитуриентов с более низкими баллами и более низкими приоритетами. По другим 3 приоритетам этот абитуриент на бюджет то же не прошел. Чем это обусловленно?
Світлана
Для Елена: низкими баллами абитуриента для данной специальности и небольшим количеством бюджетных мест.
Елена
Наоборот, данный абитуриент имеет высокие баллы для данной специальности и стоял в верхней части таблицы, да и бюджетных мест много, но почему-то ему не рекомендовано бюджетного места, а абитуриентам (человек 20) с более низкими баллами и низкими приоритетам предос тавлены бюджетные места
Коментувати
людмила
із теми про пільги-Пільги на бюджет мали би право діти з високим рейтингом навчання, а не ДІТИ батьків чорнобильської, зараз АТОшників, а яка була хвиля в минулі роки "інвалідів" (в цьому і є наша медицина-штампувала довідки), а то...з НЕОДНІЄЮ ВИЩОЮ, а куди не звернися, то дурень дернем поганяє
Комментатор
Для людмила: про чернобыльцев вы совершенно правы. А вот дети АТОшников никак не мешают другим - их переводят на те места, куда детки с высокими баллами не принесли документы.
Виктория
На те бюджетные места, "куда детки с высокими баллами не принесли документы" можно было бы брать следующих по списку с высокими баллами. Ан нет, на эти места смогут претендовать только льготники. Обратила внимание на то, как в последнее время, дети перед ЗНО уже начинают интересоваться смогут ли они воспользоваться той или иной льготой. Хотя должно быть все просто: у кого выше балл тот и поступил.
Коментувати
Де списки?
Що за дебілізм? Чому не рекомендованому вами сайті показують лише списки перших 10 абітурієнтів без можливості подивитися на інших?
IZO
як дізнатися чи поступив я на контракт? на якому сайті? і з якого числа по яке?
Марго
Для IZO: везите оригиналы а вуз. Заключайте договор. Не простите. На контракт документы принимают ещё с 12.07 до 6.08 Удачи.
Марго
Для IZO: t9 не проспите.
IZO
А що це таке t9 ?
Коментувати
Annn
Якщо на моєму факультеті 4 людини відмовились від бюджету, ці місця віддадуть комусь іншому? Чи вони просто вилітають?
.
Для Annn: Можуть віддати пільговикам, які подали на контракт документи, в іншому випадку місця просто зникають
людмила
Пільги в сфері навчання мають бути тільки за знання (бали = ЗНО і атестата), Повний маразм коли дебіли з довідками рахуються пільговиками....тому маємо і всі проблеми з самого верху керівництва
Коментувати
Денис
Група набирається 10 чоловік, я-10 , а пройшов абітурієнт ,який займає 11 місце. Чи це правильно?
2601
Для Денис: куди група набирається? Якщо це на бакалавра, то там існує так званий широкий конкурс і 10 - це максимальна кількість бюджетних місць для дітей, що мають прохідний бал на обрану спеціальність. Тобто отримати бюджет може одна наприклад дитина, або 5, або 8, або 10, якщо в них відповідний рейтинговий бал, але ніяк не 11 дітей. А той абітурієнт, про якого Ви писали, отримав бюджет на іншу мабуть спеціальність в іншому вузі. Якщо ж Ви вступаєте на магістра, то там фіксована кількість бюджетних місць - і описана Вами ситуація є неможливою.
Денис
Я поступаю на бакалавра. Кількість бюджетних місць-3. Мене не взяли на контракт, а взяли абітурієнта з нижщим рейтингом.
людмила
за приорітетністью, той 11 був ПЕРШИМ за Вас Денисе
Коментувати
Вікторія
Доброго дня! У мене така ситуація: я пройшла на бюджет за 3 поіоритетом і більш нікуди, але хочу вступити до навчального закладу,який стоїть у мене 1 пріоритетом. 26 линя, мені повідомили, що я прошла на контрактну форму, ми поїхали подавати документи і мені сказали, що я маю шанс пройти на бюджет,оскільки буде ще засідання комісії. Моя однокласниця,яка не прошла на бюджет нікуди сьогодні була повідомлена, що вона пройшла на бюджет. А мені передзвонили і сказали, що я зарахованїа на контракт через те, що відмовилась від держзамовлення 3 пріоритету. Скажіть: що робити в такій ситуації, адже відповідно до закону Міністерства освіти України (номер 1096, 11 жовтня 2018 року) я маю право бути зарахованою на бюждет?
Саня
Мали право бути зарахованою. Втратили це право в цьому році,відмовившись від бюджету. Однокласниця подала на контракт,звільнилися місця на спеціальності,що підтримує государство,отже її перевели. Ви такого права в цьому році не маєте. В наступному році спробуйте наново
Коментувати
Андрій
Люди, допоможіть. Якщо я подавав заяву на Міжнародні відносини 1-им приорітетом, але пройшов тільки на 6-й(журналістика), і не подав документи на журналістику до 31 липня, то чи можу я потім бути переведений на вакантні місця бюджету на Міжнародні відносини, якщо подав документи на контракт на Міжнародні відносини 1 серпня? Дайте відповідь, будь ласка. Дякую
Антон
Для Андрій: однозначно ні. Вам надали бюджет,Ви відмовились. Без варіантів. Спробуйте наступного року. Цьогоріч Ви свій бюджет самі прогавили.
Лера
Можеш, якщо у тебе відповідні пільги є. Зайди краще на сайт універу і прочитай про переведення на бюджет)
Галина
Для Лера: ні не може. якщо відмовився від бюджету, то навіть за наявності пільг, не може бути переведений. Виключення становлять спеціальності, яким надається особлива державна підтримка. Міжнародні відносини до них не відноситься
Коментувати
Юлія
Добрий вечір, підкажіть, будь ласка: абітурієнт (учасник АТО) подав дві заяви - на заочне перший курс, де вже рекомендовано на бюджет, та на денне перший скорочений. Підкажіть, будь ласка, якщо він відмовиться від бюджета на заочне перший курс, чи має він право отримати бюджет на денне перший скорочений за запитом (як учасник АТО), який буде готуватися після зарахування його на контракт. Дякую Вам Кінець розмови в чаті Введіть повідомлення
989
Для Юлія: Що? хто і як буде готуватись? Нічого не зрозуміло. Абітурієнт що отримав 2 рекомендації на бюджет? Тоді це єдиний в країні випадок. Якщо отримав 1 бюджетне місце, то має вступати туди на бюджет. Відмова від бюджету виключає можливість його отримання знову.
2601
Для Денис: Все вірно Юлія запитала. В мене таке ж питання. Учаник АТО вступає на денну на 1 курс та на скорочену денну. На денну на 1 курс йому не рекомендували бюджетне місце, бо квота була одна і буд ще один вступник з більшим балом. Але в списку є абітурієнт, що відмовився від бюджетного місця на 1 курсі денної форми, зайняти це бюджетне місце може цей учасник АТО, але він дуже хоче на скорочену форму. Як бути??
Коментувати
Александра
Почему бюджетное место не отдается кому-то другому?? "Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XІI Умов прийому до вищих навчальних закладів."
D
Для Александра: такі правила. Читайте Умови вступу.
Д
Для Александра: віддається. Але це не відбувається в онлайн режимі. Це робота депутата і місце пропонується контрактникам,які подали документи
Retro
А в 12 разделе правил куча дополнительных условий для льготников, которым может достаться это место
Коментувати
Юля
Чи хтось вже подав документи на контракт в ЛУН Франка на ф-т інозем.мов? Бо подзвонивши в ПК, мені сказали 1 серпня приносити, бо ніби-то декан ще не підписав наказ. Інші факультети приймають уже. Чи правда це, може хтось знає? Боюся залишитись без місця.
Юля
Я не попала на бюджет але у мене тато АТО і я маю шанс зарахування при звільнені бюджетного місця і це типу як квота вважається але мені не казали подавати в паперовому вигляді заяви а коли буду проходити на контракт то тоді мене можливо зарахують. Зараз бачу на спеціальності що є бюджетне місце для тих хто квота-1 але в рейтингу по ідеї ті хто квота-1 мали б висвічуватись і тоді це місце можуть по теорії надати тим в кого є таяк пільга для зарахування, чи воно повністю згорає. Також як можна вважати якщо є максимально 3 місця але нікому з рейтингу не надали рекомендаю до бюджету, це якісь мульки універу? Минулого року то дали 1 по балам бюджет а 1 по квоті бюджетне місце із 3. Також як будуть формувати списки людей які теж без квоти але можливе зарахування до бюджету? по балам і пріорітетам чи як? Дякую
D
Для Юля: у Вас немає квоти. На всі решта питання вже відповіли в попередніх коментарях. Щоб самому розібратися, треба просто один раз уважно прочитати Умови вступу 2019
Юля
але ж є можливість зарахування то в який спосіб формуватиметься списків з таких ж людей як я на бюджет? чи по балам а потім пріорітетам, чи як?
989
Для Юля: до чого тут пріоритети. Переводять на бюджет лише тих, хто вже вступив на контракт. Вам слід подати документи на контракт і разом з ними документи, які підтверджують пільгу. Потім з контрактників оберуть найкращих аби заповнити вакантні місця, якщо вони існують. І ще, якщо меред контрактників будуть ті, хто має квоту, але не потрапили за нею на бюджет ( бо місць за квотою лише 10%), то переведуть їх.
Коментувати
Мария
Звонили из ВУЗа и сказали,что появились бюджетные места.Могу ли я быть зачислена на бюджет в таком случае(льгот нет).Это определяет ВУЗ?Законно ли это?Или это какие-то махинации,чтобы затащить на конракт?
Zzz
Для Мария: Есть ещё кроме льготников вариант с переводом если это специальность «з особливую підтримкою» . Там могут перевести дуже не льготниками. Но для этого надо сначала подписать контракт. И иметь наивысшие баллы. Вообщем, ситуация загадочная. Но вы поедете узнайте, а вдруг? Удачи!
Ann_C
Для Мария: Жодних махінацій, просто хтось у рейтингу трохи вище за вас, відмовився від навчання на бюджеті і пішов на більш цікаву для себе спеціальність, але контрактну, тому з’явилося місце і вам його запропонували. Якщо вас цікавить ця спеціальність, або як інших варіантів бюджету в вас нема, то чому б і не піти.
Комментатор
Вы как из прошлого века))) системы «волн» уже несколько лет как нет.
Коментувати
Сергій
Подскажите,пожалуйста,если с бюджета ушли люди и появились вакантные места,могут ли взять на бюджет не рекомендованного на бюджет абитуриента ,но следующим по списку за ушедшим?
Елена
Для Сергій: нет
Retro
На эти места могут только перевести контрактников. Либо льготников, либо и не льготников ( если специальность в списке, поддерживаемых государством)
2601
Обязаны взять! Если Вам не рекомендовали бюджет нигде и Вы следующий по рейтингу, то отказное бюджетное место - Ваше. Условий два: 1. ниже Вас в списке нет льготчиков. 2. Вы сначала заключаете идете на платное обучение, но затем Вас переведут на бюджет. Уважаемые Елена и Retro, почитайте правила приема - в этом году подвигают все специальности!!!!
Коментувати
Тетяна
Система вступу просто ЖАХ. Шановні дорослі, як дитині в 16-18 років в цьому розібратись? Навчаючись в школі, вчителі твердять лише ЗНО. При реєстрації ел.кабінетів покроково розписані дії реєстрації - супер, а про приоритети і їх важливість , учні дізнаються, коли буде пізно. Так? Мені шкода одну дівчинку, яка склала міжнародний іспит з англійської мови, ЗНО, гарно навчалась, і в решта решт на бюджет лише по 3 приоритету. Хоч по 1 на її спеціальність, з нижчим балом пройшли інші. І як бути? Вчилась, практикувала 2 іноземні мови, має міжнародний сертифікат і КОНТРАКТ ? Чому не пояснюють представники ВНЗ з приймальних комісій , важливі для вступників дані ? Чому не розяснюються подальші дії для вступу, як відбувається рейтинговий відбір за приоритетом? Хто має донести цю інформацію до батьків ( які навчались за системою іспитів) ? Проблема вступу 2019 у незнанні.
Комментатор
Для Тетяна: А эта девочка обращалась в приемную комиссию и ей не пояснили?! Думаю, нет. Или приемная комиссия должна была к ней домой придти ? На этом сайте все разжевано и в рот положено. Осталось только проглотить. Или кто-то читать не умеет? Вы или девочка. Почему у вас виноват кто-то , но не вы сами? Ступили вы , ступил ребёнок. Этот сайт полон информации, умеющий искать-найдёт. Не умеющему рано поступать в ВУЗ
Zzz
Уважаемые родители, когда ищете виноватых в провалах детей, начинайте с себя. Говорите: я не узнал, я не посоветовал, я не разобрался и не помог. Будьте честны перед собой и перед детьми
Ника Павлова
Правила вступу опубліковані. Плюс кожний навчальний заклад виставив Правила вступу на сайт. Лише потрібно РЕТЕЛЬНО прочитати ВСЕ.
Коментувати
Людмила
Доброго дня! Якщо подана заява на магістратуру "Агрономія" після бакалавра "Право" і студент 32 у рейтинговому списку, бюджетних місць 43, чи має він право претендувати на бюджетне місце чи лише проходить на контракт? Дякую!
Влад
Для Людмила: який він в списку чи ще якийсь геть не має ніякого значення, траьа щоб був прохідний на бюджет. А 42 це не кількість бюджетних місць, а кількість бюджетників, які може прийняти вуз, які перемогли в широкому конкурсі, їх може бути і 20, і 5, і 3
Влад
Для Людмила: на контракт проходять майже всі
Ника Павлова
Для Влад: не плутайте вступ на 1 курс бакалаврату і вступ в магістратуру.
Коментувати
Ольга
Якщо мені зателефонували з університету і сказали що мене рекомендовано до зарахування(на контракт) і вже сказали приносити документи до 5 серпня,але вони не дають гарантії що ти вступив точно в їхній університет і будеш там навчатися.Вони сказали що до 5 числа конкурс контрактників і 6 серпня вже опублікують список зарахованих.Якщо мене не буде в тому списку ,як я встигну подати свої документи в інший університет,адже майже у всіх прийом до 5 серпня?
Комментатор
Для Ольга: ну это неправда, что до 5 августа. Это только в том случае, если вы льготник и претендуете на освободившееся бюджетное место. А так можно ещё подавать и подавать документы. Успеете.
Retro
Зачисление на контракт на свободные места до 30 сентября. Вузы торопят, чтоб урвать ваши деньги. Только в топовых вузах и на топовых специальностях есть реальный конкурс на контракт. Ваше право, принимать в нем участие или нет.
Коментувати
Анастасия
Прошли на бюджет по 2 приоритету. Но отказываемся и идем на 1 приоритет. Если там освободится место бюджетное, проходим ли мы на него, как на более приоритетное? "Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту."
Комментатор
Для Анастасия: эта цитата выхвачена из текста. Здесь речь идёт об алгоритме распределения мест по Широкому конкурсу. Таким образом распределялись места на бюджет.То что хотите вы работает по-другому. Вас смогут перевести на бюджет только при наличии свободных мест и если вы льготник! Или в случае если ваша специальность из списка «з особливою підтримкою».
Ника Павлова
Анастасія, якщо людина ВІДМОВИЛАСЬ від бюджетного місця, то АВТОМАТИЧНО ВТРАЧАЄ можливість перевестися на звільнене бюджетне місце на іншій спеціальності. Читайте правила РЕТЕЛЬНО і ДО КІНЦЯ.
Анастасия
Если бы мы знали про это условие, то подавали бы только на одну специальность. Но нигде, в том числе в приемной комиссии ВУЗа нам этого не объяснили!!! А теперь говорят, что каждый год добавляют примерно 10 бюджетных мест на приоритетную для меня специальность. И из-за того, что я рекомендована на бюджет по 2-му приоритету, то я не могу попасть на бюджет по 1-му в этом году? Я подала на 1-й приоритет на контракт и все-таки надеюсь попасть на бюджет при добавлении бюджетных мест.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!