Рейтинговий відбір вступників у 2020 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2020 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2020 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2020 році регламентується чинними Умовами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1285 від 11 жовтня 2019 року.

Під час вступної кампанії 2020 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції. Подання заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) не обмежується.

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви. Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах, впорядковується наступним чином:

  • спочатку за конкурсним балом — від більшого до меншого;
  • потім за пріоритетністю заяви від 1 до останньої;
  • в останню чергу за середнім балом атестата — від більшого до меншого.

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія навчального закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому до вищих навчальних закладів, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 2-му для себе пріоритеті. У такому випадку такий абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2-м пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1, 3, 4 або 5 пріоритетом.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю у закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 12:00 години 27 серпня 2020 року.

Таким чином, після 12-ї години 27 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 31 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 31 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 5 вересня 2020 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу спеціальності відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Порядок коригування списку рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) визначається Правилами прийому закладу вищої освіти.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти відбувається не пізніше 15 вересня 2020 року.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 6 вересня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) відбувається не пізніше 30 вересня 2020 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
25.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Даша
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи можна маючи вищу освіту (Бакалавр), потрапити на бюджет на іншу спеціальність в коледж (молодший бакалавр)і?
Галина
Для Даша: Якщо "молодшого бакалавра", то ні (Вам буде не вигідно компенсувати вартість навчання на бакалавра). А якщо "фахового молодшого бакалавра", саме цей рівень зараз восновному дають коледжі, то можете, бо цей рівень відноситься не до вищої, а до передвищої освіти (там відсутні обмеження щодо кількості навчаня на бюджеті)
Коментувати
Оксана
Які правила переведення на бюджетні місця в магістратуру? Чи має дитина учасника бойових дій першочергове право на переведення на вільні бюджетні місця в магістратуру, якщо крім неї пільговиків нема і її рейтиноговий бал відрізняється від прохідного на буджет на 10 балів? Дякую.
Абітурієнт
Коли будуть відомі списки тих хто поступив на бюджет?бо у вівторок взагалі то вже навчання
Марія
Для Абітурієнт: взагалі-то вже давно відомі списки) і бакалаврів і магістрів
Коментувати
Наташа
Підкажіть будь ласка, чи можливе переведення на бюджет в УМСА, спеціальність Стоматологія, 1 курс:: ми знаходимося якраз під лінією бюджету,, пільговиків у рейтингу немає нижче нас. У нас високі бали, закінчили із золотою медаллю. Підкажіть куди потрібно звернутися, чи писати листа в МОН? Невже державі не потрібні розумні студенти?
Віталіна
Для Наташа: місця надані ще 27 серпня, це остаточні списки, ніхто нікуди не посунеться, забудьте про це!
Віталіна
Для Наташа: якщо когось виженуть або хтось сам покине навчання, то, можливо, тоді Вашу дитину і переведуть. Якщо не буде пільговиків. Бо є категорії пільговиків, які Ви не бачите в рейтингових списках. Бо в них немає квоти. Це діти атошників, багатодітній, діти шахтарів..
Наташа
У нас з 10 бюджетних місць, подали оригінал лише 9, 10 місце вільне , пільговиків немає, чому не можна забрати дитину,яка наступна у рейтингу з високими балами.??? Поставте на місце моєї дитини свою і підкажіть, що потрібно зробити? Будь ласка. Дякую за розуміння
Коментувати
Віталія
Абітурієнта немає в рейтинговому списку, хоч документи завезені та навчання оплачене. Що це може бути?
Олександр
А, як таке може бути? Для освітньої пропозиції затверджено ліцензійний обсяг місць - 200, а в наказах про зарахування 248 осіб. https://vstup.edbo.gov.ua/offer/702573
Геннадій
Я пройшов на бюджет, відправив копії документів з ЕЦП (оригінали не подавав, нічого вживу не підписував), але зазраз на фоні епідеміологічної ситуації починаю сумніватися, що хочу вступати у ВИШ в іншому місті цього року. Підкажіть, будь ласка, чи матиму я ще змогу потрапити на бюджет у наступному році, враховуючи, що навчання ще не почалося та оригінали досі в мене? Я вважаюся вже студентом чи ще ні?
Влад
Для Геннадій: ні, ти не студент, якщо не приніс оригінали
Геннадій
Їх скановані копії і документи з моїми підписами не рахуються?
Геннадій
Універ присилав лист, що виключать мене, якщо не донесу оригінали
Коментувати
Михайло
Доброго дня, коли будуть опубліковані списки контрактників? А то в електронному кабінеті пише лише "допущено до конкурсу".
Viktoriia
Для Михайло: Тоді, коли буде наказ про зарахування! Не раніше 10 вересня. На контракт університети мають право зараховувати до 30.09.
Коментувати
Валентина
Коли буде наказти для тих кого немає в списку рекомендованих,але яких підсунуть на бюджет?
Влад
Для Валентина: на вакантні місця переводять тільки пільговиків.
Коментувати
Якось так
Цікаві речі відбуваються. Бачу, що люди відмовляються від своїх бюджетних місць за 5 чи 4 пріоритетом, заради навчання на контракті в тих вишах, куди не пройшли за 1 чи 2 пріоритетом. А тут відкрив списки на популярну спеціалізацію - англійську філологію (переклад включно) в київські топ ЗВО. І в деякі з них - Шевченка і Могилянку абітурієнти не подали оригінали документів за своїм 1 пріоритетом. ПЕРШИМ, Карл !!! Водночас є люди, які з запасом подолали прохідний бал широкого конкурсу, але не увійшли в максимальний обсяг держзамовлення цих вишів, але так тут хотіли вчитись, що вже подали документи на контракт. І навіть не знаю чого в цій ситуації більше - розумних дітей (бо дітей з конкурсним балом 195 і вище по іншому важко назвати) з мінливими бажаннями чи недосконалості системи вступу.
Елена
Подали документы по приоритету 1,можем ли подать копии документов в другой университет (по приоритету 2),для подстраховки,так как большой конкурс на специальность?и до какого числа принимают доки на контракт?
Галина
Для Елена: виші не повинні приймати копії документів "для підстраховки". Інакше вони не будуть знати дійсний конкурс на місце. Якщо до 10 вересня Вас не приймуть, то Ви можете ще до 30 вересня піти туди де залишились вакантні місця (зазвичай лімітний обсяг ніколи не заповнюється). Але може якісь приватники згідні і на копії документів, хоа чинною нормативною базою таке не допускається, але у них спої "закони"
Коментувати
Татьяна
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, почему в "Правилах" льготникам выделено 30 % бюджетных мест, а в списках рекомендованных на бюджет их изначально идёт 50%? И это притом, что если освободится бюджетное место, то опять таки в первую очередь пойдут льготники.
Якось так
Для Татьяна: місця для пільговиків надаються виходячи з обсягу максимальної кількості бюджетних місць, які МОЖУТЬ надати на відповідну конкурсну пропозицію. І пільговики конкурують між собою в межах окремих квот, а не в межах широкого конкурсу. І ці пільгові місця відповідно не перетікають між ЗВО, а заповнюються повністю по кожній конкурсній пропозиції кожного вишу. Щоправда трапляються випадки, коли на якусь (непопулярну) спеціальність пільговики не подають заяви. А ось решта бюджетних місць, які "конкурують" за широким конкурсом заповнюються здебільшого в топ вишах. Ось і трапляється, що в звичайному виші обов’язково заповнюються пільгові місця, а на звичайні місця беруть лише тих, хто подолав прохідний бал. На практиці це виглядає так. Є ПОТЕНЦІЙНИХ 23 бюджетних місця, обов’язково візьмуть двох за квотою-2, двох за квотою-1 і одного звичайного абітурієнта, що подолав прохідний бал.
Коментувати
Ірина
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, подали документи на магістра, але відмітили випадково лише контракт, чи можливе зарахування на дежбюджет при наявності ваконсій
Влад
Для Ірина: ні, з заяв, поданих на контракт на бюджет не переводять
Коментувати
Дарія
Добрий вечір. Подаю документи на контракт для навчання в МАГІСТРАТУРІ. Скажіть, будь ласка, чи є можливість переведення на бюджетне місце, якщо рекомендована на нього особа не принесла оригінали документів, а я перша у списку "контрактників"? Дякую.
Марія
Для Дарія: теж цікавить. Шукала скрізь цю інфу, нічого щодо магістратури не знайшла. Але на бюджеті вільне місце згорає, тому шансів у нас мало))
Коментувати
Наталія
Мій син отримав рекомендацію на бюджет за пріорітетом 2, а в пріорітеті 1 з*явились державні місця. Чи може моя дитина претендувати на державне місце за пріорітетом 1(стаття дає таку відповідь "якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту." Я телефонувала в університет і мені відповіли що ми не можемо перейти , так держава нам вже дала державне місце за пріорітетом 2
Якось так
Для Наталія: прочитайте наступне речення після наведеної Вами цитати.
Влад
Все правильно Вам сказали
Коментувати
Андрій
Про "ловкость рук".Цього року в Кнукім на спеціальність журналістика було заявлено 67 місць на бюджет.Взяли 10.Більше половини з них пільговиків.Це як?Якби одразу сказали,що буде 10,то ми б не подавали заяву.А так заява пропала.Це махінація ММП.Дітей заманили ,нікого не взяли,зато радісно пропонують контракт.Хтось пояснить-чи це правильно?
...
Для Андрій: Прочитайте, що таке широкий конкурс.
Олександр
Ніякої ловкості рук тут нема. Просто 57 абітурієнтів з вищими балами понесли свої бюджетні місця до інших закладів.
Якось так
Для Андрій: хоч в мене і вкрай негативне ставлення до цього "закладу", але в цьому році в них сталася якась аномалія з цією спеціальністю. Цього року її подрібнили на 2 освітні програми, але загальний обсяг бюджетних місць на рівні з 2019 роком. АЛЕ минулого року на цю спеціальність на бюджет взяли 59 осіб ( з них 3 квотника), а цей рік сумарно 9 осіб ( з них 7 квотників). Такий відток бюджетників мало б хто міг спрогнозувати. В масове прозріння вступників, на жаль, не вірю.
Коментувати
Наталія
Здравствуйте, я подала на конктракт документы 31 числа (заочная форма обучения), так как не проходила по конкурсу, есть ли шанс того, что меня переведут на бюджет (бюджетные места есть) если никто не подаст больше документы?
Юрий
Для Наталія: если Вы не льготница, то не переведут.
Наталія
Нет, не льготница
Коментувати
Алла
Скажите пожалуйста почему мой ребенок не получил бюджет а абитуриент который стоит в списке ниже и с приоритетом 4 получил бюджет у моего ребенка приоритет 1
Галина
Для Алла: Він отримав саме тут бюджет? Навряд. швидше за іншим пріоритетом. Можете сказати Прізвище, спеціальність і я подивлюсь
Александр
Для Алла: У абитуриента с приоритетом 4 так написано: Рек. на бюджет за пріор. #4 ? Если да, то он получил рекомендацию за своим приоритетом в другой университет и возможно на другую специальность. К Вашему ребенку это не имеет никакого отношения.
Алла
Посмотрите пожалуйста Кнуба менеджмент Бондарчук Д Ю
Коментувати
Надія
Нам сказали що і на бюджет не тягнемо і відправили додому сказали чекати.ні ми не подавали на контракт .Як це зараз можна зробити. І до якого числа можна ще подати.
Влад
Для Надія: що це зробити? Що подати? Заяву? Документи? Нічого не зрозуміло. Внятно напишіть
Влад
Для Надія: подати на яку форму навчання?
Viktoriia
Для Надія: Всі заяви, що подавалися на бюджет, вважаються автоматично поданими і на контракт. І по будь-якій з цих заяв ви можете вступати на контракт! Обирайте і везіть документи на контракт туди, де найбільше хочете навчатись. До речі, зараз нові заяви вже не можна подати.
Коментувати
Юлія
Скажіть, чи можна вже везти документи на контракт, якщо статус "рекомендовано на контракт", але там конкурс навіть серед контрактників.
Влад
Для Юлія: всі давно везуть документи. Якщо Ви не привезли документы то як збираєтеся приймати участь в конкурсі?
Коментувати