Рейтинговий відбір вступників у 2021 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2021 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2021 році

Вступ у заклади вищої освіти у 2021 році регламентується чинними Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Під час вступної кампанії 2021 року вступ абітурієнтів до закладів вищої освіти України для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв.

При цьому вступники можуть подати не більше п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті (фіксовані) конкурсні пропозиції, та до тридцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт).

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви. Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може передбачати встановлення локальних пріоритетностей.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Правила формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом.

Рейтинговий список вступників, які мають право на зарахування за квотами та які мають право на зарахування на загальних умовах, впорядковується таким чином:

Якщо зазначені правила не дозволяють визначити послідовність вступників у рейтинговому списку, приймальна комісія закладу ухвалює відповідне рішення самостійно на підставі аналізу поданих вступниками документів.

Правила коригування рейтингового списку

Відповідно до умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів відповідно до алгоритму.

Відповідно до правил прийому, абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватися за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому в абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків уперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапляє на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити в «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків проводяться автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце за одним із пріоритетів.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 3-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 2-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 3-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення в 2-му для себе пріоритеті. У такому випадку такий абітурієнт матиме вибір: вступити на бюджет за 2-м пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1-м, 3-м, 4-м або 5-м пріоритетом.

Публікація рейтингового списку та зарахування на навчання

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список за кожною спеціальністю в закладах вищої освіти, який має бути оприлюднений на сайті Вступ.ОСВІТА.UA не пізніше 28 липня 2021 року.

Таким чином, 28 липня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’яти конкурсних пропозицій з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18:00 години 2 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18:00 години 2 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право на зарахування (переведення) на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Рекомендація на бюджет для вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику за правилами переведення на вакантні місця держзамовлення, що визначені у розділі XІI Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 9 серпня 2021 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу спеціальності відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Порядок коригування списку рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) визначається Правилами прийому закладу вищої освіти.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти відбувається не пізніше 19 серпня 2021 року.

Надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 10 серпня.

Зарахування на навчання вступників за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) відбувається не пізніше 30 вересня 2021 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
09.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Підкажіть будь ласка, чи варто хвилюватися, якщо в п’ятницю подали документи, а на вступ.освіта.юа досі світиться, що документи не подані?
Артем
Цього року наш університет поставив жахливі і несправедливі коефіцієнти, 0.25 ЄВІ(англійська) і 0.75(ЄФВВ) для тих спеціальностей, які здають вступне випробування в університеті (тобто де можна списати, же є ,,знайомі‘‘ які порішть і тд) І як не дивно, але стдуенти в яких англійська 100, 106 балів, а фаховий іспить 195, 200, проходять на бюджет! Жах!!!! Це несправедливо!!!! І хто б що не розказував, що таким чином розумні діти проходять на бюджет, то - ні це неправда!!!! Такими коефіцієнтами прирівняли англійську до нуля!!!! Чому не поставити по 0.5 на кожний іспит, так як і англійська важлива і фаховий важливий!!! І да багато дійсно розумних дітей, на моїй кафедрі не пройшли на бюджет із-за таких ,,розумних‘‘ хто списав і чиї знайомі порішали!!!
Нерогуль
Для Артем: "Английська важлыва" - это психология колониального раба, который вовсю желает выслужиться перед заокеанскими хозяевами, чтобы быть поближе к их столу и иметь возможность собирать их объедки. А почему тогда не поставить коэффициент 95 по иноземельной мове и 5 по специальности? Для адекватного человека и общества важны именно знания и компетентность в профессиональной сфере. Не будь рабом - требуй экзамен по своей мове, а не по иноземельной!
Коментувати
Ілідан
Якщо мій рейтинговий бал 171.5, а середній бал минулого року на контракт 155, то я 100% проходжу на контракт? чи це, ще не гарантія
Юля К.
Чи варто хвилюватися чи пройду на контракт, якщо прохідний бал вузу на контракт 168,а мій 175,а в статистиці за попередній рік 46 не використаних ліцензійних місць?
Галина
Для Юля К.: Ви самі відповіли на совє питання. Якщо такий недобір, то ніякого конкурсу немає. І з чого Ви вирішили, що прохідний на контракт 168 балів? Ще люди заяви не подали
Юля К.
168 в статистиці за минулий рік. Дуже дякую за відповідь!!!)
Тарас
Для Юля К.: схоже, що Ви сплутали показники. Якщо було 46 невикористаних ліцензійних місць, то ніякого прохідного балу на контракт не могло бути в принципі (на контракт готові були взяти всіх охочих незалежно від балів). Можливо, що 168 балів про які Ви пишете – це середній бал зарахованих на контракт (цей показник до шансів вступу немає жодного відношення, а просто показує, абітурієнти з якими балами "в середньому" вибирають тут навчання на контракті).
Коментувати
Ілона
Якшо пише допущено до конкурсу, але не рекомендовано на бюджет, то я можу поступити на контракт?
Софія
Якшо пише допущено до конкурсу, та пише не рекомендовано на контракт, то автоматично можу поступити на контракт?
Тетяна
Якщо вже подані оригінали на бюджетну форму, то до якого числа ще можна відмовитись від бюджетної форми, щоб не втратити можливість поступити на бюджет на наступний рік на більш приємливу спеціальність?
Микола
Я правильно розумію , контрактники можуть подавати документи у ВНЗ з 2 серпня ? Ну ті у яких статус в електронному кабінеті зміниться
Олена
Підкажіть будь-ласка, якщо абітурієнт подає оригінали документів на бюджетне місце, і підписує договір, але потім відмовляється від навчання до настання навчального року. Враховується цей вступ в подальшому як той, що абітурієнт вже здобував освіту за бюджетні кошти . І що в такому випадку відбувається з бюджетним місцем, яке він звільнив.
Світлана
Ми пройшли на бюджет по 5 пріорітету, але хочемо відмовитись та чи пройдемо на контракт, якщо середній бал 178 на 122 спеціальність в хнуре?
Влад
Отримали рекомендацію по 5 пріоритету. Чи дійсні ще заявки на вищі пріоритети і чи можемо надіятися на них? Чи потрібно спішити подавати документи на 5й пріоритет щоб мати можливість потім отримати місце на бюджет по вищих пириоритетах в разі звільнення місця? 3-й абзац останнього пілрозділу саме про це говорить. чи я не так розумію?
Галина
Для Влад: Вам вже надане бюджетне місце. Ніяких змін не буде
Якось так
Для Влад: вступна кампанія вже завершена. Інших рекомендацій на бюджет вже не буде. Той абзац про коригування списків стосується етапу, коли система ще не завершила розподіл бюджетних місць. Тобто ці коригування були до 28 липня.
Коментувати
НАДІЯ
Навчальний заклад на окрему спеціальність пропонує максимальну кількість бюджетних місць 65, а взяли лише 22. Можете пояснити?
Галина
Для НАДІЯ: Бо в інших прохідний бал виявився нижче прохідного
НАДІЯ
Дякую. Як розраховується прохідний?
НАДІЯ
Маю на увазі прохідний бал на бюджет як розраховується.
Коментувати
Богдан
чому якщо я ставив пріорітет 1 і 2 ( по логіці більш пріорітетніший вибір), мені ставлять рекомердовано на бюдет по 5 пріорітету, а якщо я відмовлюсь від 5, то взагалі втрачаю шанс пройти на бюджет за будь якою іншою пріорітетністю?
Якось так
Для Богдан: Ви пишете під статтею, де є відповідь на Ваше питання. Просто потрібно прочитати і зрозуміти хибність своєї логіки.
Галина
Для Богдан: конкурсний відбір скінчився. Вчора видали рекомендації відовідно до конкурсних балів та обсгу держ.замовлення. Ви зі своїм конкурсним балом змогли пройти лише зна 5 пріоритет, на 1-4, Вам не вистачило балів. Якщо відмовитесь від отриманого бюджетного місця, то навчамтись можете лише на контракті
Богдан
ну то по підрахункам я міг спокійно пройти в вуз з 1 або 2 пріорітетоми (туди куди я я хотів більше), хто відкидає ці пріорітити?і чого на наш вибір не звертають увагу?
Коментувати
Юлія
Підкажіть будь-ласка, в списку де в мене 1 приорітет, іне рекомендовано на бюджет, ниже мене є особа з нижчим балом і приорітетом 4, у якиоїстатус Допущено з позначкою рекомендовано бюджет за приорітетом3. Як це розуміти? За яким приорітетом вона проходить?
Ігор
Для Юлія: ця людина вступила на бюджет за третім пріоритетом, але на якийсь інший факультет. в мене також на факультетах з вищим пріоритетом, де я не пройшов на бюджет стоїть рекомендовано на бюджет за пріоритетом 4. Тобто я вступив у ВУЗ з четвертим пріоритетом
Олексій
Для Юлія: Так і розуміти. Ця особа рекомендована на бюджет за іншою спеціальністю (інший пріоритет), тому і розташована нижче ніж остання особа, рекомендована у Вашому списку на бюджет.
Коментувати
Аліна
Поясніть чому в рейтингових списках зараховані з меншим балом і нижчим пріоритетом на бюджет , а інші з вищими балами і пріоритетом не рекомендуються на бюджет
Тарас
Для Аліна: З меншим балом можуть бути зараховані ті, хто вступав за квотами (у них свій конкурс). А ті хто вступає на загальних підставах швидше за все рекомендовані не на спеціальність, яку Ви переглядаєте, а за одним зі своїх інших пріоритетів. Тобто, якщо у абітурієнта написано "Рекомендовано на бюджет за пріоритетом №..", то це означає, що він також не вступив на цю спеціальність, а вступив за своїм пріоритетом №.. на іншу спеціальність, де його балів вистачило, щоб отримати бюджет.
Коментувати
Діана
Як дізнатися, що поступила на бюджет на магістратуру? І до якого числа (у разі бюджету) треба подати документи?
I
Для Діана: Рекомендації на бюджет на магістратуру будуть у кабінеті до 2 серпня. Подача документів до 18.00 7 серпня.
Коментувати
Єлизавета
Доброго дня! Підкажіть,будь ласка, по пріоритету 2 мене рекомендовано на бюджет, але за першим все ще стоїть "Допущено до конкурсу". це означає ,що я не проходжу за першим пріоритетом і йду за другим чи просто мої дані ще обробляються та потрібно зачекати?
Галина
Для Єлизавета: нічого вже чекати. За 1-м пріоритетом можете лише на контракт
Коментувати
Эстер?
Доброго дня! Що значить фраза не рекомендовано на бюджет? Чи означає це.що пропонують контракт? І чи повинна бути ця пропозиція в особистому кабінеті вступника?Якщо так.то які строки?
Галина
Для Эстер?: контракт Ви обираєте самі, за який готові платити гроші.
Коментувати
Олександр
А чи є шанс отримати місце на пріоритеті вищому (1,2.3), якщо пройшов на 4 пріоритет?
Якось так
Для Олександр: ЖОДНОГО шансу.
Коментувати
Олександра
Коли можна подавати оригінали документів для навчання на контрактну форму? Маю на увазі, з якого числа. І якщо написано "ліцензійний обсяг 20", а абітурієнт у списку стоїть 22, то вже можна не претендувати на навчання за цією спеціальністю на контракт чи обсяг місць можуть змінити??
Тарас
Для Олександра: Документи на контракт можна вже подавати. Але треба розуміти, що зараз оригінали документів подають бюджетники (у них строк значно стисліший) і подати на контракт важко фізично (черги). Тому краще не поспішати. Найоптимальніший варіант – подзвонити у приймальну комісію і уточнити коли на контракт документи подати найзручніше. Щодо ліцензійного обсягу, то треба розуміти, що далеко не всі абітурієнти, які стоять у списку вище за Вас підуть на контракт саме сюди (вони ж подавали 5 заяв, а оригінали подадуть лише раз). Тому Вам вистачить місця ліцензованого обсягу. На рахунок того, чи можуть змінити ліцензований обсяг, то це залежить від ЗВО: деякі можуть перерозподіляти місця ліцензованого обсягу за спеціалізаціями в межах спеціальностей, а деякі навіть між спеціальностями - це можна вияснити в конкретному ЗВО, але для Вас тут не повинно бути принципової різниці, бо й при ліцензованому обсзі 20 Ви майже гарантовано в нього потрапите.
Коментувати