Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Подати документи, що підтверджують право на переведення на місця держзамовлення, необхідно не пізніше 11 серпня

Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Переведення вступників до вишів на вакантні місця бюджету триватиме до 19 серпня. Це будуть ті місця у рейтингових списках, правом вступу на які не скористаються рекомендовані на них вступники.

Подати документи, що підтверджують право на переведення, вступник має не пізніше 11 серпня.

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Перелік таких осіб визначено у п.12, 13 та 14 розділу VIII Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році.

Першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Зокрема, підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію:

 • 1) діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
 • 2) діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
 • 3) діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
 • 4) особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;
 • 5) особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Переведення інших категорій осіб залежить від їх конкурсного бала. Зокрема, можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення:

 • особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
 • особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2);
 • діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;
 • особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів 2-6 та 8 VIII розділу і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, якщо у відповідних заявах зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення»).

Наступними можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб:

 • особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
 • діти з багатодітних сімей (п’ять і більше дітей).

Переведеними також можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення проводиться за відсутності непереведених осіб попередньої категорії або в разі їх письмової відмови від переведення та в послідовності від вищого до нижчого місця в рейтинговому списку в межах кожної із зазначених категорій.

Важливо, що для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт.

Копії документів, що засвідчують підстави для отримання права на переведення на вакантні місця державного замовлення та за рахунок цільових пільгових державних кредитів вступник подає особисто одночасно з виконанням вимог для зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, але не пізніше ніж 11 серпня.

Не подані своєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на переведення на вакантні місця державного замовлення та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, унеможливлюють їх реалізацію.

Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році.

Освіта.ua
28.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Руслан
Як перевести дитину на другий курс навчаня, якщо є місто, а дитині навмисно заніжують оцінки, щоб не переводить, хоча одне вільне місто є?
Пп
Якщо мене перевели на державна за такою категорією:особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю. Можливо таке, що викинуть з державного як мені виповниться 18 років ?
Влад
Для Пп: за це не можуть викинути
Коментувати
Студентка
Я - дитина сирота. Вчуся на 2 курсі на контракті. Подавалася на бюджет, але у нас нема вільних мість на спеціальності, зовсім державних нема. Чи є шанс яклсь перевестися
Галина
Для Студентка: ні. Слід було обирати або іншу спеціальність або інший виш, де було достатньо бюджетних місць. Ви самі обрати навчатись там, де є лише контракт
Коментувати
Н
Є якась інформація про переведення на пільгові місця.комусь уже повідомили? Таке число і тишина.
Ікс
Для Н: і ми чекаємо, сказали, що завтра буде результат по всім університетам
Н
Вам повідомили результати переводятт не переводять ,а то нам досі ніхто нічого не повідомив.
Ікс
Так, повідомили- дочку перевели на бюджет! (Багатодітна сім’я)
Коментувати
Геннадій
Чому немає системи відповідальності за не подачу документів абітурієнтами, рекомендованими на бюджетне навчання?Адже це призводить до того,що бюджетне місце втрачене для тих дітей,що могли б бути зараховані на бюджет,але доводиться йти на контракт,або їхати закордон на навчання.Зрозуміло,що у відмовників немає ні совісті ні розуму,але чому через них повинні страждати інші діти?Для держави така ситуація вигідна,вона зменшує фінансове навантаження за навчання бюджетників.Справедливо було б на місця,залишені іншими зараховувати тих абітурієнтів,що йдуть наступні в рейтингових списках.А абітурієнтам,які без поважної причини відмовились від бюджетного місця не дозволяти вступ на контракт в поточному і наступному роках.Можливо це заставило б їх більш відповідально ставитись до пріоритетності заяв.
Ольга
Для Геннадій: Полностью с вами согласна
Коментувати
Світлана Ярославівна
В який спосіб ВУЗИ повинні оприлюднити списки тих, хто переведений на бюджетні місця і в які терміни?
Якось так
Для Світлана Ярославівна: переведення на вакантні бюджетні місця мало завершитися 15 вересня. Щодо оприлюднення, то краще орієнтуватися на сайт ЄДЕБО.
Коментувати
Вера
могут ли перевести на бюджет по квоте, если этого человека не было в рейтинговом списке по определенной специальности, , например, со 121 на 151, учитывая, что есть одно место?
Олесь
Два учні нашої школи підпадають на переведення з контракту на бюджетну основу. Вони зараховані, заплатили гроші. Скажіть, будь ласка, коли офіційно їх переведуть, то заплачені кошти повернуть студентам чи ні?
Галина
Для Олесь: в школі платне навчання?
Коментувати
Анастасія
Підкажіть, будь ласка! Подала документи на контракт першого вересня, але додатково написала заяву про переведення на вакантні бюджетні місця як дитина УБД. Чи потрібно оплачувати контракт? Сказали чекати 15 вересня і нічого не платити, але боюсь станеться таке, що і на контракті в разі непереведення вчитись не буду, бо не заплатила. Якщо хтось компетентний у цьому питанні, то дайте, будь ласка, відповідь. Дякую!
Влад
Для Анастасія: як Вам сказали, так і робіть
Коментувати
Ірина
Хотіли вступити на бюджет, але не пройшли по жодному з пріоритетів, подали заяву на контракт(туди, де був 1 пріоритет) наразі бачу, що 5 дітей з рекомендованих на бюджет не поклали оригінали. Є ймовірність того, що ми зможемо піднятись у рейтингу з контракту на бюджет і зайняти бюджетне місце? Дякую!
Якось так
Для Ірина: ну, Ви ж знайшли для свого питання правильну статтю. Досить побіжного погляду на неї щоб зрозуміти, хто може розраховувати на переведення з контракту на бюджет. Дойдіть хоча б до 3-го абзацу. Якщо ще короче і без аргументів, то - НІ.
Влад
Для Ірина: як Ви це бачите? Плюсы не так швидко в списках з’являються. Мої знайомі подали ще 28 серпня на бюджет. Плюсы і досі не стоять. Та і якщо немає пільг, не переведуть
Олександр
Переведуть і без пільг, якщо спеціальність підтримується державою. Знаю одного такого абітурієнта-2020
Коментувати
Наталья
Подали на бюджет 2 заявления ( приоритет 1 и 2). Прошли на бюджет по приоритету 2,но документы подали на контракт по приоритету 1 где допущены к конкурсу. На данный момент 2 человека, рекомендованные на бюджет где у нас приоритет 1 и поданы документы, свои документы не подали. Специальность относится к тем, которым уделяется особая поддержка. Возможен ли перевод нас на бюджет при отсутствии абитуриентов-льготников?
Андрій
Для Наталья: ні, неможливо. Ви мали бюджет, але відмовились від нього. Переведення працює тільки для тих, зто не мав рекомендаціі на бюджет.
Геннадій
Для Наталья: Тепер будете платити чотири роки)
Коментувати
Ольга
То поясніть будь ласка чи треба робити проплату за навчання? Все є і сходиться і бали, і пільга... І документи завезли.. Пише мають бути зараховані на контракт. То що треба заплатити чи ні? Що є умовою зарахування? Проплату чи наявність в вузі оригіналів документів?.. Було питання, але на нього відповіді конкретно не дали.. Порадьте, будь ласка, хто стикався і компетентный...
Пан Микола
Для Ольга: Оплата за контракт повинна бути протягом 10 днів з моменту зарахування.
Галина
Для Ольга: якщо Ви пільговик і претендуєте на переведення з контракту на бюджет, то нічого не проплачуєте.
Коментувати
Вера
Добрый день! Подскажите, пож-ста, если подавалось заявление сразу на контракт, но есть документы временно-перемещенного лица, могут ли перевести на бюджет, если останется свободное место?
Влад
Для Вера: ні, заява повинна бути на бюджет
Коментувати
Людмила
Можна повернути частину коштів,оплачених за контрактне навчання. Є відповідні закони. Загугліть,можливо ,ви входите в ту категорію.
Галина
Доброго дня)Скажіть будь-ласка дитина напів сирота (Загинула мама)Чи можуть бути якісь пільги?Ми поступили на контракт.Можливо скидка на оплату?
Влад
Для Галина: ні, такої пільги не існує. Право на пільгу має тільки повна сирота. Знижок теж ніяких
Оля
Для Галина: Чому ви не пояснювали дитині, що особливо сподіватися на допомогу їй не потрібно, що вона повинна вчитися і сподіватися тільки на себе. Ви навпаки втлумачували, що їй весь світ винен, її і повинні навчати безкоштовно. А тепер бігаєте шукаєте пільги. Гарні знання - ось основна пільга.
Олександр
Для Оля: Шановна, а де в дописі пані Галини ви побачили інформацію про те, що дитині весь світ винен? Свої фантазії залишайте при собі. Пишіть по суті.
Коментувати
Катерина
Доброго вечора. До якого числа можна подати оригінали документів на контракт? Лякую
Влад
Для Олександр: це на бюджет! На контракт до 10 вересня
Коментувати
Катерина
Доброго вечора! Поясніть, будь ласка, якщо дитина не пройшла на бюджет, проте ті, хто пройшов найімовірніше відмовляться (бо також пройшли за перши пріорітетом в інші виші). Наразі їдемо подавати документи на контракт і, напевно, оплачувати. Якщо місця звільняться і її все ж рекомендують на бюджет, як бути з оплатою? Дякую.
Влад
Для Катерина: що Ви написали? Ті хто пройшов, відмовляться, бо перейшли за 1 пріоритетом? Це як? Рекомендація на бюджет дається одна або у ваш вуз, або за їхнім 1 пріоритетом. Вони не можуть вступити і тут і там одночасно. Тому і звільнитися нічого не може. Це перше. Друге, якщо хтось вступив на бюджет на вашу спеціальність і не привіз документи, а їх везуть ще до 31 серпня, то на вільне місце переводять тільки пільговиків, якщо таких немає, місце повертається назад міністерству. Так що ніхто нікуди вас не переведе
...
Хіба що у Вас спеціальність, яка потребує підтримки, немає пільговиків, а Ви зразу під рискою бюджету. Але це дуже примарно і практично нереально.
Коментувати
Світлана
Чи є підстава для відмови вступу на бюджет "Медицина",якщо дитина два роки після 9 класу навчалася в медичному ущилищі на бюджеті, але здавши ЗНО вирішила не закінчувати училище, а втупити на магістра "Медицина" на бюджет???
Елена
Для Світлана: Если девочке выдали аттестат о полном среднем образовании, и сертификат ЗНО, с необходимыми предметами, два из которых не менее 150 баллов, то оснований для отказа не будет.
Viktoriia
Для Світлана: Описанные выше условия действуют и для мальчика, если что ;) )))
Коментувати
Тетяна
Скажіть будь-ласка якщо дитина має пільгу (тато учасник бойових дій) і не пройшла на бюджет, але все ж таки у неї є ще маленький шанс попасти на бюджет , то куди краще подавати оригінали там де подавали заяви на бюджет чи контракт?
Влад
Для Тетяна: туди де на бюджет. Але сильно не надійтесь. Бо треба щоб хтось не подав заяви на бюджет. І інші тонкощі
Людмила
Для Тетяна: Скажіть будь ласка, а що, якщо тато учасник бойових дій, то дитина має право на льготу?Скрізь пишуть, що тільки, якщо загинув (не дай Боже) Де можна знайти цю інформацію? Дякую.
Коментувати
Сергій
"Копії документів, що засвідчують підстави для отримання права на переведення на вакантні місця державного замовлення." Я дитина інвалід. як тут вказано ,то мені потрібно пред’явити посвідчення чи якийсь" певний" інший документ? Підскажіть, не зрозумів який це мусить бути документ. І це подавати разоом з документами іншими ? Хотів спитатись в самого університета но ніхто трубки не бере 2 день поспіль