Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Подати документи, що підтверджують право на переведення на місця держзамовлення, необхідно не пізніше 11 серпня

Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Переведення вступників до вишів на вакантні місця бюджету триватиме до 19 серпня. Це будуть ті місця у рейтингових списках, правом вступу на які не скористаються рекомендовані на них вступники.

Подати документи, що підтверджують право на переведення, вступник має не пізніше 11 серпня.

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Перелік таких осіб визначено у п.12, 13 та 14 розділу VIII Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році.

Першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Зокрема, підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію:

 • 1) діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
 • 2) діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
 • 3) діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
 • 4) особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;
 • 5) особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Переведення інших категорій осіб залежить від їх конкурсного бала. Зокрема, можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення:

 • особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
 • особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2);
 • діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;
 • особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів 2-6 та 8 VIII розділу і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, якщо у відповідних заявах зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення»).

Наступними можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб:

 • особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
 • діти з багатодітних сімей (п’ять і більше дітей).

Переведеними також можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення проводиться за відсутності непереведених осіб попередньої категорії або в разі їх письмової відмови від переведення та в послідовності від вищого до нижчого місця в рейтинговому списку в межах кожної із зазначених категорій.

Важливо, що для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт.

Копії документів, що засвідчують підстави для отримання права на переведення на вакантні місця державного замовлення та за рахунок цільових пільгових державних кредитів вступник подає особисто одночасно з виконанням вимог для зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, але не пізніше ніж 11 серпня.

Не подані своєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на переведення на вакантні місця державного замовлення та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, унеможливлюють їх реалізацію.

Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році.

Освіта.ua
21.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sofiamillscry@gmail.com
Я отримала рекомендацію на державне за 4 пріорітетом, але я пішла на контракт за 1 пріорітетом( до державного за 1 пріорітетом мені не стало 1 бал) підкажіть буль ласка чи можу я отримати вільне держ місце, якщо буде на 1 пріорітеті ?
Інна
Які документи потрібні для переведення на вакантні місця бюджету? І куди подавати?
Анатолий
Здравствуйте, хочу узнать. Я не попал на бюджет, как мне теперь зачислится на контракт в университет?
Наталія
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи потрібно писати заяву у разі переведення на вільне бюджетне місце. Чи переведення проходить автоматично? ( вступ у магістратуру)
Христина
Якщо балу не хватає по 1 пріоритеті на державне, але люди які вище підуть на контракт, не подадуть документи, передумали навчатися... Чи посунеться тоді рейтинговий список? Що робити в такому випадку, подавати документи на 2 пріоритет чи чекати можливо звільниться місце на 1 ?
Галина
Для Христина: 28 липня буде остаточний розподіл бюджетних місць. Більше нічого не посунеться. Якщо хтось не подасть документи, то на вакантне місце переведуть пільговика
Коментувати
Аліна
Доброго дня, вибачте, але не можу зрозуміти як скористатися пільгою дитина інвалід, її потрібно було прив’язувати до того як подавала заявки у ВУЗи чи просто потрібно зателефонувати до приймальної комісії і сказати їм про це. (чому лише зараз надумала, просто не знала, що існують такі пільги) по своїм балам бачу, що не пройду на бюджет, а на контракт дуже дорого для мене, можливо пільга б допомогла мені Дякую.
Якось так
Для Аліна: цією пільгою можна скористатися виключно студенту контрактнику. При подачі оригіналів документів на контракт додаєте копію "інвалідського посвідчення". Проте варто враховувати і таке: вакантне місце може і не з’явитися чи з’явитися через рік-три. Серед інших контрактників можуть бути діти з більш крутими (з точки зору МОН) пільговими категоріями, яких ЗОБОВ’ЯЗАНІ перевести на вакантне бюджетне місце.
Коментувати
Інна
У разі неприйняття мооеї заяви на бюджетне місце чи зможу я поступити у цей вуз на контракт?
Богдана
Якщо я подала заяву до вишу на бюджет але мене не прийняли, то чи переводять мене на контракт? Чи потрібно окремо подавати ще й заяву на контракт на випадок якщо мене не приймуть?
Влад
Для Богдана: заява на бюджет дійсна і на контракт. Вас нікуди не переводять. Ви приносите оригінали у виш і ваші оригінали беруть участь у конкурсі на контракт
Богдана
Тобто якщо я подам з електронного кабінету заяву на бюджет і не буду прийнята, то я зможу поступити на контракт у цей самий вуз?
Коментувати
Светлана
Якщо така ситуація, я поступила за 2 пріорітетом, і завезла вже документи у ВИШ, але там, де я за 1 пріорітетом, передімною хтось забрав документи, чи є можливість поступити у 1 університет?
Chevalier
Для Светлана: А Ви вже отримали рекомендацію на бюджет у ЗВО за 2-м пріоритетом?
Якось так
Для Светлана: ні. Те місце стає вакантним і воно віддається контрактнику, який має певні пільги. Якщо таких пільговиків немає то місце "згорає" і повертається в МОН..
Коментувати
R2D2
Якщо я дитина учасника АТО і мені декілька балів не вистачає на бюджет, то я можу розразовувати на перевод на бюджет? І що для цього потрібно робити?
Влад
Для R2D2: при подачі оригіналів документів пред’явити посвідчення. Перевод можливий на вакантне місце і якщо Ваші мали не більше як на 15(25) балів залежно від спеціальності відрізняються від мінімального на бюджет по цій спеціальності. Але врахуйте, що є пільговики, які першочергово переводяться на бюджет.
R2D2
Тобто це вже робити у самому вузі, після прийняття заяви на контракт? І навіть якщо в мене буде конкурсний бал більше ніж у людини в якої квота першочергова, то переведуть її? Дякую за відповідь)
Влад
Можливо для дітей замовлять в МОН бюджетні місця окремо. Як буде це переведення відбуватися, Вам скажуть точніше у ЗВО. Можете передзвонити в приймальну комісію і там точніше Вам скажуть.
Коментувати
Руслан
Як перевести дитину на другий курс навчаня, якщо є місто, а дитині навмисно заніжують оцінки, щоб не переводить, хоча одне вільне місто є?
Пп
Якщо мене перевели на державна за такою категорією:особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю. Можливо таке, що викинуть з державного як мені виповниться 18 років ?
Влад
Для Пп: за це не можуть викинути
Коментувати
Студентка
Я - дитина сирота. Вчуся на 2 курсі на контракті. Подавалася на бюджет, але у нас нема вільних мість на спеціальності, зовсім державних нема. Чи є шанс яклсь перевестися
Галина
Для Студентка: ні. Слід було обирати або іншу спеціальність або інший виш, де було достатньо бюджетних місць. Ви самі обрати навчатись там, де є лише контракт
Коментувати
Н
Є якась інформація про переведення на пільгові місця.комусь уже повідомили? Таке число і тишина.
Ікс
Для Н: і ми чекаємо, сказали, що завтра буде результат по всім університетам
Н
Вам повідомили результати переводятт не переводять ,а то нам досі ніхто нічого не повідомив.
Ікс
Так, повідомили- дочку перевели на бюджет! (Багатодітна сім’я)
Коментувати
Геннадій
Чому немає системи відповідальності за не подачу документів абітурієнтами, рекомендованими на бюджетне навчання?Адже це призводить до того,що бюджетне місце втрачене для тих дітей,що могли б бути зараховані на бюджет,але доводиться йти на контракт,або їхати закордон на навчання.Зрозуміло,що у відмовників немає ні совісті ні розуму,але чому через них повинні страждати інші діти?Для держави така ситуація вигідна,вона зменшує фінансове навантаження за навчання бюджетників.Справедливо було б на місця,залишені іншими зараховувати тих абітурієнтів,що йдуть наступні в рейтингових списках.А абітурієнтам,які без поважної причини відмовились від бюджетного місця не дозволяти вступ на контракт в поточному і наступному роках.Можливо це заставило б їх більш відповідально ставитись до пріоритетності заяв.
Ольга
Для Геннадій: Полностью с вами согласна
Коментувати
Світлана Ярославівна
В який спосіб ВУЗИ повинні оприлюднити списки тих, хто переведений на бюджетні місця і в які терміни?
Якось так
Для Світлана Ярославівна: переведення на вакантні бюджетні місця мало завершитися 15 вересня. Щодо оприлюднення, то краще орієнтуватися на сайт ЄДЕБО.
Коментувати
Вера
могут ли перевести на бюджет по квоте, если этого человека не было в рейтинговом списке по определенной специальности, , например, со 121 на 151, учитывая, что есть одно место?
Олесь
Два учні нашої школи підпадають на переведення з контракту на бюджетну основу. Вони зараховані, заплатили гроші. Скажіть, будь ласка, коли офіційно їх переведуть, то заплачені кошти повернуть студентам чи ні?
Галина
Для Олесь: в школі платне навчання?
Коментувати
Анастасія
Підкажіть, будь ласка! Подала документи на контракт першого вересня, але додатково написала заяву про переведення на вакантні бюджетні місця як дитина УБД. Чи потрібно оплачувати контракт? Сказали чекати 15 вересня і нічого не платити, але боюсь станеться таке, що і на контракті в разі непереведення вчитись не буду, бо не заплатила. Якщо хтось компетентний у цьому питанні, то дайте, будь ласка, відповідь. Дякую!
Влад
Для Анастасія: як Вам сказали, так і робіть
Коментувати
Ірина
Хотіли вступити на бюджет, але не пройшли по жодному з пріоритетів, подали заяву на контракт(туди, де був 1 пріоритет) наразі бачу, що 5 дітей з рекомендованих на бюджет не поклали оригінали. Є ймовірність того, що ми зможемо піднятись у рейтингу з контракту на бюджет і зайняти бюджетне місце? Дякую!
Якось так
Для Ірина: ну, Ви ж знайшли для свого питання правильну статтю. Досить побіжного погляду на неї щоб зрозуміти, хто може розраховувати на переведення з контракту на бюджет. Дойдіть хоча б до 3-го абзацу. Якщо ще короче і без аргументів, то - НІ.
Влад
Для Ірина: як Ви це бачите? Плюсы не так швидко в списках з’являються. Мої знайомі подали ще 28 серпня на бюджет. Плюсы і досі не стоять. Та і якщо немає пільг, не переведуть
Олександр
Переведуть і без пільг, якщо спеціальність підтримується державою. Знаю одного такого абітурієнта-2020
Коментувати