Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Подати документи, що підтверджують право на переведення на місця держзамовлення, необхідно не пізніше 19 вересня

Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Переведення вступників на вакантні місця бюджету триватиме до 19 вересня 2022 року. Переведення відбуватимуться на місця у рейтингових списках, правом вступу на які не скористаються рекомендовані до зарахування на них вступники.

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Перелік таких осіб визначено у п.7, 8 та 9 розділу VIII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Зокрема, підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію:

 • діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з їх числа;
 • особи, один з батьків яких загинув або помер внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
 • особи, один з батьків яких є учасником бойових дій на території інших держав, який загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
 • особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;
 • особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Переведення інших категорій осіб залежить від їх конкурсного бала. Зокрема, можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення:

 • особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
 • особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2);
 • діти осіб ( а також особи з їх числа, які здобули повну загальну середню освіту в рік вступу), визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;
 • вступники, які брали участь у вступній кампанії за результатами спеціально організованої сесії національного мультипредметного тесту, магістерського комплексного тесту, магістерського тесту навчальної компетентності подають документи у визначені Міністерством освіти і науки України строки та отримують рекомендацію до зарахування в разі отримання конкурсного бала, який був достатнім для вступу на місця державного (регіонального) замовлення при адресному розміщенні бюджетних місць;
 • особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів 2-5 розділу VIII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, якщо у відповідних заявах зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення»).

Правом переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення користуються особи, які не отримували раніше рекомендацій до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення здійснюється в послідовності та за умовами, що визначені у пункті 3 розділу XII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Особи, які вступили за результатами тільки розгляду мотиваційних листів можуть бути переведені на місця державного або регіонального замовлення тільки в разі виконання вимог для зарахування на такі місця, встановлених Правилами прийому поточного або наступних років.

Для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт за відповідною спеціальністю (конкурсною пропозицією).

Копії документів, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов особою, яка зарахована на контракт, на переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення вступник подає особисто одночасно з виконанням вимог для зарахування на контракт.

Подані несвоєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення, розглядаються приймальними комісіями та відповідними державними (регіональними) замовниками в межах наявного залишку бюджетних місць.

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
12.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
данил
Добрий день. У мене є місце на бюджет, але я хочу вступати на контракт на іншу спеціальність (там було вказано бюджет/контракт). Що мені треба робити? як відмовитись від бюджетного місця ?
Андрій
Чи відбувається добір на місця контракту? Припустимо, в рейтинговому списку багато потенціальних контрактників, які не подали документи до вишу. Їхні місця звільняються для тих, хто був нижче у списках? Дуже сподіваюся на вашу відповідь. Дякую.
Ніна
Доброго дня , якщо мене взяли на бюджет, то це тільки на перший курс чи на всі чотири курса ? Дякую за відповідь.
Абітура
Для Леся: Так, зарахування за балами, але ліцензія велика і ви проходите незалежно від вашого балу. Звичайно є мінімальний бал.
Леся
Добрый день, поясніть будь ласка , для чого зараз дзвонять з універу і просять принести орігінали документів для подачі заявки на контракт? Є різниця коли подать на контракт саме документи на бумагі до 23.08 або чекати після 29 .08 і якщо рекомендовано тоді вже подавати документи? Разове зарахування не по балам , а по тим хто принесе бистріше документи?
Ольга
Немає можливості здати нмт, чи можливо поступити без нього на філологічний факультет бюджет- заочно
Анастасия
Який прохідний бал для вступу на бюджет на вчителя укр мови?Дуже потрібно не можу ніде знайти, допоможіть будь ласка
Діана Кравець
Підкажіть будь ласка, я не маю батька , з села. Хочу навчатись на бюджеті, це можливо?
Марія
Для Діана Кравець: в мене така сама історія, я запитувала там де я хочу навчатися мені сказали що ні не можливо (
Коментувати
Ирина
Підскажіть будь ласка, куди потрібно надавати відомості, що в мене є пільги, щоб при можливості (якщо така буде) мене врахували, як людину, яка також претендує на переведення на бюджет. Яка успішність в університеті має бути, щоб мене могли перевести? При вступі ніяких данних про те, що я інвалід з дитинства, а зараз маю 2 группу не надавала. Буду вдячна за відповідь
Дмитрий
Кому жаловаться если не хотят принимать документы для перевода с контракта на бюджет
Олексій
Добрий день, сьогодні мають бути оголошені результати переведення ?І о котрій вони мають бути, дуже нервую
Олексій, Одеса
Нахрена попу баян? Віддайте всю оцю колотнечу університетам, як це у всьому світі!!! Є правила, є пільги- хай зараховують.пропишіть автоматичну підтяжку на вільні місця,зменшіть до 3 кількість цих дурних( пустих) заяв. А то все забюрократизували до не можна! Та врешті - решт, пане міністре, наведіть лад в свойому міністерстві. Порозганяйте Ви тих грантожерів,руйнівників що обсіли Вас!!
Олена
Добрый день. Подскажите пожалуйста сроки подачи оригиналов документов на контракт
Олег
Подав документи, склав вступні іспити на магістратуру. Рекомендований до контракту, але перші місця, які мали б бути зачислені на бюджет подали оригінали документів в інший заклад, чи буде список підтягуватись, так що я попаду на бюджетне місце, чи буде якась інша процедура(Документи подали 2-є людей і є 2 державних замовлень, тобто є група з 2-х людей), мене цікавить чи згорить місце, чи я і мій потенційний одногрупник отримаємо державні місця?
Олександра
Для Олег: ні , не буде , бо грантожери зробили так, щоб місця ці пропали!!
Коментувати
Тетяна
Добрий день. Якщо батько дитини, яка вступає до ВНЗ на контракт, є учасником бойових дій на території інших держав, чи можливе переведення на вакантні місця?
Галина
Для Тетяна: якщо вони є, то так. За конкурсом з іншими більговиками
Тетяна
Якщо мінімальний бал рекомендованих на бюджет склав 186, а в дитини, яка вступає 160, чи може вона брати участь у конкурсі, маючи пільгу, чи згідно з умовами вступу, конкурсний бал для проведення на вакантні місця повинен бути не нижче ніж на 15 балів від мінімального прохідного?
Галина
Для Тетяна: ні не може. Ви ж самі прочитали правила
Коментувати
Руслана
Доброго дня. Після усіх пройдених етапів у мене склалося враження,що прірітетнісиь не має ніякого значення. Абітурієнтка склала ЗНО на досить високі бали, є переможцем Міжнародних,Всеукраїнських, обласних конкурсів. За перемогу у Міжнародному конкурсі отримала у винагороду безкоштовну участь у форумі ,який проходив у Раді Європи в Страсбурзі. 2 місце в Всеукраїнській грі "Шо?Де? Коли ?" З історії України. Окрім цього є інвалідом в категорії до 18 років. Але все це не допомогло вступити в омріяний вуз . Тому порада і майбутнім студентам і батькам упродовж року вивчайте освітні програми і правила прийому до кожного окремого вищу.
Галина
Для Руслана: Ви не праві. вивчати треба не правила кожного окремого вишу, а загальні затверджені міносвіти бюджетні місця розподіляє комп’ютерна програма для якої участь абітурієнта в різних іграх не має жодного значення значення має лише конкурсний бал та обсяг державного замовлення. На певні спеціальності, де цей обсяг дуже малий, мати "досить високі бали" мало, бо прохідним є 195 і вище. Якби абітурієнтка вивчила з якими балами на дану спеціальність вступали в попередні роки, оцінила свої можливості, і хоча б одну заяву подала на спеціальність де потрібен нижчий прохідний бал, то вона б отримала бюджетне місце. А пріоритетність має одне значення: в якій черговості рохглядає заяви програма. Якщо пройшов за 1 пріоритетом, то всі наступні навіть розглядати не будуть.
Лариса
Для Руслана: Ви плутаєте конкурси та олімпіади. За конкурси ніяких додаткових балів не дають. Та й досить високі бали ЗНО це які?
Руслана
Для Галина: ми оцінили правильно свої можливості, вивчивши минулорічну статистику. Бюджетне місце ми отримали в одному з Київських вишів.
Коментувати
олена
Як відбувається переведення на вільні місця бюджету?. тільки пільгові категорії можуть скористатися
Галина
Для олена: так
Тетяна
Дуже цікаво! Спочатку одне місце з бюджету забрали і віддали абітурієнту з квотою, тепер виявилось, що хтось з абітурієнтів не подав документів і є одне вільне бюджетне місце. Але воно згорить, бо абітурієнт з квотою вже отримав своє в першу чергу. Ну як так ((((
Зоя
Ви бачили бали тих квітників?а діти які навчалися добре,але батьки не мають грошей ( одинока мати)про навчання повинні забути!?
Коментувати
Наталія
Добрий день якщо я подала оригінали на філологічним заочно-бюджет ,але хотіла на денну форму та був низькій бал є можливість змінити форму навчання? Дякую за відповідь!!!
Галина
Для Наталія: зараз ні. Вступайте наступного року.
Коментувати
Sofiamillscry@gmail.com
Я отримала рекомендацію на державне за 4 пріорітетом, але я пішла на контракт за 1 пріорітетом( до державного за 1 пріорітетом мені не стало 1 бал) підкажіть буль ласка чи можу я отримати вільне держ місце, якщо буде на 1 пріорітеті ?
Галина
Для Sofiamillscry@gmail.com: ні. Вам бюджетне місце дали, а Ви ні самі на нього нн пішли, ні іншим не дали. Навіщо було заяву подавати?
238kll159
Ви не вмієте читати? Дитині не вистачило 1 ( одного балу). Вона заздалегідь повинна була це знати?
Пётр
Для Галина: Как же вы ЗАДРАЛИ! То, что остальные заявления, при проходе на бюджет, например на 5-й приоритет, аннулируются, и ОСТАВЛЯЮТ ШАНС ИДТИ НА КОНТРАКТ - это проблема МОН Украины, которое установило такую систему, а не абитуриента. И, то, что бюджетные места, от которых отказались, сгорают - тоже проблема министерства, которое не может обеспечить вторую волну поступления (или как оно называлось раньше?). Не надо было столько приоритетов на выбор предоставлять.
Коментувати
Інна
Які документи потрібні для переведення на вакантні місця бюджету? І куди подавати?