Конкурсний бал при вступі до магістратури

Як обчислюватиметься конкурсний (рейтинговий) бал вступників до магістратури у 2021 році

Конкурсний бал при вступі до магістратури

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати єдиного вступного іспиту (єдиного фахового вступного випробування), вступних випробувань та іспитів у начальних закладах та інші показники.

На основі конкурсних балів здійснюється процедура відбору вступників на конкурсні пропозиції у закладах вищої освіти.

Програми вступних випробувань, фахових випробувань, співбесід, творчих заліків та творчих конкурсів обов’язково оприлюднюються на веб-сайтах закладів вищої освіти. У програмах містяться критерії оцінювання, структура оцінки і порядок оцінювання.

Відомості про результати вступних випробувань та інших конкурсних показників вносяться до запису про вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти та відображаються на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA.

Формула розрахунку конкурсного бала

1. Конкурсний бал (КБ) особи, яка вступає на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», визначається за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3

  • П1 - оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови (за шкалою від 100 до 200 балів),
  • П2 - оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест із права (за шкалою від 100 до 200 балів),
  • П3 - оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест із загальних навчальних правничих компетентностей (за шкалою від 100 до 200 балів);
  • К1, К2, К3 - невід'ємні вагові коефіцієнти, які встановлюються закладом вищої освіти на рівні не менше ніж 0,25 кожний; Сума коефіцієнтів К1, К2, К3 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

2. Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на всі інші спеціальності конкурсний бал розраховується за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + П3,

  • П1 - оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) або вступного випробування з іноземної мови у випадках, передбачених цими Умовами (за шкалою від 100 до 200 балів);
  • П2 - оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів);
  • П3 - оцінка за інші показники конкурсного відбору (враховуючи середній бал документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ) відповідно до Правил прийому, якщо вони встановлені (за шкалою від 0 до 20 балів сумарно за всі такі показники);
  • К1, К2 - невід'ємні вагові коефіцієнти, встановлюються закладом вищої освіти на рівні не менше ніж 0,25 кожний. Сума коефіцієнтів К1, К2 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

3. В інших випадках конкурсний бал обчислюється як сума балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до Правил прийому на навчання, що затверджені закладом вищої освіти.

Перехресний вступ

Вступники, які беруть участь у конкурсі на магістратуру за неспорідненою спеціальністю, повинні складати додаткове вступне випробування. Додаткове вступне випробування зазвичай має кваліфікаційний характер та оцінюється за двобальною шкалою – «склав/не склав». Якщо вступник не склав додаткове вступне випробування, він втрачає право брати участь у конкурсному відборі на цю освітню програму.

Відсутність додатка до диплома

Якщо з об’єктивних причин додаток до документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень у вступника є відсутнім, його середній бал прирівнюється до мінімально можливого значення.

Мінімальне значення кількості балів

Кожен заклад вищої освіти самостійно визначає мінімально допустиму кількість балів зі вступних випробувань, із якими вступник має право брати участь у конкурсі.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2021 році.

Освіта.ua
19.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Всем привет , кто-то знает как рассчитывают средний бал додатка до диплома? У меня в двух разных вузах на одну и ту же специальность посчитали по разносу (
Нерогуль
Для Ольга: "По разносу посчитали" - поступаете на специальность "ресторанное хозяйство"? На эту специланость считают не по разносу, если оставите чаевые.
Ольга
Т9 , бывает такое знаете ? Как же печально , хоть в чем то пытаться самоутвердиться ????
Коментувати
Віталій
Людоньки, в особистому кабінеті там, де диплом (серія і номер) треба завантажити додаток до диплому, то це тільки оцінки чи весь повністю?? Мене додаток займає десь 12 стр!
Галина
Для Віталій: додаток з оцінками
Дима
Написано там усі сторінки додатку в один файл pdf
lizzy
Боже, я тільки зараз побачила,що я завантажила лише одну сторінку!! На що це впливає і як виправити цю помилку??
Коментувати
Марія
Коли в університетах з’явиться обсяг держ. замовлення в магістратуру ? Завтра подавати документи , а не можу знайти дану інформацію!
Влад
Для Марія: десь 2 серпня узнаєш чи пройшла на державне
Коментувати
Елена
Якщо не добрала одного балу? З англійської мови 22, з логіки 12, з права 34? Чи є ще шанси?
Влад
Для Елена: нет
Коментувати
Дмитрий
А если додаток дадут аж в августе, как быть? А если додаток дадут аж в августе, как быть?
Я Никто
Для Дмитрий: просить пдф, просити дпф
Коментувати
Галина
Як порахувати середній бал диплому бакалавра для вступу на магістратуру. У 100-бальній, чи рахувати добре, відмінно, задовільно. Як перевести в 20-ти бальну? Хто знає? Спасибі!
Галина
Для Галина: знайдіть на сайті вишу куди вступаєте правила вступу в магістратуру. Там все розписано
Коментувати
Рина
Чи можна вступати до магістратури за квотою (сирота)?
Влад
Для Рина: ні, пільги на магістратуру не діють
Коментувати
Аліна
Хочу запитати , які предмети потрібні для вступу на дизайнера ? У 2021 ?
Влад
Для Аліна: правила ступу 2021, додаток 4
Коментувати
Диана
Хочу запитати, а який пороговий бал на іспиті, вважається, що склав іспит?! У 20 році це було 11 правильних відповідей, а в цьому році скільки?
Ольга
Для Диана: це буде відомо, коли всі напишуть ЄВІ
Коментувати
Оля Ребенок
Я хочу стати ветеринарним лікарем в Національному університеті біоресурсів(Нубіп) . Біологія і хімія:179 і 180 , украінська-175, атестат- 9,5. Чи зарахують мені перемогу в обласній олімпіаді з англійськоі?
Наталія
Для Оля Ребенок: ні, моєму синові не зарахували. Сказали, що тільки за перемогу в міжнародних олімпіадах. Ну, і англійська сюди аж ніяк до Ваших предметів
Олекса
Оля, ти зробила правильний крок. Оцінки гарні.
Коментувати
Світлана
чи є при всупі на бюджет у магістратуру (напрям - станкова та монументальна скульптура) "нижній поріг" (чи планка) результату ЗНО з іноземної? )) Донька ЗНО склала, але це менше. ніж 125.
Анжеліка
Добрий день! А яким чином нараховуються додаткові бали за участь у олімпіадах та наукових конференціях?
Олег
Вступ у магістратуру у 2020 році проведіть за середнім балом без вступних іспитів та ЄВІ. Не треба щоб люди контактували. Нехай подають заяви в електронному вигляді. Зарахування теж можна здійснити в електронному (безконтактному для людей) вигляді. Це буде економія коштів та безпека людей.
Ага
Для Олег: давай всех шариковых возьмём в вузы, красота, потом они тебя полечат и на самолете покатают, ну если ....
.марія
А навчатися як по-вашому.. не дистанційно ж, сподіваюся. Адже на багатьох спеціальностя воно є недопустимим( наприклад медицина, сценічне мистецтво, фізична культура тощо)
399
Для Ага: давай всех шариковых возьмём в вузы, Они уже давно там.
Коментувати