Спеціальності, на які потрібно проходити творчий конкурс

Творчі конкурси у вишах при вступі на бакалавра на основі повної загальної середньої освіти

Спеціальності, на які потрібно проходити творчий конкурс

Творчий конкурс – це форма вступного випробування для вступу на молодшого бакалавра й бакалавра на основі повної загальної середньої освіти, яка передбачає перевірку творчих та/або фізичних здібностей вступника (зокрема здобутої раніше спеціалізованої освіти), необхідних для здобуття вищої освіти.

Така перевірка проводиться очно або дистанційно (за рішенням закладу освіти). Творчий конкурс триває в межах одного дня, а його оцінювання відбувається не пізніше наступного дня.

За результатами творчого конкурсу виставляється позитивна оцінка за шкалою 100–200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку досягнень вступника («незадовільно»).

Спеціальності, на які проводиться творчий конкурс, визначені в Додатку 1 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Творчі конкурси проводяться при вступі на спеціальності:

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
30.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ivanna
Добрий день,підкажіть,будь ласка,чи потрібен творчий конкурс в цьому році на реабілітацію?
Ли
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи потрібний творчий конкурс на спеціальність "Хімія"?
Вікторія
Для Ли: Ні
Коментувати
Оля
Добрий день,а є така можливість пройти творчий конкурс онлайн на факультет фізичної культури та спорту?дякую.
Ганна
Для Оля: Добрий день. Це потрібно дізнатися в обраних університетах.
Коментувати
Каріна
Скажіть будь ласка, як підготуватися до творчого конкурсу для Стоматології? Чи взагалі він потрібен для вступу Ректорат НМУ імені О.О. Богомольця? Дякую
Алексей
Для Каріна: творчий конкурс на стоматологію? Що ти куриш???
Гапоненко Ирина
на зубних техніків потрібне ліплення
Коментувати
Катерина Штунь
Підкажіть будь ласка що потрібно на творчий конкурс на будівництво та скажіть будь ласка що потрібно на творчий конкурс будівництво та цивільна інженерія?
Галина
Для Катерина Штунь: зайдіть на сайт закладу, куди збираєтесь вступати, і перегляньте програму творчого конкурсу.
Перехожий
Для Катерина Штунь: На будівництво і цивільну інженерів творчого конкурсу немає. Туди приймають за результатами НМТ. Творчий конкурс був на архітектурний факультет, але він закінчився.
Коментувати
Дарина
Скажіть будь ласка чи потрібно творчий конкурс щоб вступити на спеціальнісь "Дизайн( інтер’єру)’
Вікторія
Для Дарина: так
Коментувати
Ельміра
Скажіть будь ласка, чи потрібно творчий конкурс на спеціальність «Біологія та здоров’я людини»? В педагогічне
Євгенія
Скажіть будь ласка,чи потрібний творчий конкурс на спеціальність "Правоохорона діяльність",так як раніше був,а зараз на сайтах вузів нічого не зрозуміло.Дякую
Галина
Для Євгенія: звісно треба. Ніхто не візьме Вас на такі спеціальності без здачі нормативів
Коментувати
Інна
Скажіть будь ласка чи потрібний творчий конкурс на вступ кравця закрійника? І чи потрібно здавати НМТ і мотиваційний лист?
Роман Грицанюк
Скажіть будь ласка чи потрібен творчий конкурс на факультет фізичної культури, без спорту?
Галина
Для Роман Грицанюк: здача нормативів
Катерина Штунь
Для Галина: Підкажіть будь ласка що потрібно на творчий конкурс на будівництво та скажіть будь ласка що потрібно на творчий конкурс будівництво та цивільна інженерія?
Коментувати
Юля
Добрий день, На творчу спеціальність НА БЮДЖЕТ потрібно мультитест і творчий конкурс?
Вікторія
Для Юля: Так
Коментувати
студент ДонНАБА
Донбаська національна академія будівництва і архітектури (м.Краматорськ) навчає будівельників, архітекторів, екологів, економістів та менеджерів, механіків. тел. 0950841786
Наталія
Є перша вища освіта бакалавр .Для вступу на Факультет фізкультури і спорт які документи та екзамени потрібно здавати ?дякую
Наталія
На сайті не вказано що для зубних техніків теж потрібне творчий конкурс, чи в 2022р вже щось відмінили ??? Творчі конкурси проводяться при вступі на спеціальності: Архітектура та містобудування Аудіовізуальне мистецтво та виробництво Дизайн (спеціалізація «Графічний дизайн») Дизайн (спеціалізація «Дизайн одягу (взуття)») Дизайн (спеціалізація «Дизайн середовища») Дизайн (спеціалізація «Промисловий дизайн») Музичне мистецтво Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація Сценічне мистецтво Фізична культура і спорт Хореографія.
Галина
Для Наталія: у вищій освіті немає такої спеціальності "зубний технік". А на спеціальність стоматологія при вступі до вишу не потрібен творчий конкурс. "зубних техніків" навчають в коледжах (рівень "фаховий молодший бакалавр"). і туди дійсно треба творчий конкурс.
Коментувати
Надя
Чи потрібно здавати творчий конкурс, коли ти його здав в іншому закладі, але хочеш подавати документи для вступу в інші? Спеціальність одна й та сама
Вікторія
Для Надя: звісно потрібно. Навіть на різні спеціальності в одному ВНЗ потрібно здавати окремо творчі іспити, бо вимоги і перелік творчих іспитів встановлює учбовий заклад
Коментувати
Юля
Чи потрібен творчий конкурс на спеціальність журналістика та міжнародні відносини?
Вікторія
Для Юля: ні
Коментувати
Студентка
Добрий день, підкажіть, будь ласка, я зараз поки що навчаюсь у ЛНУ ім. Франка на 1 курсі. Але планую поступати на 1 курс (на спеціальність актор кіно і телебачення ) в ІНШИЙ університет. Питання: ЧИ ПОТРІБНО ЗАБИРАТИ ОРИГІНАЛИ ДОКУМЕНТІВ З ЛНУ ПЕРЕД ТВОРЧИМ КОНКУРСОМ?(чи вже коли пройду тк )(чи ці документи необхідні для електронного кабінету вступника?)
Ігор
Чи правильно я розумію, що при поступленні на спеціальність "Дизайн" творчого конкурсу не буде, а при поступленні на спеціальність "Дизайн" за спеціалізаціями «Графічний дизайн» чи «Дизайн одягу (взуття)» чи «Дизайн середовища» чи «Промисловий дизайн» - творчий конкурс буде. Дякую.
Галина
Для Ігор: дивіться перелік: https://ru.osvita.ua/consultations/bachelor/10025/. там все чітко вказано.
Ігор
Галині. Власне, після прочитання даного матеріалу в мене виникло це уточнююче запитання. Ви можете відповісти, чи правильно я зрозумів. Так чи ні ? Дякую.
Коментувати
Мама
Питання до міністерства:творчий конкурс для тих спеціальностей,ще зрозуміло,а для чого (більшість тих,що перераховано спеціалізацій)ЗНО з математики?-поясніть,мені не зрозуміло. І взагалі для тих інших професій"безпека ..."ЗНО з мат.-це обов’язково чи ні,може я щось не зрозуміла?Якщо-так,для чого їм ЗНО з мат.?,може вистачить мучити дітей?
Val
Для Мама: Чтобы тупых отсеять. Если человек, после 11 лет изучения математики в школе, не может сдать ее даже на проходной балл зно, то его умственных способностей недостаточно для получения ВО.
Коментувати
Олег
Спростіть у цьому році проведення творчого конкурсу для вступу у ЗВО. Щоб зменшити ризик поширення вірусу, заплануйте тільке одне головне (коротке у часі) випробування. Треба зменшити контакти людей, нехай випробування для кожного проводяться на великих відстанях, або окремих класах (враховуючи засоби безпеки). Можна творчі здібності оцінити за одним випробуванням і не мучити дітей. Вступників й так все менше. Полегшіть завдання. Всі й так отримали великий стрес. Здоров’я важливіше.