Коли та як реєструється електронний кабінет вступника

Подання заяви про вступ на бакалаврат в електронному кабінеті: що потрібно знати?

Коли та як реєструється електронний кабінет вступника

Вступники подають заяви для вступу до закладів вищої освіти в електронній формі онлайн через електронні кабінети. Для цього потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі за адресою https://vstup.edbo.gov.ua/. Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться з 01 липня.

Яка інформація потрібна, щоб відкрити електронний кабінет?

Для відкриття електронного кабінету слід вказати адресу електронної пошти надалі вона буде логіном для входу. Система автоматично перевірить логін на збіг з іншими. Якщо буде зафіксовано ідентичність логінів видасть попередження. У такому разі потрібно створити новий унікальний логін. На вказану електронну адресу надійде лист для активації доступу до електронного кабінету. 

Під час реєстрації електронного кабінету заборонено використовувати електронні адреси заблокованих в Україні сервісів, наприклад, mail.ru, yandex.ru.

Для реєстрації електронного кабінету потрібно також внести дані:

  • одного з сертифікатів ЗНО номер, пін-код та рік отримання (20182021); дані інших сертифікатів варто додати в особистому електронному кабінеті вступника вже після реєстрації;
  • свідоцтва про повну загальну середню освіту (атестата) серію, номер та середній бал додатка (про порядок його розрахунку дізнайтеся за посиланням).

Реєстрація електронного кабінету вступника можлива з атестатом, виданим не раніше 1998 року (фотокомп’ютерні («пластикові») документи). Якщо документ видано до 1998 року, то доведеться подавати заяву в паперовому вигляді безпосередньо в закладі освіти.

Для того щоб краще ознайомитися з порядком створення електронного кабінету, можна переглянути відеоінструцію, розроблену Міністерством освіти і науки України. Вона допоможе попередньо зорієнтуватися в процедурі створення електронного кабінету. 

Які дані та документи потрібно завантажити?

Після активації електронного кабінету потрібно ввести / завантажити таку інформацію про вступника:

  • контактний номер телефону (у форматі +380): це потрібно для оперативного зв’язку закладу освіти з абітурієнтом і його батьками, тому варто вказати кілька телефонних номерів;
  • кольорову фотокартку вступника (3х4 см);
  • фотокопію додатка до свідоцтва / атестата про повну загальну середню освіту. 

Файли потрібно завантажувати у форматі JPG (JPEG, PNG), а максимальный розмір такого файлу не має перевищувати 1 Мб.

Хто може допомогти відкрити електронний кабінет та завантажити документи?

Для допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі у приймальних комісіях створюють спеціальні консультаційні центри. Абітурієнти можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого закладу вищої освіти, і там їм допоможуть зі створенням електронного кабінету, внесенням заяв в електронній формі, завантаженням додатка до документа про освіту, на основі якого відбувається вступ, та ін.

Що буде, якщо внести неточні дані?

Після подання першої заяви внести будь-які зміни до електронного кабінету вже неможливо. Тому краще пересвідчитися, що всі дані завантажені в електронний кабінет коректно. Зміна середнього бала свідоцтва про освіту після подання першої заяви можлива лише шляхом звернення вступника до закладу освіти, де було зареєстровано першу заяву.

Скільки можна подати заяв?

Вступники можуть подати до 5 заяв на бюджетну форму навчання в будь-який заклад вищої освіти без обмеження щодо кількості спеціальностей, на які їх подають, та до 30 заяв на контракт.

У кожній заяві, яку абітурієнт подає на бюджет, потрібно обов’язково встановити її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність, а 5 – відповідно, найнижча. 

Установлення пріоритетності – важливий крок, адже змінити її після подання заяви неможливо.

Протягом якого часу приймають заяви?

Прийом заяв та документів від вступників розпочинається 14 липня (крім вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) та закінчується: 

  • 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів; 
  • 23 липня для осіб, які вступають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, іспитів, творчих конкурсів, складених із 01 по 13 липня.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Для вибору закладу вищої освіти та спеціальності скористайтесь сервісом Вступ.ОСВІТА.UА

Освіта.ua
30.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Доброго дня , як додати сертифікат ЗНО в кабінет з додаткового зно. Чи треба заново реєструвати?
Ірина
Доброго дня! Як додати сертифікат з спеціальної сесії ЄВІ в кабінет вступника? Або ж як видалити кабінет вступника і створити новий?
Генчева юлія
Добрий день. Питання щодо подання документів на контракт: Як зрозуміти, що тебе приймуть на контракт, якщо заяв на цей факультет подано більше двох тисяч? Чи можна подавати для гарантії документи на декілька спеціальностей?
Карина
Для Генчева юлія: на контракт більше 2000? Треба дивитись кількість місць «на контракт» і тверезо оцінювати свої шанси, виходячи з балу. Оскільки оригінали документів у Вас в одному екземплярі, то й подати Ви можете на одну спеціальність в олин ВНЗ.
Коментувати
Саша
Чи усім вступникам потрібен особистий кабінет можна подати документи до вузу не онлайн
КаринаКарина
Для Саша: певні категорії вступників подають безпосередньо в приймальну комісію. Читайте умови, там все є
Коментувати
Аня
Для чого потрібен вступникам електронний кабінет?
Тарас
Для Аня: Щоб подавати електронні заяви у заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися. Подача заяв більшості категорій абітурієнтів відбувається лише в електронній формі, тобто через електронний кабінет.
Коментувати
Ярослав
Чому заявка на вступ 4 пріоритету підтвердилась раніше і я не можу вступити до закладу, який у мене 2 пріоритету і мені дзвонять з університету і кажуть, що мене уже не можуть взяти на державне місце, оскільки я уже в іншому закладі?
Якось так
Для Ярослав: заява з 4 пріоритетом розглядалася ПІЗНІШЕ (а не раніше) ніж заява з 2 пріоритетом. І це сталося лише тому, що за 2 пріоритетом Ви не пройшли (або Ваш бал нижче прохідного на ту спеціальність, або абітурієнтів з вищим за Ваш конкурсним балом більше ніж максимальний обсяг бюджетних місць).
Коментувати
Marta
чи я можу реєструватись на бюджет, якщо я вже навчаюсь на бюджеті, закінчила перший курс? хочу ще подумати, можливо буду змінювати спеціальність чи не втрачу я автоматично місце те, де я вже навчаюсь
Галина
Для Marta: звісно втратите. І маєте компенсувати вартість попереднього навчання на бюджеті. Думати треба було раніше
Коментувати
Наталя
Якщо в ЗВО вказано Ліцензований обсяг прийому: 135, а подано заяв 769 Скльки вступників можуть прийняти на навчання? Тобто ЗВО строго дотримується кількості 135?
Галина
Для Наталя: Стільки скільки принесуть документи, але не більше ніж 135. Подивіться скільки реально подали документи минулого року. Ві ті хто в спису як мінімум в 5 місць заяви подали, а вступлять вони лише за однією заявою. Тому кількість людей у списку це інформація "ні о чом".
Коментувати
Наталя
Чи можемо на сьогоднішній день подавати оригінали документів для вступу, не дочекавшись запрошення? Нас приймуть на навчання на контракт?
Тарас
Для Наталя: якщо Ви претендуєте на бюджет, то зараз оригінали документів ніде не треба подавати. Чекаєте 28 липня, коли будуть оголошені результати. І, якщо отримали бюджет, то подасте оригінали документів туди, де Вам буде запропоновано бюджетне місце, а якщо не отримали - то на обрану Вами спеціальність на контракт. Якщо ж Ви не подавали жодної заяви для участі в конкурсі на бюджет, то можете телефонувати в приймальну комісію й уточняти коли краще привезти документи на контракт. Багато ЗВО вже приймають документи на контракт, але на зарахування це ніяк не впливає, бо зараховувати Вас будуть на рівних умовах з усіма решта абітурієнтами, які подадуть оригінали документів на контракт вже після конкурсу на бюджет.
Коментувати
Наталя
Котрі заяви розглядаються першочергово на бюджет чи на контракт? Тому що деяким вступникам уже дзвонять і запрошують на навчання.
Тарас
Для Наталя: Конкурс на бюджет буде 28 липня, на контракт – пізніше (конкретна дата залежить від ЗВО). Дзвонять і запрошують, бо впевнені, що на контракт не буде конкурсу і візьмуть всіх бажаючих, але оскільки цих бажаючих може бути дуже мало, то по телефону проводять агітацію. Ніякі дзвінки не мають бути підставою для прийняття рішення щодо вступу. Просто чекаєте конкурсу на бюджет і, якщо його отримали, то везете оригінали документів на ту спеціальність, де Вам було запропоновано бюджетне місце, а якщо не отримали - то самі обираєте спеціальність і ЗВО, куди подавати оригінали документів на контракт (незалежно від того, чи дзвонили конкретно з цього ЗВО, чи ні).
Коментувати
МарияИвановна
Здравствуйте. Моя дочь умерла и я хочу вместо неё поступить в университет на бюджет. Так уж сложилась судьба. Подскажите, могу ли я это осуществить?
Аркаша
Для МарияИвановна: определенно, да.
Охренела
Шо за хоррор?
МарияИвановна
Да иди кушай понос, рак. Ты мне даже не соболезнуешь. Ты просто вообще никто. Просто вообще. Позвони мне на номер 0671488228
Коментувати
Наталя
Доброго дня. Подано 5 заяв на бюджет. Чи потрібно на ці ж спеціальності додатково подати і на контракт (у випадку непроходження на бюджет)? Чи краще подати ще декілька заяв на інші спеціпальності на контракт?
Аркаша
Для Наталя: Все заявки, которые подаются на бюджет, автоматически подаются и на контракт. Это при подаче заявления написано, можно хоть чуть-чуть глаза разуть.
Коментувати
Антоніна
Добрий вечір. Подали заявку в електронному кабінеті 17 липня, на даний час статус - Зареєстровано в ЄДЕБО. Чи потрібно хвилюватися?
Аркаша
Для Антоніна: Да, надо срочно звонить Зеленскому.
Коментувати
Наталя
Добрий вечір.Що робити,коли вказала неправильний середній бал атестата і перша заявка вЖе подана?
Аркаша
Для Наталя: Ну все, не поступишь ты никуда.(((
Коментувати
ctac4231
Добрий день а електроний кабінет і заявку треба було зробить до 14 липня чи лише електроний кабінет
Людмила
Доброго дня. Потрібно зробити уточнення у е-кабінеті вступника. Зокрема, моя донька застворила е-кабінет, але не вказала, що має статус- дитина-інвалід до18 років, і що закінчила 11 кл. із золотою медаллю. Заяви на вступ ще не подавала. Вступати буде за результатами ЗНО. Підкажіть ,будь ласка, як внести ці уточнення. Який документ чи довідку потрібно для підтверження статусу?
Галина
Для Людмила: ну добре Ви документів нормативних не читаєте, але вже неодноразово скрізь писали, що ті, хто подають мають право на квоту, не створюють електронний кабінет а подають документи до вишу в паперовому вигляді! В кабінет ніяк документи про пільги внести не можливо. А золота медаль при вступі ні до чого, можете її сховати в скриньку
Галина
Для Людмила: беріть документи про інвалідність і їдьте в приймальну комісію
Якось так
Для Людмила: далеко не всі діагнози дітей з інвалідністю потрапляють під квоту 1. Тим, хто потрапляє під квоту дійсно необхідно подавати документи до приймальної комісії для створення е-кабінету. У решти дітей з інвалідністю є можливість (за певних умов) перевестися з контракту на бюджет. Підтверджуючий документ подаєте з іншими оригіналами документів вже за результатами вступної кампанії. Тому краще зараз подзвонити у прийманну комісію того ЗВО, де хочете вчитись і уточнити щодо Вашої ситуації.
Коментувати
Таня
Доброго дня. Підскажіть бужь ласочка, то все ж таки, чи можна вибирати мову і літературу (не хочеться втрачати бали) там де при вступі вказано мова І хто так подавав? Не було забраковано? І чи може потім оскаржити сам інститут ?
Тарас
Для Таня: В міністерських умовах прийому прописано, що можна подавати українську мову і літературу замість української мови. Система дозволяє це зробити. Частина абітурієнтів вже цим скористалися. Тому не видно перешкод для того, щоб подавати результат саме з української мови та літератури. У будь-якому разі Ви можете зателефонувати в приймальну комісію обраного закладу вищого освіти, щоб себе заспокоїти.
Таня
Дякую за відповідь
Коментувати
Андрій
А що буде, якщо я все ж таки внесу зміни до електронного кабінету? Наприклад, зміню фото скану Додатку до свідоцтва про ПЗСО на інше?
Тарас
Для Андрій: Якщо Ви ще не подавали заяв, то можете вносити будь-які зміни. Після подачі першої заяви система не дасть Вам можливості самому щось змінювати.
Коментувати
Юрій
Що робити якщо в кабінеті вступника відображається лише один з чотирьох предметів ЗНО?
Галина
Для Юрій: Ви певні що здавали всі 4 предмети саме як зно, а не дпа? Якщо Ви не поставили при реєстрації що Вам потрібні оцінки за 200-бальною шкалою, то Ви їх і не отримали, а значить не можете подавати ці предмети для вступу
Аркаша
Лох)
Коментувати
Ольга
Добрий день. Чи можна подавати документи до вас на контракт, якщо є зно з української мови, історії України та англійської?
Галина
Для Ольга: до кого "до вас"? Ви в курсі що пишете на освітньому порталі?
Аркаша
Для Ольга: ну ты и дура, конечно.
Коментувати