Конкурсний бал при вступі до магістратури

Як розраховується конкурсний бал при вступі на навчання для здобуття ступеня магістра

Конкурсний бал при вступі до магістратури

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, яка розраховується за результатами вступних випробувань та іншими конкурсними показниками при вступі до магістратури.

На основі конкурсних балів здійснюється відбір вступників на конкурсні пропозиції у закладах вищої освіти.

Відомості про результати вступних випробувань та інших конкурсних показників вносяться до запису про вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти та відображаються на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA.

Формула розрахунку конкурсного бала

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня магістра використовується формула:

Конкурсний бал (КБ) = 0,2 х П1 + 0,2 х П2 + 0,6 х ПЗ,

де

  • П1 - оцінка тесту загальної навчальної компетентності ЄВІ;
  • П2 - оцінка тесту з іноземної мови ЄВІ;
  • П3 - оцінка ЄФВВ або оцінка фахового іспиту.

В інших випадках конкурсний бал обчислюється як сума балів за вступні випробування та інші показники конкурсного відбору відповідно до Правил прийому закладу вищої освіти.

За різної кількості складових у конкурсному балі має дотримуватись принцип рівності прав вступників.

Мінімальний бал за вступні випробування

Заклад вищої освіти у правилах прийому самостійно визначає мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань (конкурсного бала), з якими вступник допускається до участі у конкурсі.

Оцінювання мотиваційних листів

Критерії оцінювання мотиваційних листів затверджуються головами приймальних комісій закладів освіти та обовʼязково оприлюднюються на вебсайті закладу освіти не пізніше 1 червня 2023 року.

У випадку проведення конкурсного відбору з використанням мотиваційних листів заклад вищої освіти проводить перевірку мотиваційних листів на оригінальність тексту та забезпечує доступ до результатів такої перевірки уповноваженому з питань запобігання та виявлення корупції.

Перехресний вступ

Особа може вступити до закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра та освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, здобутого за іншою спеціальністю за умови успішного проходження вступних випробувань.

Заклад вищої освіти у власних правилах прийому може встановлювати додаткові вимоги для такої категорії осіб щодо строків навчання, включення додаткових обов’язкових навчальних компонентів до індивідуального навчального плану та обмеження щодо можливого поєднання спеціальностей різних галузей знань.

Види іспитів

У 2023 році вступ на навчання для здобуття ступеня магістра може відбуватися на підставі єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування, фахових іспитів у закладах вищої освіти, індивідуальної усної співбесіди або розгляду мотиваційних листів. Перелік іспитів і фахових випробувань для вступу в магістратуру у 2023 році за окремими спеціальностями дивіться за посиланням.

Складено відповідно до положень Порядку прийому до закладів вищої освіти України у 2023 році.

Для отримання важливої інформації про особливості вступної кампанії долучайтеся до Telegram-каналу Вступна кампанія або до групи Абітурієнт у Facebook.

Освіта.ua
02.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Добрый день, у меня вопрос ,при поступлении на бюджет на магистратуру , почему отдают места с приоритетом 4, с приоритетом 1 не получили , и ,при равных конкурсным баллах должны должны учитывать по оценке по предмету учитываемому с наибольшим весовым коэффициентом , в действительности этого не происходит. выбор идет в алфавитном порядке.
Ганна
Для Людмила: Добрий день. За однакових конкурсних балів вищим у рейтинговому списку має бути вступник із більшим балом ЄФВВ. В алгоритмі сортування електронної системи це може бути не передбачено, але приймальна комісія має обирати вступника відповідно до правил прийому.
Коментувати
Евген
Доброго дня підскажіть хто знає чи пройду я на бюджет магістратури з конкурсним балом 150+ якщо я в 15-25 /40 бюджетних місць
Віка
Підкажіть, будь ласка, скільки в цьому році виділено бюджетних місць на магістратуру за галузями знань? Де це можна подивитися?
Іван
Чи може абітурієнт претендувати на державне місце якщо не набрав мінімальну кількість балів, але по рейтингу він проходить на державне місце?
Галина
Для Іван: ні
Коментувати
Наталія
Доброго дня, чи враховується в конкурсному балі при вступі бюджет на магістратуру, спеціальність 121 "Інженерія програмного забезпечення" результат профтесту? В рейтингових списках від не відображається?
Галина
Для Наталія: звісно враховується. буде відображатись, коли виш їх вигрузить в базу
Коментувати
Віка
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, де дивитися прохідні бали бюджет на магістратуру за спеціальністю менеджмент за попередні роки?
Ольга
Для Віка: умови прийому різні. тому не варто орієнтуватися на минулі роки. не було ЄВІ
Коментувати
Вікторія
Доброго дня! При вступі на магістратуру «Терапія та реабілітація» буде враховуватись ваговий коефіцієнт?
Назар
Доброго дня, чи можу я подавати на платне з право, якщо англійська 114 та право 111 тзнк 144?
Богдан
Для Назар: піздєц Назар. Як так можна було всрати англійську а???
Коментувати
Наталі
Добрий день. Дитина закінчила навчання у військовій академії. Чи може вступати до магістратури за спеціальністю "Психологія"?
Алла
Доброго дня, чи можна вступити на магістратуру за спеціальністю Фізична реабілітація, якщо бакалавр був за спеціальністю Фізична культура і спорт
Ганна
Для Алла: Добрий день. Ні, не можна (відповідно до п.1 розділу ІІ Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році).
Коментувати
Ярослав
Вітаю! Планую вступ на аспірантуру, спеціальність Економіка Може хто підскаже в який ВНЗ легше вступити на контракт? Бажано з онлайн співбесідою, до жовтня буду за кордоном
Олександр
Для Ярослав: СНУ ім. Даля, менеджмент, вчуся сам там
Ярослав
Дякую за відповідь! А вступали дистанційно? Якщо маєте можливість, напишіть на телеграм @nsyv23 Або напишіть свій контакт, я зв’яжуся з Вами
Коментувати
Даша
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка. Чи діють пільги на магістратуру в 2023 році? ( квота 1).
Ксенія
Для Даша: ні, на магістратуру ця квота не діє, якщо вступите на контракт то можете писати заяву і просити додаткове бюджетне місце для себе
Коментувати
Світлана
Закінчила фаховий коледж. Участь в міжнародних наукових конференціях додає бали до рейтингу?
Тетяна
Тільки що пройшла тест, відповіла 14 питань з 33 питань. Як розрахувати? Чекати,поки з’являться результати в додатку?
Дарья
Здравствуйте, подскажите можно ли проходить одновременно и спивбесиду и НМТ либо считаются только одни балы?
Ольга
Всем привет , кто-то знает как рассчитывают средний бал додатка до диплома? У меня в двух разных вузах на одну и ту же специальность посчитали по разносу (
Нерогуль
Для Ольга: "По разносу посчитали" - поступаете на специальность "ресторанное хозяйство"? На эту специланость считают не по разносу, если оставите чаевые.
Ольга
Т9 , бывает такое знаете ? Как же печально , хоть в чем то пытаться самоутвердиться ????
Коментувати
Віталій
Людоньки, в особистому кабінеті там, де диплом (серія і номер) треба завантажити додаток до диплому, то це тільки оцінки чи весь повністю?? Мене додаток займає десь 12 стр!
Галина
Для Віталій: додаток з оцінками
Дима
Написано там усі сторінки додатку в один файл pdf
lizzy
Боже, я тільки зараз побачила,що я завантажила лише одну сторінку!! На що це впливає і як виправити цю помилку??
Коментувати
Марія
Коли в університетах з’явиться обсяг держ. замовлення в магістратуру ? Завтра подавати документи , а не можу знайти дану інформацію!
Влад
Для Марія: десь 2 серпня узнаєш чи пройшла на державне
Коментувати
Елена
Якщо не добрала одного балу? З англійської мови 22, з логіки 12, з права 34? Чи є ще шанси?
Влад
Для Елена: нет
Коментувати
Дмитрий
А если додаток дадут аж в августе, как быть? А если додаток дадут аж в августе, как быть?
Я Никто
Для Дмитрий: просить пдф, просити дпф
Коментувати