Конкурсний бал при вступі до магістратури

Як обчислюватиметься конкурсний бал вступників до магістратури у 2020 році

Конкурсний бал при вступі до магістратури

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати єдиного вступного іспиту (єдиного фахового випробування), вступних випробувань та іспитів у начальних закладах та інші показники.

На основі конкурсних балів здійснюється процедура відбору вступників на конкурсні пропозиції у закладах вищої освіти.

Програми вступних випробувань, фахових випробувань, співбесід, творчих заліків та творчих конкурсів обов’язково оприлюднюються на веб-сайтах закладів вищої освіти. У програмах містяться критерії оцінювання, структура оцінки і порядок оцінювання.

Відомості про результати вступних випробувань та інших конкурсних показників вносяться до запису про вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти та відображаються на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA.

Формула розрахунку конкурсного бала

1. Конкурсний бал (КБ) особи, яка вступає на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», визначається за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1*П1 + К2*П2 + К3*П3

  • П1 - оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови (за шкалою від 100 до 200 балів),
  • П2 - оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест із права (за шкалою від 100 до 200 балів),
  • П3 - оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест із загальних навчальних правничих компетентностей (за шкалою від 100 до 200 балів);
  • К1, К2, К3 - невід'ємні вагові коефіцієнти, які щороку встановлюються Міністерством освіти і науки України. У 2020 році К1 встановлений на рівні 0,25; К2 - на рівні 0,5; К3 - на рівні 0,25;

2. Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на всі інші спеціальності (крім спеціальностей галузей знань «Освіта/Педагогіка», «Аграрні науки та продовольство», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», спеціальностей «Музичне мистецтво», «Право» та «Міжнародне право») конкурсний бал розраховується за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = П1 + П2 + П3,

  • П1 - оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови (за шкалою від 100 до 200 балів),
  • П2 - оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів),
  • П3 - оцінка за інші показники конкурсного відбору (враховуючи середній бал документа про здобутий освітній ступінь, на основі якого здійснюється вступ) відповідно до правил прийому закладу вищої освіти, якщо вони встановлені (за шкалою від 0 до 20 балів сумарно за всі такі показники).

3. Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань «Освіта/Педагогіка», «Аграрні науки та продовольство», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», а також спеціальності «Музичне мистецтво», конкурсний бал обчислюється як сума балів за вступні випробування та інших показників конкурсного відбору відповідно до правил прийому закладу вищої освіти.

Перехресний вступ

Вступники, які беруть участь у конкурсі на магістратуру за неспорідненою спеціальністю, повинні складати додаткове вступне випробування. Додаткове вступне випробування зазвичай має кваліфікаційний характер та оцінюється за двобальною шкалою – «склав/не склав». Якщо вступник не склав додаткове вступне випробування, він втрачає право брати участь у конкурсному відборі на цю освітню програму.

Відсутність додатка до диплома

Якщо з об’єктивних причин додаток до документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень у вступника є відсутнім, його середній бал прирівнюється до мінімально можливого значення.

Мінімальне значення кількості балів

Кожен заклад вищої освіти самостійно визначає мінімально допустиму кількість балів зі вступних випробувань, із якими вступник має право брати участь у конкурсі.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2020 році.

Освіта.ua
10.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля Ребенок
Я хочу стати ветеринарним лікарем в Національному університеті біоресурсів(Нубіп) . Біологія і хімія:179 і 180 , украінська-175, атестат- 9,5. Чи зарахують мені перемогу в обласній олімпіаді з англійськоі?
Наталія
Для Оля Ребенок: ні, моєму синові не зарахували. Сказали, що тільки за перемогу в міжнародних олімпіадах. Ну, і англійська сюди аж ніяк до Ваших предметів
Олекса
Оля, ти зробила правильний крок. Оцінки гарні.
Коментувати
Світлана
чи є при всупі на бюджет у магістратуру (напрям - станкова та монументальна скульптура) "нижній поріг" (чи планка) результату ЗНО з іноземної? )) Донька ЗНО склала, але це менше. ніж 125.
Анжеліка
Добрий день! А яким чином нараховуються додаткові бали за участь у олімпіадах та наукових конференціях?
Олег
Вступ у магістратуру у 2020 році проведіть за середнім балом без вступних іспитів та ЄВІ. Не треба щоб люди контактували. Нехай подають заяви в електронному вигляді. Зарахування теж можна здійснити в електронному (безконтактному для людей) вигляді. Це буде економія коштів та безпека людей.
Ага
Для Олег: давай всех шариковых возьмём в вузы, красота, потом они тебя полечат и на самолете покатают, ну если ....
.марія
А навчатися як по-вашому.. не дистанційно ж, сподіваюся. Адже на багатьох спеціальностя воно є недопустимим( наприклад медицина, сценічне мистецтво, фізична культура тощо)
Коментувати