Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Як приймальні комісії закладів вищої освіти обчислюватимуть конкурсний бал вступників у 2022 році

Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до правил прийому до закладу вищої освіти.

У 2022 році конкурсний бал для конкурсного відбору на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється на основі результатів національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет), або балів зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років з трьох конкурсних предметів або тільки творчого конкурсу зі спеціальностей, для яких він проводиться.

Формула розрахунку конкурсного бала

Конкурсний бал на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + ОУ або КБ = ТК;

Конкурсний бал на молодшого бакалавра розраховується за формулою:

Конкурсний бал (КБ) = 0,5 × П1 + 0,5 × П2 + ОУ або КБ = ТК,

Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК) та галузевий (ГК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

  • Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,04 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Полтавській областях; 1,07 – для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти у Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях; 1,00 – в інших випадках;
  • Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка; 1,00 - в інших випадках.

Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Бали призерам спортивних змагань

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх за поданням Міністерства молоді та спорту України, зараховуються оцінки по 200 балів з двох конкурсних предметів за вибором вступника.

Призерам та переможцям чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), всесвітньої Гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на навчання за спеціальностями 014 «Середня освіта (Фізична культура)» та 017 «Фізична культура і спорт» ОУ встановлюється рівним 10.

Документом, що підтверджує статус призера або переможця зазначених змагань, є диплом (грамота, сертифікат тощо), виданий організаторами змагань з визначенням власного прізвища та імені особи, назви змагань, дати, місця їх проведення, зайнятого місця та результату.

Якщо конкурсний бал вступника при додаванні додаткових балів перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Мінімальний конкурсний бал

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути менше ніж 140 балів для спеціальностей галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини».

Вступники допускаються до конкурсного відбору на місця державного (регіонального) замовлення та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 125 балів. Обмеження щодо переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення не застосовується до осіб, зазначених у пункті 7 розділу VIII Порядку прийому на навчання у 2022 році.

З усіх інших спеціальностей заклад вищої освіти самостійно визначає мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань (конкурсного бала), з якими вступник допускається до участі у конкурсі.

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
26.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Коптєва Світлана Сергіївна
Доброго дня, чи можна до вас вступити, якщо є вже вища освіта. Магістр. Спеціальність "Політолог з правом викладання соціально-політичних наук". Стаж роботи є 13 років у школі. Працювала вчителем історії та правознавства??? Цікавить контрактна основа.
наш університет
Для Коптєва Світлана Сергіївна: саме до НАС можна вступити на контракт без будь-яких вступних іспитів. Достатньо оплатити вартість навчання за перший семестр. Номер карточки скидати? ;)
989
Для наш університет: ;;)))! і у цих тупих людей ще й 13 років стажу в школі! чому вони дітей навчали, якщо навіть інтернетом не вміють користуватись. І це ж не якісь старі бабки. які комп’ютеру не бачили. якщо стажу лише 13 років. то людині 40 років максимум
Коментувати
Катя
Якщо квотні бюджетні місця не набираються пільговиками,чи переходять ці місця на прості бюджетні?
Євгеній
Чи є шанс на бюджет , на комп’ютері науки , якщо бали історія -170 , укр мова -172 , математика - 156
Даша
Чи приймуть на бюджет в Волинський національний університет імені Лесі Українки на спеціальність 075 з конкурсним балом 185?
Софія
Для Даша: нашо задавати такі тупі питання? все залежить від вступників
Коментувати
Vitaliti
"1,07 – для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти у Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях;" Це коєфіцент при вступі за нмт у виші цих областей?
Діана
Доброго вечора,чи можливо поступити на «Право» на контракт,якщо загальний бал 148??
Юлія
Добрий день! Хочу поступити в Чернівецький національний університет на «будівництво та цивільну інженерію» укр.мова 184, матем 160, історія 160. Чи зможу вступити на бюджет?
Оксана
Доброго вечора,чи можливо поступити на бюджет землеустрій геодезіЯ Укр.мова 166 Математика 156 Історія 142
Анастасія
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи правда, що за першим пріоритетом потрібно множити середній бал на 1.02?
Григорій
Для Анастасія: Ні, множиться на 1,02 лише для спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Коментувати
20041029
"Регіональний коефіцієнт (РК) дорівнює 1,04 для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Полтавській областях" регіональний коефіцієнт буде нараховано, якщо я приписана в Полтаві але навчалася в іншому населеному пункті?
Григорій
Для 20041029: Регіональний коефіцієнт 1, 04 буде враховано, якщо Ви подаєте заяви у ЗВО Дніпропетровської, Запорізької, Одеської або Полтавської областей не залежно від того, в якому населеному пункті Ви навчалися.
Коментувати
просто вчитель
Чому цього року при вступі до уваги беруться лише результати творчого конкурсу і зовсім не враховується НМТ. Ще можна зрозуміти факультети фізичного виховання, але невже можна стати архітектором не знаючи математики?
Ліля
Добрий день, чи можу розраховувати на бюджет право, коли матем.-192, укр. мова-184, історія 152, бал атестат 11, 3? Дякую
Fanat
Для Ліля: атестат не враховується в цьому році . А все інше мені здається так , але якщо місця будуть улачі )
Коментувати
Ксенія Олександрівна
З якими балами мене візьмуть на ескортницю? Англійська минулого року 192. Просто на путану не хочу.
Андрій
Для Ксенія Олександрівна: на ескортницю треба було творчій конкурс здавати, рік втрачено :)
Коментувати
Ярослав
В мене історія У 154 бала, математика 156, а українська мова 133. Чи є в мене шансы для вступу
Fanat
Якщо в мене українська та історія 150 , а математика 109 я можу розраховувати на контракт в мед ?
Fanat
Для Fanat: матемаиика 120
Іван
109,це початковий рівень знань.З ним- нікуди!
Коментувати
Катерина
Я так розумію, я сама обчислюю свій конкурсний бал по формулі, чи це робить приймальна комісія? Мені треба розрахувати конкурсний бал і ввести для подання заяв, чи вводити звичайні бали нмт?
Григорій
Для Катерина: Конкурсний бал вираховується автоматично при подачі заяви. Ви його можете порахувати, щоб порівняти з прохідними балами на бюджет у попередніх роках і, враховуючи це, ставити пріорітети.
Коментувати
Марія
Доброго дня, скажіть будь ласка,пауерліфтинг не є олімпійским видом спорту, тоді він не вважається?
Інженер
Який бовдур придумав таку недосконалу систему вступу до університетів? Треба : склав Зно і хай куди хоче абітурієнт вступає, але не більше , ніж в три Внз. Слід зупинити недолуге втручання Мон у внутрішню політику вишів. Навіжені грантоіди натворили всякоі єресі , коли ж ми це будемо виправляти? Скільки ж можна за цим спокійно спостерігати??
Муаммар Каддафи
Для Інженер: Чужеродные тунеядцы прекрасно знают и почти всё идёт по их плану, чтобы не только запутать и отбить у славян желание развиваться, но и усугубить массовую деградацию до уровня низменного гуманоида-животного. Да возьмите учебники за любой класс и сравните современные абстрактные комиксы для аутистов с СССР-овскими, где большинство задач приближены к практичным и реальным.
Галина
Для Інженер: так абітурієнти самі й визначають куди вступати. Ніхто на Ваш вибір не впливає. Просто існує безліч бовдурів: одним "гдє би нє учіться, ліш би не учиться", інші взагалі не здатні зрозуміти систему рейтингів, отримують бюджетне місце відповідно до свого вибору, а потім кричать, що там вони вчитись не хочуть (не хочете, то навіщо заяву подавали?). Нормальним абітурієнтам 1 заяви достатньо. Мій син за 1 пріоритетом пройшов.
Кирил Лірик
Для Галина: На жаль, це лише ілюзія вибору. Можна визначитися із бажаною професією, підтягнути профільні предмети, вибрати певний виш, розібратися із рейтингами та балами, перестрахуватися із подачею документів, але завжди є шпаринки і певні нюанси, що спустять нижче по списку. Як кажуть розумні та знаючі люди: "Намагайся бути першим і будеш десь по середині. І не забувай про корисні знайомства!"
Коментувати
Любов
Добрий вечір! Скажіть будь ласка, які екзамени потрібні для вступу на спеціальність « медичний магістр», якщо є освіта бакалавр( закінчила медичний коледж), і чи є заочна форма навчання.
Галина
Для Любов: а в якому коледжі дають освіту рівня "бакалавр"?
Галина
Для Любов: а знайшла. У Вінницькому коледжі навчають медсестер на рівні бакалавра. Ну то на медсестринство можна вступити на базі "бакалавра" і навіть на заочну форму: https://vstup.edbo.gov.ua/offers/?qualification=2&education_base=620&speciality=223&education_form=2. А ось на медицину на базі "бакалавра" вступу немає
Коментувати
Софія
доброго вечора, який середній бал до вступу на спеціальність «туризм»? та які предмети потрібно скласти?