Строки вступу на бакалавра у 2022 році

Строки формування рейтингових списків, прийому документів, конкурсного відбору та зарахування

Строки вступу на бакалавра у 2022 році

У 2022 році вступна кампанія для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) розпочнеться 01 липня реєстрацією електронних кабінетів і завершиться зарахуванням вступників до закладів вищої освіти.

Вступна кампанія складається з кількох етапів, кожен з яких має визначені строки. Зокрема строки формування рейтингових списків, прийому документів, проведення конкурсів, вступних іспитів, співбесід, конкурсного відбору та зарахування.

Пропонуємо читачам ознайомитися зі строками прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної середньої освіти.

ВСТУП НА ДЕННУ ФОРМУ НАВЧАННЯ

Реєстрація електронних кабінетів вступників і завантаження до електронного кабінету необхідних документів розпочинається 01 липня 2022 року.

Медичні огляди та інші доконкурсні процедури, передбачені особливими умовами конкурсного відбору за відповідними конкурсними пропозиціями, проводяться до дня, що передує дню завершення прийому заяв.

Прийом заяв і документів від вступників розпочинається 29 липня.

Прийом документів закінчується:

  • о 18:00 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів;
  • о 18:00 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту, результатів зовнішнього незалежного оцінювання за 2019-2021 роки, а також творчих конкурсів, які були складені з 01 по 18 липня.

Творчі конкурси та співбесіди

Творчі конкурси проводяться в кілька потоків з 01 по 18 липня включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлень (бюджетні місця) за графіком, затвердженим начальним закладом).

У період з 9 по 16 серпня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників, які вступають на контракт.

Механізми реєстрації учасників творчих конкурсів, організації та проведення творчих конкурсів визначаються відповідно до законодавства. У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули повну загальну середню освіту або завершують її здобуття до 10 липня, що підтверджується відповідним документом або довідкою закладу освіти.

Співбесіди у вишах проводяться з 9 до 16 серпня 2022 року включно.

Строки реєстрації для участі у творчих конкурсах визначає приймальна комісія закладу вищої освіти за умови, що:

  • прийом заяв та документів починається не пізніше ніж 24 червня;
  • триває не менше десяти днів;
  • завершується до початку останнього потоку проведення творчого конкурсу.

Інформація про строки прийому заяв та документів для участі у творчому конкурсі оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу вищої освіти.

Вимоги до мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти.

Оприлюднення рейтингових списків

Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди з повідомленням про отримання чи неотримання ними права навчатися на бюджетній формі здійснюється не пізніше 12:00 17 серпня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця держзамовлення до 10:00 20 серпня та подати письмову заяву про виключення заяв на інші місця держзамовлення. Зарахування цієї категорії вступників за держзамовленням відбувається не пізніше 15:00 22 серпня, а заяви осіб, зарахованих на інші місця держзамовлення, виключаються впродовж 22 серпня.

Оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування за квотою-2, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права навчатися на бюджетній формі здійснюється в два етапи.

Основний етап – не пізніше 12:00 17 серпня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджетні місця до 10:00 20 серпня та подати письмову заяву про виключення заяв на інші місця державного замовлення. Зарахування цієї категорії вступників відбувається не пізніше 15:00 22 серпня, а заяви про зарахування на інші місця держзамовлення виключаються впродовж 22 серпня.

Завершальний етап – не пізніше 12:00 29 вересня. Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування до 10:00 30 вересня. На завершальному етапі здійснюється переведення на вакантні бюджетні місця тих осіб, які вже були зараховані на навчання за контрактом. Переведення цієї категорії вступників відбувається не пізніше 15:00 30 вересня.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів національного мультимедійного тесту чи зовнішнього незалежного оцінювання за попередні роки, творчих конкурсів і надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права навчатися на бюджетній формі здійснюються не пізніше 29 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджетні місця до 18:00 02 вересня.

Зарахування на навчання

Зарахування вступників на навчання на бюджет проводиться 05 вересня.

Зарахування вступників на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) — не пізніше ніж 30 вересня 2022 року.

Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на контракт і здобули повну загальну середню освіту, відбувається не пізніше 19 вересня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на контракт на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 18.00 02 вересня.

ВСТУП НА ІНШІ ФОРМИ НАВЧАННЯ (КРІМ ДЕННОЇ)

Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за іншими (крім денної) формами здобуття освіти за кошти державного або регіонального бюджету або за рахунок цільових пільгових державних кредитів не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на контракт визначаються правилами прийому відповідного закладу освіти. При цьому:

  • прийом документів починається не раніше 29 липня;
  • тривалість кожної сесії прийому документів становить не більше 30 днів;
  • зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв і документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір, але не пізніше 30 листопада 2022 року.

ВСТУП НА ОСНОВІ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА, ФАХОВОГО МОЛОДШОГО ТА МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА

Для вступу на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра за бюджетні кошти та за рахунок цільових пільгових державних кредитів прийом заяв і документів розпочинається 29 липня i закінчується о 18:00 23 серпня.

Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету здійснюються не пізніше 02 вересня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 07 вересня.

Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) проводиться 09 вересня.

Зарахування вступників на контракт відбувається не пізніше ніж 30 вересня.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення осіб, які зараховані на навчання за контрактною формою, відбувається не пізніше ніж 21 вересня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на контракт на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 18:00 07 вересня.

ІНШІ УМОВИ

Для тих категорій вступників, для яких строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання не встановлені, строки визначаються правилами прийому закладу освіти.

При цьому зарахування (переведення) на навчання за державним замовленням закінчується не пізніше ніж 01 листопада.

Зарахування на контрактну форму навчання закінчується не пізніше ніж 30 листопада.

Реєстрація та робота електронних кабінетів вступників закінчується 31 жовтня 2022 року.

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Для отримання важливої інформації про особливості вступної кампанії долучайтеся до Telegram-каналу Вступна кампанія або до групи Абітурієнт у Facebook.​

Освіта.ua
05.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Хочу задати питання. На скільки спеціальностей можн поступати в Україні? На 3 чи можна і на більше?
Саша
Для Марія: спеціальності можуть бути різні, але заяв на бюджет може бути тільки 5
Коментувати
Каріна
Для вступу на заочне на основі молодшого спеціаліста (спеціальність облік і оподаткування) потрібен фаховий іспит?
Я
Про ВСТУП 2022, а коментарі за 2021 рік. Про тест нічого не сказано. Дурдом.
Андрій
Добрий день,чи можна зараз спрогнозувати як сильно зміниться вартість навчання ?
Влад
Для Андрій: не можна
Коментувати
Веревський
Антилюдські правила вступу до внз: недосконалий в бакалаврат , дискримінаційний в магістратуру. Таке враження , що іх складали наші недруги. Нвіщо такі редути , недовіра до бакалаврів , куча непотрібних іспитів силами міністерства. Роль вузу- нульова, а насправді - магістр - це штучний дорогий продукт , який знає лише колектив внз, а всі ці тести- ідіотизм грантоідів.
Де здоровий глузд
Безглуздішого механізму вступу , як в Украіні по рецепту грантожерів (шаров, колтунець, совсун, новосат, стадний) не існує. Ціле літо тисячі викладачів в приймальних Комісіях рахують пусті папірці, а потім тисячі абітурієнтів не здають документів до обраних вузів, йде путаниця, пропадають місця держзамовлення, протягом місяця триває тяганина із пільговиками… Викладачі зморені цим «конкурсом» , кому це треба? Ще гірший механізм для вступу в магістратуру, штучно надумали купу всіляких анормальних перепон, тестів… Мета- виперти молодь за кордон.
Галина
Для Де здоровий глузд: Обьективная оценка!!
...
Для Де здоровий глузд: Ви за останні декілька років так і не спромоглися зрозуміти, як "працює" держзамовлення. У Вашому, як і у всіх інших ЗВО немає бюджетних місць держзамовлення. Ці місця є в абітурієнтів, які здолали прохідний бал на спеціальність. І саме вони, розтавивши пріоритети своїх заяв, вирішують, якому ЗВО ці бюджетні місця віддати. У Вас є лише МОЖЛИВИЙ максимальний обсяг бюджетних місць, які можуть принести у Ваш ЗВО абітурієнти, які отримали прохідний бал на спеціальність за широким конкурсом і дійсно хочуть у Вас навчатися (встановивши для поданих у Ваш ЗВО заяв перший чи другий пріоритет). А якщо у Вас "пропадають місця держзамовлення", то це лише свідчить про, що у Вас не бажають вчитися діти з високими знаннями.
Леонтий
Такие рассуждения могут быть только в юнных , неопытных , оторванных от жизни детей
Коментувати
Оксана
Доброго дня, на сайті пише "До наказу (контракт) " а заклад каже що на бюджет пройшла. Може таке бути?
Евгений
Если в один Вуз 600 - ое место из 190 есть ли шанс поступить на контракт? В Вузе говорят сдавать документы, но гарантий не дают. Если сдать документы и ждать, не потеряем ли место в тот Вуз в который проходишь по баллами?
Галина
Для Евгений: А хто Вам дасть гарантії доки люди не здадуть документи. Ніхто ж не знає куди з тих 30 місць, у які вони подавали заяви, вони понесуть документи
Коментувати
Катерина
Коли буде відомо результати вступу на основі молодшого спеціаліста(на бюджет) ??
Александр
До какого числа можно подать оригиналы документов на заочную форму обучения на контракт ?
Ірина
Доброго дня. На контракт оригінали подаються тільки в один вуз чи можна в декілька? Якщо тільки в один, то при подачі оригіналів в один вуз, всі решта заяв в електронному кабінеті анулюється і по конкурсу йдете тільки в цей вуз, чи по решті заяв теж буде конкурс?
Яна
Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи можна подати заяву на заочне навчання у серпні?
399
Для Яна: якщо заочне навчання рахувати НАВЧАННЯМ, то можна.
Коментувати
Людмила
Добрый день! Подскажите пожалуйста если не ждать рекомендаций от университета на контракт, а подать документы они все равно формируют списки и какая вероятность что в последствии не сообщат что на контракт не прошли?
Наталія
Доброго дня! Розкажіть будь ласка,якщо ми всі 5 заяв подати в один університет,але на різні спеціальності,тепер по трьом із них пишуть не рекомендовано бюджет,а по двом іншим допущено,у нас є шанс вступити на бюджет? Наш бал 182,07, кажуть везти документи документи,будуть переводити на вакантні місця. Що робити? Де гарантія,що ми пройдемо?
Галина
Для Наталія: на бюджет рекомендації були ще 28 числа. Про які шанси Ви говорите? Ви вже нікуди не пройшли. Переведуть на бюджет, якщо у Вас є якісь пільги (ну або у Вас там заяви на фіксовані пропозиції)
Коментувати
Даня
Уже 29!!! А там ще пише допущено до конкурсу!!! Що робити в такому випадку? Чи вже подавати документи чи чикати?
Юля
Що якщо в мене написано "допущено" що це означає я поступила чи ні? Чи можливо таке що коледж ще неоприлюднював результати?
ваіа
вже не можна подавати заяви на контракт?
Ірина
Доброго дня, ТЕЖ ЦІКАВИТЬ ДО ЯКОГО ЧИСЛА потрібно подати оригінали документів на контракт? ЗАРАЗ В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ ПРОСТО "ДОПУЩЕНО" Чи потрібно чекати рекомендацій від університету.
Федор Гончаров
Для Ірина: Сьогодні подали на контракт. Рекомендацій не чекали.
Коментувати
Інна
Доброго дня, Коли потрібно подавати оригінали документів на контракт? Чи потрібно чекати рекомендацій від університету.
Федор Гончаров
Для Інна: Вже можна подавати. Нічого не чекайте.
Коментувати
Пуганова Ольга
Доброго вечора. Таке запитання: коли потрібно підписувати контракт? Під час подачі оригіналу документів?
Федор Гончаров
Для Пуганова Ольга: Так
Коментувати