Строки вступу на бакалавра у 2023 році

Строки формування рейтингових списків, прийому документів, конкурсного відбору та зарахування

Строки вступу на бакалавра у 2023 році

У 2023 році вступна кампанія для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) розпочнеться 01 липня реєстрацією електронних кабінетів і завершиться зарахуванням вступників до закладів вищої освіти.

Вступна кампанія складається з кількох етапів, кожен з яких має визначені строки. Зокрема строки формування рейтингових списків, прийому документів, проведення конкурсів, вступних іспитів, співбесід, конкурсного відбору та зарахування.

Пропонуємо читачам ознайомитися зі строками прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної середньої освіти.

ВСТУП НА ДЕННУ ФОРМУ НАВЧАННЯ

Реєстрація електронних кабінетів вступників і завантаження до електронного кабінету необхідних документів розпочинається 01 липня 2023 року.

Медичні огляди та інші доконкурсні процедури, передбачені особливими умовами конкурсного відбору за відповідними конкурсними пропозиціями, проводяться до дня, що передує дню завершення прийому заяв.

Прийом заяв і документів від вступників розпочинається 19 липня.

Закінчується реєстрація заяв вступників о 18.00 31 липня.

Творчі конкурси та співбесіди

Для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди або творчих конкурсів, реєстрація на участь у співбесідах чи конкурсах здійснюється:

  • для вступу на бюджет – з 3 липня до 18.00 10 липня;
  • для вступу на контракт – з 3 липня до 18.00 25 липня.

Творчі конкурси проводяться в кілька потоків з 07 по 18 липня включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлень (бюджетні місця) за графіком, затвердженим закладом освіти). Для вступників на контракт співбесіди та творчі конкурси проводяться до 31 липня.

Механізми реєстрації учасників творчих конкурсів, організації та проведення творчих конкурсів визначаються відповідно до законодавства. У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули повну загальну середню освіту або завершують її здобуття до поточному році, що підтверджується відповідним документом або довідкою закладу освіти.

Інформація про строки прийому заяв та документів для участі у творчому конкурсі оприлюднюється на офіційному вебсайті закладу вищої освіти.

Вимоги до мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти і мають бути затверджені до 1 червня 2023 року.

Оприлюднення рейтингових списків

Формування рейтингових списків вступників і надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права навчатися на бюджетній формі здійснюється не пізніше 05 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на бюджетні місця до 18:00 08 серпня.

Зарахування на навчання

Зарахування вступників на навчання на бюджет проводиться не пізніше 10 серпня.

Зарахування вступників на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) — не пізніше ніж 30 серпня 2023 року.

Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на контракт і здобули повну загальну середню освіту, відбувається не пізніше 18 серпня.

Надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на контракт на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 09 серпня.

ВСТУП НА ІНШІ ФОРМИ НАВЧАННЯ (КРІМ ДЕННОЇ)

Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за іншими (крім денної) формами здобуття освіти за кошти державного або регіонального бюджету або за рахунок цільових пільгових державних кредитів не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на контракт визначаються правилами прийому відповідного закладу освіти.

Заклади освіти у своїх Правилах прийому можуть передбачити одну або декілька чергових сесій реєстрації заяв вступників. При цьому перша з них починається не раніше ніж 01 вересня.

Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв і документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір, але не пізніше 30 листопада 2023 року.

ВСТУП НА ОСНОВІ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА, ФАХОВОГО МОЛОДШОГО ТА МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА

Цьогоріч буде використаний широкий конкурс при адресному розміщенні місць державного замовлення для здобуття ступенів бакалавра та молодшого бакалавра.

У 2023 році не встановлюється поділ бюджетних місць між вступниками на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра. Вони братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Загальний перелік широких конкурсів визначений Додатком 4 Порядку прийому до закладів вищої освіти.

ІНШІ УМОВИ

Для тих категорій вступників, для яких строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання не встановлені, строки визначаються правилами прийому закладу освіти.

При цьому зарахування (переведення) на навчання за державним замовленням закінчується:

  • за державним (регіональним замовленням) – не пізніше ніж 01 жовтня;
  • на контракт – не пізніше 30 листопада.

Робота електронних кабінетів вступників закінчується 30 листопада 2023 року.

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
27.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гавриленко Віта
Скажіть будь ласка , чи діють пільги при подачі заяв до ВНЗ , і чи вказуються вони якимось чином в електронному кабінеті. Дитина має інвалідність пов’язану з ЧАЕС. ЧИ Чи дає така пільга можливість вступу на бюджет без НМТ. ДЯКУЮ.
Ганна
Потрібно запитати в університетах, які розглядаєте, про можливі варіанти вступу.
Коментувати
Вікторія
Підкажіть будь ласка, чи можна ще подати документи на заочне форму навчання, якщо так, то до якого числа потрібно оформити заявку?
Тетяна
Підкажіть будь ласка(((вже не можна подати заявку на вступ??? Якщо прийшли терміни то чи можна щось змінити???
Андрій
Підкажіть, будь ласка, чому термін подачі заяв триває до 31 жовтня?
Інна
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, де побачити можна ціну за контрактну форму навчання і перелік форм і спеціальностей бакалавр, магістр
Алла Нестерова
Доброго дня, чи можливе паралельне навчання на заочному навчанні, якщо вступила вже до одного навчального закладу і маю бажання та можливість навчатись ще в одному, але документи подавала як на очну форму навчання?
Маргарита
Підкажіть будь ласка, якщо я вступила на бюджет, у рейтингу перша, а всього бюджетників вийшло 2. Чи буду я отримувати стипендію? Бо наскільки знаю, то кількість отримувачів стипендії 40-45% з кількості усіх бюджетників у групі
Петя
Вітаю, дуже хвилююся з приводу вступу до університету, подавав 5 заяв у різні ВНЗ на одну спеціальність. Моє питання у тому чи маю я чекати дзвінка від усіх ВНЗ або подавати у ті, що зателефонували до 29 числа
Вікторія
Для Петя: так так!! Те ж саме
Коментувати
Володимир
Доброго дня, Мені зателефонували з навчального закладу, сказали, що можна принести документи до 16 вересня. Чи це означає, що мене приняли і залишилось лише виконати формальні вимоги? // Я ще не вирішив остаточно куди хочу поступити. Чи "згорить" моє місце, якщо я занесу документи не відразу, а на приклад десь 14-15 вересня? PS (!) Попри дзвінок з навчального закладу, стасус заяви у кабінеті вступника не помінявся. Це в нормі чи кабінет глючить?
Наталія
Скажіть,. будь ласка, коли будуть списки рекомендованих на. бюджет?
Роман
А чи буде другий/третій потік? Чи можливо взагалі подати заяву на вступ після 23 серпня? Наприклад тим, хто складає спеціальну сесію НМТ. Адже були якісь зміни щодо вступної кампанії, які дозволяють абітурієнтам вступати на бюджет за результатами спеціальної сесії.
989
Для Роман: ні. тепер лише на контракт. Хіба що не наберуть весь обсяг державного замовлення, то може міністерство і запровадить 2 етап.
оля
після 23 можна подати документи на платне?
Наталя
І мене турбує це питання
Коментувати
Катерина
Добрий день! Підскажіть, будь ласка, коли можна додатково подати заяву на вступ до ВНЗ за результатом НМТ через електронний кабінет вступника, якщо протерміновано прийом документів ( після 23 серпня)?
Артур
Для Катерина: ніяк
Коментувати
Тетяна
Підкажіть, будь ласка, якщо абітурієнт проживає закордоном, але пройшов за конкурсом на обрану спеціальність на контракт, чи може він навчатись дистанційно?
Галина
Для Тетяна: а яка форма навчання у виші на цій спеціальності? якщо повністю дистанційної форми немає, а є змішана, то як її зроблять спеціально для Вас? Вступайте на заочну.
Коментувати
Ірина
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи можна подати 2 заяви в один ВНЗ на одну спеціальність, якщо однакова спеціалізація, але різна освітня програма ?
Галина
Для Ірина: звісно ж можна. Хоч 3 або всі 5, якщо у виші є така можливість
Коментувати
Олена
Добрий вечір! Підкажіть будь ласка, чи заявки на заочну форму навчання на бюджетній основі враховуються в список 5-ти вузів денної форми? Чи можна заочно подавати окремо з пріоритетністю? Дякую!
Світлана
Добрий вечір, підкажіть будь ласка коли буде оприлюднення результату по тесту ,і з якого по яке число подається заява і документи в обраний заклад. Бо в електронному кобінеті ще написано допущено до конкурсу ,а з університетів телефонують щоб везли документи. Дитина йде по 1 квітів. Дякую
Анна
Для Світлана: Доброго дня. Результати (чи вступила дитина на бюджет чи ні) будуть не пізніше 29 серпня. Якщо все-таки вам буде рекомендовано бюджет, то заяву потрібно подати не пізніше 2 вересня (18:00). Не хвилюйтеся)
Коментувати
Ьетяна
Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, чи може ВУЗ запропонувати зарахування на бюджет, коли ще не завершилася реєстрація абітурієнтів?
Юлія
Доброго дня. Термін дії ID картки закінчився,подали на паспорт(терміновий) але великі затримки на невизначений термін,сказали можливо ще місяць,я у розпачі,дали довідку про подання документів для оформ.паспорта. Як нам подавати оригінали на вступ без паспорта і до якого числа потрібно привезти документи у ВНЗ ?
Skrat_Skrat_
Усі зазначені документи мають певний строк дії. Однак ми розуміємо, що на період дії воєнного стану у громадян України, іноземців та осіб без громадянства обмежено можливість обміну документів, які посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус, або вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України по досягненню 25-ти і 45-річного віку. Відтак, було запропоновано, що до відповідного нормативного врегулювання або відновлення роботи ДМС у повному обсязі, під час перевірки документів для посвідчення особи, підтвердження громадянства України чи спеціального статусу, вказані особи можуть пред’являти документ, строк дії якого закінчився, або документ, до якого своєчасно не вклеєно фотокартку, ЯК ДОКУМЕНТ, ЩО ПОСВІДЧУЄ ОСОБУ. Це передбачено вимогами Порядку перевірки документів у осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1456. Зазначені документи у період запровадженого в Україні воєнного стану є такими, що дійсно посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та є чинними на території України в частині щодо посвідчення особи, підтвердження громадянства України чи її спеціального статусу.
Коментувати
Надія
Доброго дня! Я правельно зрозуміла, якщо побачили що рекомендовано то на наступний день можна привозить оригінали документів?
Юлия Кононенко
Доброго вечора!. Підкажіть де отримати оригінал свідоцтва нмт? ??? Здавали нмт 02.08 Інформаційну картку витягнули з особистого кабінету. А свідоцтво нмт не дали оригіналу де здавали, він є в єдеп
Вікторія
Для Юлия Кононенко: цього року оригіналу НМТ не будуть видавати, документ роздрукувати потрібно з особистого кабінету . Так відповіли на офіційний запит.
Коментувати