Документи, що необхідні для вступу в 2020 році

Перелік документів, необхідних абітурієнту для вступу до українських закладів вищої освіти в 2020 році

Документи, що необхідні для вступу в 2020 році

У 2020 році вступники, які вступають до закладів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі, окрім осіб зазначених у п.п. 1 розділ VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти.

Вступники можуть подати не більше п'яти заяв на місця державного та регіонального замовлення. Подання заяв на контракт не обмежується.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 1 серпня 2020 року).

Подання заяви в електронній формі

Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:

 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (у випадку наявності сертифікатів ЗНО різних років вказується будь-який з дозволених умовами прийому до закладів вищої освіти);
 • зазначає серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • зазначає номери телефонів (домашній та/або мобільний) для можливості оперативного зв’язку;
 • завантажує скановану копію (фотокопію у форматі pdf, jpg) додатка до документа про повну загальну середню освіту
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.
 • якщо вступник претендує на врахування у конкурсному балі сільського коефіцієнта, — довідку про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання).

У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступник може замінити завантажені копії документів в електронній формі, номери телефонів, середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту до моменту подання першої заяви. Після подання першої заяви зміна середнього бала можлива шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява.

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи (копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються):

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • копію військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Подання заяви в паперовій формі

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію військово-облікового документа — для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Заклади вищої освіти у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Усі копії документів засвідчує за оригіналами приймальна (відбіркова) комісія закладу вищої освіти, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступники, які проходять вступні іспити, творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, оригіналу документа, що підтверджує право вступника на участь у вступному іспиті та екзаменаційного листка з фотокарткою.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись, зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
24.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лизок
Потрібно просто зробити копію приписки, чи як? Не розумію просто. Підскажіть будь ласка
Мирослава
Боюсь, що можу не пройти в бажаний університет. Зважила всі за і проти. Маю непоганий конкурсний бал. Якщо в заяві напишу, що претендую на контракт, то годі мріяти про бюджет. Підкажіть, що робити. Дуже вдячна!!!!
Влад
Для Мирослава: подати на бюджет, в чому проблема?
Коментувати
Katia123456
Додаток до атестата потрібно сфотографувати чи отсканувати?Підкажіть будь ласка
Богдана
Для Katia123456: Потрібно відсканувати!
Коментувати
Дарья
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, а прописка нужна или нет? Заранее спасибо .
Влад
Для Дарья:? Так
Коментувати
Юлия
Доброго дня! Мої оригінали ЗНО і атестата з додатком знаходяться в універі, де я навчаюсь на 3 курсі. Але у мене є завірені копії. Я зможу зареєструватись?
Галина
Для Юлия: для реєстрації вам оригінали не потрібна. Ви їх візьмете універі під розписку, разом з довідкою про те, що вони знаходятьс у них, коли пройдете за конкурсом та треба буде везти оригінали документів
Юлия
Тобто скан додатку можна зробити з копii цього додатку?
Коментувати
Віка
Чи потрібно проходити медкомісію у 2020 році, якщо я поступаю на фармацевта?
Яна
Добрый день,при подаче электронной заявы,мне нужно приписное свидетельство или оно предоставляется при подаче оригиналов доков при зачислении??
Влад
Для Яна: Ви військово зобов’язана? Це ж хлопцям треба
Яна
Для сына
Андрій
НІ
Коментувати
Mariya
Доброго дня які потрібно документи, щоб вступити по квоті (дитина сирота)? Наперед дякую
Влад
Для Mariya: дзвоніть в приймальну комісію ВНЗ, куди збираєтеся вступати і питайте перелік там, бо Вам везти їх туди особисто.
Коментувати
Sherifff
Доброго дня! Чи потрібно у 2020 проходити медичну комісію при вступі до вищого навчального закладу? якщо я не планую селитись в гуртожитку.
Софія
Для Sherifff: мені здається, що так. Але я не впевнена
Влад
В різних університетах по різному. Взагалі це відмінено, але є винятки
Коментувати
Марія
Доброго вечера! Язагубила додаток до артиста чи можу я вступати без нього.якшо ні то як його відновити і потрібно робити??
Влад
Для Марія: не можете, зверніться в школу
Коментувати
Олексій
Привіт, чи є можливість здавати ЗНО без "приписного свідоцтва", в умовах карантину є ризик не отримати його до початку тестувань. Школа не організовує його автоматичне отримання, військомати закриті на карантин, поліклініки також не працюють.
Ольга
Доброго дня. Після закінчення дев’ятого класу вступила до коледжу.Закінчила коледж у 2003р. Видали мені на руки свідоцтво про закінчення ЗОШ яке здавала їм при ввступі, диплом молодшого спеціаліста та виписку додаток до диплома. На той час не мала інформації що мала отримати ще і атестат. На теперішній час куди не звертаюсь щоб вступити у навчальний заклад, мені відмовляють, спираючись на те, що я повинна мати атестат. Вже два роки оббиваю поріг коледжу ,щоб мені його видали. Але відмовляють, по тій причині що у 2003 році такі навчальні заклади як Свалявський технічний коледж не видавали атестатів на законодавчому рівні. В той же час зараз без атестата я не можу нікуди вступити. Підскажіть будь ласка, як мені вийти з цієї ситуації.
Пользователь
Чи можна до внз вступить з 9 класу Чи можна ступити по атестаті про неповну освіту Чи можна не здавати зно
Влад
Для Пользователь: не можна, до ВНЗ вступають по результатам ЗНО після 11 класу. Після 9 тільки в ПТУ чи коледж
Коментувати
Nata
Скажіть будь ласка чи можуть відрахувати з ВНЗ якщо немає приписного свідоцтва, мотивуючи це тим, що "в нас зараз перевірка, а за "таке" дуже великі штрафи"?
Влад
Для Nata: взагалі, приписне це один з основних документів для вступу у вуз. Якщо його немає, то вас не мали права і приймати
Галина
Для Nata: виш, як і всі роботодавці, мають інформувати воєнкомат про військовозобов’язаних осіб, які в них навчаються або працюють. Якщо вони того не зроблять, то дійсно - це є суттєвим порушенням і накладаються значні штрафні санкції. Якщо немає приписного свідоцтва, то має бути документ, який підтверджує що особа не підлягає призову.
Коментувати
Оксана
Скажіть будь ласка чи потрібно вступнику виписуватись х місця проживання? Чи приписують студентів у гуртожитку?
марія
В якому державному документі чи наказі.постанові можна прочитати щодо необхідного розламінування диплому ?
марія
Якщо диплом про попередню освіту заламінований, при подачі на заочну форму навчання до навчального закладу його потрібно розламінувати?
Юра
Підкажіть будьласка, де я маю взяти військово обліковий документ та як він взагалі виглядає...!?
Олександр
Для Юра: тобі його в військами мали видати
Коментувати
Аліна
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи можна підписувати контракт без присутності батьків?
Alina
Для Аліна: Так, якщо ви досягли вісімнадцятирічного віку.
Коментувати
Наталя
Доброго дня, я не встигла подати документи в електронний кабінет.Що мені робити , хочу вступати на заочну форму навчання.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!