Документи, що необхідні для вступу в 2021 році

Перелік документів, необхідних абітурієнту для вступу до українських закладів вищої освіти в 2021 році

Документи, що необхідні для вступу в 2021 році

У 2021 році вступники, які вступають до закладів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі, окрім осіб зазначених у п.п. 1 розділу VI Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти.

Вступники можуть подати не більше п'яти заяв на бюджет та до тридцяти заяв на контракт.

Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі онлайн на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/.

Подання заяви в електронній формі

Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує такі документи:

 • зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • зазначає пароль для входу до особистого електронного кабінету;
 • зазначає номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (у випадку наявності сертифікатів ЗНО різних років вказується будь-який з дозволених умовами прийому до закладів вищої освіти);
 • зазначає серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • зазначає середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту, обчислений за 12-бальною шкалою;
 • вносить номери телефонів (домашній та/або мобільний) для можливості оперативного зв’язку;
 • завантажує скановану копію (фотокопію у форматі pdf, jpg) додатка до документа про повну загальну середню освіту;
 • завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватися до вищого навчального закладу;
 • якщо вступник претендує на врахування в конкурсному балі сільського коефіцієнта, – довідку про реєстрацію місця проживання особи (додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання).

У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до закладу).

Вступник може замінити завантажені копії документів в електронній формі, номери телефонів, середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту до моменту подання першої заяви. Після подання першої заяви зміна середнього бала можлива шляхом звернення вступника до закладу освіти, де була зареєстрована перша заява.

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто такі документи (копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються):

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • копію військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Подання заяви в паперовій формі

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії закладу вищої освіти.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) може подаватися довідка державного підприємства «Інфоресурс» або виписка з Реєстру документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) про його здобуття, у тому числі без подання додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію військово-облікового документа — для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
 • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Заклади вищої освіти у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Усі копії документів засвідчує за оригіналами приймальна (відбіркова) комісія закладу вищої освіти, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку, якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).

Вступники, які проходять вступні іспити, творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, оригіналу документа, що підтверджує право вступника на участь у вступному іспиті та екзаменаційного листка з фотокарткою.

У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного закладу або дізнатись, зателефонувавши до його приймальної комісії.

Освіта.ua
15.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана Ганджук
Добрий день. Ми вступили на перший курс університету. Навчання ще не почалось . Як можна забрати оригінали документів і відрахувати ст. Що для цього потрібно?
Галина
Для Светлана Ганджук: звернутись туди, куди здали документи
Коментувати
Светлана Ганджук
Ми вступили на перший курс універу. Навчання ще не почалось Як нам забрати оригінали документів
Максим
Добрий день,ви можете підказати,будь ласка,до якого числа можна привозити оригінал документів ?
Бахтіарова Альона
Доброго дня! Цікавить таке питання. У дитини закінчився термін ID картки в лютому місяці. У за,язку з воєнним станом документи на заміну прийняли 23 травня. Сьогодні 29 червня-паспорта не отримали. Відповідно, не можимо отримати диплом про закінчення училища. А до 20 липня треба подавати документи у ВУЗ. Що робити в такому випадку? Дякую!
989
Для Бахтіарова Альона: чому це дипло не можуть видати якщо паспорту немає? в дипломі що десь вказується номер паспорта чи студента вчителі ні разу не бачили?
Коментувати
Катерина
Доброго вечора! Мене цікавить якщо моя дитина зараз буде здавати зно по закінченню 11класу, при вступі теж треба буде здавати?
Влад
Для Катерина: ні.
Коментувати
Данiiл
Пiдкажiть будь ласка, куди можно звернутися, якщо мене, пiсля успешного проходження iспитiв до вступу у ВУЗ, не приймають документи за причиною вiдсутностi приписного посвiдчення.
Галина
Для Данiiл: Ви маєте звернутись у військомати та отримати приписне посвідчення. Його видають після ще у 16-17 років. Чому у Вас не має незрозуміло. Виш має за Вас звітувати (як і будь-який роботодавець звітує перед військоматом за своїх військовозобов’язаних працівників). Якщо вони не будуть цього робити, то їх оштрафують за порушення чинного законодавства на значну суму. Їм цього не треба
Коментувати
Даша
Чи можуть в мене не прийняти завірені копії іншим вузом? І що робити якщо все ж таки відмовляють?
Олег
Які сторінки потрібно ксерити на посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних Щоб зробити копію
Олена
Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи можуть за законом не зарахувати на бюджет , якщо не вчасно подамо довідку з військкомату? The
Поліна
Доброго ранку! Чи можна відносити оригінальні документи до одного з ВУЗів , якщо в усіх заявах подавала на бюджет, але не отримала рекомендації до зарахування на бюджет? Скоріше , чи можно відносити до рекомандації на зарахування на контракт? В ПК сказали , що можна відносити, проте я не сказала , що на контракт спочатку я не подавала та ще не отримала рекомендацію навіть на контракт (адже це буде у серпні).
Аня
Для Поліна: якщо ви подавали заяви на бюджет, але за жодною з них вас не було рекомендовано до зарахування на бюджет, то всі ці заяви йдуть на контракт, тільки треба в особистому кабінеті вказати що ви хочете брати участь у конкурсі на контракт
Аркаша
Для Аня: можно и не указывать.
Коментувати
Вікторія
Доброго дня! Чи потрібна прописка при подачі длкументів в ВНЗ бюджет, чи можна надати довідку з місця проживання з печаткою ОСББ?
Олексій
підкажіть, будь ласка, фотокартки потрібно вирізати чи ні? інформацію про це я ніде не знайшов і боюсь зробити щось не те
Алексей Копилов
Для Олексій: ні не потрібно вирізати
Коментувати
Мимохід
ТЕРМІНОВО. Оригінал витягу при поданні документів повинно мати з собою обов’язково чи ні?
Сьогодні здали
Для Мимохід: +
Коментувати
Абитуриент
могу ли я сама сделать оплату за обучение и подать оригиналы без присутствия родителей, если мне 17?
Аня
Для Абитуриент: скорее всего нет. Я сегодня ездила подавать документы на бюджет сама (17 лет) и теперь мне надо ехать ещё раз, но уже с одним из родителей чтоб заключить договор. Нужны их копия паспорта и идентификационного кода и подпись
Коментувати
Надія
Якщо я закінчила ПТУ в 1999 році маю свідцво чи можу вступити до інституту і що до цього потрібно ???
Валерія
Добрий день! Якщо на момент подачі заяви за станом здоров’я майбутній студент не зможе особисто подати документи (планова операція). Як бути?
Olga
Для Валерія: Оформіть доручення. Головний лікар має право засвідчувати підпис.
Якось так
Для Валерія: краще запитати у приймальній комісії, як вчинити у такій ситуації.
Коментувати
Инна
Після якого статусу електронної заявки потрібно подавати оригінали документів до вищих навчальних закладів?
Галина
Для Инна: після 28 у Вас має з’явитись проти однієї з заяв "рекомендовано (бюджет)". Якщо проти жодної заяви такого запису не з’ явиться, то відносите документи туди, де хочете вчитись на контракті (якщо звісно хочете на контракт)
Коментувати
Елена
Добрый день. Подскажите пожалуйста, ребенок закончил школу за границей. Имеет аттестат не украинский. Как ему подавать заявы? Электронные кабинет зарегистрировать не может из-за заграничного аттестата. Поступать хочет в Украине.
Галина
Для Елена: подавати документи в паперовому вигляді
Елена
Дякую
Коментувати
Инна
Доброго дня! Скажіть будь ласка чи потрібно подавти оригінали документів у навчальні заклади якщо статус електронної заяви "допущено до конкурсу"?
Галина
Для Инна: Ви просто допущені до конкурсу
Коментувати
Леся
Скажіть ,будь ласка,ми не може зареєструватися у медвуз бо пише, що конкурсні пропозиції відсутні?Поясніть,будь ласка!
Яяя
Для Леся: распространенная ошибка, когда выбирают уровень бакалавр. В мед надо выбирать магистр. Вы ято выбирали?
Коментувати