Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Подати документи, що підтверджують право на переведення на місця держзамовлення, необхідно не пізніше 19 вересня

Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Переведення вступників на вакантні місця бюджету триватиме до 19 вересня 2022 року. Переведення відбуватимуться на місця у рейтингових списках, правом вступу на які не скористаються рекомендовані до зарахування на них вступники.

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Перелік таких осіб визначено у п.7, 8 та 9 розділу VIII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Зокрема, підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію:

 • діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 101 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з їх числа;
 • особи, один з батьків яких загинув або помер внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
 • особи, один з батьків яких є учасником бойових дій на території інших держав, який загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
 • особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;
 • особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Переведення інших категорій осіб залежить від їх конкурсного бала. Зокрема, можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення:

 • особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
 • особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2);
 • діти осіб ( а також особи з їх числа, які здобули повну загальну середню освіту в рік вступу), визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;
 • вступники, які брали участь у вступній кампанії за результатами спеціально організованої сесії національного мультипредметного тесту, магістерського комплексного тесту, магістерського тесту навчальної компетентності подають документи у визначені Міністерством освіти і науки України строки та отримують рекомендацію до зарахування в разі отримання конкурсного бала, який був достатнім для вступу на місця державного (регіонального) замовлення при адресному розміщенні бюджетних місць;
 • особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів 2-5 розділу VIII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, якщо у відповідних заявах зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення»).

Правом переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення користуються особи, які не отримували раніше рекомендацій до зарахування на місця державного (регіонального) замовлення.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення здійснюється в послідовності та за умовами, що визначені у пункті 3 розділу XII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Особи, які вступили за результатами тільки розгляду мотиваційних листів можуть бути переведені на місця державного або регіонального замовлення тільки в разі виконання вимог для зарахування на такі місця, встановлених Правилами прийому поточного або наступних років.

Для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт за відповідною спеціальністю (конкурсною пропозицією).

Копії документів, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов особою, яка зарахована на контракт, на переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення вступник подає особисто одночасно з виконанням вимог для зарахування на контракт.

Подані несвоєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення, розглядаються приймальними комісіями та відповідними державними (регіональними) замовниками в межах наявного залишку бюджетних місць.

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
12.09.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка стосовно переведення на бюджетне місце вступника 2022р. з категорією пільги 114. В Протоколах засідань конкурсних комісій 1-6 його немає. Хоча документи про підтвердження пільги подавали в приймальну комісію ВНЗ ще в серпні. Звертались в деканат - сказали що подали його в списки на переведення. Куди мені звертатись щоб вияснити чи є він у списках і чому не переводять? Дякую.
Неля
Добрий день, скажіть будьласка, мій син військовослужбовця а також ВПО як нам дізнатись що нас перевели на бютжет
Валерія
Доброго вечора. Скажіть будь ласка, що робити та кому скаржитися, якщо вуз не переводить студента з контракту на буджет, порушуючи рішення про Порядок переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які були зараховані на навчання до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб (категорія 4), проживає та навчається у місті Харків?
Денис
Добрий день, чи можна коли отримав з недиференційованого заліку другу відомість, перевестись у другому семестрі на вільне місце на державне чи ні?
Галина
Для Денис: Що означає "отримав другу відомість"? Ви завалили залік, і потрапили на перескладання? Ні не можете.
Коментувати
Ізюмська Оксана Миколаївна
Доброго вечора!Якщо мій син підпадає під категорію 109, був у списках студентів,що підлягають переводу ,написав заяву ,скинув скан копії документів та у зв’язку з некомпетентними діями та халатаним відношенням керівництва університету не подав витяг з ЕДРБО до 18.11 ,,тепер не має права не переводу?Чи є можливість ще відправити документи?
Candy
Добрий вечір, декілька питань. 1. Наскільки я зрозумів з постанови Про переведення на бюджетні місця студентів вступивших до 2021 року, у 4 категорію підпадають усі студенти, які мають прописку на окупованих територіях, і не важливо де вони зараз та чи є в них впо. Наприклад, я виїхав в Україну та впо не оформив. 2.Але через те що вуз коректно непроінфомував мене, я пропустив строк подачі переведення, я можу щось з цим зробити?
Candy
Для Candy: Забув додати, чому така думка стосовно 4 категорії. У постанові вказано, що до уваги приймається місце реєстраціїї станом до 24 лютого
Коментувати
Юлія
Добрий вечір,у жовтні була переведена на вакантне бюджетне місце,провчилась місяць і переводять назад на контракт.Сказали,що прийшло розпорядження з МОН віддати його пільговику. Постанови,наказу,або такого розпорядження вони мені показати не можуть.Чи правда,що таке розпорядження було по всі ВНЗ України? Та,що мені робити?
Якось так
Для Юлія: у Вас є наказ чи витяг з наказу про переведення на бюджет? Яка там дата стоїть? Це важливо з огляду на те, що постанова КМУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1224-2022-%D0%BF#Text набрала чинності з 3.11.2022 року. Тобто, якщо Вас переведено до цієї дати, то "забрати" у Вас бюджетне місце з підстав виходу цієї постанови, у законний спосіб неможливо. Бо в КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ є Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це якщо ми говоримо про цих пільговиків.
Коментувати
Свєта
Доброго дня скажіть будь ласка ми пройшли на контракт але почалось навчання і нас перевели на бюджет за який термін і чи повертають гроші за контракт і за який термін
Ольга
Доброго дня. Мій син подав документи на переведення на бюджет, але написали, щоб перевестися на бюджет треба заплатити за три місяця навчання, включно по листопад. Який же це тоді бюджет, якщо ми ВПО та отримуємо тільки допомогу.
Галина
Для Ольга: тобто "надав документи"? Він наразі не є переведеним. А, якщо не оплатив навчання, то і не є офіційно студентом-контрактником, отже не може бути переведеним. Перевести можна лише зарахованого на навчання за контрактом. Для зарахування необхідно оплатити. Якщо Ви не взмозі оплачувати, то навіщо подавали документи на контракт?
Коментувати
Богдана
Доброго дня, я маю пільги дитини позбавленої батьківського піклування. Поступила на магістратуру на контракт, перевели на бюджет. Чи повинна я платити за контракт якщо я маю пільги, але з 24 жовтня мене перевели на бюджет?
Ірина
Добрий вечір,підскажіть будь ласка ,що за наказ? № 1224 від 28 жовтня 2022 року Про затвердження Порядку переведення на навчання за державним замовленням окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які зараховані до закладів фахової передвищої, вищої освіти до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб
Галина
Для Ірина: Може постанова, а не наказ? https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-perevedennya-na-navchannya-za-derzhavnim-s1224-281022
Коментувати
Юлія
Добрий день. З 1 жовтня 2022 року була переведена на вакантне бюджетне місце,провчилась місяць і тут телефонують,що у зв’язку із ситуацією в країні в мене забирають це державне місце.Чи мають вони на це право?У мене немає ніякої академічної заборгованості та підстав для переведення назад .
Галина
Для Юлія: вимагайте нормативні документи (постанови, накази МОН) на підставі яких Ви: 1. переведені на бюджет (може вже це перевдення було незаконним, тому МОН і відібрало це місце), 2. переведені назад на контракт.
Коментувати
Oliver_esper
Доброго дня. Я студент медичного університету. Також я являюсь ВПО. Мій університет відкликав моє прохання про переведення на бюджетну форму навчання через академічно заборгованість, а саме нескладання КРОК 1. Не складання КРОК 1 не є академічною заборгованістью. Що я можу зробити як студент права якого на переведення з контрактої форми навчання на бюджетну порушені?
Галина
Для Oliver_esper: нічого не можете зробити. КРОК є Єдиним державним кваліфікаційним іспитом для отримання медичної спеціальності. А отже, не скланий державний іспит є академічною заборгованістю. Можете продовжити навчання на контракті, якщо Вам дозволяють це з нескланим КРОК
Коментувати
Юля
Доброго дня Я дитина Учасника Бойових Дій. Батько військовий, посвідчення УБД з 2014 року.У вересні 2022 року поступила на перший курс в університет на контракт. Чи маю я право перевестися на бюджет згідно ПОСТАНОВИ КМУ від 08 жовтня 2022 р. № 1137 Про затвердження Порядку зарахування деяких категорій вступників у 2022 році
Галина
Для Юля: Ви прочитали постанову? там йдеться лише про ВПО. Жодних інших категорій в ній немає. То яке відношення до неї має дитина УБД? Дітей УБД і так переводили на вакантні бюджетні місця. Якщо цих місць немає, то куди ж Вас переведуть. Ви ж самі обрали вступати на контракт, отже маєте можливість його сплачувати. Ті, хто не можуть цього робити. не йдуть на контракт
Геннадій
Тобто, як я зрозумів, якщо грошей нема сплачувати контракт ти далі не навчається. А якщо у тебе гроші є, то сплачується контракт. А коли знайшов гроші на контракт забудь про те, що тебе переведуть на бюджет, хоч ти дитина учасника бойових дій чи інваліда війни. Так? Я інвалід війни 2 гр., афганець і зараз на фронті з 24 лютого захищаю народ України та освітян в тому числі, батько трьох дітей. Скільки не звертався до ціх самих кабінетних про пільги та можливість навчатися моїм дітям на бюджеті, ніхто й пальцем не пошевельнув. Першого вивчив на контрактній основі. Він магістр права. Другий, також коледж, бакалаврат і зараз магістратура, все контракт. І донька, яка зараз навчається в коледжі на другому курсі, де з 18 місць 9 бюджетних і 9 контрактних, а пл рейтингу успішності вона на 3-4 місці серед всіх. Воно було так з самого початку і так воно і держиться. На бюджеті чомусь як правило ті, що не хочуть вчитися. Поясніть. Чому? Тому я не поважаю вас освітян.
Галина
Для Геннадій: за пільгою можете навчатись Ви. УБД вступають за квотою 1. А Ваші діти мають право навчатись на бюджеті відповідно до своїх знань та здібностей, а не прикриватись Вами.
Коментувати
Катя
На яких умовах переводяться студенти з контракту на бюджет під час навчання,без пільг?
Галина
Для Катя: 1. наявність вакантних бюджетних місць. 2. відсутність претендентів на це місце пільговиків-контрактників. 3. результати навчання.
Єлизавета
А якщо всі пункти сходяться яким чином можна перевистися(куди звертатися чи писати заяву)
Коментувати
Юлія
Доброго вечора Я дитина Учасника Бойових Дій. У вересні 2022 року поступила на перший курс в університет на контракт. Чи маю я право перевестися на бюджет згідно ПОСТАНОВИ КМУ від 08 жовтня 2022 р. № 1137 Про затвердження Порядку зарахування деяких категорій вступників у 2022 році
Олександр
Добрий день. У цьому році я вступив на бюджет за спеціальністю 121 на основі молодшого спеціаліста, після коледжу спеціальність 113. Після місяця занять, повідомили, що у зарахуванні на бюджет немає підстав, бо вступив не за своєю спеціальністю. Тому або на контракт, або відрахування. Доречі, таких випадків цього року 300 осіб. Чи є якісь підстави залишитися на бюджетній формі навчання?
Леся
Добрий день! 1 курс провчилася на бюджеті в одну університеті, але забрала документи і перевступила знову на 1 курс в інший унівкрситет уже на контракт. Зараз навчаюся на 2 курсі. Якщо мене переведуть на бюджет, то потрібно відшкодовувати кошти?
Світлана
Студентка, третій курс, перші два роки вчилася на комерційній основі. Тепер звільнилося бюджетне місце. У неї найвищий бал. Чи може вона претендувати на бюджетне місце, якщо вона уже була зарахована два роки на бюджет на іншому факультеті, провчилася там паралельно один семестр і забрала документи?
Андрей
Для Світлана: Компенсировать оплату обучения там, где недоучилась - и можно претендовать на перевод с контрактного места на бюджетное. Вот только стоимость компенсации одного бюджетного семестра может быть равна или чуть меньше, чем стоимость 3-го и 4-го курсов вместе взятых.
Коментувати
Юлия
Добрый день, может ли быть ещё перевод на бюджетные места,если места ещё есть ,а приказа на 21.09 нет?