Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Подати документи, що підтверджують право на переведення на місця держзамовлення, необхідно не пізніше 11 серпня

Як відбувається переведення на вільні місця бюджету

Переведення вступників до вишів на вакантні місця бюджету триватиме до 19 серпня. Це будуть ті місця у рейтингових списках, правом вступу на які не скористаються рекомендовані на них вступники.

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Перелік таких осіб визначено у п.12, 13 та 14 розділу VIII Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Зокрема, підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію:

 • 1) діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
 • 2) діти осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
 • 3) діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;
 • 4) особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;
 • 5) особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

Переведення інших категорій осіб залежить від їх конкурсного бала. Зокрема, можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення:

 • особи з інвалідністю I, II груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
 • особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу (категорія 1) та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення (категорія 2);
 • діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи;
 • особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів 2-6 та 8 VIII розділу і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, якщо у відповідних заявах зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення»).

Наступними можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб:

 • особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
 • діти з багатодітних сімей (п’ять і більше дітей).

Переведеними також можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення проводиться за відсутності непереведених осіб попередньої категорії або в разі їх письмової відмови від переведення та в послідовності від вищого до нижчого місця в рейтинговому списку в межах кожної із зазначених категорій.

Важливо, що для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт.

Копії документів, що засвідчують підстави для отримання права на переведення на вакантні місця державного замовлення та за рахунок цільових пільгових державних кредитів вступник подає особисто одночасно з виконанням вимог для зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, але не пізніше ніж 11 серпня.

Не подані своєчасно документи, що засвідчують підстави для отримання спеціальних умов на переведення на вакантні місця державного замовлення та за рахунок цільових пільгових державних кредитів, унеможливлюють їх реалізацію.

Складено відповідно до положень Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Для отримання важливої інформації про особливості вступної кампанії долучайтеся до Telegram-каналу Вступна кампанія або до групи Абітурієнт у Facebook.

Освіта.ua
03.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитрий
Кому жаловаться если не хотят принимать документы для перевода с контракта на бюджет
Олексій
Добрий день, сьогодні мають бути оголошені результати переведення ?І о котрій вони мають бути, дуже нервую
Олексій, Одеса
Нахрена попу баян? Віддайте всю оцю колотнечу університетам, як це у всьому світі!!! Є правила, є пільги- хай зараховують.пропишіть автоматичну підтяжку на вільні місця,зменшіть до 3 кількість цих дурних( пустих) заяв. А то все забюрократизували до не можна! Та врешті - решт, пане міністре, наведіть лад в свойому міністерстві. Порозганяйте Ви тих грантожерів,руйнівників що обсіли Вас!!
Олена
Добрый день. Подскажите пожалуйста сроки подачи оригиналов документов на контракт
Олег
Подав документи, склав вступні іспити на магістратуру. Рекомендований до контракту, але перші місця, які мали б бути зачислені на бюджет подали оригінали документів в інший заклад, чи буде список підтягуватись, так що я попаду на бюджетне місце, чи буде якась інша процедура(Документи подали 2-є людей і є 2 державних замовлень, тобто є група з 2-х людей), мене цікавить чи згорить місце, чи я і мій потенційний одногрупник отримаємо державні місця?
Олександра
Для Олег: ні , не буде , бо грантожери зробили так, щоб місця ці пропали!!
Коментувати
Тетяна
Добрий день. Якщо батько дитини, яка вступає до ВНЗ на контракт, є учасником бойових дій на території інших держав, чи можливе переведення на вакантні місця?
Галина
Для Тетяна: якщо вони є, то так. За конкурсом з іншими більговиками
Тетяна
Якщо мінімальний бал рекомендованих на бюджет склав 186, а в дитини, яка вступає 160, чи може вона брати участь у конкурсі, маючи пільгу, чи згідно з умовами вступу, конкурсний бал для проведення на вакантні місця повинен бути не нижче ніж на 15 балів від мінімального прохідного?
Галина
Для Тетяна: ні не може. Ви ж самі прочитали правила
Коментувати
Руслана
Доброго дня. Після усіх пройдених етапів у мене склалося враження,що прірітетнісиь не має ніякого значення. Абітурієнтка склала ЗНО на досить високі бали, є переможцем Міжнародних,Всеукраїнських, обласних конкурсів. За перемогу у Міжнародному конкурсі отримала у винагороду безкоштовну участь у форумі ,який проходив у Раді Європи в Страсбурзі. 2 місце в Всеукраїнській грі "Шо?Де? Коли ?" З історії України. Окрім цього є інвалідом в категорії до 18 років. Але все це не допомогло вступити в омріяний вуз . Тому порада і майбутнім студентам і батькам упродовж року вивчайте освітні програми і правила прийому до кожного окремого вищу.
Галина
Для Руслана: Ви не праві. вивчати треба не правила кожного окремого вишу, а загальні затверджені міносвіти бюджетні місця розподіляє комп’ютерна програма для якої участь абітурієнта в різних іграх не має жодного значення значення має лише конкурсний бал та обсяг державного замовлення. На певні спеціальності, де цей обсяг дуже малий, мати "досить високі бали" мало, бо прохідним є 195 і вище. Якби абітурієнтка вивчила з якими балами на дану спеціальність вступали в попередні роки, оцінила свої можливості, і хоча б одну заяву подала на спеціальність де потрібен нижчий прохідний бал, то вона б отримала бюджетне місце. А пріоритетність має одне значення: в якій черговості рохглядає заяви програма. Якщо пройшов за 1 пріоритетом, то всі наступні навіть розглядати не будуть.
Лариса
Для Руслана: Ви плутаєте конкурси та олімпіади. За конкурси ніяких додаткових балів не дають. Та й досить високі бали ЗНО це які?
Руслана
Для Галина: ми оцінили правильно свої можливості, вивчивши минулорічну статистику. Бюджетне місце ми отримали в одному з Київських вишів.
Коментувати
олена
Як відбувається переведення на вільні місця бюджету?. тільки пільгові категорії можуть скористатися
Галина
Для олена: так
Тетяна
Дуже цікаво! Спочатку одне місце з бюджету забрали і віддали абітурієнту з квотою, тепер виявилось, що хтось з абітурієнтів не подав документів і є одне вільне бюджетне місце. Але воно згорить, бо абітурієнт з квотою вже отримав своє в першу чергу. Ну як так ((((
Зоя
Ви бачили бали тих квітників?а діти які навчалися добре,але батьки не мають грошей ( одинока мати)про навчання повинні забути!?
Коментувати
Наталія
Добрий день якщо я подала оригінали на філологічним заочно-бюджет ,але хотіла на денну форму та був низькій бал є можливість змінити форму навчання? Дякую за відповідь!!!
Галина
Для Наталія: зараз ні. Вступайте наступного року.
Коментувати
Sofiamillscry@gmail.com
Я отримала рекомендацію на державне за 4 пріорітетом, але я пішла на контракт за 1 пріорітетом( до державного за 1 пріорітетом мені не стало 1 бал) підкажіть буль ласка чи можу я отримати вільне держ місце, якщо буде на 1 пріорітеті ?
Галина
Для Sofiamillscry@gmail.com: ні. Вам бюджетне місце дали, а Ви ні самі на нього нн пішли, ні іншим не дали. Навіщо було заяву подавати?
238kll159
Ви не вмієте читати? Дитині не вистачило 1 ( одного балу). Вона заздалегідь повинна була це знати?
Пётр
Для Галина: Как же вы ЗАДРАЛИ! То, что остальные заявления, при проходе на бюджет, например на 5-й приоритет, аннулируются, и ОСТАВЛЯЮТ ШАНС ИДТИ НА КОНТРАКТ - это проблема МОН Украины, которое установило такую систему, а не абитуриента. И, то, что бюджетные места, от которых отказались, сгорают - тоже проблема министерства, которое не может обеспечить вторую волну поступления (или как оно называлось раньше?). Не надо было столько приоритетов на выбор предоставлять.
Коментувати
Інна
Які документи потрібні для переведення на вакантні місця бюджету? І куди подавати?
Анатолий
Здравствуйте, хочу узнать. Я не попал на бюджет, как мне теперь зачислится на контракт в университет?
Наталія
Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи потрібно писати заяву у разі переведення на вільне бюджетне місце. Чи переведення проходить автоматично? ( вступ у магістратуру)
Христина
Якщо балу не хватає по 1 пріоритеті на державне, але люди які вище підуть на контракт, не подадуть документи, передумали навчатися... Чи посунеться тоді рейтинговий список? Що робити в такому випадку, подавати документи на 2 пріоритет чи чекати можливо звільниться місце на 1 ?
Галина
Для Христина: 28 липня буде остаточний розподіл бюджетних місць. Більше нічого не посунеться. Якщо хтось не подасть документи, то на вакантне місце переведуть пільговика
Коментувати
Аліна
Доброго дня, вибачте, але не можу зрозуміти як скористатися пільгою дитина інвалід, її потрібно було прив’язувати до того як подавала заявки у ВУЗи чи просто потрібно зателефонувати до приймальної комісії і сказати їм про це. (чому лише зараз надумала, просто не знала, що існують такі пільги) по своїм балам бачу, що не пройду на бюджет, а на контракт дуже дорого для мене, можливо пільга б допомогла мені Дякую.
Якось так
Для Аліна: цією пільгою можна скористатися виключно студенту контрактнику. При подачі оригіналів документів на контракт додаєте копію "інвалідського посвідчення". Проте варто враховувати і таке: вакантне місце може і не з’явитися чи з’явитися через рік-три. Серед інших контрактників можуть бути діти з більш крутими (з точки зору МОН) пільговими категоріями, яких ЗОБОВ’ЯЗАНІ перевести на вакантне бюджетне місце.
Коментувати
Інна
У разі неприйняття мооеї заяви на бюджетне місце чи зможу я поступити у цей вуз на контракт?
Богдана
Якщо я подала заяву до вишу на бюджет але мене не прийняли, то чи переводять мене на контракт? Чи потрібно окремо подавати ще й заяву на контракт на випадок якщо мене не приймуть?
Влад
Для Богдана: заява на бюджет дійсна і на контракт. Вас нікуди не переводять. Ви приносите оригінали у виш і ваші оригінали беруть участь у конкурсі на контракт
Богдана
Тобто якщо я подам з електронного кабінету заяву на бюджет і не буду прийнята, то я зможу поступити на контракт у цей самий вуз?
Коментувати
Светлана
Якщо така ситуація, я поступила за 2 пріорітетом, і завезла вже документи у ВИШ, але там, де я за 1 пріорітетом, передімною хтось забрав документи, чи є можливість поступити у 1 університет?
Chevalier
Для Светлана: А Ви вже отримали рекомендацію на бюджет у ЗВО за 2-м пріоритетом?
Якось так
Для Светлана: ні. Те місце стає вакантним і воно віддається контрактнику, який має певні пільги. Якщо таких пільговиків немає то місце "згорає" і повертається в МОН..
Коментувати
R2D2
Якщо я дитина учасника АТО і мені декілька балів не вистачає на бюджет, то я можу розразовувати на перевод на бюджет? І що для цього потрібно робити?
Влад
Для R2D2: при подачі оригіналів документів пред’явити посвідчення. Перевод можливий на вакантне місце і якщо Ваші мали не більше як на 15(25) балів залежно від спеціальності відрізняються від мінімального на бюджет по цій спеціальності. Але врахуйте, що є пільговики, які першочергово переводяться на бюджет.
R2D2
Тобто це вже робити у самому вузі, після прийняття заяви на контракт? І навіть якщо в мене буде конкурсний бал більше ніж у людини в якої квота першочергова, то переведуть її? Дякую за відповідь)
Влад
Можливо для дітей замовлять в МОН бюджетні місця окремо. Як буде це переведення відбуватися, Вам скажуть точніше у ЗВО. Можете передзвонити в приймальну комісію і там точніше Вам скажуть.
Коментувати
Руслан
Як перевести дитину на другий курс навчаня, якщо є місто, а дитині навмисно заніжують оцінки, щоб не переводить, хоча одне вільне місто є?