Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Рейтинговий відбір вступників у 2018 році
Рейтинговий відбір вступників у 2018 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2018 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2018 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2018 році встановлений чинними Правилами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1378 від 13 жовтня 2017 року.

Під час вступної кампанії 2018 року вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв. При цьому вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири різні спеціальності. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 7, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається порядок вибору конкурсів у вищих навчальних закладах, у яких вступник братиме участь. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Рейтинговий список вступників формується за категоріями вступників в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами(тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом. Усі інші категорії вступників впорядковуються у рейтинговому списку за конкурсним балом від більшого до меншого.

Відповідно до Умов прийому, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів.

Відображення рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 1 серпня 2018 року.

Таким чином, першого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з семи спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 6 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 6 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 07 серпня.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти проводиться не пізніше 18 серпня.

Зарахування абітурієнтів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб та за рахунок цільових пільгових державних кредитів має відбутися не пізніше 30 вересня 2018 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
19.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vika Kordolevska
Також цікавить чи є сенс подавати 2 заяви (на бюджет і на контракт) на одну і ту ж спеціальність в один і той же університет?
Vika Kordolevska
Здрастуйте! В рейтинговому списку деяких осіб "допущено", а до чого, я не можу зрозуміти.. Роз’ясніть, будь ласка...
оля
Для Vika Kordolevska: До кнокурсу
оля
Для Vika Kordolevska: До конкурсу
Коментувати
Диана
Чи зможу я поступити на бюджет як сирота якщо приоритет 5, балы 142 у других сирот меньше балы 138 и 127 но у них приоритет 1, бюджетных мест наверное будет 2(поступлю или нет!???
Олег Щерблюнич
Можно ли переподавать заявление в один и тот же ВУЗ на одну и ту же специальность, при этом поменяв приоритет от высшего к низшему? К примеру, у меня есть заявление в определённый ВУЗ на специальность 075-1 Безработный, у которого стоит приоритет "3". Это заявление уже допущено к конкурсу. Я его отменяю и теряю свой третий приоритет. Тут всё понятно. Но могу ли я заново подать заявление в этот же ВУЗ на эту же специальность, указав свободный приоритет "6"? Или это не прокатит?
Диана
Для Олег Щерблюнич: прокатит, у меня прокатило
Олег Щерблюнич
Ясно, спасибо за ответ
Коментувати
Вікторія
Якщо в першому пріоритеті обрав спеціальність із творчим конкурсом, після якого коефіцієнт буде напр. 170, з пріоритетом 3 подав на звичайну спеціальність, де коефіцієнт маєш 185 і зараз за рейтингом в лідерах. Я зможу все-таки потрапити на бюджет на першу спеціальність?
оля
Для Вікторія: Що за коефіціент 170 185? Можливо конкурсний бал?
Вікторія
Так, конкурсний бал, неправильно вказала. Тобто мене цікавить, чи не виведе мене зі списків претендентів на бюджет спеціальність із третім пріоритетом
Коментувати
Ольга
Чи можна скасувати заяву з пріоритетом -7,статус якої "допущено" та подати іншу ?
Коментатор
Для Ольга: скасувати можна, подати замість неї (7 пріоритет) — не можна.
Коментувати
Даша
Якщо вуз запропонував бюджет,можна піти на контракт в інший вуз?A якщо вуз ,в який хочеш йти стоїть одразу позначка контракт?
Наталія
Для Даша: можна
Коментувати
Олександр
Якщо я подав заяви на 4 спеціальності, але ці спеціальності в різних ВНЗ знаходяться на різних факультетах, я не порушив порядок процедури подання заяви? Чи анулюється моя заява через порушення?
Наталія
Для Олександр: не порушив
Коментувати
Наталія
Якщо вашу заяву вуз ще не поийнчв іі иожна скачувати і послати з правильнтм. А якщо вже прийнчв, дзвоните в приймальну комісію і там вирішуєте питання
Таня
Скажіть будь ласка, якщо ми підрахували бал атестата 9 балів, а при подачі заяв вищий навчальний заклад ставить наш бал атестата 9,1. Це помилка , чи ні?
Олена
Для Таня: це є помилка і саме навчальний заклад в який ви вперше подали жаяву може і має право змінити той бал.
Коментувати
Алла
Якщо ми подали неправильний бал атестата це вплине на поступаня ?.. Як це можна виправити чи не буде пізно. .
Олена
Для Алла: запізно ніколи не буває спробуйте негайно дозвонитися до приймальної комісії того внз куди ви перше подали заяву з неправильним балом з проханням щоб вони змінили його адже лише вони можуть це зробити.
Лєна
Для Алла: це поганов вплине. Вам краще подзвонити в навчальний заклад, куди подали і сказати про це. Але не знаю, чи допоможе
Коментувати
Валя
Скажіть, будь ласка, при скасуванні заяви з 2 пріоритетом, заява 3 пріоритету в рейтинговому списку буде мати пріоритет 2 чи 3? І під яким пріоритетом вона розглядатиметься системою???
Коментатор
Для Валя: якщо скасували 2 пріоритет, то його у вас більше немає. 3 пріоритет, так і буде вважатися системою третім.
оля
Для Валя: Якщо ви видалите заяву з другим пріоритетотм, то програма рахуватиме 3 пріоритет як 2( це,якщо є заява з першим пріоритетом), в іншому випадку рахуватиме як перший. В таблиці буде стояти 3, але він вже буде читатися як 2 програмою.
оля
Для Коментатор: Не збивайте людей з толку.
Коментувати
ірина
що означає буква К у графі пріоритетність, тому що в багатьох рейтингових списках у графі пріоритетність стоїть буква "К"
ольга
Для ірина: Контракт
Коментувати
Сергій Коваль
Корисно було б знати, за якою умовою припиняється автоматичне коригування рейтингових списків, тому що наступне роз’яснення некоректне: "Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом." Непопулярні вузи практично не мають студентів, що навчаються за бюджетні кошти. Велика кількість бюджетних місць залишається незаповненою.
оля
Для Сергій Коваль: Непопулярні ВНЗ не мають бюджетних місць. Бюджетне місце не може бути не заповнене. Бюджетне місце дають не не ВНЗ. А абітурієнту, який його заслужив.
Сергій Коваль
Добре. Скільки бюджетних місць передбачено на Спеціальність 076. Підприємництво, торгівля та біржова діяльність?
Галина
Для Сергій Коваль: Знайдіть затверджений МОНом обсяг державного замовлення. Там вказано.
Коментувати
Сергій
Корисно було б знати, за якою умовою припиняється автоматичне коригування рейтингових списків, тому що це роз’яснення некоректне: "Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом." Регіональні вузи практично не мають студентів, що навчаються за бюджетні кошти. Велика кількість бюджетних місць залишається незаповненою.
Сергій
Мої вітання. Якщо я відміню свої заяви, 1-3, то та , що з 4 пріоритетом, вона стане першою чи так і буде 4?
оля
Для Сергій6: тоді з4 пріоритетом стане першою
Сергій
А як вони (у ВНЗ) узнають, що то мій перший? Якщо буде писатись 4, чи я не так розумію?
Коментатор
Для Сергій: вона залишиться 4 пріоритетом, 1-3 у вас не буде.
Коментувати
Валя
Скажіть, будь ласка, при скасуванні заяви з 2 пріоритетом, заява 3 пріоритету в рейтинговому списку буде мати пріоритет 2 чи 3?
Галя
Якщо ми вже подали 7 заявок на бюджет / контракт....але є ризик,що не пройдемо.Чи можна додавати заявки вже тільки в а контракт?
Олексій
Для Галя: Так
Галя
А скільки? Дякую.
оля
Для Галя: Скількі завгодно. Кількысть заяв на контракт не обмежена.
Коментувати
марія
Чи треба ставити пріоритет,якщо подавши заяви в коледж на державну форму навчання
Марія
Доброго дня , допоміжіть будь-ласка) якщо я кладу галочку на бюджет і не проходжу то я автоматично починаю боротись за місце на контракт?
!!!
Для Марія: Не потрібно КЛАСТИ галочку
Так
Так
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!