Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Рейтинговий відбір вступників у 2018 році
Рейтинговий відбір вступників у 2018 році

Відбір абітурієнтів до вишів у 2018 році відбуватиметься на підставі конкурсного бала та визначених пріоритетів

Рейтинговий відбір вступників у 2018 році

Вступ у вищі навчальні заклади у 2018 році встановлений чинними Правилами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1378 від 13 жовтня 2017 року.

Під час вступної кампанії 2018 року вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв. При цьому вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири різні спеціальності. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 7, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається порядок вибору конкурсів у вищих навчальних закладах, у яких вступник братиме участь. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Рейтинговий список вступників формується за категоріями вступників в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами(тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом. Усі інші категорії вступників впорядковуються у рейтинговому списку за конкурсним балом від більшого до меншого.

Відповідно до Умов прийому, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів.

Відображення рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

Абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться, доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. У такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 1 серпня 2018 року.

Таким чином, першого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з семи спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 6 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу, де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 18.00 6 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей, на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замовленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 07 серпня.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта.

Переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти проводиться не пізніше 18 серпня.

Зарахування абітурієнтів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб та за рахунок цільових пільгових державних кредитів має відбутися не пізніше 30 вересня 2018 року.

Складено на підставі чинних Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
19.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Доброго дня, підкажіть, будь ласка, до якого ВНЗ можна поступити у жовтні для отримання юридичної освіти? Цікавить дистанційна або заочна форма навчання. Дякую.
Юля
Добрго дня, підкажіть будь-ласка я подавала документи до вузу на контракт. Там було 10 державних місць, подали документи тільки 8, є 2 вільних місць . 18 Серпня заходжу і дивлюся мене перевили на державне місце. А 17 серпня прийшов лист що потрібно оплатити навчання до 1 вересня. Підкажіть що робити?
Дарья
Здравствуйте! Правда ли что если абиуриент, рекомендован на бюджет не принес во время документы, то это место отдается контрактнику?
Іванна
Доброго дня , чи можна забрати договір на контракт 28 серпня і тоді ж оплатити?чи потрібно раніше? КНЕУ буду дуже вдячна за відповідь)
Таня
Ті хто вступає заочно на контракт, ви вже договір підписали і проплатили навчання???
Мирон
Скажіть будь ласка я подав документи і проплатив навчання у внз , що робити мені з іншими заявами в ел.кабінеті скасувати самостійно чи вони анулюються автоматично?
Люба
Для Мирон: нічого не робити. З часом кабінет буде видалено
Коментувати
Слава
В яких вузах є ще недобір, підскажіть будь ласка, можливо є ще шанс кудись вступити
////
Для Слава: Для Мирон: на контракт много где, зайдите на вступ инфо, смотрите информацию по ВУЗам, где сколько мест, сколько народа набрали или звоните в приемные комиссии. На контракт документы можно сдавать до 30 сентября.
Люба
Не в усих ВНЗ до 30 вересня. Є і до 28 серпня
Коментувати
Яна
Що означає , якщо на сайті ЄДБО стосовно вступника написано в статусі " допущено (контракт). Рекомендовано на бюджет за пріоритетом #7" .( Але пріоритет заяви вступника #6) ?
Инна
Для Яна:Это означает,что абитуриент рекомендован на обучение за бюджетные деньги по 7 приоритету,на 1,2,3,4,5,6-он не прошёл на бюджет,но может поступить в вузы 1-6 на контракт.
Коментувати
Наталья
Чому в.єдбо деякі абітурієнти з самого початку світяться синім кольором і натпис рекомендовано з поданими оригіналами , а деякі з поданими оригіналами просто допущено і знаходяться знизу
Надія
Для Наталья: от така сама ситуація і у мене сама не розумію
Галина
Для Наталья: все залежить від особливостей вступу в конкретний виш та рейтингового місця. В деяких вишах беруть всіх підряд нкзалежео від балу, бо знають що все одно не наберуть лімітнмй обсяг. В інших ще будк конкурс між тиси хто подав документи і відповідно, якщо хтось знаходиться на початку рейтингового списку, його відразу рекомендують, а того хто знаходиться на місці нижче лімітеого обсягу поки що відкладають в стопочку тмх між ким будк відбуватись конкурс.
Коментувати
Вика
Помогите, пожалуй. Я завела документы в Одесский мед университет, но в личном кабинете 07.08 ничего не изменилось, что это значит(так и есть "допущено до конкурсу) ? Но мне сказали приехать 14 числа на встречу с деканом. Если ничего не изменилось я не поступила?
Влад
Для Вика: чому б Вам не передзвонити в приймальню і не запитати там? Звідки нам знати чому Вас не включили до наказу?
Коментувати
Надія
Добрий день . Що означає рекомендовано контракт . Але мене нема в тому списку , там 10 чоловік з найвищимм балами. Але я вже була в інституті і мені сказали що я пройшла і дали заповнювати договір і дали рахунок для оплати. Тепер не розумію я не пройшла чи що . Для чого тоді рахунок давати для оплати?
Влад
Для Надія: в якому списку Вас нема?
Надія
На сайті дивилася рейтинг вступників статус заявки.
Коментувати
Алла
МОН такі ж самі довбойоби !!!Що вони наробили зі своїми правилами ?Бюджетне місце не можуть зайняти діти,які, хотіли саме на цю спеціальність, але „ Василь" забрав у них це місце,а за контракт немає грошей платити.А піднятися у рейтингу вони не можуть,бо місце згорає ( маячня якась).А ще неадекіатні ціни на контракт,більші ніж в деяких країнах Європи.А в художні,музичні,театральні і т.д ,взагалі ЗНО не треба враховувати, тільки творчий конкурс !!! Згадалося прислів’я - „Чому бідний, бо дурний.А чому дурний, бо бідний".Чому за кордоном не треба ніяких ЗНО ? Може і нам відмінити ?
1111
Для Алла: колись було без ЗНО. В мене двоє таких знайомих, які через корупцію на вступних іспитах не вступили на бюджет і принципово не пішли на контракт в ті виші, а закінчил приватні. Дівчата дійсно дуже розумні і одна з них задля цікавості пройшла онлайн ЗНО з історії бещ будь якої підготовки під час обіду на роботі за півгодини змогла здобути170 балів при тому що вчилась в школі давно і програма з історії була геть інша
1111
Для Алла: МОН вірять в те, що до вишів втупають, або в усякому разі мають вступати, лише ті, в кого розумові здібності дозволяють зрозумітм правила вступу та взнати про спеціальності до того як визначатись з ЗНО (майже за півроку до подання заяв). Як би так і було вакантні місця утворювались лише в якихось екстренних випадках, наприклад людина померла
гість
Я вважаю,що зно - це більш-менш адекватна система оцінювання абітурієнтів.Тож,очевидно,що абітурієнт,який набрав достатню кількість балів,може отримати бюджетне місце без проблем.І навіть якщо ваша дитина не набрала високий бал,то невже не вистачає спеціальностей з меншим прохідним балом?Чи ви вважаєте,що краще повернутись до тих часів,коли більшість абітурієнтів в престижних вузах навчалися на бюджеті,тільки тому що мама занесла гроші декану?
Коментувати
Василь
Пройшов на бюджет, але не захотів вчитися за цією спеціальністю і вже завіз оригінали на контракт на іншу спеціальність. Вже повинний був змінитися статус на рекомендований на контракт, але все ще написано допущено, хоча в інших абітурієнтів в яких конкурсний бал менший за мій пройшли на контракт. Як це розуміти?
1111
Для Василь: казковий довбойоб! Не захотів вчитись за спеціальністю на яку сам подав заяву на бюджет! Хочеться що б і на контракт не взяли, аби якось покарати за вкрадене в когось бюджетне місце і мідсутність мізків, але нажаль приймуть.
Puf
Действительно, зачем подавались на бюджет? Вы заведомо знали, что не хотите учиться там . Сам не гам, и другому не дам.
Мама абитуриента
Василий! Это просто ужас. Знаете, хочется чтобы вас вообще никуда не взяли, т.к. такие как вы - просто воруют места у детей, которые действительно мечтают поступить в данный вуз на бюджет. Мой ребенок в этом году поступает в ЛНУ им. И.Франка. Так вот я на своем примере столкнулась с таким!!! На выбранную нами специальность держ.места были предоставлены по максимуму, т.е. 38 бюджетников. Мы не поступили на бюджет, т.к. бал аттестата у нас не 200 и мы не живем в зоне АТО! Мы сдали док-ты на контракт, т.к. мой ребенок мечтает учиться именно в этом вузе и именно эту специальность получить! Зачем,Василий, было тыкать лишь-бы бюджет!!! Так вот из 38 абитуриентов нашего факультета так и не сдали документы на бюджет 10 вот таких вот "ВАСИЛІВ". Читаю вот такие комменты, про то что поступил, но не хочу, поступил, но передумал... Про что вы вообще думаете???
Коментувати
дмитрий
підскажіть буль ласка , коли оновляться списки? вже 20:20 а на сайті тихенько без оновлень
Оксана
Чи можливо заключити контракт на навчання, якщо не подавав заявку до цього ВУЗу?
Марина
Для Оксана: нет
Коментувати
Олена
Доброго дня. Підскажіть будь ласка ,що означає рекомендовано до зарахування ? Це я вже поступила чи тільки рекомендована що меніробити , хто знає?
ЛЮБА
Для Олена: Вас тільки рекомендовано, берете документи і несете тyди, або в любий інший, навіть якщо не вказано , що Ви рекомендовані, так як всі подають документи вже 7 днів
Коментувати
Аня
Я подала вже документи в вуз на контракт, але в кабінеті пише допущено, що це може означати?
Гість
Для Аня: якщо там недобір, то скоріш за все пройдете. Статус зміниться після наказу на зарахування державників
Коментувати
Маріна
якщо я вже завезла оригінали і ось тепер в рецтингових списках рекомендовано контракт , це означає що я вступила ?
Гість
Для Маріна: поки не підпишете контракт і не заплатите частину коштів, ви ще не вступили, після цього у Вас шанси залежать від наявності місць
степанюк
Залежить від вашого середнього балу при вступі. Статус змінеться на : "До наказу"
Коментувати
Artem
Подскажите пожалуйста, а не поздно ли еще поднести в вуз, для поступления в магистратуру документ что отец является участником боевых действий , вроде говорили что у магистров еще до 13 числа идет компания. И подскажите вообще имеет ли какое то значением этот документ ? Заранее спасибо
Наташа
Для Artem: однокласник мого сина вступав на загальних основах, квоти не було
artem
Понял, спасибо. мне просто в приемной ответили что если подам документы то вуз сможет попросить дополнительные места, для людей у которых есть подобные льготы и неплохие балы, вот я и думаю есть шанс или это просто слова.
Гість
Вуз може відправити заявку, проте остаточне рішення приймається не в ВНЗ. Шанс є, наскільки він реальний залежить від зібраних документів і заповненості спеціальності.
Коментувати
Єлизавета
Підкажіть, чи подання завіреної копії на контракт , гарантує навчання в університеті , чи краще здавати оригінали документів ?
Гість
Для Єлизавета: зарахування відбувається на основі оригіналів. На основі копій можуть зарахувати у випадку паралельного навчання.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!