Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Порядок рейтингового відбору абітурієнтів 2017 року
Порядок рейтингового відбору абітурієнтів 2017 року

Відбір абітурієнтів до вишів у 2017 році відбуватиметься на підставі конкурсного балу та визначених пріоритетів

Порядок рейтингового відбору абітурієнтів 2017 року

Вступ у вищі навчальні заклади у 2017 році регламентується чинними Правилами прийому до вищих навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1236 від 13 жовтня 2016 року.

Під час вступної кампанії 2017 року вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв. При цьому вступники можуть подати до дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири різні спеціальності. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 9, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається порядок вибору конкурсів у вищих навчальних закладах у яких вступник братиме участь. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена.

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

Рейтинговий список вступників формується за категоріями вступників в такій послідовності:

  • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти);
  • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах.

Вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди, впорядковуються у рейтинговому списку за алфавітом. Всі інші категорії вступників впорядковуються у рейтинговому списку за конкурсним балом від більшого до меншого.

Відповідно до Умов прийому, після завершення строків подання заяв абітурієнтами, у кожному навчальному закладі формується рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів.

Абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. В такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 1 серпня 2017 року.

Таким чином, першого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з дев’яти спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 12.00 5 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 12.00 5 серпня не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замувленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається іншому вступнику відповідно до розділу XI Умов прийому до вищих навчальних закладів.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 07 серпня.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Зарахування абітурієнтів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб має відбутися не пізніше 30 вересня 2017 року.

Освіта.ua
21.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Привет
У когось є інфа коли буде відомо кількість бюджету для КПІ, Шевченка і тд. (Не загальне, а саме по спеціальностям)
Іван
Для Привет: Ще з лютого відомо макс. обсяг держзамовлення. А кількість рекомендованих буде відомо 1 серпня з 12:00
Коментувати
вика
Почему я не вижу своей фамилии в списках "вступ инфо", хотя в личном кабинете есть допуск к конкурсу, из одного вуза уже звонили и сказали, что поступила, а в списках все равно нет. Кто-то сталкивался с подобной проблемой??
Іван
Для вика: Поступить вы не могли - вас нагло обманули (если не проходили собеседование, конечно). По вопросам вступ.инфо обращайтесь к его собственникам.
Коментувати
Оля
Якщо я подала заяви тількі на бюджет і не пройду,то що мені потрібно робити як їхати в заклад і писати на контракт ДОПОМОЖІТЬ!!!!
Арина
Для Оля: У Вас есть ещё час, чтобы оформить електронные заявления на контракт. Но, наверное на другие специальности, (люди писали, что на те же уже не получается). На контракт можно оформить неограниченое количество заяв, если успеете...
Арина
Для Оля: вот ещё нашла: Якщо при подачі заяви Ви обрали лише позначку «претендую на участь в конкурсі виключно на місця державного та регіонального замовлення», однак наразі прийняли рішення, що також хочете претендувати на місця контрактного навчання (тобто правильною була б позначка - «претендую на участь в конкурсі на місця державного та регіонального замовлення і на участь в конкурсі на місця за кошти фізичних та юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням»), ви маєте змогу це уточнити. Для цього, можете скористатися правом, передбаченим п.2 розділу Х Умов прийому — подати заяву до приймальної комісії вищого навчального закладу у довільній формі. Така заява має бути прийнята приймальною комісією та долучена до особової справи вступника. Позвоните в приёмную комиссию ВУЗов может можно прислать по ел. почте...
Іван
Подати електронну заяву на контракт при поданій лише на бюджет вже давно не можна. Не дезінформуйте абітурієнтів! Якщо ви хочете навчатися на контракті там, де подавали заяву лише на бюджет - потрібно у вузі написати відповідну заяву.
Коментувати
Маша
Що означає "-" в пріоритеті? Тому що я 47-ма на зачисленіє і тут дуже багато єсть ціх прочерков, уже починаю хвилюватись що це таке. Знаю точно що 75 ВМ, а ще цікаво коли будуть уже точно дані бюджетні місця в Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова???
Наталия
Для Маша: "-" в пріоритеті це контрактне навчання
ігор
"-" в пріоритеті - це контрактне навчання
Коментувати
Юля
Якщо я сьогоднішній день у рейтинговому списку 245,а ліцензований обсяг максимально 70 і мій пріоритет 1(бал зно 145,5) чи потраплю я на контракт? Допоможіть будь ласка..
Яна
Для Юля: Ну хто ж вам тут таке спрогнозує? Це залежить від багатьох факторів - наскільки це престижний ВНЗ і спеціальність, чи мають вони проблеми з недобором... Можуть взяти документи і чекати до закінчення терміну прийому, чи не принесуть документи з вищими балами. І тоді ви вже більше нікуди можете не встигнути. Питайте в приймальній комісії, чи візьмуть.
Коментувати
Арина
Сьогодні, 26 липня 2017 року, закінчується реєстрація заяв вступників для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, ветеринарного і фармацевтичного спрямування).Усі заяви, які надійшли до ВНЗ більше ніж три дні тому, мають бути опрацьовані приймальними комісіями сьогодні до 10-ї години ранку. У кабінетах вступників повинен з’явитися статус «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено». Заяви, які надходитимуть упродовж сьогоднішнього дня, будуть відпрацьовані приймальними комісіями до 18 години 27 липня.
Іван
Для Арина: Якісь ви нісенітниці придумуєте. У приймальних комісій є доба на закінчення опрацювання електронних заяв. Тобто до кінця доби 27 липня.
Коментувати
Inna Lischenko
Доброго дня! Подали заяву 4 пріоритетом до університету державної фіскальної служби (Ірпінь) вчора виявилося, що державного замовлення на цю спеціальність немає. Чи можна ще раз подати заяву з четвертим пріоритетом, адже кожен абітурієнт має право подати 9 заяв саме на державне замовлення??????????
Аліна
Доброго дня. Підкажіть, якщо я подавала документи до внз за 1 преорітетом. Але виявилось, що в рейтингу мене зарестрували зовсім без пріорітету та стоїть " - ". Чи можна це виправити? Я мріяла про бюджет та подавала документи тільки на 1 спеціальність.
Арина
Для Аліна: А в заявлении в Вашем электронном кабинете стоит приоритет 1? И есть ли вообще бюджетные места на Вашу специальность?Я бы на Вашем месте позвонила бы в приёмную комиссию и спросила бы что произошло... Может его надо будет удалить и новое создать? Проконсультируйтесь завтра сутра с членом приёмной комиссии. И если хотите учиться на бюджете зарегистрируйте ещё несколько альтернативных заявлений, но желательно после того , как выясните что с Вашим самым главным.
Аліна
Дякую. А як можна зайти в свій кабінет? Я просто написала заяву на факультеті, вказала там всі необхідні дані та пріорітет. Потім мне сказали, що вони самі все зроблять. А сьогодні я зайшла на сайт http://www.vstup.info/2017 та побачила що в мене немає пріорітету. Бюджетні місця є. Хіба можна зареструватися ще раз? Сьогодні в мене вже був екзамен. Та наскільки мені відомо 24 число було останнє для реєстрування.
Арина
Ничего не могу сказать по такому вопросу...Вы наверное , поступаете не после 11-го класса, а после колледжа? Выясните всё напрямую с приёмной комиссией!!!
Коментувати
222
Я хочу задать вопрос.Вот у меня такая ситуация.Я из Запорожье поступлю в Харьков на бюджет и моя знакомая из Харькова поступит в Запорожье на бюджет но мы хотим учится в своих городах.Можно ли поменяться нам с ней местами?Такое есть?
Арина
Для 222: нет.
Катя
Ой, дівчата, насмішили, давно так не сміялась! А раніше чим ви думали??
Іван
Ви можете обрати будь-який вуз для контрактної форми навчання й нікуди не їхати.
Коментувати
Магістр
На вступ інфо немає мого прізвища в рейтинговому списку, хоча документи подавала і екзамени здавала (магістратура). Чи варто хвилюватись?
Арина
Для Магістр: у приёмной комиссии есть ответы на все вопросы. Звоните!
Катя
Не дивіться на вступ інфо як на стовідсоткову істину. Там багато неправдивої інформації. За всіма уточненнями в ПК!
Коментувати
Олена
Батько учасник бойових дій і шахтар з підземним стажем 15 років. Підкажіть, будь ласка,як ці пільги допоможуть дитині для вступу на бюджет і, коли потрібно вести оригінали довідок?
Арина
Для Олена: точно знает приёмная комиссия. Позвоните!
Іван
Мають пільги для переведення на бюджет з контракту в разі наявності вільних бюджетних місць. Довідки привозити при подачі оригіналів.
Галина
Для Олена: а ще на отримання соціальної а не академічної стипендії
Коментувати
Льоля
Доброго дня! Якщо статус заяви досі не змінився із " Зареєстровано у закладі" у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, а на Вступ Інфо немає РЕЙТИНГОВИХ СПИСКІВ ВСТУПНИКІВ що робити? Хто туди подавав заяви? Допоможіть
Арина
Для Льоля: почему никто не звонит в приёмную комиссию? Позвоните, всё расспросите.
Света
Потому что дозвонится туда невозможно.
Арина
Для Света: Не смешите! Берут с первого звонка! Дозвониться нельзя на телефоны техподдержки по поводу проблем с программой. А в приёмную комиссию, где можно уточнить любой вопрос- запросто можно!
Коментувати
Елена
Скажите пожалуйста,когда будет известно количество бюджетных мест?
Любовь Маслова
Для Елена: Уже известно Наказ МОН України від 21.07.2017 № 1076 "Про затвердження обсягу державного замовлення " http://mon.gov.ua/activity/education/vishha/vstupna-kampaniya-2017/ последний документ. Только там бюджетных мест очень мало, на всех 200 бальников не хватит, а на остальных тем более
Любочка
Наказ то є, а от університети ще не оголошують конкретноде і скільки
Любовь Маслова
В документі є всі університети, які мають бджетні місця
Коментувати
Мама абитуриента
Подскажите пожалуйста, сегодня позвонили из университета и сказали что на бюджет вы не проходите и если хотите попасть на контракт везите оригинал документов в течении двух трёх дней , стоит ли спешить с контрактом или подождать , наш бал 184,6
Любочка
Для Мама абитуриента: Як вони можуть сказати, що ви не проходите, якщо ще не відома кількість бюджетних місць? (ну якщо це не закрита пропозиція звичайно)
123
Не стоит,во первых как может быть известно если еще не завершилась подача заяв,так же кто проходит а кто нет решают не они а система и вообще на контракт вы всегда успеете.
Іван
Вузи просто задурюють голову, щоб набрати пошвидше контрактників. А потім, коли вас рекомендують на бюджет (а з такими балами імовірність досить висока) - вони вам просто не віддадуть оригінали й ви не зможете реалізувати своє право на бюджетне навчання. Подавати оригінали можна не раніше 1 серпня!
Коментувати
Ярослав
Підскажіть будь ласка. Спочатку розглядають твої заяви з останнього пріоритету чи з першого?
ФеечкаВинкс
Для Ярослав: З першого
Ярослав
а чому пише що з початку анулюються заяви до 5 пріоритету а потім до 4: "Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. В такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті."
ФеечкаВинкс
Для Ярослав: Я точно Вам скажу, що розглядають з першого. Це 100%. А взагалі, можете почитати наказ МОН , там все написано http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1515-16/page . Але попереджаю, це згвалтування для мозку читати як саме працює та система. Рекомендую зателефонувати в приймальну комісію.
Коментувати
Абітурієнт
Добрий вечір! Допоможіть зрозуміти одну річ. Чому в минулому році діти, у яких високий рейтинговий бал і перший пріоритет (нехай на спеціальність 001) не потрапили туди, а потрапили діти, у яких нижче 170 бали? І таких дітей багато. Як тоді зрозуміти це?
фф
Для Абітурієнт: Це контрактники. Треба уважніше дивитись на обсяг держзамовлення.
Абітурієнт
Тобто Ви вважаєте, що людина, яка поставила перший пріоритет на спеціальність 121 у минулому році з балом 194 подала на контракт? Ви серйозно?
Ірина
І таке буває...))))
Коментувати
Ліля
Доброго дня! Якщо статус заяви досі не змінився із " Зареєстровано у закладі", потрібно кудись дзвонити, чи мене згодом допустять до конкурсу?(Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова)
Юліана
Для Ліля: все нормально
юрій
Для Ліля: у нас в ЧНУ також так. Телефонували до приймальної комісії. Нам відповіли, що, якщо є у рейтингових списках, то все добре. Але все одно нервуєм(
Коментувати
Валентина
Підскажіть, будь ласка, куди можливо подати заяву ( в який ВУЗ) якщо здав ЗНО тільки українську і математику ( бажано фізичну культуру) - спортсмен. На заочний відділ.
1234
Для Валентина: треба дивитися де є творчий конкурс
Зло
Для Валентина: 24 числа вже залишаються тільки коледжі
Коментувати
ЮЛЯ
Якщо у мене в Київському вузі з 1 пріоритетом менші бали на 3 бала, ніж в регіональному з 4 приорітетом, але по суті навіть з трохи меншим балом я можу пройти в Київський вуз. Питання-чи не вибере мені система 4 пріоритет.ЯК в такому випадку буде?
Олена
Для ЮЛЯ: Система вибере вам перший пріоритет, за яким ви із своїм рейтинговим балом пройдете на бюджет. Всі інші заяви будуть скасовані
ЮЛЯ
Для Олена! Хочеться сподіватися!! Але з такою роботою системи, яку ми побачили, при регістраціїї ел.кабінетів та подачі заяв, то стає страшнувато!!! Хто знає, що вона викине ще, і які діти лишаться за бортом, а які опиняться зовсім не там де очікували. Чим ближче 1 серпня, тим нерви здають все більше!!! Ви подивіться, як діти стали повально змінювати пріоритети, та міняти їх першочергові позиції. Всі бояться, бо не знають чого чекати!!! Я до речі теж!! Дивлюся на свій номер в списку в Богомольця, вибираю любу дитину,яка стоїть на сто позицій вище мене з 2 приорітетом, а у мене 1, у Вінниці у неї 1 а у мене 2 пріорітет, але у Вінниці я вище на 100 позицій, бо тут у мене на 3 бали вище!!! от і думай, як ця система себе поведе!!
Олена
Для Юля: Пам*ятатйте одне, значення має не лише ваш бал і пріоритет, а й те, скільки бюджетних місць отримає конкретна спеціальність у конкретному ВНЗ. Отут дійсно можуть бути сюрпризи.
Коментувати
Вступник
я не можу одного зрозуміти.Всі кажуть що перший пріорітет найважливіший.Але є такі діти які подали заяви починаючи з 2,3,4 і т.д.Коли будуть розглядати заявибспочатку будуть розглядати перші пріорітети чи як?І ще одне запитання.Якщо у того хто поставив наприклад 2,3,4 пріорітет вищі бали а у того хто поставив 1 трошки нижчий чию заяву спочатку будуть розглядати?Допоможіть будь-ласка
Наталия
Для Вступник: Це має значення для абітурієнта. У тих, у кого заяви починаються з 2 пріорітета, і розглядати будуть з 2 пріорітета. Все залежить від конкурсного бала.
Вступник
Тобто якщо у 2 пріорітета вищий бал спочатку його заява розглядається?
оля
Для всіх: Ніхто нічого не розглядає. Все робить система. Автоматично.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!