Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Порядок рейтингового відбору абітурієнтів
Порядок рейтингового відбору абітурієнтів

Вступ абітурієнтів до вишів у 2015 році відбуватиметься на підставі визначених пріоритетів

Порядок рейтингового відбору абітурієнтів

Під час вступної кампанії у 2015 році вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.

Згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів, максимальна кількість заяв про вступ, що абітурієнт зможе подати до вишів у 2015 році, становить п’ятнадцять (максимум п’ять вузів по три спеціальності в кожному). При поданні заяви про вступ на кожну окрему спеціальність абітурієнт повинен буде зазначити пріоритет кожної з них.

Згідно з Умовами прийому, пріоритет або пріоритетність – це показник, виражений числом від 1 до 15, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви.

Зазначені пріоритети будуть використовуватись для вибору місця навчання кожного вступника та для складання рейтингових списків абітурієнтів в кожному вищому навчальному закладі на кожній спеціальності для зарахування вступників на навчання за кошти державного бюджету.

Відповідно до Умов прийому, після подання заяв абітурієнтами, у кожному вузі буде складений рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів кожної заяви про вступ.

Абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. В такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 4 серпня 2015 року.

Таким чином, четвертого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’ятнадцяти спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 8 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 8 серпня включно не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замувленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається вступнику наступному за рейтинговим списком, який виконав умови до зарахування (подав оригінали документів). Тобто, у такому випадку, звільнене місце державного замовлення посяде вступник, який не був рекомендований для зарахування на бюджетну форму, але подав оригінали документів для навчання за контрактною формою та має найвищий рейтинговий бал серед інших. Рекомендація до зарахування такого абітурієнта на бюджетну форму навчання надається вищим навчальним закладом не пізніше 18 години 12 серпня 2015 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Рекомендація до зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб може бути надана за всіма пріоритетами, вказаними вступником при поданні заяв протягом 10-31 липня.

Вступники, які рекомендовані до зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) мають виконати умови до зарахування (подати оригінали документів) не пізніше 15 серпня 2015 року.

Інші умови

У випадку, коли вищий навчальний заклад здійснює підготовку за певним напрямом на різних факультетах (інститутах) вступник зазначає пріоритетність зарахування за обраним напрямом відповідно до факультету (інституту).

У випадку, коли у вищому навчальному закладі підготовка за напрямом здійснюється за спрямуваннями (спеціалізацією, нозологією, профілем, мовою) вступник зазначає у кожній заяві обрану ним пріоритетність зарахування за відповідним спрямуванням.

Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році.

Освіта.ua
10.07.2015


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Читайте також
Коментарі
Аватар
Введіть ваше ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Введіть код:
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Яна
Можно ли подавать разный набор предметов? Я сдавала математику, украинский, физику, географию. Например, первый приоритет - компьютерные науки(физика, математика, укр), а второй международные отношения(математика, географии, укр). Или я должна выбрать один набор ЗНО?
Таня Семененко
Для Яна: да
Дмитро
А якщо я по балам проходю на бюджет як на перший пріорітет так і на другий, але згодом задумаюсь, що 2 пріорітет все ж таки кращий, то чи зможу я тоді вступити на другий на бюджет, чи вже на контракт?
Тарас
Для Дмитро:Дмитре, ми залізли в 2015 рік. Але і в 2015, і в 2016 -не зможеш на бюджет. Думати треба, коли ставиш пріоритет 1, а не гав ловити.
Наталія
Для Дмитро: "Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії." Тобто, якщо ви проходите за першим пріоритетом, то саме там і тільки там зможете навчатися за бюджетні кошти. На контракт ж - куди завгодно, де пройшли за конкурсом.
Руслана
Як зрозуміти хвилі ? Яка їх тривалість? Що важливіше для вступу пріорітет чи бали атестата і ЗНО ?
Леонідович
Для Руслана: Для вступу важливіше ЗНО. Чи ви вступите залежить від ЗНО. Куди ви вступите залежить від пріоритету.
Наталія
Для Руслана: Середній бал атестата і бали ЗНО впливають і визначають конкурсний бал. З цим конкурсним балом Ви берете участь у конкурсі (пробачте за тавтологію). Зважте на те, що конкурсний бал може виявитися різним для різних ВНЗ (він залежить від коефіцієнтів, що виставляє ВНЗ в умовах прийому). Якщо балів вистачить для навчання в тому ВНЗ, де Ви виставите перший пріоритет, то саме там і будете навчатися, якщо ні - програма перевірить, чи проходите Ви за другим пріоритетом... І так далі, доки Вам не знайдеться місця. Якщо ж Вам, наприклад, призначать місце за Вашим 13 пріоритетом, це буде означати, що в попередні 12 Ви не пройшли за конкурсом, і там будуть навчатися абітурієнти, що мають конкурсний бал вище, ніж у Вас . Тому сміливо розтавляйте пріоритети згідно Ваших уподобань. Можна залишити 2-3 останніх для ВНЗ з нивисоким конкурсом, якщо вже так дуже кортить вчитися на бюджеті. А краще - готуйтеся до ЗНО, бо саме його оцінки будуть визначними для Вас.
Олексій
Чи зберігаються дані положення для ЗНО 2016 року? Дякую.
Валерія
скажіть будь ласка, коли буде рекомендовано на контракт і де подивитись, що тебе рекомендували?
Сергій
Доброго дня! Скажіть будь-ласка а якщо в останній момент державне місце звільняється (і в свою чергу наступний в рейтингу вже оплатив (платну форму навчання,а за ним абітурієнт ще не склав договору, то що відбудеться ? той хто оплатив отримає кошти в повному обсязі на зад чи державне місце отримає той що тільки но буде складати договір? (оригінали документів заздалегіть подані у двох) - це на спеціаліста(на денну форму) - Дякую за відповідь!)
UP
Для Сергій: потрібно дивитися на Правила вступу конкретного ВНЗ, бо законодавчо цей момент для магістра/спеціаліста не закріплено. Також потрібно дивитися на внутрішні положення ВНЗ, як от оце: http://studprofkom.kpi.ua/perevod Якщо керуватися "Порядком переведення..." http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0427-96 то там в п.5 пише: "Особи, які навчаються в державному вищому закладі освіти на договірній основі з оплатою за рахунок коштів ... фізичних осіб можуть бути переведені ... на вакантні місця державного замовлення в даному чи іншому вищому закладі освіти на конкурсній основі і за умови згоди замовників." Тож, вища за рейтингом особа має повне право вимагати зарахування на бюджет. При цьому заплачені кошти ВНЗ зобов’язаний повернути, оскільки навчання ще не розпочалося, особливо, якщо наказ про зарахування ще не підписано.
Віталік
мені запропонували держ.місце за 6 пріорітетом.. якшо я відмовлюся, то є шанси що мені запропонують держ. місце за 1 пріорітетом. де я дуже хочу вчитися
UP
Для Віталік: Шанс є тоді, коли серед рекомендованих є багато людей з низькими пріоритетами, а Ви у списку знаходитесь не надто далеко від "прохідного" місця, і при цьому - подали на цю спеціальність оригінали документів на комерцію. Що робити - вирішувати Вам. Але якщо вчасно не подасте документи на бюджетне місце за пріоритетом 6 - втратите його. Тож визначтесь - що є важливішим: вчитися на №6 на бюджеті, чи №1 - на комерції.
світлана
абітурієнт рекомендований до зарахування за 3 приоритетом, але цей внз допустив помилку. чи відновиться цей абітурієнт у списках внз за 4 приоритетом?
UP
Для світлана: наведіть посилання на Ваш випадок.
ігор
Якщо я рекомендований на бюджет в один вуз,але хочу в інший,чи не викидають мене з рейтингу на контракт?Питання виникло тому,що я пересунувся в кінець списку і засвічений червоним.
UP
Для ігор: ні, якщо Ви не подасте документи на бюджет, то після 10-го серпня маєте "побіліти".
Софія
Коли будуть списки рекомендованих на контракт
UP
Для Софія: 10-го серпня.
Тетяна
Якщо абітурієнт рекомендований до зарахування з пріоритетом 11, то чи варто йти подавати оригінали в ВНЗ з пріоритетом 11, чи краще почекати і, може,отримати бюджетне місце в ВНЗ з пріоритетом 1-10? Як зрозуміти, що є шанс отримати бюджетне місце?
наталя
Для Тетяна: мене цікавить теж саме питання.Ніхто не знає що робити в такій ситуації.
UP
Шанс є тоді, коли серед рекомендованих є багато людей з низькими пріоритетами, а Ви у списку знаходитесь не надто далеко від "прохідного" місця, і при цьому - подали на цю спеціальність оригінали документів на комерцію. Що робити - вирішувати Вам. Але якщо вчасно не подасте документи на бюджетне місце за пріоритетом 11 - втратите його. Тож визначтесь - що є важливішим: вчитися на №11 на бюджеті, чи №1 - на комерції.
христина
коли будуть списки рекомендованих на контракт
UP
Для христина: 10 серпня.
Валерія
Коли будуть списки рекомендованих на контракт?
UP
Для Валерія: 10 серпня.
оксана
невже списки рекомендованих вже є .де ви їх бачили...
Максим
Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замУвленням (не подав оригінали документів у визначені строки)... ??? там треба виправити
Олег
Що це таке? Я проходжу на факультет за балами, але коли подзвонив до унiверу, меня сказали, що хтось з меншими балами, але з вищим приорiтетом зайняв моє місце, що це за фігня, поясніть!
Анна
Для Олег: Напевне Ви проходите на бюджет за своєю заявою з вищим приоритетом.
Oleg Tarnavsky
Нi
Ольга
Скоріше всього, Ви рекомендовані на "цільовий" напрямок. Якщо, Ви там проходите, то не залажно від пріорітетності, Ви на ньому залишаєтесь
Yana
ситуація: я не прохожду за пріоритетом 1 і наприклад серед 15 бюджетних я 16 по списку, і хтось, хто не поступив на свій пріоритет 1 заняв моє останнє місце у списку, але вирішив подати на контракт на свій перший пріоритет і виходить місце звільнилося питання: коли я про це дізнаюся, адже рекомендовано до зарахування уже на пріоритет 2
someone
Для Yana: звільнене таким чином місце займе людина, яка подала документи на цю спеціальність на контракт. Таким чином, щоб зайняти це звільнене бюджетне місце, ви повинні відмовитися від наданого вам бюджетного місця і підписувати контракт.
Ольга
Для Яни. Якщо, Ви 16 в списку, а юбджетних місць 15 і Ви поклали сьоди оригінали документів ВПЕРШЕ (тобто до цього моменту Ви не зайняли бюджетне місце в іншому ВУЗі на вищому пріорітеті) то Ви можете претендувати на звільнене бюджетне місце
Михаил
Цікаво? Де все-таки будуть списки рекомендованих для вступу, можливості системи Конкурс дозволяють це робити он-лан і тоді напругу в суспільстві знімуть. Чи потрібно спершу бігти у ВНЗ, вони раніше вирішать, чи все-таки система Конкурс? А якщо система, то давай не 6 серпня, а он-лайн подивись на свою долю.
serg
До какого числа нужно подать документы на контракт, что бы была возможность проскочить на бюджет, в случае неподачи оригиналов документов абитуриентами, которые рекомендованы к зачислению на бюджет?
дмитро
Для serg: с 10.08 чем быстрее тем лучше
noname
c 6.08 по 10.08
Михаил
А системи проскакування на бюджет з контракту взагалі не повинно бути - ви ж вирішили на контракт, а вересні, при недоборі на бюджет- ВНЗ може перевести на бюджет. А то виходить- вчитись зась, халява так. Вибрали - платіть.
Владислав
Як мене сповістять про те що я рекомендований до зарахування і повинен привезти оригінали?
дмитро
Для Владислав: ніяк треба самому дивитись списки у ВНЗ або на сайті

Щоб отримувати першим
всі новини від «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть
«Подобається»

Дякую,
не показуйте це мені!