Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Порядок рейтингового відбору абітурієнтів
Порядок рейтингового відбору абітурієнтів

Вступ абітурієнтів до вишів у 2015 році відбуватиметься на підставі визначених пріоритетів

Порядок рейтингового відбору абітурієнтів

Під час вступної кампанії у 2015 році вступ абітурієнтів до вищих навчальних закладів України відбуватиметься на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.

Згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів, максимальна кількість заяв про вступ, що абітурієнт зможе подати до вишів у 2015 році, становить п’ятнадцять (максимум п’ять вузів по три спеціальності в кожному). При поданні заяви про вступ на кожну окрему спеціальність абітурієнт повинен буде зазначити пріоритет кожної з них.

Згідно з Умовами прийому, пріоритет або пріоритетність – це показник, виражений числом від 1 до 15, який вступник особисто присвоює своїм заявам, де «1» є показником найбільшої пріоритетності заяви.

Зазначені пріоритети будуть використовуватись для вибору місця навчання кожного вступника та для складання рейтингових списків абітурієнтів в кожному вищому навчальному закладі на кожній спеціальності для зарахування вступників на навчання за кошти державного бюджету.

Відповідно до Умов прийому, після подання заяв абітурієнтами, у кожному вузі буде складений рейтинговий список абітурієнтів за кожною окремою спеціальністю, що буде автоматично скоригований у відповідності до зазначених абітурієнтами пріоритетів кожної заяви про вступ.

Абітурієнтами, які будуть рекомендовані для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, стануть вступники, які на підставі сформованого рейтингу потраплять на місця державного замовлення у будь-якому навчальному закладі за будь-якою спеціальністю.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку будуть автоматично анулюватися, що дозволить звільнити списки рекомендованих і надасть можливість автоматично потрапити на бюджетні місця у рейтингових списках абітурієнтам з нижчими балами.

Такі автоматичні коригування проводитимуться доки в них буде необхідність, при цьому у абітурієнтів, які при кожному наступному автоматичному коригуванні списків вперше потраплятимуть на місця державного замовлення, також будуть скасовуватися заяви з нижчими пріоритетами.

Варто зазначити, що якщо абітурієнт потрапив на місце державного замовлення за спеціальністю з меншим пріоритетом, він не втрачатиме місце у рейтингу за спеціальністю з більш високим пріоритетом і може потрапити на бюджетну форму навчання на більш пріоритетну для себе спеціальність у випадку автоматичного звільнення місця. У такому випадку його заява з меншим пріоритетом також буде анульована, що автоматично надасть можливість потрапити у «бюджетний список» іншому за списком абітурієнту.

Такі коригування рейтингових списків будуть проводитись автоматично до того моменту, поки всі бюджетні місця за всіма спеціальностями у всіх вишах України не будуть заповнені і кожному з абітурієнтів (які матимуть найвищі рейтингові бали) не буде запропоновано тільки одне бюджетне місце з найвищим для нього пріоритетом.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 5-м пріоритетом, то всі його заяви з меншими пріоритетами будуть анульовані. При цьому, при автоматичному коригуванні рейтингових списків абітурієнт може бути рекомендований на навчання за спеціальністю з вищим, 4-м пріоритетом, оскільки зі списків також будуть виключатися заяви інших абітурієнтів з нижчими для них пріоритетами. В такому випадку заява цього абітурієнта з 5-м пріоритетом також буде анульована, оскільки в процесі коригування списків він потрапить на місце державного замовлення у 4-му для себе пріоритеті.

Після зазначеного коригування, що буде проведено автоматично, сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному вищому навчальному закладі України за кожною спеціальністю не пізніше 12-ї години 4 серпня 2015 року.

Таким чином, четвертого серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з п’ятнадцяти спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18.00 8 серпня для подання оригіналів документів до вищого навчального закладу де вони рекомендовані до зарахування.

Абітурієнти, які з будь-яких причин до 8 серпня включно не подадуть оригінали документів до вищого навчального закладу, втрачатимуть право вступу на навчання за кошти державного бюджету. При цьому вони зберігатимуть право вступу за контрактною формою навчання на будь-яку зі спеціальностей на яку вони подавали заяву.

Заява вступника, який не виконав вимог для зарахування за державним замувленням (не подав оригінали документів у визначені строки) анулюється, а його місце надається вступнику наступному за рейтинговим списком, який виконав умови до зарахування (подав оригінали документів). Тобто, у такому випадку, звільнене місце державного замовлення посяде вступник, який не був рекомендований для зарахування на бюджетну форму, але подав оригінали документів для навчання за контрактною формою та має найвищий рейтинговий бал серед інших. Рекомендація до зарахування такого абітурієнта на бюджетну форму навчання надається вищим навчальним закладом не пізніше 18 години 12 серпня 2015 року.

Після зарахування абітурієнтів на бюджет розпочинається зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт), що відбуватиметься в межах ліцензійного обсягу відповідно до рейтингового бала абітурієнта. Рекомендація до зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб може бути надана за всіма пріоритетами, вказаними вступником при поданні заяв протягом 10-31 липня.

Вступники, які рекомендовані до зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) мають виконати умови до зарахування (подати оригінали документів) не пізніше 15 серпня 2015 року.

Інші умови

У випадку, коли вищий навчальний заклад здійснює підготовку за певним напрямом на різних факультетах (інститутах) вступник зазначає пріоритетність зарахування за обраним напрямом відповідно до факультету (інституту).

У випадку, коли у вищому навчальному закладі підготовка за напрямом здійснюється за спрямуваннями (спеціалізацією, нозологією, профілем, мовою) вступник зазначає у кожній заяві обрану ним пріоритетність зарахування за відповідним спрямуванням.

Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році.

Освіта.ua
05.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
наталія
підсажіть будь-ласка якщо я "допущена до конкурсу" що це означає?
Богдан
що робити коли ти не пройшов на державне, а навчання за контрактом ще не звонили?
Виктор
Я подавал несколько заявок, не прошел на гос. на платное рекомендован в одном из вузов по 9 му приоритету, но хочу на контракт по 1 му приоритету в другой вуз, но там до 5 числа неизвестно еще пройду ли я на платное. Вопрос? Не пропадет ли рекомендация по 9 му до 05.08.?
павло
коли зявляться списки рекомендованих до зарахування?
Яна
Підкажіть будь ласка, чи є якийсь конкурс коли вступаєш на контракт?
Юрій
Чому після подання ел. заяви - невідображається інформація в рейтингових списках. Не знаходжу себе на сайтах університетів, на vstup інформації теж немає. Порадьте будь-ласка як в такому разі діяти?
Анастасія Максименко
Для Юрій: сайти ще не оновились
Коментувати
Наташа
Вибачаюсь, чи діють коригування рейтингових списків у 2016р.?
Наташа
Скажіть, будь ласка, якщо абітурієнт попадає на бюджет по 2 пріоритету, його місце автоматично звільняється по 1 пріоритету та наступний по списку займає його місце?
Snickersson
Для Наташа: ні, зникають лише заяви з нижчим пріоритетом (3, 4, 5....). Адже за вищими пріоритетами Ви ще можете потрапити на бюджет, якщо хтось із рекомендованих понесені оригінали в інший ВНЗ
Anna
человек может попасть на второй приоритет только если он не попал на первый. Если он не попал на первый то сообтветственно и все люди что после него с более низкими баллами не попали. Соответственно и место освобождать не кому (так как места у него и нет). Рекомендация на бюджет может быть только одна и вы не можете пойти никуда на бюджет кроме этого места, второй волны также не будет. То есть если вас рекомендовали на 3 приоритет то не на 1 не на 2 не на 10 вы уже не сможете пойти, только на 3
Коментувати
Маша Гаврилюк
Скажіть, будь ласка, якщо мене буде зарекомендовано до вступу на бюджет у вуз з 8 рейтинговим номером, а я б хотіла на контракт в 1(я не ставила позначки тільки на контракт), то моя заява анулюється у вузі з 1 номером?
Admin
Для Маша Гаврилюк: якщо Ви відмовляється від бюджету, то на власнийрозсуд вибирається будь-який ВНЗ, куди подали заяву. У тому числі і 1. Не потрібно ставити лише на контракт. Успіхів.
Коментувати
Ніла
Скажіть, будь ласка, що означає коли в мене на сайті стоїть пріорітет "-1", я подавала на бюджет, за контракт і мови не йшло (пільг немає, бали не дуже високі). Що це означає?
Anna
Для Ніла: это контракт
Коментувати
студент
Як взнати чи пройду на контрактне навчання у лну?
Юля
Теж цікавить таке питання: Скажіть будь ласка,якщо я буду зарахована на навчаннях,але за певних обставин особисто не зможу подати оригінали,чи може інша особа це зробити(,мама,тато,сестра)?
Anna
Для Юля: просто так нет. Документы нужно нести лично. Возможно есть какой-то выход типу у нотариуса написать какое-то разрешение или как-то так. Вообще позвоните в вуз, там должны знать
Коментувати
оксана
після того, як я подала заву, рейтингова сторінка двічі поновлювалась, але досі відсутнє моє прізвище. це що?
Іра
Скажіть будь ласка,якщо я буду зарахована на навчаннях,але за певних обставин особисто не зможу подати оригінали,чи може інша особа це зробити(,мама,тато,сестра)?
Катерина
Поясніть, будь ласка процедуру зарахування за кошти фіз. осіб, це теж відбувається за пріоритетами? Як що ми не пройдемо в той ВИШ що дуже хочемо, а пройдемо в інший з нижчим пріоритетом, чи зможемо ми піти на платне навчання у ВИШ №1.
Anna
Для Катерина: на контракт приоритетов нет. Выбираете то место которое хотите
Катерина
Тобто, хто перший встиг подати документи, той і навчається?
Anna
Для Катерина: конкурс на контракт бывает очень редко. Если же он все же есть то по баллам определяют людей рекомендованных к зачислению, если же кто-то из них отказывается то возможно будут звонить следующему по списку и предлагать принести документы. Но приоритетов нет 100%
Коментувати
Олексій
Якщо я подав 2 заяви з пріорітетом 1 і пріорітетом 2, а згодом відмінив заяву з пріорітетом 1, то в мене найвищий пріоритет 2, чи як це працює?
Марина
Для Олексій: ось я так само хочу відмінити заяву з 1 пріорітетом, тоді напевно виходить що найвищий буде 2 пріорітет за яким я можу пройти до ВНЗ
Марина
і доречі а як можна анулювати заяву, що для цього потрібно? будь ласка відпише. дуже потрібно
Annet A
Відмінити можливо тільки коли статус "зареєстровано", якщо статус "допущено до конкурсу" --- неможливо
Коментувати
Мария Бондар
чому у системі конкурс навіть на сьогодні неможливо подивитися прізвища абітурієнтів. що вступають до колеждів. Лише відображається кількість поданих заяв;;; Цього року система працює незадовільно і вже тиждень ніхто не виправляє ситуацію!!!!
Катерина
При зарахуванні перевага надається тому в кого вищий бал чи пріоритет. Наприклад зарахують абітурієнта з 1 проритетом і 165 балами, чи з 2 пріоритетом і 185 балами?
Anna
Для Катерина: если человека с 185 и 2 приоритетом не засчитали на его первый приоритет , то есго засчитают на второй, а человек с 165 пролетает и идет соревноваться по своему второму приоритету и тд пока его куда-то не засчитают или закончатся заявления
Коментувати
Альоша
Якщо подав у один ВНЗ заяву з приоритетом 1, а в інший з приоритетом-3 ,то якщо тебе приймуть обидва ВНЗ(на державну форму навчання) ,то ти матимеш змогу обирати чи сто відсотків буде перевага у ВНЗ з вищим приоритетом(1)?
Елена
Для Альоша: Если прошел первый приоритет, то дальше все сгорает, и не может быть никакого выбора.
Коментувати
Karinka Pyhliak
А при подачі докумнтів у різні вузи на 1 спеціальнсть, повинні співпадати тільки спеціальності чи й факультети?
Anna
Для Karinka Pyhliak: факультеты нет. они везде по разному называются , так что вряд ли у вас это получится
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!