Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Розпочато реєстрацію електронних кабінетів вступників. 1 серпня розпочалась реєстрація електронних кабінетів вступників. Створення електронного кабінету дозволить вступнику подавати заяви про вступ до закладів вищої освіти.

Закладам освіти доручили готуватись до навчального року. Міністерство освіти і науки доручило керівникам закладів освіти розпочати підготовку до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину.

МОН розпочало атестацію наукової діяльності вишів. Міністерство освіти і науки оголосило про початок державної атестації наукових напрямів університетів, підпорядкованих відомству. За результатами атестації буде оцінена ефективність наукової діяльності у вишах за останні 5 років.

У НАЗЯВО кажуть про загрозу ліквідації, МОН заперечує. У Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти заявляють про наміри МОН ліквідувати агентство, як незалежний колегіальний орган. У МОН наголошують на необхідності виконання припису НАЗК.

Держава витрачає на одного школяра 23 тисячі грн на рік. За інформацією освітнього омбудсмена, у 2019 році найбільші середні видатки на навчання одного учня були в Луганській області - 27 181 грн, а найменші — в Одеській області - 20 329 грн.

Профспілка просить збільшити держзамовлення на вчителів-магістрів. У профспілці зазначають, що через обмежений прийом для продовження навчання на магістра за держзамовленням значна частина фахівців змушена приступити до роботи, але зарплата фахівців – бакалаврів є невмотивованою.

МОН не буде забезпечувати школи масками і антисептиками. Заступник міністра освіти Любомира Мандзій повідомила, що забезпечення закладів освіти засобами індивідуального захисту, в т.ч. антисептиками і дезінфекторами покладено на засновників шкіл.

МОН пропонує школам утриматись від масових заходів 1 вересня. Міністерство освіти рекомендуватиме школам утриматись від масових заходів під час святкування 1 вересня. Зустріч школярів у школі може бути проведена у приміщенні класу або на вулиці.

МОН надало рекомендації щодо роботи шкіл з 1 вересня. Відомством надані рекомендації з організації роботи закладів загальної середньої освіти, яких мають дотримуватись школи у роботі із забезпечення створення безпечних умов організації освітнього процесу в новому навчальному році.

Розпочався прийом е-заяв для вступу в магістратуру. 5 серпня, розпочався прийом електронних заяв для вступу в магістратуру. Вступники можуть подавати до 5 заяв (на бюджет) у будь-який виш на спеціальності, для яких передбачено складання ЄВІ та/або ЄФВВ.

Ухвалено Концепцію природничо-математичної освіти. Концепція спрямована на модернізацію STEM-освіти, її впровадження на всіх рівнях освіти, встановлення партнерства з роботодавцями і науковими установами та їхнє залучення до розвитку природничо-математичної освіти.

Додаткова сесія ЄВІ з іноземних мов відбудеться 19 вересня. Участь у додатковому іспиті зможуть взяти вступники до магістратури, які не змогли скласти або бажають перескласти вступний іспит з іноземної мови. Реєстрація на сесію триватиме з 17 до 25 серпня.

МОН: освітян можна преміювати за дистанційну роботу. У Міністерстві освіти і науки повідомили, що працівникам закладів освіти, які проводять заняття в умовах дистанційного навчання, можуть бути встановлені відповідні надбавки.

МОН рекомендує підвищувати кваліфікацію вчителів дистанційно. Освітнє відомство рекомендує закладам післядипломної освіти при проведенні підвищення кваліфікації продовжити заняття з навчання вчителів, запланованих для очної форми, з використанням дистанційних технологій.

МОН: не варто ділити виші на «столичні» та «регіональні». У Міністерстві освіти заявили, що відомство не поділяє заклади вищої освіти на «столичні» та «регіональні» і не робить на основі місця їхнього розташування висновків щодо якості або результативності їхньої діяльності.

МОН врахує пропозиції учасників ЗНО у магістратуру. За результатами опрацювання письмових та усних звернень, в.о. міністра освіти доручив вжити заходів для унеможливлення випадків технічних описок під час формування та макетування тестових завдань.

Освіта.ua
07.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Добрий день! Цьогоріч оригінали документів для вступу до вишів відбувається з 12-00 27 серпня до 18-00 31 серпня. На цей період припадає 2 вихідні дні. Підкажіть, будь ласка, чи будуть приймати документи до вишів у суботу 29 серпня і неділю 30 серпня?
Влад
Для Ірина: це треба визнавати конкретно у закладах освіти. Зазвичай в суботу до обіду, неділя вихідний. Але взнавайте конкретно по кожному
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!