МОН: освітян можна преміювати за дистанційну роботу

Освітянам, які працюють в умовах дистанційного навчання, можуть бути встановлені надбавки

МОН: освітян можна преміювати за дистанційну роботу

Працівникам закладів освіти, які проводять заняття в умовах дистанційного навчання, можуть бути встановлені відповідні надбавки.

Про це йдеться у відповіді Міністерства освіти і науки на звернення Профспілки працівників освіти і науки щодо встановлення стимулюючих виплат вчителям та викладачам закладів за роботу в умовах дистанційного навчання, що було надіслане на урядову «гарячу лінію».

В освітньому відомстві зазначають, що відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок.

Вчителям, викладачам закладів освіти, які на період карантину були переведені на роботу в гнучкому та/або дистанційному режимі виплачувалась заробітна плата на загальних підставах з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Також у Міносвіти повідомляють, що керівникам закладів надано право у межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, установлювати працівникам цих закладів конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок до них.

«Зокрема, працівникам закладів освіти, які проводять заняття в умовах дистанційного навчання, керівником закладу може бути установлена надбавка за складність і напруженість у роботі у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки)», - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

 

Освіта.ua
06.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Для профспілок закладів освіти
Профспілки працівників освіти і науки подумайте за інших працівників ваших закладів, а не тільки про вчителів. Є ще бібліотекарі, секретарі, завгоспи, медсестри, психологи та інший техперсонал. Люди працюють не на 10000-15000 тис., а всього на мінімалку. Можливо з них теж треба подумати на законодавчому рівні. А то виходить, питають як з розумного, а платять як дурному. Всіляких обов’язків начипляли на людей, а як премії, то тільки педпрацівників.
Галина
Для Для профспілок закладів освіти: заробітна плата бібліотекарів регулюється мінкультом, медсестри мінздравом, до чого тут профспілка освітян
Коментувати
Працівник ЗЗСО
А як же інші працівники ЗЗСО, які працювали і надалі працюють в умовах адаптивного карантину. Інших людей преміювати треба, навіщо стимулювати. Можна відразу звільнятися і їхати на заробітки.
Мама
Премії? Кому? Отримають наближенні. Давайте рощв*яжкмо задачку. У директора школи рідня працює в ш к олі. За вест час карантину ні вона, як учитель, ні один член їх родини не провели жодного дистанційного уроку - або кидали параграф і діти писали з ьатьками, а оцінки невідомо які були поставленні-жодного крнтакту, або взагалі НІЧОГО. Тут же були вчителі,які працювали, максимально використовуючи можливості. Питання-кому буде премія? Родині чи тому хто працював??? Як може бути щоб за 2 місяці жодного контакту з математики, фізики, права??? Ще головне щоб отримала псизологічна служба премію, яка сидіоа сиднем і жодної фукції своєї не виконувала. Всі иі діти СЖО були кинуті напризволяще
Львів
Для М:на рахунок медиків подивіться.Група "Varta-1"-це Львів.Про інших лікарів з інших областей нічого не можу казати.
М
Вже медиків преміювали... Не надякуються! Педагог, який приходить сьогодні з вишу до школи отримує трохи більше техпрацівника. Жоден молодий учитель у цьому році не просився на роботу. В світлі останніх подій з 1 вересня ця професія стає небезпечною для життя. Частина старших колег (якщо не буде нових розумних рекомендацій про організацію навчального процесу) теж збираються 31 серпня накивати п’ятами. Цікаво, хто буде вчити дітей? Може почнемо залучати яжемать, закон дозволяє все, навіть брати без педагогічної освіти... Хай відчують як учитель тяжко заробляє собі на хліб
М
Для М: люди!?що то в алфавіті більше букв немає?,що ви нік підписуєте М?
Коментувати
Активісти
bukinfo.com.ua/show/news?lid=123276 Ви прочитайте статтю і коментарі за цим посиланням. Там дуже багато корисного можна прочитати. Може де-хто прочитає і все зрозуміє. Не треба ходити по тонкому льду. Подумайте про себе і про власних дітей.
Гість
Хочеться звернутися до батьків: звичайні вчителі такі ж «смертні» в цій драмі в «танцях з бубнами». Хто ж як не вони навчать ваших дітей «таблиці множення»?) Ви гляньте вище і ширше
Гість
Порівнюючи ситуацію в освіті в Польщі і в Україні, скажу: в Польщі вчитель, що проатестувався на найвищу категорію, більше не атестується; в Україні з нього знущаються, поки не затовчуть паперами, презентаціями, портфоліо мізки. Так скажіть, йдемо ми до Європи? Відповідь сама напрошується
Гість
Поява китайського «ковіда» - фінальна сцена Ревізора Гоголя. Чічікови, Коробочки, Бобчинскіє, Ноздрьови... - в заціпенінні
Гість
Шановні читачі сайту! Не треба стільки емоцій! ЧП «ковід» стерло «помаду» з герпесних губ нашої освіти і медицини Тепер вони у всій «красі»: нема чим і невідомо як лікувати; невідомо як вчити - в цій мажорній ситуації
Ніна
Для Гість: а з яких губ, соромлбсь запитати, стрласт помада в США чи Італії. Чи там усе так ок?
Коментувати
Обурена
За що премії? Це не лікарі, які з березня місяця ставлять своє життя під загрозу, лікуючи хворих на covid!!! Я не розумію цієї політики, викладач чи вчитель( не говорю за всіх, не в обіду нікому), але дійсно ті, які просто кинули завдання і все, потративши 5-10 хв свого часу( завдання з кінця параграфа: дати відповіді на питання) і такі завдання більшість давали, елементарно навіть не напрягаючись!!! Ви серйозно???
Учитель-олигарх
Для Обурена: Завидуйте молча! Не мешайте отдыхать на Мальдивах! Р.S. За премией заеду по пути на Канары.
Ольга
Уроки- онлайн, а потім перевірка робіт до ночі...(((
Коментувати
Ярош
Кожна людина має право на свою думку.Ми повинні вислухати і батьків, і вчителів.У кожного з них є свої питання та відповіді на дану ситуацію.Педагоги (як психологи) повинні з розумінням та толерантністю ставитися до батьків, а не ображатися.
Местный
Для Ярош: то есть быть терпилами?
Anna Avstrijskaya
Для Ярош: Особливо тішить слово "повинні". Чи не забагато "повинностей" у вчителів - не хочете над цим подумати? Таке враження склалося останнім часом, що нашому суспільству "повинні" тільки вчителі, і більше ніхто. Забудьте це слово: ніхто нікому нічого не повинен.
Коментувати
Вчителька
Резюмирую как вчытель проработавший 27 лет - очередной вброс говна на вентилятор для разведения противостояния родители-учителя. Не знаю ни одного случая доплат за складнисть и напруженисть в роботи вчытелям. Можете забросать меня какашками - НО - это сделано в аккурат перед началом учебного года - ибо скоро нашему президенту поздравлять всех с началом учебного года - а денежек то в стране нет чтобы сказать как повысилась ЗП освитянам. Вот таким макаром просто стравливают людей. Оклады очень низкие - высшая категория 5600, специалист после универа (магистры, бакалавры) - 4400 - не дотягивает до минималки. Остальное доплаты. И да - можете писать мне что я плохой учитель с такой лексикой - от абсолютно всё равно.)
1
Для Вчителька: Все правильно, кроме одного. Деньги есть. Просто не для всех.
Коментувати
Олеся
Шановні, яка може бути надбавка чи премія вчителям? За що? За те, що скинувши на вайбер домашнє завдання, яке складається з декількох параграфів , 8 - 10 вправ та 2 тестів, не пояснивши матеріал? Батьки все пояснювали і допомагали дітям .Батьки стсли вчителями для своїх чад.Так може батькам доплачувати хоча б мінімальну заробітну плату за роботу, яку педагог повинен виконувати?І це наша в Україні освіта.
Вчителька
Для Олеся: от звідки в нас будуть розумні діти? Альо, батьки - ніхто нікому нічого платити не буде - в кошторисі не закладено. А ви давайте - на лопату гіменця і на вчителів))
Ольга
Це не гіменце, це реальність.
Вчителька
Для Ольга: воно мене вже все оце м"яко кажучи задовбало - ну вже пора доперти політику нашої влади - ви ось там гризіться а ми будемо тирити грошики з бюджету. Так ні - люди ж з "особим остєрвєнєнієм" гризуться то за політиків то ще за щось. МОН написав що можуть - можуть та не будуть - по-перше дистанційка вже закінчилась, по-друге й саме основне - на це в кошторисі не закладались гроші - те що вони зекономили на безкоштовних замінах давно вже себе преміювали директори якщо була можливість. За що я повинна оце відгрібати якщо я нічого не отримаю? )) І так кожен раз - МОН там мявкнув - на місцях показали дулю - бо МОН мявкає не повиннні а можуть - а можуть не охначає обов"язково - оце і все.
Коментувати
Нн
Коли ж ми дійдемо до керування в освіті ХОЧА БИ як в Польщі? Які права має вчитель? - Слухати директора(навіть, якщо він Пиня(Путін)). Це феодалізм. Потрібні чіткі критерії дистанційного навчання; специфічні програми; незалежність від «особистісних факторів» директора
Андрій
Тоді і батькам у яких є діти шкільного віку треба доплачувати за те що вчили дітей вдома,бо вчитель скинув завдання у вайбері,а розібрати його пояснити дитині це з батьками,і то ввечері бо всі на роботі.В результаті вивчення уроків закінчується майже вночі.А вчитель на дачі не напружується.за що доплачувати?
Вчителька
Для Андрій: не будет никому никаких премий - ну умнейте уже - вкинули косточку чтобы грызлись. В смете не заложено премирование - откуда будут брать деньги. Шо за народ. У них денег нет чтобы сделать учителям ИФА-тесты перед новым учебным годом а вы о каких-то премиях.
НІХТО
"Вчитель на дачі не напружується.за що доплачувати?" Дійсно, за що? За те, що в мене 80 учнів, для яких створені групи в Вайбер, Інстаграм, гуглплатформа? За те, що постійно відповідала на питання батьків і дітей не тільки в групах, але й по телефону + їздила на авто до школи (живу в іншому населеному пункті), щоб полити квіти, забрати і перевірити завдання тих, кто не має виходу до інтернету. Завдання складала різнорівневе, щоб дитина мала можливість відповідати сама, не залучаючи батьків. Та ще й РОО постійно вимагало якихось звітів, інформацій, планів, заповнення журналів. РЕЗУЛЬТАТ: вісім-десять годин за компом та телефоном, зіпсований зір і слина батьків у спину (нічого не робить, а така зарплатня). Тільки чомусь до школи ніхто ідти працювати не хоче. Дивно, чому?
Ольга
Згідна з вами на 100%
Коментувати
К
Різні вчителі і різні учні!За що всі вчителів преміювати?,за те,що скинули завдання,не всі роботи перевіряють а якщо перевіряють-ставлять бал,а де помилка і чому не пояснюють!Не можна всіх вчителів однаково міряти-то так само як учень один вчиться інший ні,але всім поголовно-12 балів,щоб нікому не було образливо!Але між вчителем і учнем є різниця!Вчитель повинен вчити від нього залежить знання учнів,а учень вчиться не вчиться-це його особисте,як він не може-зрозуміло,а як не хоче-гірше,але і мальту хтось має носити.
Гістт
За, що премію, що діти дебіли? Ліпши б лікарям підняли достойні зарплати!!! Якщо діти не ходять до школи, і до садочку і ще їм премії давай і оздоровчі!!!! В цей час медицина має бути на високому рівні, а не освіта!!!!
Гістт2
Для Гістт: між іншим, якщо дитина дибіл, то це претензія до батьків - це захворювання. Хіба що вчителі брали участь у зачатті
Коментувати
Алевтина
Дистанційна освіта має бути стандатризована и засвідчена МОН. Чітко вказані ліцензовані платформи для навчання. Тоді, як варіант вона має право на існування. На одних рекомендаціях дистанційна освіта для загалу не має сенсу. Хто в ліс, хто по дрова.
швец
До простого вчителя надбавки ніколи не доходять. Здогадайтесь, де осядуть...і ці. Забули, коли получали, навіть, премії до Дня вчителя.
Нн
Для швец: Це дерибан для директорів з Фонду економії. Ми живемо в феодальній Совдепіі
Коментувати