МОН: не варто ділити виші на «столичні» та «регіональні»

У МОН закликали утриматись від необґрунтованих оцінок функціонування системи вищої освіти

МОН: не варто ділити виші на «столичні» та «регіональні»

Міністерство освіти і науки не поділяє заклади вищої освіти на «столичні» та «регіональні» і не робить на основі місця їхнього розташування жодних висновків щодо якості або результативності їхньої діяльності.

Про це йдеться у офіційній заяві Міністерства освіти і науки щодо принципів та підходів до оцінювання системи вищої освіти та діяльності закладів вищої освіти.

Зокрема, у МОН закликають експертів та фахівців, у тому числі представників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, утриматись від необґрунтованих оцінок функціонування системи вищої освіти, а також діяльності окремих закладів вищої освіти, а при наданні публічних коментарів дотримуватися принципів професіоналізму, виваженості та обґрунтованості.

Міністерство освіти і науки також заявляє, що за результатами моніторингу діяльності закладів вищої освіти, якість освіти (освітніх послуг), яка забезпечується закладом вищої освіти, не залежить від місця його розташування, у тому числі за ознакою «розташування у столиці» або «розташування у регіоні.

«За даними «Консолідованого рейтингу вишів України 2019 року», який складений та оприлюднений Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua», у виборці кращих двадцяти закладів вищої освіти (топ-20) за результатами оцінювання їхньої діяльності у 2019 році представлено 15 закладів вищої освіти, які розташовані поза межами м. Києва», - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

На думку фахівців відомства, експертні оцінки, які ґрунтуються на поділі закладів вищої освіти на «столичні» та «регіональні», є непрофесійними та упередженими й спрямовані на формування у свідомості громадськості викривленого уявлення про ключові засади реалізації державної політики у сфері вищої освіти.

«Міністерство освіти і науки України закликає експертів та фахівців, у тому числі представників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, утриматися від необґрунтованих оцінок функціонування системи вищої освіти, а також діяльності окремих закладів вищої освіти, а при наданні публічних коментарів дотримуватися принципів професіоналізму, виваженості та обґрунтованості», - йдеться у заяві.

Окрім того, Міністерство освіти і науки засвідчує, що відомством постійно здійснюються організаційно-правові заходи, спрямовані на модернізацію системи підтримки якості вищої освіти в Україні.

Зокрема, міністерство закликає представників інститутів громадянського суспільства, експертів, фахівців, представників НАЗЯВО до обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України», який було оприлюднено на сайті Міністерства 03 серпня 2020 р., яким визначається статус Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Національного агентства кваліфікацій.

Законопроект розроблений на виконання доручення Кабінету Міністрів та припису Національного агентства з питань запобігання корупції.

Офіційну позицію Міністерства освіти і науки України щодо законопроекту викладено у заяві міністерства від 03 серпня 2020 року.

Освіта.ua
06.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лєна
ви попробуйте пожити в столиці , сплатити оренду , комуналку , купити щось . ціни значно вищі ніж в регіонах , тому немає на що нарікати
СУМ
Для Лєна: це дещо інше питання Ви порушили, а саме про низький рівень оплати праці професорсько-викладацького складу в Україні в цілому. Якби викладачі на 1 місяць оголосили страйк і припинили роботу, то гроши на підвищення їх зп гарантовано знайшлись би у уряду. Але страйк - це маловірогідно бо (1) в олігократіях своїм професорам не платять, діти української граблячої верхівки вчаться закордоном, влада страйк заблокує, (2) українські викладачі внз за 27 років вже виховані в дусі самозневаги і страху, тому в основній масі вони не здатні з гідністю відстоювати свої права як їх колеги на Заході.
:)
Для Лєна: вас хтось примушує жити в столиці? Дайте знати, якщо Ви в полоні!
Коментувати
Коваль Степан
Новина N1 в Україні: вагітна кандидат філологічних наук Юлія Мендель від свого боса чи ні? Новина номер 2:якому викладачу дати орден. І це вже не новина: 18 рік плюндрують Гімн України... Кому грошей?
:(
Бажано, щоб МОН пояснив, чому зарплати в регіональних внз помітно менші від столичних. Чому платять різні зп за освітні послуги однакової якості?
Дмитро
Смішно. Я про це писав до МОН, що "столичним" вишам дають у багато раз більше місць, ніж "регіональним", що не дає розвиватись "регіональним". Я ще багато чого до МОН писав. Через тиждень відповіли, що затвердили, через два - вислали ієрогліфи, а через місяць - вислали ахінею (що ніби працюють над масштабними реформами), а тепер - плетуть, байдикуючи. Нічим не відрізняється від попередніх МОН (хіба, що складом). Якщо цим займається НАЗЯВО, то якого біса МОН затверджкє, не перевіривши? У ЄС нам дорога лише тоді, коли буде в усьому - лад
Галина
Для Дмитро: Місця дають не вишам, а студентам. Ніхто не повинен давати місця регіональним вишам, якщо туди вступають ті в кого нижчі бали. Коли мій син вступав до Києва, поперед нього в рейтингу була абітурієнтка з вищим балом, у якої вищий пріоритет був не в Київ, а в ДНіпро. Звісно місце їй дали в Дніпрі. За синовою спеціальністю в наших місцевих вишах вчитись ніде, тому в будь-якому випадку треба їхати: Київ, Дніпро, Харків, Львів. Найкращий варіант для нас Київ (і не тому що столиця, а тому що краже транспорт і є родичі). Для того аби регіональні виші отримували більше місць, їм дали регіональні коефіцієнти.
Роман
Для Галина: Якщо детально розібратися, то місця таки дають вишам, хоч і кажуть, що не напряму, а якось так ото в обхід. Якби місця давали студентам, то не було б потреби це місце прив’язувати до якогось вишу - отримав фінансування з бюджету і йди в той виш, який подобається. А так як зараз, то це таки місце надане вишу. Ваш же приклад це підтверджує
Коментувати
за державу
Демагогія, яка прикриває наміри розігнати НАЗЯВО, або призначити туди своїх людей, щоб дерибанити прибутки
Лєна
ви ж самі їх ділите тим самим регіональним коефіцієнтом , щоб в кращі вузи країни було важко вступати , а пробачте за вираз в ЗВО десь в Мухосранську можна було без проблем , бо дитина з нижчими балами завдяки коефіцієнту 1.02 або 1.04 буде в широкому конкурсі мати більші бали за ту яка має кращі бали , однак подає заяви в Київ
пилип
Для Лєна: ... 1.02 , 1.04 это даже не полпроцента, о каком преимуществе вы говорите?? с 2018 года поступить шо в Мухосранск шо в Киев одинаково сложно (бюджет, ну кроме некоторых специальностей), из ха этого Киевский вуз получает по 140+ бюджетников на специальность а даже норм региональные (население от 500тыс) от 10 до 2 мест
Лєна
Для пилип: це вам так здається , при 1.04 додається від 4 до 8 балів , що є вже суттєво як на мене
Таня
Для Лєна: Моему сыну не хватило на 1 приоритет 0,1 бала, его опередили абитуриенты с меньшим балом и сельским коэффициентом. ps: принципиальной разницы между нашим городком и селом нет.
Коментувати
Святозара
Я не вижу смысла интеграции в Евро союз,поскольку он не собирается поддерживать Украину, точно так же как я не вижу смысла сотрудничество с Massachusetts Institute of Technology ,нужно развивать свою науку. Покажите что вам дали? где то что вам дали? речь идет не иминистрам и ряду лжей гранты в не законый способ,а то что дало стране? раз стране пользы нет, то и от интеграции смысла нет а ликвидировать Национальное агентство по обеспечению качества высшего образования давно пора....
Ксения
Для Святозара: Браво! Писать где-то учились, или самоучка? Сразу видно человек "в теме". Кому как не Вам критиковать систему высшего образования страны. ????
Коментувати