Ухвалено Концепцію природничо-математичної освіти

Планується, що запровадження STEM-освіти дозволить наочніше пояснювати учням матеріал

Ухвалено Концепцію природничо-математичної освіти

Кабінет Міністрів ухвалив Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), реалізація якої передбачена до 2027 року.

Відповідне рішення було ухвалено під час засідання уряду.

Концепція спрямована на модернізацію STEM-освіти, її впровадження на всіх рівнях освіти, встановлення партнерства з роботодавцями і науковими установами та їхнє залучення до розвитку природничо-математичної освіти.

За словами в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, запровадження STEM-освіти не тільки дозволить вчителям наочніше пояснювати необхідний матеріал, а й допоможе учням ще зі шкільної парти вчитися критичному мисленню та вдало комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій.

«Одними із основних компетентностей школярів є навички логічного і математичного мислення та наукове розуміння природи і сучасних технологій. Ми прагнемо, щоб науково-технічні, математичні, інженерні професії стали знову популярними, а цю популярність потрібно розвивати із отриманих знань у школі», – зазначив Шкарлет.

Планується, що навчальні методики та навчальні програми STEM-освіти будуть спрямовані на формування компетентностей, актуальних на ринку праці. Зокрема, це критичне, інженерне і алгоритмічне мислення, навички оброблення інформації й аналізу даних, цифрова грамотність, креативні якості та інноваційність, навички комунікації.

STEM-освіта буде впроваджуватись із урахуванням принципів особистісного підходу, постійного оновлення змісту освіти відповідно до нових досягнень науки та вимог ринку праці, формування необхідних компетентностей на всіх складниках та рівнях освіти, розвитку закладів спеціалізованої освіти наукового спрямування.

Розвиток STEM-освіти може бути забезпечений на початковому, базовому, профільному, вищому/професійному рівнях освіти.

У Міністерстві освіти зазначають, що STEM-освіта може реалізуватися через усі види освіти – формальну, неформальну, інформальну (на онлайн-платформах, у STEM-центрах/лабораторіях, за допомогою екскурсій, турнірів, конкурсів, фестивалів, практикумів тощо).

Як відомо, система STEM-освіти базується на трансдисциплінарному підході до навчання, практичному застосуванні наукових, математичних, технічних та інженерних знань для розв’язання практичних проблем та їхнього використання у професійній діяльності.

Освіта.ua
06.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Дуже актуально ухвалили концепцію STEM-освіти. Тепер шукаємо всі Обладнання для освіти
Как так можно
Грустно другое! 9 часов математики и 3 ! А задания ЗНО ПРАКТИЧЕСКИ ОДИНАКОВЫ.Добавили для классов с углубленным изучением предмета несколько заданий и считают ,что сделали правильно! Неужели непонятно,что это ошибка?
украина )
Для Как так можно: почему практически? Тесты для всех одни и те же, разницы вообще нет. Только для ДПА урезали пару задач для обычных классов. Но ДПА ничего не решает :(
Коментувати
Юрий
А шо, с гуманитаризацией общества уже закончили? А так рассказывали, так рассказывали, на сколько математика востребована. Ничего, в этом учебном году будет обязательная математика на ЗНО, вот где в МОН прозреют, от количества "не здолав", если, конечно, не сделают порог в 1 тестовый балл
Max
Математика и физика в беднейшей стране Европы. Слух не режет? По бедности можно развивать буряководство.
Торба
Процес мислення науково не вивчений, тому всі ці парадигми на кшталт "критичне, логічне, математичне мислення" -це умовні речі, нічим не доведені, які слугують педагогам для задурювання людей: дітей, батьків та номенклатури, у яких видурюють гроші і надають своїм "дослідженням" ознак білянауковості.
Віктор Логвін
"критичне мислення, креативні якості та інноваційність" несумісні з "сучасною українською середньою освітою" створеною І.В.Сталіним, і які шпалери б ви не наклеїли, які б меблі і як не поставили, зі радянської тоталітарної школи-в’язниці буде випускатися тільки одна продукція - в’язні, слухняні знеособлені нікчемні радянські гвинтики для вже неіснуючої тоталітарної економіки.
Єгорівна
Для Віктор Логвін: Чого ж Вас так придавило? Що вже нічого і не треба міняти ? Ось взяли манеру рухаючись вперед, повернувши голову назад. Такого руху немає
Коментувати
надія та віра
Між ухваленням та впровадженням --- величезна прірва. Приклад --- Коцепція НУШ. Цього року у мене перший клас. Отримали лише парти та стільці. Більше нічого з величезного переліку, затвердженим МОНУ.То не краще довести до ладу розпочату справу, а потім ухвалювати іншу? Чи папір витримає все? А виділені кошти осядуть у кишенях чиновників?
Вчитель і репетитор
Чим підкріплена Концепція для її успішного впровадження у навчальний процес? Змінені програми, видані нові підручники, розроблені комплекти, або хоч приклади дидактичних завдань? Є курси для вчителів щодо STEM-освіти? І найголовніше: у суспільстві сформована потреба у такому навчанні підростаючого покоління? Що? Що? Що?
Руслан
Для Вчитель і репетитор: Проходив підвищення кваліфікації у Черкаському ОІППО. Блискучий STEM-кабінет: були пари STEM(фізика, математика, хімія), дуже сподобалася робототехніка. Також на постійній основі для всіх бажаючих проводять курси з робототехніки безкоштовні та відкриті дні для інших предметів, наскільки мені відомо. Щодо сформованості у потребі підростаючого покоління згоден. Але треба це змінювати поступово, можливо першим кроком буде впровадження потужної природничо-математичної бази. Побачимо.
Старий вчитель
Нове- давно забуте старе. Були вже давно інтегровані уроки, уроки математики на подвір’ї і т. Д. А що математику раків 30-50 назад погано знали? Та на вступних іспитах всі задачі були високого рввня. Візьміть старий журнал "Квант" і попробуйте зробить хоч однк вступну задачу. Розходились. Прям таки дураки одні в нас живуть. Базу їм подавай. Крейдою і вимогами навчить. А то як в дитячому садку асе тепер картинками на екрані зацікавлюємо
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!