Профспілка просить збільшити держзамовлення на вчителів-магістрів

Профспілка просить збільшити державне замовлення для підготовку магістрів у сфері педагогіки

Профспілка просить збільшити держзамовлення на вчителів-магістрів

Профспілка працівників освіти і науки просить Міністерство освіти і науки розглянути питання про збільшення державного замовлення для підготовки фахівців з освітнім рівнем магістра у галузі знань «Педагогічна освіта».

Відповідне звернення надіслано в.о. міністра освіти і науки Сергію Шкарлету.

У профспілці зазначають, що у зв’язку з випуском університетами молодих фахівців – педагогів з дипломом бакалавра та обмеженим прийомом для продовження навчання для здобуття ступеня магістра за державним замовленням значна частина таких фахівців змушена приступити до роботи, зокрема на посадах вчителів математики, фізики, хімії та інших вчителів-предметників.

Таким чином знижуються вимоги до кваліфікаційного рівня вчителів-предметників, а також погіршуються вимоги до рівня надання освітніх послуг.

Також у профспілці зазначають, що невмотивованою є й оплата праці педагогічних працівників з числа молодих фахівців – бакалаврів.

«Статтею 50 Закону України «Про освіту» передбачено, що за результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання. Тобто зазначеною статтею, як і іншими, не встановлено вимоги, що кваліфікаційні категорії «спеціаліст другої категорії», «спеціаліст першої категорії», «спеціаліст вищої категорії» присвоюються лише тим педагогічним працівникам, які мають освітній ступінь магістра», - зазначають у профспілці.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів № 1109 «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння» передбачено, що кваліфікаційні категорії присвоюються лише тим педагогічним працівникам, які мають освітній ступінь магістра.

Таким чином педагогічні працівники, які після здобуття в університетах, інститутах, коледжах кваліфікації вчителя, вихователя та інших спеціальностей з освітнім рівнем бакалавра, а також педагоги, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, або середню спеціальну освіту (до запровадження в дію Закону України «Про освіту» у попередніх його редакціях), зокрема й ті, які мають великий досвід педагогічної роботи та її високий рівень, втрачають право на присвоєння їм кваліфікаційних категорій за наслідками атестації.

Крім того, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» ставки заробітної плати педагогічним працівникам, які мають освітньо- кваліфікаційний (освітній) рівень спеціаліста або магістра, встановлюються на рівні 11-14 тарифних розрядів залежно від їхньої кваліфікаційної категорії, що присвоюється за наслідками атестації. А вчителям та іншим педагогічним працівникам з освітньо-кваліфікаційним (освітнім) рівнем бакалавра, ставки заробітної плати встановлюються на рівні 10-11 тарифних розрядів без присвоєння кваліфікаційних категорій. На цьому ж рівні встановлюються ставки заробітної плати вчителям та іншим педпрацівникам, які закінчили педагогічні училища та отримали дипломи молодшого спеціаліста.

«З метою вирішення проблеми з підготовкою вчителів та інших педагогічних працівників лише на основі освітнього рівня бакалавра, унеможливлення отримання освітнього рівня магістра на основі повної загальної середньої освіти, а також забезпечення навчальних закладів молодими педагогами з більш високим освітнім рівнем, особливо учителів-предметників, ЦК Профспілки розраховує на вжитті Міністерством освіти і науки України заходів для вирішення питання державного замовлення для підготовки фахівців з освітнім рівнем магістра у галузі знань «Педагогічна освіта» як на основі освітнього рівня бакалавра, так і на основі повної загальної середньої освіти, як це передбачено за медичними спеціальностями», - йдеться у зверненні Профспілки працівників освіти і науки до в.о. міністра освіти і науки.

Освіта.ua
04.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Бакалавр уже полное высшее, перепишите ДК и прочие нормативные документы, регулирующие правило присвоение категорий! Что за бред вообще происходит? Вы или подгоняйте остальные нормативные документы под Закон Украины об образовании или вводите опять специалистов или не выпускайте бакалавров.
Олександр
Что за бред, перепишете долж. инструкцию для учителей и присваивайте категории для бакалавров и не надо будет идти в магистратуру! На западе уже лет 100 как выпускники колледжей со степенью B.Ed работают учителями и всё нормально!
вчитель
Профспілка!!!Не треба вчителям такого загравання.Ваша задача -соціальний захист працівника освіти. І як вчителі це відчують , то вам респект!!! А поки що з вас толку НІЯКОГО!!! Доведіть що ви потрібні своїми діями, а не ЛОЗУНГАМИ.
12345
Для вчитель: Пакунок на НГ получал? Получал. Канфеты ел? Ел. Чего тебе еще надо, пес?
Коментувати
Witalina
Держава і тут хитрує.Вона знає,що той,хто прийшов працювати у школу, сам зацікавлений в отриманні рівня магістра. А якщо так, то нехай вчиться за власні кошти. Більшість так і вчиться. А чому не зробити так, прийшов працювати в школу, рівень магістра отримуєш безкоштовно,навчаючись заочно.
Ева
Это всё понятно. Непонятно только,когда в ЕТС первый разряд будет " плясать" от минималки.
Ollesia
Шановний пане Сергію Шкарлету. Непотрібно збільшувати державного замовлення ні на які професії. Економіка має бути економною. Пропоную навпаки- скоротити кількість бюджетних місць на 70-75% по всім спеціальностям. Стипендія має стати рідкісним явищем. Потрібно провести оптимізаційну реформу стипендій. Оптимізація- це добре явище. Але з оптимізацією найкращим студентам підвищити стипендію можна на 5%. Вийграють від цього тільки студенти.
Дмитро
Для Ollesia: Бачу, що ви не розумієтесь ні вчому. Якщо скоротити в 3-4 рази, то ще буде більше безробіття. Більшість вимушені будуть емігрувати. Якщо стипендія стануть давати більшу, але лише відмінникам, то відповідно буде отримувати той, хто більше плктитеме за оцінки протягом семестру, і часто доходитеме до насильство. Відповідно, ті, що справжні обдаровані, нічого не отримаюиь. Не плетіть дурниць, якщо не хочете знищити Україну.
Коментувати