МОН не буде забезпечувати школи масками і антисептиками

Забезпечення закладів освіти засобами індивідуального захисту покладено на засновників шкіл

МОН не буде забезпечувати школи масками і антисептиками

Забезпечення закладів освіти засобами індивідуального захисту, в т.ч. антисептиками і дезінфекторами покладено на засновників шкіл.

Про це під час ефіру, організованного EdCamp Ukraine, сказала заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив обласним державним адміністраціям взяти підготовку закладів освіти до нового навчального року під свій контроль.

Також Міністерством освіти і науки надісланий лист засновникам закладів освіти з дорученням забезпечити засобами індивідуального захисту, антисептиками і дезінфекторами.

Мандзій зазначила, що школам зараз необхідно обрахувати потребу у засобах індивідуального захисту і звернутись до засновників закладу.

«Якщо ми виходимо з рекомендацій головного державного санітарного лікаря вхід до школи можливий лише у масці або респіраторі, працівникам необхідно вимірювати температуру, для учнів проведення температурного скринінгу не є обов'язковим, але для всіх учнів буде обов'язковим моніторинг стану здоров’я», - сказала Мандзій.

Окрім того, вона нагадала, що школам буде необхідно зменшити кількість осіб, які перебувають в закладі освіти. Тому, відповідно до рекомендацій головного державного санітарного до шкіл буде обмежений доступ сторонніх осіб, окрім осіб, які супроводжують дітей з інвалідністю.

Під час руху по школі всі учасники освітнього процесу мають перебувати у масках. Під час уроку маску можна буде не використовувати.

Освіта.ua
05.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Чи повинні батьки купляти вчителю захисний щиток? Чи це всеж повинна робити школа?
Олеся
Діти повинні ходити до школи , але дивитися по епідситуації в кожному населеному пункті окремо.Директори кожної школи в індивідуальному порядку вирішують як проводити навчальний процес- групами, уроки на свіжому повітрі і т.д.Маски та деззасоби - проблема держави, але нажаль покладають на місцеву владу, яка не зможе забезпечити школи в повному обсязі.І знову все ляже на плечі батьків- уроки, маски, деззасоби і т.д.Терпіння лопається !!!
Местный
Для Олеся: хотели - наслаждайтесь и не нойте, поздно уже
Олекса Позняк
Для Олеся: Діти повинні ходити до коли звучить як діти повинні ходити по мінному полю. Ну хтось загине туди йому й дорога, зате соціалізація буде. Ви придурки?
Коментувати
Вася
Та ну нахер таку владу. Пора цих лакеїв прорідити. ЗАЖРАЛИСЬ. Вся ця хрінь совком пвхне. Все на батьків. А нахрена така країна, якій майбутнє не цікавить. Значить батьки повинні дбати про дітей, а держава ні. То я більш ніж впевнений, що це покоління як стане при владі, то пенсії чиновникам платити не буде, а жить будете на ті кошти, що в насмоктали, або в народу накрали.
Марія
І такі люди ,так саме люди ,бо стільки зневаги до учнів та батьків справжній вчитель собі не дозволить .Не навчайте нікого зробіть ласку - звільніться, ви не варті цієї професії .
unforgiven 2
Розробити ефективні заходи, які перешкоджають поширенню інфекції під час навчально-виховного процесу, вони теж не в змозі.
Олекса Позняк
Для unforgiven 2: ніхто не взмозі. Лише дистанційка
unforgiven 2
Для Олекса Позняк: не являюсь великим прихильником дистанційного навчання, особливо того, яке відбувалося під час карантину в 2 семестрі попереднього навчального року. Однак, на даний момент, це єдиний раціональний вихід із ситуації, що склалася. Працівники МОН за літо могли б створити хорошу дистанційну платформу, але не спромоглися. Бо тратити державні кошти і реально діяти для них різні речі.
Коментувати
педагоги
Частину предметів (фіз-ра, праця, природа, література, основи здоровя...) перевести на самостійне вивчення учнями (отримали завдання учителя, провели 4 консультації за семестр і залік у грудні). ЯКЩО ТАК, ТОДІ УСІМ ПЕРЕРАХОВАНИМ ПЕДАГОГАМ 2/3 СТАВКИ. ЧИ МОЖЕ ДИРЕКТОРИ СКАЖУТЬ СВОЇМ ПРОТЕЖЕ, ПРОВЕСТИ КОНСУЛЬТАЦІЇ, А ІНШІ МАЮТЬ УРОКИ ПРОВОДИТИ? ВИ ЗАБУЛИ, ЧИ ВАМ НАГАДАТИ. МИ НЕ ЄВРОПА. У НАС УСЕ ВИРІШУЮТЬ НЕ ЗАКОНИ, А ПОНЯТТЯ. ПРИГАЛЬМУЙТЕ НА НАСТУПНІМ ПЕРЕХРЕСТІ. ВІД СТРАЙКІВ НЕ ЗАРІКАЙТЕСЬ.
Світлана
Будуть, як завжди, забезпечувати батьки і школу, і влсних дітей! Дуже сумно від цього!!
1
Для Світлана: Детей - да, школу (учителей) - нет.
Tatiana
для педагоги. От і сідайте на 2/3 ставки. Мозгів в вас немає
Sestra Grimm
То звільняйся. Фізра, труди і основи здоров’я нахєр дітям не потрібні
Коментувати
Родители это святое. Даже цветное.
Ну что, уродители? Плоха вам дистанционка? Не дают вам дитятки поиграть в танчики и посмотреть сериальчики? Тогда платите! Платите за содержание собственных детей в казематах! Вы думали, что вы и ваши отпрыски нужны государству? Выкусите! Дорог вам репетитор? Зато на шторы, антисептики, маски, обои, мебель, фонды, дни рождения мучителей и директора будет дешевле! А если ваш ребёнок, не очень работающий мозгом, снимет маску и будет бегать в толпе таких же, как и он, то еще дешевле будет вам на лекарства! Потому-что обязательно какая-то мамашка пустит дитятку даже в 38 градусов, оценки же святое! И не пеняйте на учителей и тем более на уборщиц! Им даже проще станет от того, что очередной малолетний дурачок покинет школу. Удачи! :)
Ламба
Для Родители это святое. Даже цветное.: Ви так круто написали! Повністю погоджуюсь!
Мася
Для Родители это святое. Даже цветное.: ідіотизм сплошний . Якщо є діти, то тримай на дистанційному, а ще краще вчи сам. Не треба всіх під одну гребінку. Сидіть дома і не вилазьте. Вірус ж....
Коментувати
п'ятниця13
За вікном біологічна війна. І кожен хто гарно вміє писати захищає тут свої інтереси. Але треба виходити з того, що на війні у бій йдуть всі. І ніхто не ховається під теплою подушкою. Тому давайте продуктивно мислити. Або всі підключаються до обговорення дистанційної форми. Або у звичному порядку з 1 вересня йдемо до школи. Відсиджуватися не буде ніхто.
tor
Для п’ятниця13: Для Родители это святое. Даже цветное.: Я вже сховався. 1 вересня я звільняюсь. Мій колега по кабінету теж.Думаю ні батьків ні адміністрацію не колише хто буде читать фізику. Наберуть з вокзалу, аби діти з дому пішли а в школі школу не спалили.Двірники, кидайте мітли і в школу
Коментувати
Вихід один
Всіх хто бажає перевести на дистанційну форму навчання. Але не менше 50% класу. Уроки по 35 хв. Решта 10 хв. Учителі будуть витрачати на надсилання завдання тим хто на дистанційній формі. Усі уроки за розкладом. Якщо консультації, тоді усі учителі 4 рази на семестр проводять консультації і це не підлягає обговоренню. Учителю точнику 55 років і він має проводити уроки, а літератури 28 вона має дома каву пити. Ви подуріли?
1
Для Вихід один: Вот есть же неплохие предложения. И почему МОН ничего не возьмет за основу.
М
Для Вихід один:а чому вдома каву пити,якщо вчителі на дистаційному говорили що мають більше роботи аніж ходили в школу на роботу!Чи це вже вилізла зависть вчителя точника до вчителів літератури історії?
Коментувати
Учитель
Це все було б смішно, якби не було так сумно... Ніхто із МОН, чи інших гілок влади не захотів взяти на себе відповідальність за здоровя і життя учнів і вчителів. У міські школи через три тижні прийде по 1,5 тисячі людей, переповниться транспорт... А потрібно було вжити реальні заходи, які б допомогли відтягнути в часі спалахи хвороби в школах і закриття їх у жовтні - листопаді на тривалий карантин знову. Частину предметів (фіз-ра, праця, природа, література, основи здоровя...) перевести на самостійне вивчення учнями (отримали завдання учителя, провели 4 консультації за семестр і залік у грудні). Класи поділити на 2 групи, які б навчались по черзі тиждень у школі, а тиждень дома за завданнями, що дадуть учителі. Харчування у школах відмінити. Уроки скоротити хвилин на 10 кожен. Заборонити усі масові заходи.
геть халявщиків
Для Учитель: Тобто одні учителі будуть наражати себе на небезпеку, а інші давати домашнє завдання. Ні шановні. Всі під одну лінійку. Якщо влада таке запровадить ми перші станемо ворогами дистанційної освіти.
Tatiana
Треба вже бути на розумній дистанційній освіті. Не так, як було: хто більше завдань надасть,хоча ті завдання треба було перевірити, а це час. По розкладу. Так ні! Батьки не хочуть, хоб діти вдома були
Коментувати
Оля
" Засновники"? Это наше ОТГ будет закупать??? Как бы не так. Голова и так кричит " на каждом углу", что денег в громада нет! Для этого закрыл 2 школы,2 ФАПа, 3 Дома культуры.
Правда
А МОН и не обязано обеспечивать! Это проблемы родителей! Пусть теперь почешут бестолковки, тем более, что эти средства не дёшево стоят т.к. спекулянты на уровне государства в 10 раз подняли цены на маски , антисептики и т.д.
м.Львів
Свідомі батьки ніколи не пустять своїх дітей 1 вересня до школи. А далі все проблема влади. Трійки то трійки. Ставити на одну вагу здоров’я і оцінки ніхто не буде. На мітинги вийшла меншість. Під одну лінійку зрівняли усіх.
Sestra Grimm
Для м.Львів: точно, під спідницею тримай своїх піздюків
Коментувати
Ха
МОНУ ви молодці. Ваше завдання зберегти здоров’я учителів. А учні це проблема батьків. Батьки ходили, кричали, мітингували. Якщо ходили тоді про всі наслідки подумали. Браво.
Анна
Хто б сумнівався.
Лена
Что и следовало ожидать. Півроку морочать голову, одне повідомлення абсурдніше другого. Врешті решт все звалили на школи і батьків.
Зоя
Уже сьогодні дали вказівку учителя підготувати в кожному класі куточки з антисептиками,масками для всіх учнів,термометром і т.д. За рахунок батьків.
Правда
Для Зоя: всё правильно, они ж были против дистанционки? Теперь пусть башляют.
Лілія Резницка
то вчителям тут крупно повезло, бо в нас у школі далі таке ж розпорядження, тільки за кошти вчителів - придбати і поставити в кабінет антисептик, 2 пари рукавичок, 2 маски, одноразовий рушник та велика пачка вологих серветок, а також роздрукувати журнал прибирання та журнал провітрювання кабінету (кожен А4 по 5 сторінок - таблиць), прошити їх, як документ суворого обліку, отримати печатку з підписом директора і найголовніше! приклеїти у файлах скотчем до дверей у кабінет
Коментувати
Дмитро
"... покладено на засновників шкіл ..." А якщо засновники певних шкіл померли, то на кого перекдадано? На адміністрацію шкіл?
1
Для Дмитро: Что же ты, Дима, такой простой? Имеются ввиду те, у кого на балансе состоит школа. Дима, если не секрет, сколько тебе лет и, если ты учитель, что ведешь?
Ірина
Для 1: Діма - директор школи.
Коментувати
Денчик
Иван Петрович! У нас была одна медсестра более чем на 600 человек,во время уроков она успевала проверить головы детей, проставить прививки и даже пофлиртовать со старшеклассниками и не только. В новой системе надо откинуть косяки старой и использовать ее. А слушать этих полоумных докторов и политиков смысла нету... Они не думают о людях. У них множество схем отрыва и отката бабла во всех направлениях и структурах. Они думают что они бессмертны, особенно министры. Онрисгорают как спички, а депутаты ещё та босота... Переживём и их... Нам бы послать всех нах, и США и Европу и Россию; дружить можно, но не более... А опухолью которая появляется - вырезать, не глядя...