Рекомендації МОЗ: учні і студенти зможуть навчатись без масок

Затверджені рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти

Рекомендації МОЗ: учні і студенти зможуть навчатись без масок

Міністерством охорони здоров'я затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину.

Відповідна постанова підписана головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшко.

Документ визначає умови, яких мають дотримуватись адміністрації закладів позашкільної, загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти.

Рекомендації деталізують вимоги щодо організації освітнього процесу під час карантину, вимоги до організації харчування, а також вимоги до транспорту, який перевозить дітей до шкіл.

Відповідальність за виконання рекомендацій покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

У новому навчальному році допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюватиметься за умови використання засобів індивідуального захисту та після проведення термометрії безконтактним термометром.

Працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 С на робоче місце не допускатимуться.

Усі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи.

Також у закладах освіти мають бути розроблені маршрути руху здобувачів освіти, в яких повинні бути задіяні всі можливі входи в приміщення закладу, та складений графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу.

Учителі та педагогічні працівники перед початком занять будуть проводити опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти тимчасово ізолюватимуться в спеціально відведеному приміщенні.

Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора.

Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях.

Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

На вході до всіх приміщень закладу будуть організовані місця для обробки рук антисептичними засобами.

Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії (кабінеті). Також має застосовуватись модульний підхід до організації вивчення дисциплін.

У розкладі занять буде передбачено можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

Окрім того, заклади освіти мають забезпечити використання розмітки на підлозі для полегшення організації двостороннього руху коридорами.

За можливості, буде забезпечено проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину буде заборонена. Відстань між столами має складати не менше 1,5 м. За столом зможуть перебувати не більше 4-х осіб.

Перевізники, які здійснюватимуть перевезення дітей та працівників до закладу освіти мають забезпечити проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу, щоденний контроль за станом здоров'я водіїв, вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту тощо.

ознайомитись з рекомендаціями

Освіта.ua
30.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Svitlana
Чому не рекомендовано адміністраціям закладів освіти на період виходу на роботу працівників до1 вересня розробити графіки роботи,щоб зменшити кількість педагогів на робочих місцях?
Євгеній Тєплоухов
Живу в райцентрі. Днями був у Харкові. Що у нас, що у Харкові - вечорами на вулицях народу, молоді - море! У нас, звичайно, менше, у Харкові - набагато більше. Гуляють, розважаються, обнімаютьсяі навіть - ЖАХ! Цілуються деякі привселюдно!)) І так все літо! І от я маю надію, що так же буде продовжуватися і увесь серпень - гульки на свіжому повітрі, обнімашки, цілувашки і прочєє "неподобство"! Я на сто відсотків впевнений, що 80% виявлених корононосців, про яких нам щодня звітують - і не знали б що у них корона, перенесуть його на ногах і забудуть. Так само і 80% інших громадян - і не знатимуть, що вони були з короною. Звичайно, у деяких громадян вже розвинувся ковід головного мозку, як от у нашого шановного Позняка))), але це поодинокі випадки. І звичайно, більш уважніше потрібно слідкувати за своїм здоров’ям тим, у кого слабке серце, судини і таке інше - те, що може "стрільнути" і при будь-якій ОРВІ. А рекомендації - просто відписка, щоб перекласти відповідальність. Ці ж самі люди розробляли порядок складання ЗНО - коли основна вимога була - невелика кількість учнів у аудиторії. А тепер вони включили дурника і роблять вигляд, що не знають того, що у класах має бути максимум 10 - 15 дітей. А це гроші, які закладалися у антиковідний общак і які вже розтринькали. Будь ласка, Позняк - не пиши під моїм коментарем дурню - пошлю якнайдалі. Твоя позиція і так всім відома.
Лілія Резницка
Що мається на увазі "має застосовуватись модульний підхід до організації вивчення дисциплін"? "У розкладі занять буде передбачено можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп" - як практично це можливо виконати?
Активісти
Ми владу не розуміємо! На Буковині є район, який знаходиться у Червоній зоні BUKINFO.COM.UA Що з 1 вересня чекає це район? Чи будуть учні вчитися? Як вони будуть вчитися? Чи купляти батькам форму і зошити? А може одразу брати планшет? Грошей на одне і друге не має. Скажіть, що має бути з такими районами і містами? Ще покладіть блокпости та перестаньте завозити продукти. Зверніть на це увагу.
родитель
Дайте людям ВЫБОР - пусть посещение будет "свободным"! Кто может учиться дома - пусть учатся и приходят сдавать контрольные! Мы не хотим умирать!
Мама
Для родитель: В чём проблема - пишите заявление на семейную форму обучения и учитесь дома, приходите только контрольные сдавать.
родитель
Для Мама: Если Вы из Киева, то возможно, для вас это и не проблема. В наших школах про домашнее обучения и слышать не хотят. Говорят: "А вы что больные? Тогда, да можно. А так, к нам сверху ничего определенного не приходило. Проявить инициативу? А зачем нам это нужно?"
лол
Для родитель: Ну а ты будешь платить учителю вторую Зп , что бы он после школы за6имался дистанционно?
Коментувати
Викладач
Не буде кому вчити, навіть за подвійну зарплату. Вчителі і викладачі будуть не просто у групі ризику, їх імунка не витримає постійного контакту з хворими, імунітету на COVID немає!!!, додайте повну невизначенність і стрес, конфлікти з батьками і т.п. У моїй сім’ї зараз 2 хворих, хвороба розвивається дуже стрімко і непередбачувано. Тому навчання без масок - це не просто ризик, це вирок для людей, які працюють за "дякую". Цінуйте і бережіть тих, хто ще взагалі хоче працювати у наших школах і ВИШах за такі зарплати!!! Доцільніше перейти на дистанційку і бути живими, ніж відпочинок дорослих від дітей з перспективою кусати важкодоступні місця!
Puma
Для Викладач: вы готовы 5 лет проводить занятия дистанционно? Если, конечно, нагрузки хватит...
Алла
Вот так и решится проблема лишних учителей.
Олекса Позняк
Для Викладач: Згоден. Серед моъх знайомих 2 померли
Коментувати
Надія
Питання, навіщо було закривати на карантин коли в Україні були одиниці хворих і відправляти на навчання коли тисячі, мабуть треба комусь знищити націю, мало того що адаптивний карантин це фікція, яка не виконується і ніде у містах немає інформації куди телефонувати у владу про порушення, так давайте зберемо дітей, що поприиїжджали з відплчинків і поприносять, маючи нормальний імунітет, вірус слабким дітям, ті батькам , про ланцюгову реакцію чули? А вчителі, які мають безліч супутніх хвороб через нервове перевантаження та малорухому роботу і входять до групи ризику. У їдальні на 1,5 метра дистанція, а у класі 10 см, без масок,божевілля.
Українець
Єдиний правильний вихід - це добре організоване дистанційне навчання. Мене дуже дивують батьки. Самий дешевий гаджет коштує 1500 гривень. Вилікуватися від COVID -19 набагато більше. Суми не має куди зрівнювати. Що ви робите? Це ваші діти? Схаменіться! У них ще буде часу в живу спілкуватися. Коронавірус є, він нікуди не дівся. Більше 1000 випадків кожного дня. Те, що більшість лікуються амбулаторно, може виявитися тимчасовою тенденцією. Не вже вам байдужі власні діти?
Олекса Позняк
Для Українець: так виходьте на пікети, вимагайте дистанційку. Бачили як ідіоти весь ютьюб забили проти дистанційки. А зеля слабак - хто на нього накричить того і слухає
Євгеній Тєплоухов
Для Олекса Позняк: А чого ти підбурюєш когось на пікети? Вийди сам! Провокатор сраний.
Коментувати
Тетяна
Чому чому відсутні інструктивно-методичні рекомендації викладання предметів на 2020-2021 н.р.
Ольга
Чи можливе проведення масових заходів в актових залах шкіл?.
Олекса Позняк
Для Ольга: ти дурепа?
1
Для Олекса Позняк: Как бы нелогично не звучал вопрос, но все может быть. Потому шел бы ты нахyй на свой ютуб канал увольняющийся долбoеб.
Коментувати
гість
Єдине правильне рішення: поділити навпіл та навчати у дві зміни. По одному за партою у шахматному порядку. В одному класі. не виходячи на перерви, просто вікна відкривати, тим більше, за такої погоди їх можна й не закривати взагалі. Вчителі самі переходять з класу в клас. Все. Майже немає контакту. Тільки однокласники. Але ж то держава задушиться з жадоби сплачувати вчителям за дві зміни. Ніхто про людей не думає.
Мед
Для гість: в дві зміни один клас(молодші класи),вчитель один буде вчити,він дасть раду цілий день в школі?Якщо ще малі класи в сільських школах,то їх якось можна по класі розсадити,а в містах?А в містах ділити?брати ще одну вчительку,переважно дітям молодших класів не міняють вчителів тому що вони привикли до одної. Серйозні проблеми і вирішити дуже важко!Напевно вже дати можливість батькам,щоб вибирали дистаційне чи очне?Може хоча тим вирішиться проблема зменшення дітей у школі на очному. А з молодшими,особливо першокласниками-незнаю.В нас садочки відкрили,а батьки дітей не пускають,бояться,а в школу?,грип-скільки дітей школу пропускають.
гість
Задовбали своїми молодшими школярами. Мене, як батька, цікавить 10-11 клас. Я впевнений, що їм потрібно вчитись позмінно. Держава не хоче вкладати в це гроші, там же не розпилиш, а вчителі теж не придурки безкоштовно другу зміну відстояти. Саме в містах ділити, бо в селі клас 10 дітей, а в місті - до 40.
Мед
Для гість:ви маєте старшокласників,хтось має молодшокласників,а хтось тих і тих.Молодшокласники не діти?Може ваші старшокласники когось задовбали?-ваші зразу стали старшокласниками?Так,що майте повагу до всіх дітей(людей)!Всі якось мають вчитися,і цю проблему вже потрібно вирішувати,а не 2 вересня!І держава не така і всі не такі,з себе ніхто не хоче починати!Батьки які мають першачків-не звертати на них увагу,а ті які мають 10-11 в першу чергу!
Коментувати
Директор
Рекомендації ці виконати просто нереально. Різний час початку урокіа, відсутність скупчення. Як перевезти 2 автобусами 300 дітей, почати звозити із 3 години ночі? Аж хочеться побачити, щоб розробники рекомендацій це зробили у школі, показавши майстер- клас. Маразм крєпчал
Жизнь - боль
Для Директор: Просто это придумывали люди далекие от школы.
Коментувати
Маразм
Киевсовет проголосовал за то, что каждый день с утра учебный день в киевских школах будет начинаться с гимна с сентября месяца, все ученики должны будут петь щеневмерлу и так каждый день.
Местный
Для Маразм: да здравствует наша партия и наш вождь!
Крепчал
Для Маразм: іди на куй!
Den
Для Маразм: "гимна " - это типа с фекалий?
Коментувати
Да
Який це все маразм ці рекомендації!’Ніхто того не буде робити і не можливо зробити!Може в школі дітям попробувати пересуватися по мишачих норах.Про двосторонній рух коридорами-це прямо-фантастика,скажіть це молодшим класам.Ніде в світі немає першого дзвоника,збираються в класі і класний керівник що має сказати пів години і все.А в нас:скупчення дітей,батьків,дідусів,бабусів, а хресні,якщо дитина йде в перший клас(щоб хресні не були такого не може бути),виступ директора,виступ заступника директора,хтось з адміністрації напутнє слово дає,вірші першокласники розказують і є три парафії,і кожен священник благословить і ще діти танцюють і це все контролює медсестра і психолог щоб дітям погано не було.Це все нормально?Є школи,що тиждень починається з молитви на коридорі для всіх,є школи що в класі моляться є що гімн України співають.Що з тим робити?,якщо ми говоримо щоб був мінімум контакт.
Богдан
Для Да: Ти щось проти гімну України маєш?
Да
Для Богдан:по перше ми не знайомі і мені не тикай,ми ходили під один кущ сра...Друге,йде мова про мінімум контакт.Третє,чому про молитву не сказав ні слова?- ти проти молитви і Бога?Так що краще помовчати аніж говорити!
Богдан
Для Да: Ты що, бик? Може, сепаратюга, на Миротворець про тебе написати? Думаєш сховався, наволоч, в інтернеті і тебе не знайти? Будеш співати як скажуть. Второпало?
Коментувати
Яна Гомон
Хотілось би більше дізнатись, що вони мають на увазі під модульним підходом? Проводити деякі уроки дистанційно, давати більше самостійної роботи?
Микола
Чего все так возмущаются? Все-равно всем переболеть придется. Кому раньше, кому позже. Конечно, самые слабы обмякнут, но это неизбежно.
Жизнь - боль
Для Микола: Можно было бы уменьшить поголовье заболевших до момеета появления прививок. Но кому это нужно. Обмякнет так обиякнет.
Микола
Для Жизнь - боль: О какой волшебной прививке речь? От гриппа давно существуют прививки. Сильно они помогают?
Олекса Позняк
Для Микола: ДЕБІЛЬНЕ
Коментувати
Emilia
Це взагалі жах... Ви взагалі думаєте про дітей!!! Кожна дитина буде дотримуватися цих рекомендацій?? Звісно що ні!! А про студентів взагалі думаєте? Кожен приїде з інших сіл, міст де велика кількість захворювання. І що буде?? А в гуртожитку як жити?? Чекати поки закриють через спалах і сиди, чекай поки відкриють. Я в шоці від такого безладу. Я за щоб всі навчались, але не за таких обставин...
Жизнь - боль
Для Emilia: Такая жизня. Ничего не поделать
Олекса Позняк
Для Жизнь - боль: жізньболь у придурків. Розумні самі керують своїм життям і непогано проживають.
Жизнь - боль
Для Олекса Позняк: "Прроживають". Оговорочка по Фрейду. Нормальне люди "Живут".
Коментувати
unforgiven 2
Невже у МОЗ і МОН дійсно вважають, що такі заходи зможуть запобігти поширенню інфекції?
Наталія
Для unforgiven 2: Та ні,звичайно.Ну якщо там присутній здоровий глузд.Просто потрібно якісь заходи придумати,от і написали (думаю,довго сміялись,уявляючи цей сюр з учнями,які гуляють коридорами на дистанціїї 1.5 м,і вчителя-наглядача).Обізвали все це "рекомендаціями",тобто хочеш-роби,а не хочеш-працюй,як знаєш.
Коментувати
ПЕДАГОГ
Давно слідкую за думками всіх, хто дописує під статтями, та уважно читаю всі статті про навчання з першого вересня. Кожен із дописувачів по-своєму правий. АЛЕ: не можна теплим шерстяним покривалом 1 м.на 1.м. закрити всю необхідну площу, якщо вона врази більша. То голова мерзне, то ногам- холодно. Я реаліст і в жодному, так би мовити рішенні, немає відповіді на питання: Як зробити так, щоб навчання було безпечним і для учня, і для вчителя??? І ВСІХ ЦЕ ВЛАШТОВУВАЛО!!! А скоро початок нового навчального року, на жаль.
Анна
Предлагаю. Пусть те дети, для кого это приемлемо, переходят на домашнее обучение или полностью, или по отдельным предметам. Остался месяц. Пусть МОН разработает для таких детей примеры индивидуальных планов обучения. В таких планах должны быть четко расписаны домашние задания, сроки самостоятельных и контрольных работ, проекты и т.д. как это делается в ВУЗах. Время консультаций с учителями оговаривается. Такой вид обучения вполне подходит для старшеклассников и хорошо успевающих детей. УЖЕ на сколько сократится посещаемость!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!