Уряд ухвалив рішення про оптимізацію шкільної мережі

Кабмін визначив новий порядок діяльності освітніх округів та опорних загальноосвітніх навчальних закладів

Уряд ухвалив рішення про оптимізацію шкільної мережі

В рамках децентралізації повноважень центральних органів влади урядом внесено зміни у порядок створення освітніх округів, а також визначено умови функціонування загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідну постанову прийнято на засіданні 20 січня 2016 року, повідомляє Урядовий портал.

В уряді зазначають, що прийняті зміни дадуть ширші повноваження об’єднаним територіальним громадам, органам місцевого самоврядування і районного рівня самим вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

«Опорні загальноосвітні навчальні заклади, що створюватимуться на місцях, будуть оснащені сучасною матеріально-технічною базою, зокрема, кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо. З цією метою у грудні минулого року Уряд збільшив фінансування освітньої галузі на 121 771 000 гривень», - йдеться у повідомленні.

«Прийняті рішення забезпечать потреби громадян у якісній та доступній загальній середній освіті на місцях», - запевнили у Кабінеті Міністрів.

Як відомо, наприкінці минулого року, прем’єр-міністр України висловив переконання у необхідності оптимізації мережі навчальних закладів.

«Єдиний зараз шлях переконати в тому, що треба оптимізовувати мережу, - це показати кращу школу, сильніших вчителів і кращі умови для кожного учня. І тоді батьки і діти самі зрозуміють, що це не просто установа, де отримують папірець про здобуття середньої освіти, а навчальна установа, яка дає знання і можливість потім вступити до вищого навчального закладу», - сказав Яценюк в ході одного із засідань уряду.

За його словами, на першому етапі у кожному обласному центрі мають з’явитись так звані hub schools – школи, які б продемонстрували, що таке європейська якість освіти, починаючи з будівлі школи і закінчуючи вчителями, які отримують відповідну заробітну плату і мають можливість навчити наших дітей.

Освіта.ua
22.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЛЮДМИЛА ЕГОРОВА
Это позор!!Я считала Табачника уничтожителем образования,но нынешний уряд переплюнув всех...СТЫДОБА, РАСТИТЕ С ДЕТЕЙ ДЕБИЛОВ И ПРИ ЭТОМ ГОРДИТЕСЬ ЭТИМ!!!
Местный
Для ЛЮДМИЛА ЕГОРОВА: Вас ждёт ещё очень много прозрения об нынешней власти, которую привели на своих спинах большинство тут читающих.
Коментувати
L
Заходжу на Урядовий Портал, за адресою http://www.kmu.gov.ua/control/npd/list шукаю Постанови від 20 .01.2016. Питання: де та постанова, за якою нас оптимізуватимуть? Дайте почитати.
kam
"...Відповідну постанову прийнято на засіданні 20 січня 2016 року, повідомляє Урядовий портал..." -дайте посилання на саму постанову, будь ласка
Відома
Створення опорних шкіл та перехід старшої школи на профільну забезпечить умови переходу на 9-річну освіту в сільській місцевості. Проте всі чиновники від освіти турбуються про якість освіти, про яку якість ? якщо дорога сільській дидитні буде закрита до вузу
v_shoke
Одно строим, другое - уничтожаем... Оптимизация школ приведет к тому, что одна школа будет процветать, а в соседних селах школы будут закрывать. Нет школы - нет села - всем известная истина. Нет села - нет сельского хозяйства. А единственное, что еще у нас хоть как-то работает - сельское хозяйство. Осталось его развалить и Украину можно на блюдечке кому угодно отдавать.... А представляете какая коррупция возникнет в таких школах? Какие бабки нужно будет заплатить, чтобы ребенок попал в такую школу! И как же равный для всех доступ к образованию? И кто будет определять какую школу нужно сделать такой особенной? Если построят новую, то начнут перетягивать лучших учителей из других школ, тем самым постепенно уничтожая эти школы. Реформа ради уничтожения????
Сергій
Для v_shoke: К большому сожалению, это так! Надо брать вилы и решать вопрос.
Коментувати
Ольга
Допоможіть, будь ласка, знайти текст постанови.
для Zinger
"весь ваш педколектив має виступити проти ціїє показухи"-мысль хорошая.Но говорить "вы ДОЛЖНЫ"-нонсенс.Подобное даже во внимание НЕ принимается КОЛЛЕКТИВОМ.А вот если бы Вы показал КАКэто сделать так,чтоы хотя бы ЧАСТь коллектива смогла пойти на подобное в КОРОТКИЙ срок-это было бы полезно.МОЙ вывод-Вы НЕ работаете в школе,поскольку НЕ владеете информацией о состоянии работы коллективов
Zinger
Для п. Олена. Повністю з Вами згоден, але ж у Ваших словах безвихідь. Не можна миритися з таким станом речей, перестаньте виконувати оту всю дурню, нехай нею займаються ті, кому для галочки це потрібно( завуч, директор, методист і хто там ще). У вчителя доволі своєї роботи, раз відмовитеся і мусять відчепитися. Але не Ви одна, а весь ваш педколектив має виступити проти ціїє показухи. Тим більше, що вся ця робота проводиться безоплатно і тільки висмоктує сили у вчителя! Нехай цим займаються ті, у кого фіксована ставка, я їх уже перерахував. Тоді більше думатимуть, а не придумуватимуть знущання для педагого!
Олена
Для Zinger: А я і є завуч! Дуже відповідальна і добросовісна. І мені не байдуже якою буде школа в районному рейтингу.Тому і стараюсь ,щоб вчасно і не гірше других. І директор тут не виноватий і методисти відділу освіти ,вони теж підневільні.Вони теж працюють на "вищестоячі" і т.д. Потрібно змінювати систему зверху.
Голосzнароду
Для Олена: Зауч, яка сама себе хвалить, ололо...
Коментувати
Олена
Коли читаєш,що перевагу будуть надавати молодим то так і хочеться сказати :"спустіться на землю, де вони ?? молоді? Ви низько кланяйтесь і говоріть спасибі тим,хто працює в умовах безправ’я і тиску , бюрократії і безвідповідальності на всіх рівнях. Часто вчителю не має коли виконувати основну свою функцію через "добровільні" конкурси,олімпіади ,експедиції. І не потрібно всіх собак вішати на вчителя. Вчитель -заручник системи.
Просто
Хто під каже, оті 121771000 гривень, це не ті, що по 250000 прийшли на райони десь 30 грудня і їх, звичайно ж, не встигли освоїти?
Коля
для Людмила. звідки у Вас такі висновки. Ви були на уроках. Зарплата у поліцая 6 тис, а у молодого вчителя - 1800. звищою категорією - 2140. Ви напевно крута леді.
Людмила
Читаю сноски и комментарии и диву даюсь - одно нытьё. И вспоминаю такое же нытьё у знакомых работников милиции год назад - типа ничего не получится и никто ничего не изменит. Но сейчас то уже притихли так как результаты уже налицо - новая патрульная милиция с нормальными зарплатами и формой на нормальных авто уже работает во многих крупных городах - так и здесь создадут в областях несколько показательных школ где и кабинеты оснастят и зарплату дадут и работать заставят и постепенно остальных будут к этим стандартам подгонять, а подгонять ой как надо - так как основная масса учителей страны правду сказать далеки от педагогики, не работают над собой, ленивые, завистливые, продажные (вспомним проплаченные митинги бюджетников ПАРТИИ РЕГИОНОВ) - ленивцы будьте готовы что заставят быть в тонусе.
галина
Для Людмила: представления обывателя - "в новой форме и на нормальной машине" - вот это мечта! И всех (других, к слову, не себя) "заставить дармоедов работать", разве что про "славные" сталинские времена не вспомнили. Как легко все-таки манипулировать населением! Сельские районы и так уже обезлюдели. Все, кто может найти работу в Киеве, к примеру, едут. Давайте же "оптимизируем" окончательно еще и системы образования и здравоохранения. Боюсь, что с прожектами развития аграрного сектора тоже прийдется распрощаться. Впрочем, похоже, что люди, приходящие к власти в стране, долгосрочных планов ее развития не имеют.
можливо
Для галина: это люди с КОНКРЕТНЫМ мышлением.Им КОНКРЕТНО попал в руки завод,или фабрика,или...То,что,разрезав на металл,можна моментально получить бабло.Чем они и воспользовались,пока крупные делки прибирали к ручёткам липким более крутые аспекты.Тот,кто поумнее,тот взял так,чтобы остальные с ними просто считались.Но дальше не пошли-остановились.Дальновидные потому что.Не всем дано.Мы ведь украинцы,нам пощупать надо.Думать про "дальше" мы,в массесвоей,не можем.Это не плохо и не хорошо.Это ЕСТЬ.И с этим надо считаться.Всего-навсего.Человека не изменишь.Просто необходимо принимать его таким,каков он есть.нацию-тоже.
совесть
Для можливо: Знаете, как "конкретно попал" некоторым ЗАВОД(ы), газовые скважины, таможни и другое, так КОНКРЕТНО должны и поделиться, выйти из тени экономики. Жалко? будут и дальше гнобить народ - потеряют все... Почитайте историю... А реформы поддерживаем, только ДЛЯ НАРОДА!
Коментувати
Коля
Хто підкаже де текст постанови????????????????????????????????????????
Коля
Для Олена. Мені 39. Я теж шукаю роботу в міській школі. І справді всюди пенсіонери. Тепер їх буде ще більше, бо треба до 55. А молоді не хочуть йти працювати за таку платню.
Виктория Владимирова
Для Коля: До 60, а не до 55. В 55 можно уйти на выслугу, а на пенсию в 60. Так, что Коля, работают не пенсионеры, а зрелые и матерые училки.
Коментувати
вчитель
які ще нові школи, а ці що закриють, а якже ми вчителі 30-45 років, не розумію , нас звільнятимуть ????
Олена
Необхідно створити умови ,щоб у школу прийшов молодий учитель!!!Адже велика кількість пенсіонерів у школах через те, що молодь не хоче працювати в школі по різних причинах. А ще необхідно створити умови,щоб учитель мав можливість віддаватися роботі ,а не думати, де ще заробити ,як прожити...АДЖЕ переважна кількість вчителів просто не в силі ,працюють з останніх сил.
НЕТ,ни в коей мере
Для Олена: НЕЛЬЗЯ позволять НАШИМ детям идти работать в школу государственную.НЕТ.
Голосzнароду
Для Олена: Скільки коштує ставка вчителя у Вашій школі?
Коментувати
можливо
Для Мери Шелли: Для совесть: тем не менее именно ЭТО (Вами перечисленное) и считается СЕГОДНЯ УСПЕХОМ. Так что,думаю,пани Людмила и пани Мери как раз и демонстрируют примеры НОВОГО мышления. А это значит,что "освитни послуги" СДЕЛАЛИ своё дело.На сегодня учитель - обслуживающий персонал в представлении большого процента неселения.Принимаем и живём дальше с этим.
совесть
Для можливо: Надеюсь дожить до того момента, когда наши депутаты почувствуют, что они тоже ОБСЛУЖИВАЮШИЙ ПЕРСОНАЛ...
очень хотелось бы сказать "да", но
Для совесть: нет,депутаты НЕ почувствуют этого.Как-то так получилось,что мы позволили депутатам стать привилигированной кастой.Почему?Да потому что именно они СОЗДАТ правила жизни,а все остальные тупо их выполняют.
Коментувати
Йолка
Отменить рейтинговость школ, за которую цепляются директора. Оптимизировать инспекторов и прочий проверяющий персонал - они все коррумпированы директорами школ! И наконец, придумать механизм смены засидевшихся директоров, менять их на новых, независимых, не открывающих ногой кабинет прокурора области.
Голосzнароду
Для Йолка: А Ви усвідомлюєте, що некорумповані інспектори, які будуть чесно і справедливо перевіряти, позакривають половину шкіл, а може і передадуть матеріали до прокуратури на половину директорів?
Коментувати
олена
Оптимізація нічого не дасть!!!, якщо не змінити систему освіти,не змінити програми,підручники,не змінити підходи до управління освітою.А вперш за все освітянським чиновникам необхідно перестати лицемірити і називати справжні причини низького рівня знань ,низької престижності знань. Рейтинги шкіл за результатами ЗНО не можуть бути інструментом оцінки діяльності вчителя.Адже всі, хто працює і школі ,знають ,що є різний підбір учнів,а порівнювати та пояснювати розбіжності в середньому балі ЗНО міських та сільських шкіл якістю освіти ,взагалі не коректно. Адже ,половина а то й більше ,міських дітей працюють з репетиторами відвідують курси.У сільських дітей такої можливості не має. Я вже не говорю про ішні причини. А проведення конкурсів директорів ? Ви що думаєте ,що в сільській школі черга бажаючих? Та просять упрашують ,щоб хтось погодився.
Голосzнароду
Для олена: Постійно міняють систему освіти, програми, підручники, і що це дало, коли виконавці одні і ті ж? Реформи в системі освіти відбуваються постійно протягом періоду незалежності, а вчителі як не хотіли вчити дітей, так і не хочуть, тільки і дивляться, якби взяти хабара із батьків.
люди хотят КУШАТЬ
Для Голосzнароду: и нет резона упрекать их в этом
Голосzнароду
Для люди хотят КУШАТЬ: Люди, которые думаю только о покушать и выпить, а не о Пушкине или Байроне, заботяться только о своих животных потребностях, в школе таким людям делать нечего.
Коментувати
Для "реформаторів"
Оптимізація - цен лише одне - ЗАКРИТТЯ ВЕЛИКОЇ КІЛЬКОСТІ шкіл, не дивлячись на те, які знання давали учням ці школи. ЖОДНОГО покращення для інших шкіл - обладнння, утеплення, підвищення зарплати вчителям НЕ БУДЕ, НЕ БУДУТЬ надруковані підручники для 5, 8, і т.д. кдасів (бідні діти та вчителі). ПОГОВОРЯТЬ, ЗАКРИЮТЬ, ЗВІЛЬНЯТЬ МАСУ ВЧИТЕЛІВ - і на цьому ЗАКІНЧАТЬ.
Сергій
Для Для "реформаторів": Як у воду дивитесь, така мета у реформаторів - не фінансувати, щоб комусь в Києві більше досталось для власних потреб. Тай по районах не сплять - ось у Полонському районі (Хмельниччина) надумались перед закриттям шкіл починати оформлювати проектну документацію!!!! Для чого? - А щоб ще грошенят забрати у освітян на непотрібні паперці.
Коментувати