Школи очікує оптимізація і скорочення

Обласні держадміністрації мають затвердити плани створення освітніх округів та об’єднання закладів

Школи очікує оптимізація і скорочення

Згідно з прийнятим парламентом законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)" обласні державні адміністрації мають затвердити плани створення освітніх округів та об’єднання навчальних закладів, а також забезпечити скорочення кількості технічного та адміністративного персоналу шкіл. Про це йдеться в аналізі бюджетного законодавства, проведеного експертами Аналітичного центру Cedos.

Зокрема, Прикінцевими положеннями закону №3628 передбачено, що школи (окрім початкових), у яких навчається менше 25 учнів, не фінансуватимуться з коштів освітньої субвенції. У новій версії проекту з’явилося застереження про те, що початкових шкіл це не стосується — відповідно до декларованого урядом принципу доступності початкової освіти за місцем проживання дитини.

Разом з тим, малокомплектні школи, які мають 5-11 класи, доведеться до 1 вересня об’єднати з іншими або перевести їхніх учнів у навчальні заклади у сусідніх селах.

Загалом, як вимагає прийнятий закон, протягом січня-лютого 2016 р. обласним та Київській держадміністраціям необхідно затвердити регіональні плани створення освітніх округів та об’єднання навчальних закладів (орієнтовне скорочення на 5% від загальної кількості), забезпечити скорочення кількості технічного та адміністративного персоналу шкіл на 10% (згідного з новими примірними штатними нормативами, які має розробити Кабмін).

«Зважаючи на те, що області України дуже помітно відрізняються між собою по кількості малокомплектних шкіл, ідея встановити однакову для усіх норму скорочення шкільної мережі і технічних працівників видається досить нелогічною (і відверто безглуздим є вимагати скорочувати кількість шкіл від Києва, де їх і так відчайдушно не вистачає)», - зазначають експерти Аналітичного центру Cedos.

Також серйозні зміни чекають на школи-інтернати для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Аби сприяти соціальній інтеграції цих дітей, з наступного року вони навчатимуться у звичайних школах, а школи-інтернати перетворяться на інтернати, де діти лише житимуть.

Аналіз нового законодавства свідчить про те, що видатки, не пов’язані безпосередньо з навчанням, все ж будуть перекладені на місцеві бюджети або батьків. Зокрема, розмір плати за харчування у дитсадках встановлюватиме місцева влада, і якщо раніше батьки мали платити не більше 60% вартості, то тепер від них можуть вимагати повну вартість. З місцевих бюджетів будуть покриватися видатки на харчування дітей із соціально вразливих категорій населення та дітей з особливими освітніми потребами у садках, школах та ПТНЗ.

Об’єднані територіальні громади, у яких цього року відбулися вибори, зможуть отримувати кошти на середню освіту безпосередньо з державного бюджету, минаючи рівень області та району.

Вчителі тепер зможуть отримувати пенсію за вислугу років лише після 55 (раніше для цього треба було мати 25-30 років стажу незалежно від віку).

Освіта.ua
28.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
В нас в селі школа початкова і в класах по 7-10 учнів.коли в сусідньому по25 в класі а вчителі зарплати отримують однаково чому не можна обеднати школи в одну коли є шкільний автобус
Наталія
В районному центрі 7 переповнених шкіл (включаючи ліцей та гімназію). Ще одна школа будується. У одної школи (працює в 3 зміни) влада хоче забрати приблизно 120 кв. м. для центру обслуговування дітей з особливими потребами. Яким боком тут може бути переобладнання ліцею в школу тільки для молодших (1-4) класів? Хіба передбачено "понижувати "класність" шкіл повної комплектації???
Жителі Села Шульгівка
Ось вона оптимізація і базова школа. Мова саме про закриття та скорочення. Віримо документам, а не словам. Автор дуже пербільшує задуми "реформаторів" сільської школи. Все значно простіше. 200 учнів в базовій школі. Із середніх шкіл в районі зробити неповні середні і одну дві середні (базові). Скоротити вчителів, чим зекономити бютжет. Звозити, якщо буде чим, учнів 10-11 класів за 15-20 км щодня в базову школу. А не буде чим, надавати за рахунок батьків гуртожиток. Ось він - рівний доступ до якісної освіти жителів села і міста. І це не вимисел. Качайте реальні документи від облдержадміністрації. Посилання на документи. Качайте архів. https://www.dropbox.com/s/9zm4ljf9bkwm6ar/oporna_sh.zip?dl=0
миколайович
Разом з тим, малокомплектні школи, які мають 5-11 класи, доведеться до 1 вересня об’єднати з іншими або перевести їхніх учнів у навчальні заклади у сусідніх селах. "малокомплектні" - то скільки учнів?
Ольга Гусева
Як розуміти? Стаття: "Вчителі тепер зможуть отримувати пенсію за вислугу років лише після 55 (раніше для цього треба було мати 25-30 років стажу незалежно від віку)." Закон: "Стаття 55. Окремі категорії працівників інших галузей народного господарства, які мають право на пенсію за вислугу років Право на пенсію за вислугу років мають: ... е) працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення незалежно від віку за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років..."
наталі
вислугу відмінили
Ольга
Для Ольга Гусева: У рас законы переписывают чуть ли не каждый день, чтобы одних сделать рабами или бомжами, а другим предоставить возможность богатеть на пустом месте. Вот вам ОПТИМИЗАЦИЯ - оптимизируют только на фоне отмены пенсии по выслуге лет. Это ли не преступление? А еще говорят, что пенсионеры должны освободить места для высокообразованных из министерства. Так что эта оптимизация просто МАХИНАЦИЯ И ЧИСТКА педсостава в школах!
Коментувати
абулоколисьабуло
Найбільша перепона на шляху процвітання нашої держави-сільські діти і пенсіонери: проїдають весь бюджет! "К ногтю" їх!
валя
Для абулоколисьабуло: якщо влада дебільна при чому тут сільські діти без села всі здохнете будете їсти привозну заразу
Коментувати
ATR
Re: Школи очікує оптимізація і скорочення. Дай Боже того ж нашим високопосадовцям, чиновникам і політикам!!!
Zinger
Для ATR: Амінь!
Коментувати
Zinger
Шановні колеги! Прийміть привітання з нагоди Нового року! Нехай він принесе вам усім віру, надію і любов,радість творчості та почуття гордості за свої здобутки. Здоров’я вам та вашим родинам, усім нашим доброзичливцям та ворогам!
Татьяна
для Zinger:Молодец. Взрослый человек рассказывает как он В ГОРОДЕ ходит пешком.Очнитесь.Если мой Эдуард психанёт, то он пойдёт ПЕШКОМ домой в 10градусный мороз.А теперь представим себе,что таких Эдуардов в школу ПРИВЕЗЛИ,а забрать-нечем...С другой стороны-пришли дети на остановку автобуса,а автобуса то и нет.Подождали и пошли домой.А некоторые и сразу развернулись.А в другой школе,если нет топлива,то УЧИТЕЛЯ своими деньгами скидаются.Нормально подобное?Пока существуютСОВКОВЫЕучителя-да.Позже проблема довоза детей будет снята ПЕРЕАДРЕСАЦИЕЙ ея же на плечи родителей.Да-ноги-самый надёжный транспорт,именно поэтому хороший процент населения голосует ногами,освобождая сельскохозяйственные территории для агрохолдингов.Хорошо ли это?Не знаю,но продукты уже многие,продающиеся в супермаркетах,вызывают опасение.Дети в значительном проценте(у нас) имеют проблемы с поджелудочной железой.Немалый процент украинцев так же ГОЛОСУЕТногами,УЕЗЖАЯ из "этой страны".
Татьяна
Да,ноги,действительно,ЛУЧШИЙ транспорт для познания... Везу детей из музыкальной школы(моя очередь).В райцентр приехали,уроки отыграли.Назад нужно ехать. Пришли на автостанцию.Автобуса нет и НЕ будет. Вечереет. Что же-как-то надо добираться.Километров 15. Можно пешком. Но-вечереет.Снег пускается. Стоим-ждём.Один ребёнок рядом,остальные - в здании автостанции возле батарей в игры играют,ну,чтобы не скучно было. Попуток нет.Всё больше склоняюсь к мысли идти пешком.По трассе)). А снег всё валит и валит. Ага... Голова едет.Он то нас и впихнул аж до дому... И почему лучшие умы из сёл в города повыезжали???И возвращаться не спешат как-то
Упс
Для Татьяна: О ! Опять орущий тролль появился !!!
ну привет;)
Для Упс: любопытненько было бы узнать ЦЕЛЬ Вашей реплики)). Нормальные люди становятся скучны и нелюбопытны.Ведь страну в нынешнее состояние привели именн оНОРМАЛЬНЫЕ люди. Дерзайте... дальше.К полнейшей инкубаторности)))
Коментувати
1
http://m.ukrainian.voanews.com/a/poroshenko-yatsenuk-reuters-cohen/3124685.html Представьте эту цифру 12 млрд. долларов ежегодно воруется из бюджета!!! Причём это мнение иностранцев, которые просто так не скажут. Это сколько школ можно было бы обеспечить современной мат-тех.базой,а не то что закрыть! Когда ж эти ненасытные нажрутся и перестанут издеваться над простым народом?
apsurdolog
Бачу, багато небайдужих, у коментах. Пам’ятаю, інтерв’ю тодішнього зам. міністра Огнев’юка(ректор "Грінченка"). Він на запитання, коли до вчителів буде людське ставлення, відповів. - Тоді коли на десятитисячній демонстрації у Києві, на п’ять тисяч вчителів буде п’ять тисяч батьків їхніх учнів. Ми поки, що не спроможні, бодай свої, п’ять тисяч виставити.
називайте корову коровою
І чому речі не називаються своїми іменами. Звичайне урізання бюджету на освіту називають реформою освіти. Негарно так робити, панове чиновники
Методист
Для називайте корову коровою: Бо так корову легше доїти
Коментувати
Пилигрим Азачем
Класна реформа. Районні відділи "працевлаштували" за рахунок шкільних штатів, малокомплектні школи бережуть, як священну дійну корову, з якої можна вимагати і хабарів і голосів на чергових виборах, а для тих, хто дійсно працює виплати за престиж "від 1%" і двісті гривень премії за рік. Слава великим реформаторам! Щоб ваші діти стільки мали, стоячи під церквою.
Голосzнарода
Для Пилигрим Азачем: Наскільки якісно Ви працюєте, визначають вищестоячі над Вами чиновники, а не в міністерстві в Києві. Не міністерство Вам визначає розмір премії, а Ваша дирекція.
Коментувати
Peters
Оптимізацію шкіл треба було робити ще позавчора. І не тільки шкіл. Демографічна ситуація в селах змінилася за кілька десятків років докорінно. Співвідношення кількість вчителів-к-сть учнів у нас найвище в Європі з великим відривом. Ну хіба це не аргумент? Я розумію, що більшості (не мені), хочеться, прийшовши після вузу в конкретну школу, працювати там, доки не винесуть)) Отримувати купу грошей, відрощувати корону на голові)) (стосується насамперед завучів) і т.д. Знаю, що таке малокомплектна школа. Я не хотів би, щоб моя дитина вчилася в такій. З індивідуальними, замість норм уроків і т.д. і т.п.
Методист
Для Peters: якщо ви народилися в місті, і ваші діти ходитимуть в міську школу - то вам пощастило. А якщо батьки і діти живуть у селі, тоді їм в школу ходити не потрібно? Чи колихатися в розбитих автобусах по "юзівках"? Реформа, якщо на те пішло, має поліпшувати якість життя, а не навпаки.
Голосzнарода
Для Peters: А може не корони, а все-таки роги ... відрощують?
Zinger
Автор правий, оптимізацію шкіл робити треба, як би це нам не подобалось. Має восторжествувати здоровий глузд, а не бажання депутатів подобатися громаді. Вся Європа пішла по цьому шляху, треба лишень бути організованішими і наші діти не відчують ніяких незручностей. Ну що то за навчання, коли один вчитель веде по 3 - 4 предмети, а в класі 10 учнів у кращому випадку? Скука та й годі! У велику місті вчитель їде на роботу за 20 - 30 км. і ніхто з цього приводу не обурюється. Наші села раптом стали не під*їздними, дітки безпорадними, а вчителі чомусь не знайдуть дорогу до школи.
Коментувати
lira
Працюю в малокомплектній школі І-ІІІ ст. Учнів у школі 78. Учителів - 18. Техперсоналу - 16! Більшість вчителів з неповним навантаженням, бо годин з кожним роком менше. Кількість техпрацівників з кожним роком збільшується, бо такі штатні нормативи. Є школи, де 12 вчителів і 23 учні. І нічого не потрібно міняти? Потрібно!
jjjj
Для lira: Ви як щось брешете, то хоч не називайте кількість. Ніхто ж не повірить. Навіть тролі будуть сміятися.
Zinger
Та не бреше ваш колега. Подивіться у відомості на зарплату, там ще не таке побачите!
ведомости на зарплату вот уж года 4 как ни существует,
Для Zinger: поскольку все получают зарплату через банк.Почему-то.Вероятно именно для того,чтобы НИКТО не смог видеть кто в этой ведомости есть.
Коментувати
разочарованная
http://finbalance.com.ua/news/Uryad-vchiteli-mediki-sotspratsivniki-zmozhut-vikhoditi-na-pensiyu-ne-ranishe-55-rokiv -разъяснения о переходном периоде для желающих выйти на пенсию по выслуге лет
спочатку мама
Для разочарованная: Дякую за інформацію!
разочарованная
не за что.ссылку подкинули в другом обсуждении,так что спаибо первоисточнику "ЛЮДМИЛА" а друг другу надо помогать хоть информацией
Коментувати
Наталія
Особливо вражає геніальна думка про соціальну адаптацію знедолених дітей. Уявила собі, як в нашому бурштинному краї, де діти сидять з гаджетами різних моделей на уроках, мають по 200 грн щодня на дрібні витрати, прийдуть до школи діти з інтернатів. Оце буде адаптація. Аби після того їм допомога психолога не знадобилася.
бедняк
Для Наталія: хорошо живете .Это получается 4000 грн в месяц ученики имеют на карманные расходы . Хоче в ученики - не хочу быть учителем!!!!!!!!!!!!!!!
Наталія
Отож-то. Але ж не всі так мають. Та й наявність таких грошей відбиває у дітей будь-яке бажання вчитися. Біда просто...
Коментувати
Надія
А кошти батьки де будуть брати при з/п в 1000 грн. Вони що дебіли, чи що? Ремонти в класах роблять батьки, книги батьки, харчування доплатити батьки, на подарунки також батьки, ще залишаєть з/п і електроенергія щоб батьки платили і все. Дитині щоб добратись до школи за 20 км а то і більше потрібно встати о 6 ранку, додому дитина попаде десь близько 17,00. Коли робити роки, їсти, спати, я мовчу за відпочинок? Виходить буде як у ВВв закінчичив пару класів і все добре. Ріжуть без ножа. Дякую ВРУ.
Vera Rouz
Було б не погано- Спочатку дороги в селах зробити треба!
Коментувати
вчитель
Жити по-новому!????????????????? обережно!!!!!!!!!!!!! покращено переествимо букви порощенка!!!!!!
вчитель-вчителю
ПОВНІСТЮ ЗА.Якби хоча б дводенний,вже була б ДЕМОНСТРАЦІЯ як сили,так і вміння організуватися. ЯК Ви бачите подібне,оскільки я поки що не бачу без залучення столичних вчителів,які не дуже то й прагнуть до подібного, бо влаштовані непогано.В масі своїй. А профспілка у нас - дідусі-бабусі РАДЯНСЬКОГО виховання доставал.Не в докір останнім,а як констатація факту.ТОДІ саме це і потрібне було.Сьогодні - вміння стояти ЗА того,хто ЗА спиною