В МОН почали впроваджувати багатомовну освіту

Незабаром стартує всеукраїнський експеримент з формування багатомовності учнів

В МОН почали впроваджувати багатомовну освіту

Міністерством освіти і науки розпочато роботу з впровадження багатомовної освіти як інструменту підготовки молодого покоління до життя в нових умовах міжнародної взаємодії і співробітництва. Про це під час засідання Громадської ради керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України заявив Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко.

За його словами, незабаром розпочнеться всеукраїнський експеримент «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». Відповідне рішення було схвалено Комісією з питань дослідно-експериментальної роботи Науково-методичної ради з питань освіти.

«Вивчатимуться мови не лише на уроці, а буде інтегроване навчання зі змістом інших предметів, тобто вивчатиметься предмет кількома мовами», - пояснив Кононенко.

За словами чиновника, багатомовна освіта надасть представникам національних меншин можливість краще знати державну мову – українську, мови національних меншин та іноземні мови.

Освіта.ua
25.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Жанна Косаківська
Багатомовна освіта - це насправді русифікація українців російськими окупантами. Бо російська мова не є цінністю, вона взагалі не має жодної цінності! Якби дітям викладали французську, німецьку, латину - це інша справа, а російська - це ганьба! Це дарма витрачені сили, час і зір!
Олена
Це неподобство! Ніде в світі такого немає! Має бути тільки українська! Нацменщшини, пам ятайте, що ви тут не хазяєва! Я ненавиджу росіян і все росі1йське! Окупанти - додому!
Олександр
Категорично проти. Наприклад, скільки шкіл чи класів буде з "багатомовним" українсько-білоруським викладанням? Думаю, що насправді - нуль!!! І це при тому, що білорусів живе в Україні багато - і в білоруськіх селах в різних куточках України, і в містах (дисперсно)... Тому не треба дурити людей!!! Українці чудово розуміють - що то за "багато", а насправді, одномовність буде!!! Аж ніяк не українська, а російська у тій псевдобагатомовності буде домінувати...
Лариса
Що путіну не вдалося — те зробить українська держава? От не думала, що в наш час, коли зросійщено більшу частину Україну, знайдуться люди, які остаточно доб’ють українську мову в Україні замість того, щоб дати можливість українцям відродити свою мову й культуру.
Людмила
У вас 23 тис. українських школярів не здали ЗНО з української мови, а ви хочете легалізувати її незнання вивченням мов нацменшин (тобто російської)? Нехай влада не розуміє, але освітяни повинні знати наслідки своєї роботи. Замість єднання України, хоча б у майбутньому, за допомогою мови з дитинства, ви закладаєте подальший розкол України. Це злочин від МОУ. Таке враження, що там самі табачники. Ганьба!
Михайло
Кожен подібний експеримент відкидає українську освіту на роки назад. 25 років експериментів! Може ДОСИТЬ "гуманітарки"! Природничі науки занапастили повністю... Краще розпочати експеримент з притягнення до кримінальної відповідальності попередніх міністрів за занепад науки і освіти!!!
Wlad
Ви украінськоі мови навчіть нормально. Спершу- викладачів,які майже поголовно русифіковані в містах, а вже потім- учнів. А то за реформами вже освіти не видно.
Андрій Бондаренко
Досить експериментувати над дітьми! Займіться врешті підготовкою кваліфікованих кадрів і якісної україномовної навчальної літератури!
Dmytro Zamkovyi
За словами чиновника, багатомовна освіта надасть представникам національних меншин можливість краще знати мови національних меншин. Рюзькій язьіг тобто?
Валерій Косенко
Я категорично проти такої багатомовности! Якщо ви вже хочете багатомовність, то розпочнімо її за варіянтом класичної освіти: латинська, давньогрецька, старослов’янська, англійська, німецька, франузька. Повірте, тоді з’явиться дуже розумне покоління українців. А російську можна й оминути — небагато втратимо!
jjjj
Для Валерій Косенко: Пропустили китайську, японську, хінді.
Для Косенко
Не надо нервничать: русский язык изучают сейчас только в русских классах практически. А сколько вы потеряете или не потеряете- вопрос спорный, но не знать русский язык - это не смертельно, это правда, как и любой другой, кстати; можно вообще книжек не читать, и ничего, тоже не умрешь и ничего не потеряешь.
Коментувати
Костянтин
Проти! І українську не вивчать і інших не знатимуть! Більше - не значить краще!
Oxana Ljashenko
Складається враження, що міністерство не знає, як би так легалізувати російську мову в українських школах, все шукає підстави, щоб їх "покрасивіше" виписати, щоб потім українців і "пікнути" не сміли
марина
Я проти!!! Це розширення застосування російської мови в українській освіті!!! Я не вірю, що в більшості шкіл впровадять викладання предметів англійською, німецькою, французькою. Зараз дітям у школі у якості другої іноземної пхають російську, бо викладачів інших іноземних мов, окрім англійської, у школі немає. Тож краще забезпечте школи вчителями двох іноземних мов, наприклад, англійської і німецької, або англійської і французької, замість того, щоб русифікувати українських дітей. Ганьба МОУ!
Родион
Треба розуміти що всеукраїнський експеремент охопить всі навчальні заклади держави. Але читати алгебру, біологію чи хімію на англійській зможуть тільки в елітних школах Києва та обласних центрів. В інших школах (всім-всім!!!) будем иногда переходить на русский, но ничего хорошего, кроме суржика не получим. Я ничего не имею против русского. Но здесь двусмысленность , двуличность да и подлинка наших евроинтеграторов.
Finita
А хто здійснюватиме "інтегроване навчання"? Вчителів-предметників відправлять на мовні курси чи вчителів іноземних мов на перекваліфікацію? Я ще розумію вивчення літературних творів мовами оригіналу, але предмети природничого циклу?
Тарас
Особисто мені як вчителю англійської мови подобається, але ж не всі володвють іноземною мовою, ідти толком рідну не знають...
Олекса Позняк
Для Тарас: ну що може подобатись? 2 іноземні мови, одна з яких обовязково російська?Зробіть одну і вдвічі більше годин.Закінчують школу і знають лише Гуд бай...
Коментувати
Ольга Бузницкая
А підручники коли будуть, десь через півроку після введення предметів на іноземній мові? Чи вчителі будуть вчити учнів хто як захоче та як зможе?
Ольга Бузницкая
Буде як з інформатикою та "100" відсотків. Ви справді впевнені, що 100% вчителів володіють ПК? Хіба школи забезпечені сучасними ПК, не кажучи про інші сучасні пристрої для навчання... і хіба кожен вчитель та учень має змогу купити той ПК? Зате "галочки" вже стоять....Змінюватимсь треба, а не звітувати, що все ОК...Де ті спеціалісти наук на іноземній мові?
musicteacher
Для Ольга Бузницкая: Оце золоті ваші слова. 100 відсотків для галочки...
Коментувати
Леся
результат буде таким же, як і від впровадження предмету "Друга іноземна мова" - в школах легалізують викладання російською. Таке відчуття, що в МОН самі лінгвісти сидять і єдина проблема нашої освіти - це знання мов
Російська мова
Для Леся: А окрім російської мови Вам ніщо більше не муляє? Пів-України розмовляє російською, однією з офіційних міжнародних мов
Олекса Позняк
Для Російська мова: Объясняю на своём примере.И сын и невестка свободно говорят по русски, украински и французски. Сколько я их просил - разговаривайте в семье только по украински -внуки растут они должны в мове купаться- тогда будут интуитивно схватывать правописание. Но тесть не авторитет, невестка - кандидат наук -всё знает сама. Имеем результат: не хватило балла до любимой специальности потому как при отлично сданной математике мало набрал по украинскому языку. Я розмію попереднього дописувача - не бажає годин втрачать. Але якщо ваша дитина вступатиме не в МГУ а в український вуз то не слухайте "російську мову" а учіть українську
Олекса Позняк
Для Леся: Гриневичквіт прекрасно розуміють що за 2 іноземною мовою стоїть російська, бо у жодному селі чи містечку 2х іноземців не знайдуть. Агенти путлера. Скільки він їм за це заплатив?
Коментувати
Наталія
Експерименти, експерименти. Переглянули б для початку правила поділу класів на підгрупи. А то 27 чоловік на одну вчительку англійської. Які ж знання можуть в дітей бути...