Osvita.ua Середня освіта Реформа середньої освіти Об’єднанні громади матимуть свої управління освіти
Об’єднанні громади матимуть свої управління освіти

МОН надано рекомендації, що мають забезпечити єдиний підхід до формування структурних підрозділів освіти

Об’єднанні громади матимуть свої управління освіти

Міністерством освіти і науки надано рекомендації з розроблення положення про структурний підрозділ освіти виконавчого органу об’єднаної територіальної громади, що мають на меті забезпечити єдиний підхід до формування структурних підрозділів освіти місцевих виконавчих органів об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що відповідно до концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні формуються об’єднані територіальні громади (ОТГ), повноваженням яких є забезпечення управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

В міністерстві зазначають, що одним із значних управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування ОТГ є право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.

У свою чергу, важливим елементом створення ефективної системи адміністративного обслуговування освіти ОТГ є максимальне делегування адміністративних і навчально-методичних повноважень на рівень навчального процесу (навчальних закладів) у поєднанні з належним управлінням усередині самого закладу та забезпеченням якості освіти.

"Такого роду децентралізація системи освіти ОТГ дозволить уникнути формування малоефективної і витратної для бюджету виконавчого комітету ОТГ структури", - йдеться у рекомендаціях МОН.

Також у Міністерстві освіти радять майбутнім управлінням освіти обрати таку модель адміністративного обслуговування освітою, яка б базувалась на реалізації прямих функцій сектора освіти.

"Акцентування прямих функцій означає, що такого роду завдання, як фінансове обслуговування, послуги матеріально-технічного утримання приміщень навчальних закладів може бути винесено в формат профільних комунальних служб", - зазначають в МОН.

У Міносвіти також повідомляють, що відповідно до статті 14 закону "Про співробітництво територіальних громад", об’єднана територіальна громада може утворити власний або спільний з кількома іншими ОТГ орган управління освітою чи делегувати відповідні повноваження одному із суб’єктів співробітництва.

Разом з тим, при визначенні функцій та їх розподілі слід уникнути дублювання функцій інших органів влади та місцевого самоврядування.

Також у Міністерстві освіти і науки зазначають, що вважають вкрай важливим збереження вертикалі у виконанні освітніх повноважень та завдань діючих та створюваних органів управління освітою.

Додатково див.: лист МОН № 1/9-633 від 30.12.15 "Про формування органів управління освітою"

Освіта.ua
18.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Жителі Села Шульгівка
Не смішіть курей відділом освіти обєднаної громади. Нас чекає створення базових шкіл. Віримо документам, а не словам. Бачимо задуми "реформаторів" сільської школи. 200 учнів в базовій школі. Із середніх шкіл в районі зробити неповні середні і одну дві середні (базові). Скоротити вчителів, чим зекономити бютжет. Звозити, якщо буде чим, учнів 10-11 класів за 15-20 км щодня в базову школу. А не буде чим, надавати за рахунок батьків гуртожиток. Ось він - рівний доступ до якісної освіти жителів села і міста. І це не вимисел. Качайте реальні документи від облдержадміністрації. Посилання на документи. Качайте архів. https://www.dropbox.com/s/9zm4ljf9bkwm6ar/oporna_sh.zip?dl=0
Maria Chuprynskaya
Думаю, що така інформація стане у пригоді! НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Просто вбивай те в пошуку і читайте корисне))
 Yan
Активіст Євромайдану, директор Школи відповідальної політики: Вангую, що це буде непопулярний пост. Зради в ньому практично нема, лише трохи перемоги, а саме – успіхи децентралізації. http://blogs.pravda.com.ua/authors/yusov/5698d56979d6a/
читать было весело
Для  Yan: ржачь полнейший через строчку.А ЭТО "Для невеличких сіл це реальна можливість отримувати кошти з бюджету на розвиток інфраструктури, будівництво шкіл, лікарень, на які до того не вистачало грошей" - просто уложило.Ну-ну.
Коментувати
Анна
Яка в біса може бути освіта за 2 долари на день (стільки отримує моя донька після університету на ставку)? Натомість племінниця в Китаї в дитсадку за день отримує 40 доларів. Не смішіть мої ovo Ab ovo
Катерина
Нарешті! Досягнення є але зупинятися зарано. Успіх цих завдань має спрацювати - http://www.rada.gov.ua/news/Top-novyna/122889.html
ой
Аванса за январь как не было, так и нет. Наверное, уже в зарплате дадут, если дадут.
Сергей Лимонов
И как - то все скромно и покорно реагируют на отмену льготы по выслуге лет (заслуженную и целесообразную)
Сергій
Для Сергей Лимонов: Многие еще не знают, потому что закон приняли подло и почти тайно, не учитывая мнения самих педагогов. А также частично и расчет, что педагоги не умеют или не хотят, а скорее всего боятся отстоять себя. Привыкли скакать на задних лапках перед директором, а директор - перед заврайоно, и т.д. Одно подхалимство! А где вилы???
Коментувати
Сергей Лимонов
Сельские школы-закрывать: учителей "оптимизировать"- зато дублируются всякие рассадники бездельников и бюрократов(гороно-районо итд)- а теперь ещё и их территориальные двойники! Абсурд!
007
Шановне МОН не займайтесь АНОНІЗМОМ. Де переваги? СКІЛЬКИ додатково отримала громада на утримання СВОІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ і скільки таких буде закрито?
qwerty
Семейку банкирши Гонтаревой раскулачить - и всем учителям Украины хватит не только на аванс.
о
Кировоградская обл. Добровеличковский р-н без аванса.
Киевская область
БЕЗ аванса----------------------------------------------------------------------------
заступник кш
Бог забрав розум у представників міносвіти
Лора
Поделитесь, кто-нибудь уже получил аванс за январь? (Одесская область)
Павлович
Для Лора: Учора, 18.01. близько 19.00 прийшла СМС про аванс ( Житомирська область Малинський район)
Лора
Спасибо, Павлович. А нам до сих пор смс не пришло... Вы не знаете, зарплата увеличилась в январе?
Коментувати
Завуч
Прочитала рекомендації! На реформах в освіті можна ставити жирний хрест! Все те, що й було раніше, але в більш забюрократизованому вигляді! Навіщо було "город городити"?!
остап
ПІДТРИМУЮ. Подивіться на освіту у Вінниці
Коментувати
Игорь Соломонов
Якщо управління освіти громади буде "виборною" посадою. То буде толк, мабуть.
Vladislav Smirnov
Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Євгеній Ленський написав заяву про своє звільнення з посади через зміни у профтехосвіті, які були прийняті депутатами Верховної Ради: «Законодавча база зовсім непідготовлена до того, щоб прибрати субвенцію для забезпечення навчання робітничих кадрів. Багато питань — необмірковані…». http://poltava.to/news/36891/
Голосzнароду
Для Vladislav Smirnov: Так мова швидше йде про те, що прибиральниці, чи робітнику на завод, чи продавцю в супермаркет профтехнічна освіта не потрібна, ну бо вона їм дійсно не потрібна, і крім того більшість з них мають вже і вищу освіту.
Коментувати
Банду геть!!!
Чергова корупційна афера і узурпація народної влади, під виглядом децентралізації...
Родион
ЦИТ: "об’єднана територіальна громада може утворити власний або спільний з кількома іншими ОТГ орган управління освітою" Цим "спільним органом" залишаться теперішні управління, відділи, методкабінети, центри позашкільної роботи. Залишаться і незамінимі освітянські динозаври, які пережили вже не одну реформу з часів Леоніда Ілліча.
Illya Olefir
Тобто замість одного райВО у межах існуючого району, матимемо декілька управлінь, відділів, агенцій, методкабінетів ОТГ...
Сергій
Для Illya Olefir: Саме так. ))) Дофіга багато живемо. А чиновники цим не забаряться скористатись, щоб знову роздути штати
1
Суперреформы! Сельские школы позакрывать, а бюрократов расплодить!!!! Где же логика??? Фамилии "авторов реформ" в студию!!! Мы хотим знать их " в лицо"!!!
остап
міністр освіти і його два зама
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!