Об’єднанні громади матимуть свої управління освіти

МОН надано рекомендації, що мають забезпечити єдиний підхід до формування структурних підрозділів освіти

Об’єднанні громади матимуть свої управління освіти

Міністерством освіти і науки надано рекомендації з розроблення положення про структурний підрозділ освіти виконавчого органу об’єднаної територіальної громади, що мають на меті забезпечити єдиний підхід до формування структурних підрозділів освіти місцевих виконавчих органів об’єднаних територіальних громад.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що відповідно до концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні формуються об’єднані територіальні громади (ОТГ), повноваженням яких є забезпечення управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

В міністерстві зазначають, що одним із значних управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування ОТГ є право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.

У свою чергу, важливим елементом створення ефективної системи адміністративного обслуговування освіти ОТГ є максимальне делегування адміністративних і навчально-методичних повноважень на рівень навчального процесу (навчальних закладів) у поєднанні з належним управлінням усередині самого закладу та забезпеченням якості освіти.

"Такого роду децентралізація системи освіти ОТГ дозволить уникнути формування малоефективної і витратної для бюджету виконавчого комітету ОТГ структури", - йдеться у рекомендаціях МОН.

Також у Міністерстві освіти радять майбутнім управлінням освіти обрати таку модель адміністративного обслуговування освітою, яка б базувалась на реалізації прямих функцій сектора освіти.

"Акцентування прямих функцій означає, що такого роду завдання, як фінансове обслуговування, послуги матеріально-технічного утримання приміщень навчальних закладів може бути винесено в формат профільних комунальних служб", - зазначають в МОН.

У Міносвіти також повідомляють, що відповідно до статті 14 закону "Про співробітництво територіальних громад", об’єднана територіальна громада може утворити власний або спільний з кількома іншими ОТГ орган управління освітою чи делегувати відповідні повноваження одному із суб’єктів співробітництва.

Разом з тим, при визначенні функцій та їх розподілі слід уникнути дублювання функцій інших органів влади та місцевого самоврядування.

Також у Міністерстві освіти і науки зазначають, що вважають вкрай важливим збереження вертикалі у виконанні освітніх повноважень та завдань діючих та створюваних органів управління освітою.

Додатково див.: лист МОН № 1/9-633 від 30.12.15 "Про формування органів управління освітою"

Освіта.ua
18.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Жителі Села Шульгівка
Не смішіть курей відділом освіти обєднаної громади. Нас чекає створення базових шкіл. Віримо документам, а не словам. Бачимо задуми "реформаторів" сільської школи. 200 учнів в базовій школі. Із середніх шкіл в районі зробити неповні середні і одну дві середні (базові). Скоротити вчителів, чим зекономити бютжет. Звозити, якщо буде чим, учнів 10-11 класів за 15-20 км щодня в базову школу. А не буде чим, надавати за рахунок батьків гуртожиток. Ось він - рівний доступ до якісної освіти жителів села і міста. І це не вимисел. Качайте реальні документи від облдержадміністрації. Посилання на документи. Качайте архів. https://www.dropbox.com/s/9zm4ljf9bkwm6ar/oporna_sh.zip?dl=0
Maria Chuprynskaya
Думаю, що така інформація стане у пригоді! НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Просто вбивай те в пошуку і читайте корисне))
 Yan
Активіст Євромайдану, директор Школи відповідальної політики: Вангую, що це буде непопулярний пост. Зради в ньому практично нема, лише трохи перемоги, а саме – успіхи децентралізації. http://blogs.pravda.com.ua/authors/yusov/5698d56979d6a/
читать было весело
Для  Yan: ржачь полнейший через строчку.А ЭТО "Для невеличких сіл це реальна можливість отримувати кошти з бюджету на розвиток інфраструктури, будівництво шкіл, лікарень, на які до того не вистачало грошей" - просто уложило.Ну-ну.
Коментувати
Анна
Яка в біса може бути освіта за 2 долари на день (стільки отримує моя донька після університету на ставку)? Натомість племінниця в Китаї в дитсадку за день отримує 40 доларів. Не смішіть мої ovo Ab ovo
Катерина
Нарешті! Досягнення є але зупинятися зарано. Успіх цих завдань має спрацювати - http://www.rada.gov.ua/news/Top-novyna/122889.html
ой
Аванса за январь как не было, так и нет. Наверное, уже в зарплате дадут, если дадут.
Сергей Лимонов
И как - то все скромно и покорно реагируют на отмену льготы по выслуге лет (заслуженную и целесообразную)
Сергій
Для Сергей Лимонов: Многие еще не знают, потому что закон приняли подло и почти тайно, не учитывая мнения самих педагогов. А также частично и расчет, что педагоги не умеют или не хотят, а скорее всего боятся отстоять себя. Привыкли скакать на задних лапках перед директором, а директор - перед заврайоно, и т.д. Одно подхалимство! А где вилы???
Коментувати
Сергей Лимонов
Сельские школы-закрывать: учителей "оптимизировать"- зато дублируются всякие рассадники бездельников и бюрократов(гороно-районо итд)- а теперь ещё и их территориальные двойники! Абсурд!
007
Шановне МОН не займайтесь АНОНІЗМОМ. Де переваги? СКІЛЬКИ додатково отримала громада на утримання СВОІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ і скільки таких буде закрито?
qwerty
Семейку банкирши Гонтаревой раскулачить - и всем учителям Украины хватит не только на аванс.
о
Кировоградская обл. Добровеличковский р-н без аванса.
Киевская область
БЕЗ аванса----------------------------------------------------------------------------
заступник кш
Бог забрав розум у представників міносвіти
Лора
Поделитесь, кто-нибудь уже получил аванс за январь? (Одесская область)
Павлович
Для Лора: Учора, 18.01. близько 19.00 прийшла СМС про аванс ( Житомирська область Малинський район)
Лора
Спасибо, Павлович. А нам до сих пор смс не пришло... Вы не знаете, зарплата увеличилась в январе?
Коментувати
Завуч
Прочитала рекомендації! На реформах в освіті можна ставити жирний хрест! Все те, що й було раніше, але в більш забюрократизованому вигляді! Навіщо було "город городити"?!
остап
ПІДТРИМУЮ. Подивіться на освіту у Вінниці
Коментувати
Игорь Соломонов
Якщо управління освіти громади буде "виборною" посадою. То буде толк, мабуть.
Vladislav Smirnov
Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Євгеній Ленський написав заяву про своє звільнення з посади через зміни у профтехосвіті, які були прийняті депутатами Верховної Ради: «Законодавча база зовсім непідготовлена до того, щоб прибрати субвенцію для забезпечення навчання робітничих кадрів. Багато питань — необмірковані…». http://poltava.to/news/36891/
Голосzнароду
Для Vladislav Smirnov: Так мова швидше йде про те, що прибиральниці, чи робітнику на завод, чи продавцю в супермаркет профтехнічна освіта не потрібна, ну бо вона їм дійсно не потрібна, і крім того більшість з них мають вже і вищу освіту.
Коментувати
Банду геть!!!
Чергова корупційна афера і узурпація народної влади, під виглядом децентралізації...
Родион
ЦИТ: "об’єднана територіальна громада може утворити власний або спільний з кількома іншими ОТГ орган управління освітою" Цим "спільним органом" залишаться теперішні управління, відділи, методкабінети, центри позашкільної роботи. Залишаться і незамінимі освітянські динозаври, які пережили вже не одну реформу з часів Леоніда Ілліча.
Illya Olefir
Тобто замість одного райВО у межах існуючого району, матимемо декілька управлінь, відділів, агенцій, методкабінетів ОТГ...
Сергій
Для Illya Olefir: Саме так. ))) Дофіга багато живемо. А чиновники цим не забаряться скористатись, щоб знову роздути штати
1
Суперреформы! Сельские школы позакрывать, а бюрократов расплодить!!!! Где же логика??? Фамилии "авторов реформ" в студию!!! Мы хотим знать их " в лицо"!!!
остап
міністр освіти і його два зама
Коментувати