Зміст освіти має мати реальний зв'язок з життям, - Новосад

Міністр освіти повідомила, що результати міжнародного дослідження PISA не стали неочікуваними

Зміст освіти має мати реальний зв'язок з життям, - Новосад

Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила, що результати міжнародного дослідження PISA не стали неочікуваними і засвідчили дуже затеоретизоване спрямування української школи. Про це вона сказала в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

«Усі розуміли що є певні проблеми в системі освіти. Але зараз ми отримали дані, які підтверджують, що наші учні не завжди можуть використовувати ту суму знань, яку вони мають, для вирішення певних життєвих ситуацій», - зазначила міністр.

За її словами, тестування PISA вимірює не суму знань та формул, а те як учень може використовувати знання в життєвих ситуаціях.

«Ті результати, які ми маємо, показали дуже затеоритизоване спрямування нашої школи. Воно має дуже мало ефекту на успішність наших учнів. Безперечно найгірші результати ми показали у математиці і для нас це такий дзвіночок, що з цією наукою необхідно працювати глибше. На наступний рік ми будемо детальніше працювати над новим державним стандартом базової освіти, і в першу чергу з математичною галуззю, для того щоб зробити так, щоб те, що ми закладаємо у зміст освіти мало реальний зв'язок з життям», - зазначила міністр.

Вона також наголосила, що 36% українських підлітків не можуть працювати з елементарними математичними діями і «мають великі проблеми з дробами і відсотками».

Також міністр освіти висловила переконання, що для вирішення цього питання потрібно переглянути зміст освіти, розвантажити програми і дати учням більше часу на вивчення математики.

Освіта.ua
05.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мамай
Бездуховність, запопадництво перед багатими ворами, тупе поклоніння заходу, заздрість,боягузтво інтелігенціі, відсутність памяті і віри в себе, лінь і відсутність національноі гордості- ось кондуктори наших бід!! Якби не так- то вигнали б уродів сороса з освіти, уряду і жили б своєю головою. Соросята освіту завели в безвихідь, медицини немає, нині відбирають святе- місце життя= Землю!! Та скільки ж можна!!!!?
Людмила
Для Мамай: ми всі і винуваті!
Вчитель
Тупе поклоніння заходу - просто хочеться жити не з голим задом з годро піднятою головою, а тупо як захід в достатку. А вони цього досягли вже дуже давно - тоді, коли нам розказували про нашу найкращу освіту, медицину і святе = Землю!!
Коментувати
микола кучевський
ІЗ звіту PSSA: "Прямої залежності між рівнем успішності учнів / студентів і ресурсним забезпеченням закладів освіти (фінансовим, матеріальним, технічним, кадровим) в Україні не спостерігається. Проте все ж порівняно із середніми показниками по країнах ОЕСР українські заклади освіти гірше забезпечені ресурсами, а українські вчителі / викладачі мають найнижчій рівень початкової заробітної плати."
Ганна
Для микола кучевський: Точно, в усіх країнах спостерігається залежність, а в Україні - ні, Ще сподобалось про початкову зарплату. А кінцева що, найвища в українського вчителя? Як набридла непрофесійність на всіх щаблях освітньої галузі. Вже років 20 ми говоримо про те, що програми нелогічно побудовані, не відповідають віковим особливостям. Більшість підручників не можна використовувати, бо в тому дорослий не розбереться. Програма, підручники і ЗНО не перетинаються, а йдуть паралельно. Навчання звелося до простого натаскування до ЗНО. Якщо учень не здає ЗНО з предмета, то він найменше, просто сидить на уроці.
Cirius
Для Ганна. Чиста правда у Ваших словах,та нажаль, віз і нині там. Армія чиновників як трималася за старе, так і не може відчепитися. Усе взаємопов’язано: замовні автори, програми під старі методики і ЗНО, яке без репетитора добре не здаш. Ми б хотіли змін швидко і відразу, а виявляється, що своя кишеня ближча до тіла. Світом керує матеріальний інтерес, а українцями особливо. Уся надія на те, що природний потяг молоді до справедливості візьме верх і колись в освіті настануть такі довгоочікувані зміни, які поставлять Україну в ряд розвинених європейських країн.
Духно
А які, цікаво знати, країни європейські розвинені? Німеччина, бо там діє закон, Франція, бо там закон, а що заважає Україні жити по закону? Бо є інші закони, які законніші за існуючі? Молодь розпустила ся, заскотинілась, не чує дорослого покоління, мовляв, ви там у СРСР дибіли були, а от ми високорозвинені, незалежні, без комплексів, ліниві пофвгісти...
Коментувати
Олекса Позняк
Будеш классно вчити математику - станеш учителем математики - жебраком- попихачем. А не будеш знати - станеш міністром.А навчишся херячити по піаніно то прямо в президенти. Отакий звязок із життям засвоїли наші діти
Olga
Для Олекса Позняк: Вот здесь я полностью согласна с позняком.
Коментувати
Сенченко
Пани Новосад - вы процитировали постановление Цк Кпсс «О связи обучения с жизнью».Рекомендуем прочитать. Очень деловой и правильный документ.
Макуха
Ганнуся на власному прикладі довела, що навчаючись у вітчизняній школі, отримала феноменальний зв’язк з життям, що вознесло її, таку молоду і недосвідчену, на найвищі щаблі освітянської кар’єри.
Саша
Бездарні реформи від Гриневич знищили нормальну освіту. Її судити потрібно за розвал вищої і середньої освіти.
М
Для Саша: все Гриневич не знищила ,Новосад продовжує,мала від кого навчитися.Міністр ,має бути який пройшов шкільну роботу ( може ,я не правильно висловилася), який працював в школі і знає проблеми.
Коментувати
Слава
Якщо в реальному житті бедлам, то про зміст освіти стає все ясно. Тепер про конкретно про математику та історію. Математика має якесь відношення до реального життя??? Усі ті рівняння, функції та інтеграли??? Не смішіть. А в історії. Відкрив підручник "Всесвітньої історії". Там потік свідомості старого професора без жодної структурованості, чіткості та ясності. Чи потрібно буде в "реальному житті" знати про особливості міжпартійної боротьби в Італії в 50-х роках, або навіщо учневі перелік всіх тих прем’єрів Британії?! Що він з ними в "реальному житті" робитиме, як він навіть функцій власного українського президента не знає?! Робіть щось із програмами і підручниками, не ускладнюйте для "потреб" "реального життя", а ріжте навпіл, там лишок. Й верхом профанації є курси Мистецтва, які доводиться читати в сільських школах. Перенесіть мистецтво в курс Історії та вивільніть години. Мистецтво як предмет можливе лише в спеціалізованих закладах для підготовлених учнів, здатних сприймати матеріал.
Владимир Белый
Не виключено, що спільноту може дещо дезорієнтовувати надто буквальне сприйняття поняття "... зміст освіти повинен мати реальний зв’язок з життям" як чогось, що вже поза межами навчальної аудиторії і потребує майже як у дорослих тому реакції. Зміст навчання - це поки лише процес навчання. З його чарівною властивістю, що поки можна без будь-якої шкоди й помилитися, спіткнутися тощо. Зате потім ... попереджений - це вже озброєнний.
Серафинчик
Для Владимир Белый: ох ти ж! Якщо життя в майбутньому приготує лимони, то невже буде буде винна школа, що не зміг з них приготувати лимонад? От конкретна вчителька, Людмила Миколаївна, саме не додала, не навчила застосувати знання зі свого предмета у житті!! Ой леле!!!
М
Для Владимир Белий : скільки можна милитися , що нова влада і що раз - то більше милиться- Ви впевнені , що це все без будь- якої шкоди , через кілька років , те все буде видно , скільки можна досліди робити . Скажіть мені , ваша думка , навіщо в медичний - математика ЗНО; українська мова , звуковий аналіз слова ( там ще багато таких питань є) , література з тими питаннями - всі все не вивчуть, де це все може пригодитися в житті .Я розумію , якщо вони (учні) , будуть поступати, на факультети, пов’язані з тим ( наприклад укр.мова - вчитель укр.мови , то треба , то поглиблено) , а кому не потрібно - лишіться їх. Ви самі філософ( може ,я помилилася ) - Вам дуже потрібна для професії хімія, фізика? , щоб ще ЗНО з тих предметів здавати? Дайте дітям базовий рівень ,кому потрібно,нехай дальше вчуть ,де поступлять - по професії.
Владимир Белый
Так саме від цього (по-справжньому профільно орієнтованої освіти старшокласників) відкараскувалися всі попередні уряди, скликання ВР та президенти, зберігаючи майже третину століття поспіль у вже новітній історії нової України стару практику "единной школы) з 25 обов’язковими предметами в 10 - 11 класах та замовчуючи, що мільярди людей на планеті давно на етапі старшої ланки мають не більше 8 предметів академічного змісту, з яких 4-5 вивчають як окмплесний свій особистісно орієнтований профіль. І при цьому чи не споконвіку оцінюються через незалежні стандартизовані процедури навіть під час поточного навчання в університетах чи професійних коледжах без будь-яких охів та ахів з боку їхніх батьків. .
Коментувати
unforgiven 2
Нова українська школа вимагає сертифікованого міністра освіти і науки, який має диплом про вищу педагогічну освіту і досвід роботи в школі не менше десяти років.
Alex
Для unforgiven 2: зате вона знає іноземну.
Коментувати
Наталія Тулман
вчителі працюють за програмами, що затверджені МОН. Підручники їм відповідають. Треба змінити підхід до вивчення математики, починаючи з програм та підручників. Логарифми не всім знадобляться, але відсотки та діїї повинні вміти застосовувати всі або майже всі... Та й годин раніше було більше
Якось дивно виходить
36% українських підлітків не можуть працювати з елементарними математичними діями, але 82% за результатами ЗНО з математики отримують право навчатися в університетах А недовуз МАУП готовий давати дипломи й іншим 18%.
СеменМаркович
Пани Новосад, зачем на сайте сколько ваших портретов- и все время вы одна, как перст? Хоть приедте в школу или коледж?? И еще- когда вы будете делать то, что просят люди? То , что надо садику или университету?? Хватит издеваться с учителей , преподавателей , родителей, студентов!!!
Ралко
Для СеменМаркович: думаєте, що прийде вона в школу, а там не будуть вимальовуватися, рихтуватися, показувати витребеньки?
М
Для Семен Маркович :підтримую Ралко- не всі директори шкіл ( вчителі) , відверто скажуть в чому проблема , вони будуть старатися показати себе з кращої сторони( заведуть в клас, де відремонтовано,там комп’ ютери закупили,там вікна поставили - хоча батьки також гроші , якусь певну суму на ті вікна здавали) .Це я говорю , бо знаю , як перевірки приїзджали ,або вчителі з інших шкіл , як вони бігали , там кусок стіни відлетіло- заліпили плакатом.Прийшли в клас майно шкільне писали, вчителька їм - то батьки купили і то також.Міністр каже , стільки грошей було виділено на освіту , там розкрали ,там не якісні меблі закупили(відповідальність коли за це все буде - закони треба міняти) .
Коментувати
Ганна
Для того, щоб было практичне спрямування, треба відновити матеріальну базу, що була " при клятих комуняках" . Коли останній раз кабінети забезпечувались обладнанням? Фізика, хімія, біологія - на пальцях, Використовуємо новітню технологію, сторітелінг називається. А потім , не вклавши ні копійки, бідкаємось, що діти затеоретизовані.
unforgiven 2
Для чого тоді вимагають знати 100 українських діячів в обличчя на ЗНО з історії та перераховувати всі ґудзики на костюмах героїв на ЗНО з української літератури.
Феофан
Для unforgiven 2: ви нічо не переплутали про гудзики, бо про початок місячних у Малашки теж не відомо.
Коментувати
Жебрак
От біда, 36% українських підлітків не можуть працювати з елементарними математичними діями і «мають великі проблеми з дробами і відсотками». 100% людей, що працюють на "педагогічній ниві" не можуть прожити на ту нікчемну заробітню плату, яка є зараз! Ось і вся арифметика! Хочеш знань go to репетитор!
Фігура вторая.Печальная
Для Жебрак: а ніби школа їх, ті знання, не дає. Хто хоче, то візьме, а кому не треба, тому і з тобою не вчепиш....
Мілєна
Про що говорити. Нас ніхто не слухає і не намагається почути .Ганька ніби замовлення якесь виконує розвалити остаточно систему освіти і плодити дурнів, щоб було кому , вибачте люди добрі, жопи європейцям підтирати. У школах меблі ще з часів срср залишились, вчимо на пальцях, дошка і крейда, 10 компів 15- річної давності, а вона про реформи. Так початок маємо: НУШ. Вірші вчити не треба, таблицю зниження напам’ять знати не треба, писати грамотно не треба і т.д. Цікаво які ж результати з математики матимуть випускники Нуш. Міністерку нашу таку розумну та в сільську школу, щоб побачила, що в селах учителі і учні не гірші від міських і перестала ображати та принижувати їх у своїх недолугих промовах. Воно бідне не тільки дурне, але ще й не виховане, бо судить про те, чого в очі не бачила.
Коментувати