Різниця знань учнів сільських і міських шкіл є суттєвою

Дослідження PISA засвідчило суттєву різницю у досягненнях учнів залежно від типу місцевості

Різниця знань учнів сільських і міських шкіл є суттєвою

Міністр освіти і науки Ганна Новосад зазначає, що дебютна участь України у міжнародному дослідженні PISA, метою якого є вивчення рівня оволодіння читацькою, математичною та природничо-науковою компетенціями у 15-річних підлітків, засвідчила суттєву різницю у досягненнях учнів залежно від типу місцевості.

Про це вона повідомила, коментуючи результати дослідження, що були оприлюднені 03 грудня.

«Суттєва різниця в досягненнях залежно від типу місцевості. У великих містах середній бал складає 499,4, що суттєво відрізняється від середнього бала учнів, які проживають у містах – 479,9. Істотно від усіх відрізняються середні бали учнів, які проживають у селах, хуторах й сільській місцевості. Середній бал у таких учнів складає 420,6. Це становить різницю із великими містами більше, ніж у 2,5 роки навчання. 2,5 роки!!!», - зазначила міністр.

Також результати дослідження показали, що хлопці читають значно менше, ніж дівчата.

«В Україні середня успішність у читанні серед хлопців є нижчою (450,1 бала), ніж серед дівчат (483,6 бала). В Україні розрив (33,5 бала) більший, ніж у середньому по країнах ОЕСР (30,1 бала). Це розрив у більш, як один рік навчання», - повідомила Ганна Новосад.

Освіта.ua
04.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Що за дурниця! Мої діти навчалися в сільській школі, але це не завадило їм здобути вищу освіту. Один із синів - провідний спеціаліст у галузі програмування, інший - один з кращих інженерів-будівельників. У сільських школах учителі працюють за "спасибі ", готові допомагати своїм учням, якби тільки були готові здобувати знання. І, уявіть, таких дітей багато. Я сама працювала в сільській школі й пишаюся своїми випускниками: художниками, продавцями, лікарями, працівниками правоохоронних органів, бухгалтерами. А головне - усі вони Люди! Да! Головне, що виросли щирими, добрими, відповідальними. І уявіть: багато з випускників сільських шкіл закінчують виші з відзнакою і не за хабарі (бо батьки ледве кінці з кінцями зводять) а завдяки наполегливості і вмінню працювати і досягати мети.
Марія
Як некоректно ділити дітей на сільських і міських. Вам що мало булінгу? Хочете ще дітей міських"натравити" на сільських? І це пропагує міністерство!.. Хочете зовсім "добити" село? Поцікавтеся, звідки походить чимало письменників, учених, дослідників. Думаю: подібним думкам не місце в освіті. І взагалі, чим ви оправдовуєтесь... Яка жорстокість...
Елена
Что за бред.Сельский учитель даёт знания,а городской себе в карман деньги после репетиторства.Почему столько детей в городе идут к репетиторам,наш министр не задумывалась?
Вчитель
Хто дав право комусь називати сільських дітей тупими. Шановні дописувачі, тупість і небажання вчитися - то є різні речі, прошу на це зважати. А для того, щоб зрозуміти, чому у сільських дітей нижчі бали при моніторингу, то варто подивитися на цих дітей в іншому розрізі: хто їх батьки, де їх батьки, чи спроможна сімя виховувати дітей? Відповідь: у багатьох неповні сімї, у багатьох батьки за кордоном, у багатьох немає вагомого прикладу у сімї і підтримки для навчання, у багатьох мама з дітьми може ночувати на сусідському сіновалі, бо татко додому прийшли, у багатьох мама чи/і тато в пяному угарі майже щодня... Продовжити ? Невже хтось має думку, що якщо таких дітей звести до великої школи, то вони почнуть вчитися? Вони взагалі перестануть її відвідувати, щоб не комплексувати, щоб не втратити залишки власної гідності.
Небайдужа
Для Вчитель: я шокована!!! Аргументи які Ви навели говорять лише про дискримінацію дітей у школах! Саме така позиції, яку учні переймають від учителів, є причиною булінгу у школах. Діти відчувають, що учитель по різному ставиться до дітей навішуючи ярлики! І замість того щоб підтримати дітей, вчитель лише погігршуєте ситуацію! Чомусь ніхто не говорить про різницю в матеріально-технічному забезпеченні та нижчий рівень знань і вмінь вчителів. Можливо потрібно провести аналогічне дослідження для визначення рівня вчителів та їх застарілих методів навчання і ВИХОВАННЯ?
Коментувати
Вчитель
Реаліст- ти мабуть це тупе створіння з села?ІДЕОТИЗМ)))=
Для Вчитель:
А чим ти кращий від Реаліста? У твому коментарі та ж сама зневага до села. Мабуть, ви обидва є тупими створіннями, але з МІСТА.
Коментувати
Реаліст
А потім ці значно тупіші діти з сіл переїжджают до Києві, та будучи значно наглішіми за більш інтелегнтних міських дітей захоплюють в тому числі і владні кабінети. Та нищать майбутнє держави своїм ідеотизмом будучи у владі
Для Реаліст:
А ти сам себе до "інтелЕгнтних" відносиш чи до "ідЕотів"?
Таня
Їдуть в Київ вчитися і за рік-два наздоганяють, а то й випереджають своїх однолітків з елітних ліцеїв у навчанні. В них є гарна мотивація, якої бракує більшості однолітків.
Валентина
Пані Тетяно, я підтримую Вашу думку!
Коментувати