Наступний навчальний рік оголошено Роком математики

Проведення Року математики має привернути увагу суспільства до математичної грамотності

Наступний навчальний рік оголошено Роком математики

2020/21 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад, під час презентації результатів міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

За словами міністра, проведення Року математики має допомогти привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх громадян.

«Оскільки за результатами PISA-2018 ми маємо найгірші дані саме з математики, наступний 2020/21 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні. Попередньо Президент дав погодження, і ми вдячні йому за відкритість і готовність швидко реагувати на потреби нашої освіти. Під такий рік буде розроблено план заходів, що передбачатиме цілий спектр активностей для стимулювання розвитку математики в Україні», – зазначила Ганна Новосад.

Згідно з результатами PISA-2018, базового рівня математичної компетентності – мінімального, якого в кінці першого етапу середньої освіти мають досягти учні, – в Україні не досягли 36% українських 15-річних підлітків.

Як відомо, PISA (Program for International Student Assessment) є міжнародним дослідженням, що проводиться з 2000 року в понад ніж 80 країнах. Кожні три роки дослідження вивчає рівень оволодіння читацькою, математичною та природничо-науковою компетенціями у 15-річних підлітків. PISA не перевіряє, чи засвоїли учні зміст освітньої програми, а оцінює, наскільки учні здатні використовувати здобуті знання, уміння та навички в реальному житті.

Освіта.ua
03.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тамара
Відповідь щодо покращення знань з будь-якого предмету дуже проста. 1. Упростіть програми, які протягом десятиліття тільки ускладнювались. Для чого вища математика в школі? 2. Треба підвищити рівень учителів. Встановіть вступ до вишу не менше як 160 балів. 3. Надайте учителям нормальну зарплату, щоб вони могли на неї жити. 4. Не забувайте про відповідальність батьків за навчання і виховання дітей. Зі штрафами. Загравання перед батьками призводить до нівелювання ролі учителя, яким би професіоналом він не був.
Роман
Для Тамара: Спочатку зарплата,щоб були бажаючі із 160 + вступати до педагогічного і потім працювати в школі. Ще пару років і працювати будуть ті, що вступали до вишу маючи 101 бал з математики
Коментувати
Емма
я вважаю,що це неправильно. Це приносить великий стрес особливо для тих, хто її не розуміє,а таких є багато.Це перекреслює майбутні плани учнів. Навіть якщо діти здають математику обов‘язково,то це не означає,що після цього з‘явиться багато науковців,чи математиків;це не має значення. Кожен учень знає що йому потрібно здавати,а що ні. Головне-це право вибору кожного,а не нав‘язування чиїхось забаганок.Тому моя пропозиція-скасування ЗНО з математики як обов‘язкового предмету.Особисто в мої плани на майбутнє математика не входила.Це велике перенавантаження для тих,хто вивчає гуманітарні науки.
111
Для кожної спеціальності є свій головний предмет, який потрібно майбутньому спеціалісту, тому не треба дуріти і вважати математику головним предметом. А то лікар для вступу повинен складати математику, фізику, українську мову. А можливо, йому потрібно, в першу чергу, знати біологію та хімію? Та уряд так не вважає. Ну так, звичайно, лікарю потрібно вміти рахувати гроші і більше нічого.
Андрій
Для математики все що потрібно знайшов тут: https://odo.com.ua/catalog/nush/matematichna_og/
Oleksandr Lytvynenko
Знову, як і завжди, понапроводимо сотні "заходів", прозвітуємо на сайтах, понаписуємо купу звітів - на тому все й скінчиться? Не "спектр активностей" потрібно проводити, а вирішувати проблему системно: програми, підручники, кількість годин, наповнюваність класів, матеріальне забезпечення, підготовка вчителя й належна оплата його праці... Інакше усе знову скінчиться нічим!
Жабка
Для Oleksandr Lytvynenko: А в чому проблема? Математика не всім дається, як і мова. Наробили галасу, зчинили пустомильство. Рехворматори!!!
Коментувати
sergey1979
Ага, вже оголошували роки англійської, німецької. Тепер будуть літні мовні табори і літні математичні табори напевне.
serj
Ура! Рік математики! Поза чергою буде вивчатися стан викладання, розглядатиметься на педраді, (з презентацією, висвітленням на сайті). Проводитимуться виховні заходи, конкурси, вікторини, танці (математичні), тощо. Тони паперу, 100тис. звітів, інформацій, звітів, звітів,... з фото та відеофіксацією. Проведуть учитель року з математики, ЗНО вже обов’язково. Щось пропустив??? І ПОКРАЩАЄ!!!!
Вчитель
Министерка типа образования Анна Новосад развенчала миф о, цитирую – «эффективности советской математической системы образования». Мол, по данным международного исследования PISA, «…36% наших 15-летних учеников не достигают даже базового уровня знаний по математике. У них есть проблемы с задачами, где нужно использовать простые стратегии решения, процентные соотношения, оперировать дробями и десятичными числами…». У меня простой вопрос. Какое отношение к советской школе имеет тетка... ой, простите за сексизм! - членкиня "новой" команды 1990 года рождения и ученики, отправившиеся в первый класс 8 – 9 лет назад? Впрочем, подобное «развенчание» запросто войдет тупому стаду. Взято из тг Алексея Куракина
Захарчик
Для Вчитель: вона ще дівчинка, а не тітка...
Коментувати
Михайло
Тепер лишилося всім учителям математики підняти зарплату, бо у складних умовах будуть працювати...
непереймайтесь
НУ, все! Об’явили "роком математики"? ГАПЛИК математиці! Як і всьому, за що нинішні беруться!
Michael
Подивився я для цікавості ті завдання PISA з математики, завдання простіше нікуди... Там ще й можна глянути процент учнів, які справилися з завданням. Соромно за наших дітей. Що я можу сказати - тепер рейтинг Зе зрозумілий. Думаю на наступні вибори виграє навіть мавпа, головне щоб була прикольна.
Олена Захарченко
Години з математики врізали, зно - обовязкове - привернули увагу! Продовжуйте в тому ж напрямку. Нащо розумні люди , ними важко керувати!
Небайдужий
Правильно, нехай дітки потанцюють для математики, малюночки помалюють, яка математика потрібна, презентації пороблять, це ж так допоможе вивченню математики!
Olga
Для Небайдужий: А ще раптівки організувати, твори написати та сенкани скласти
Наташа Франко
І обов’язкові наскрізні лінії, компетентнісний підхід, STEM - освіту треба "впхнути" в 3 уроки на тиждень математики. Ще й підготовку до ЗНО, олімпіади... По 35 учнів в класах, а буде ще більше, бо всіх "недовчителів" треба поскорочувати. В рік математики входимо з кривою посмішкою, напевне, від відчаю.
Віолетта
А при чому тут "радянська система" викладання математики до нинішніх 15-річних школярів? За радянських часів ми здавали екзамен з математики у 5класі, з геометрії-у 6класі, з алгебри-у 7класі, комплексний екзамен алгебра-геометрія-у 8класі. І здавали на високому рівні! Доречі, хто не знає- Англія у минулому році повністю перейшла на радянську систему викладання шкільних дисциплін! За методикою Сухомлинського навчаються діти в Японії та в Китаї. А ми знову будемо своєму ж у чужинців навчатись?!!!! До коли ж це буде продовжуватись?!
Коментувати