Міністр: результати PISA мають стати сигналом

Міністр освіти переконана, що результати стануть сигналом для вчителів, батьків та суспільства

Міністр: результати PISA мають стати сигналом

Результати міжнародного дослідження PISA, в якому Україна вперше взяла участь у 2018 році, свідчать, що реформа «Нова українська школа» є об’єктивною потребою для держави. Про це заявила міністр освіти і науки Ганна Новосад під час презентації Національного і Міжнародного звітів за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

«Ми розраховуємо на те, що отримані результати стануть сигналом для наших вчителів, батьків та суспільства загалом. Тепер має стати очевидним, що реформа шкільної освіти для України – не забаганка, а об’єктивна потреба», – зазначила Ганна Новосад.

Дослідження показало, результати українських учнів та студентів у PISA-2018 виявились гірші, а з математики – значно гіршими порівняно із середніми значеннями по країнах Організації економічного співробітництва і розвитку.

Це прослідковується в усіх трьох компетенціях, рівень яких досліджує PISA, – читацькій, математичній та природничо-науковій.

Згідно з результатами PISA-2018, базового рівня – мінімального, якого в кінці першого етапу середньої освіти мають досягти учні, – в Україні не досягли: з читацької грамотності – 25,9% українських підлітків; з математичної – 36%, з природничо-наукової – 26,4%.

Для порівняння, у країнах ОЕСР базового рівня сформованості читацької грамотності не досягли 22% підлітків, математичної – 23,9%, природничо-наукової – 21%.

За словами Ганни Новосад, окрім країн ОЕСР, результати України доцільно порівнювати з показниками референтних для України держав – країн зі схожим соціально-економічним станом та культурно-історичною спорідненістю. Референтними для України у звіті PISA-2018 є Білорусь, Грузія, Естонія, Молдова, Польща, Словацька Республіка та Угорщина.

У рейтингу референтних країн Україна випередила лише Грузію та Молдову за всіма трьома показниками. А Естонія взагалі увійшла до топ-10 країн за рейтингом ОЕСР.

У загальному рейтингу всіх 78-и країн, які взяли участь у PISA-2018, позиції визначаються з урахуванням похибок та множинних порівнянь між країнами на схожих рівнях успішності. Тому загальний рейтинг подається у діапазоні позицій. Так, Україна займає наступні діапазони у рейтингах компетентностей:

  • читацької – 37-42 позиції,
  • математичної – 41-46 позиції,
  • природничо-наукової – 35-42 позиції.

Національний звіт за результатами PISA 2018

Освіта.ua
03.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
Учебник математики 5 класс. Страницы содержания не отвечат реальнсоти содержания. Задачи заявленной темы по факту - задачи предыдущих тем. Когда перестанут творить чушь,, оплачивая людям за подобную глупость, неумение работать, тогда . . .
Валерій Ковальчук
А у якій програмі зараз, вимагають знання таблички множення? Задайте учням 11 класу питання 10 у четвертій додати до 10 у мінус шостій. Як кажуть PISA відпочиває...
Лідія
Люди добрі, вчитися потрібно, а не гратися. Рівень підготовки вчителів розпочинати ще з вузів.Подумати про матеріальне становище вчителя. Поменше "показух" робити в навчальних закладах. Не морочити голови всякими кенгурятами, непотрібним перезавантаженням Дітям дати можливість хоч трохи виходити на свіже повітря після 7 - 8 уроків. Змінити радикально програми з математики., Наші діти "затеоретизовані".Їм іноді потрібно розвязувати такі приклади і задачі, від яких кошмари вночі сняться...
Michael
Для Лідія: Ви б краще ті завдання глянули, там для половини завдань математики взалі знати не потрібно, хватить наявності хоч якоїсь логіки. А завдання де треба теорему Піфагора не розвязувало 90% учнів. Підростає покоління, яке може хіба що дивитись прикольчики на youtube.
Синтаксис
Вже ж і Шевченка вивчити проблема. А читати твори більше 1 стор.це взагалі каторга!
Коментувати
НУШ- на свалку истории!!
Вернуть советскую систему образования,упразднив идеологический аспект! А также программы и учебники по основным предметам,алаптировав их к сегодняшнему дню!
АЛЛА
І після таких результатів будемо продовжувати гудити радянську систему освіти? Читаючи зараз деякі дописи, взагалі сумніваюсь. що ці люди вчилися в школі, наскільки неграмотно вони пишуть.
Небайдужий
Для АЛЛА: Порівняйте з нашими сусідами - в Україні гірші показники ніж в Беларусії та Росії. Так що не гудіть про радянську систему, а гудіть про "чудо-реформи" України років незалежності.
Каки таки реформы???
Да,куда ни глянь- одни " чудо- реформы" в Украине: и в медицине,и в образовании,а особенно в полиции- на улицу уже страшно выйти!!!
Коментувати
Олексій
Дореформувалися... То вчителів занадто багато, то міністри без досвіду, освіта на ручному керуванні. А освітньої політики за 30 років не створили. Тому маємо, що маємо....