36% 15-річних учнів не мають базового рівня з математики

Результати PISA заперечують міф про ефективність радянської математичної системи освіти

36% 15-річних учнів не мають базового рівня з математики

Результати міжнародного дослідження PISA, в якому Україна вперше взяла участь у 2018 році, свідчать про те, що інформація про ефективність радянської математичної системи освіти є міфом. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад, коментуючи результати українських підлітків з математики.

«Результати PISA-2018, зокрема, заперечують міф про ефективність радянської математичної системи освіти. Дослідження показує: 36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв’язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами», - сказала міністр.

Вона також повідомила, що 2020/21 навчальний рік стане роком математики в Україні – на це є принципова згода Президента України. Така ініціатива матиме на меті розвиток математичної грамотності у школярів.

Ганна Новосад наголосила, що результати PISA цінні тим, що не просто показують рівень компетентностей учнів/студентів, а дають можливість прослідкувати вплив різних чинників на результати навчання. Для цього PISA досліджує ставлення учителів та батьків, цінності особистості та її життєву позицію, мікроклімат у закладі освіти та соціально-економічний стан, у якому перебувають учасники дослідження.

«В результатах PISA кожен може побачити свій вплив на те, яких успіхів досягають учні у навчанні. Побачити, що він робить добре, що погано, і яких зусиль конкретно від вас вимагає ситуація, щоб вийти на якісно вищий результат. Уряд і МОН абсолютно усвідомлюють виклик, який постав перед нами. Однак жоден уряд не здатен переламати цю ситуацію самотужки – ми маємо об’єднатися навколо цього завдання спільно з батьками та вчителями», – зазначила Ганна Новосад.

Освіта.ua
03.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ирина
Пані Новосад, проблеми з математикою маєте Ви в першу чергу...15-річні школярі, знання яких перевірялись, народились, у 2003 році....Про яку РАДЯНСЬКУ математичну систему в освіті йдеться?
М
Пані Новосад я Вам зараз скажу без того вашого " PISA"-не треба й гроші на те витрачати,те "PISA"-не безоплатне чи?.В дітей проблеми з анг.м.(іноземною)- в них вимови немає(слова до купи не можуть -ліпити).Ще хто займається з репетитором-з того ще є результат,а хто ні-полний жопа(трохи вульгарно-перепрошую, але правильно передає суть проблеми).В селах -анг.м.-? Ще тим дітям,яким вдається-то ще щось,а яким,ні...Не всім -дітям вдається той чи інший предмет,так,що всіх дітей рівняти під одну планку -велика помилка!.ЗНО з анг.м.-діти на слух не розуміли, про що йде мова.
111
Не знають математики. А якісь інші предмети вони знають? Так само, Ні, не знають. І не будуть знати, бо зараз така система освіти.
Тетяна
Действительно "в огороде бузина а в Киеве дядько". У нас в ОБЫЧНОЙ школе был ОДИН математический класс - дети с этого класса поступали в МГУ, МФТИ, Киевский университет, политехнику и это не моя выдумка - это факты. Не скажу - может занимались дополнительно, но уровень математики явно был высокий. И таких примеров у меня лично достаточно по-поводу "плохого уровня" Совковой математики. А у кого их нет - это Вам лично не повезло. Очевидно, что не повезло лично Министру.
Ирина
Господи, ну до чого ж тут Радянський Союз? Ми вже майже 30 років вчимося дітей без нього. Я згодна з дослідженнями РІSA щодо України, бо бачу все це на практиці. І завжди говорю, що дітей треба навчити в магазині скупляться, щоб не надурили, кількість рулонів шпалер правильно розрахувати, щоб не купувати зайві тощо, а не інтегралами їм голову забивати. Нехай їх вчать у вузах. Бо справді діти до 11 класу з таким темпом навчальної програми розучуються елементарні приклади розв’язувати. От і вся наука.
Лариса Скачко
В огороді бузина, а в Київі дядько! Чому автор не підписує свій пост? Боїться відповідальності? Де ми, а де СРСР? Алло, гараж???
Natai
Наша Министр Образования тупая идиотка! -
Olga
Позиція у МОН класна: були б гарні результати - слава освіті незалежної України; показали погані - винна радянська освіта...
Анна
Для Olga: да разве так только в образовании? Такой подход в любой сфере. Страна идиотов, прости господи.
Коментувати
просто вчитель
Пані міністриня! Так PISA оцінювала рівень 15 -річних чи 55 -річних?,що ви так упевнено доповідаєте про неефективність радянської системи? Дійсно,кому як не вам,народженій у 1990 році,знати про радянську систему освіти.
Некотигорошко
Для просто вчитель: може, рівень радянському оцінювався по становищу туалетів? В деяких школах вони ще такі зарадянщені...
Коментувати
микола кучевський
Результати якраз заперечують ефективність української освіти, бо ці результати продемонстрували діти , які народилися в роки незалежності і навчалися за програмами і підручниками створеними вітчизняними "методистами" і "науковцями" , а радянська математична освіта тут як "приший кобилі хвіст".
Вася
39 місце нормальна собі ПІСЯ. Чого ви кіпішуєте. Це ще не повна ПІСЯ. Повна буде через3-4 роки, коли всі педагоги повиїзжають в пошуках кращого життя. О тоді буде повна піся.
Вчитель-КА
я не понимаю истерик - а что вы хотите чтобы пту-шники знали математику - вот эти 36% и есть контингент который должен топать получать профессию. В нашей стране вообще нет стимула учиться. В Польшк батрачить можно неученым.
зупиніться!!!
Шановні! Ви понаписували ваші програми повидавали угодних вам авторів підручники. І після того виступайте, що стара система погана. Ви візьміть зрівняйте радянський підручник з алгебри 9 клас і ваш підручник за 9 клас. А що взагалі зрівнювати? 250 г. мукулатури. Та матеріалу, який не кожен студент матспеціальностей може зрозуміти. Що міністр хоче запропонувати? Відмінити математику і увести арифметику. Вчити у старших класах яблучка і зайчиків рахувати.
Vlad
Для зупиніться!!!: Якраз і треба в початкову школу повернути арифметику. Чому? Подумайте самі.
Коментувати
1
Вот ведь . . . И не знаю, как подобное назвать. Ещё в 1991 году ликвидировали советскую систему образования, проверяли 15летних детей. То есть - работа всех чиновников от образования, привела к резчайшему уничтожению образования в стране. Но они и дальше продолжают уничтожать его. А остальные кормят тех, кто их уничтожает. Страна абсурда.
Роман
Воно історію знає, це недоміністр? Коли розпався Союз? Міністриня - продукт незалежної України. І воно щось розказує про радянську освіту.
Вовчик-братик
Для Роман: може, їй мама розказувала, що в Союзі погана освіта була...
Коментувати
Сергей Лимонов
Ну раз сам президент ЗЕ дав доручення- то діло буде ! І не біда що сам він в математиці ( як і у віх інших сферах) повний НУЛЬ ! Головне зробити розумний вигляд ! Свою математичну компетенцію довів обіцянками зарплати в 4 000 доларів ( промахнувся в підрахунках на якихось 45 міліардів )
Реаліст
Враховуючи підхід МОН до питання педагогічних кадрів, мотивації до навчання, це і так ще добрий результат! Дивлячись на "наших реформаторів" через 3-4 роки PISA покаже ще нижчий результат української освіти!
оксана
поки в україні буде продаватися вища освіта рівень знань такий а може й нижчий і буде. який сенс 11 років учитися якщо починаючи від 124 балів можна зайти у виш і отримати куплений диплом. подивіться на випускників педвузів - вони ж і навчають самі нічого не знаючи. починати треба з вишів а не зі школи.
Ева
15-летних тестировали, СССР уже нет 30 лет. Так кто ж их учил?) и при чём тут советская система? А то , что коммунистический Китай, перенявший советскую систему образования, на 1 месте её не смущает?
Ужас
Боже, откуда её такую тупую выкопали. Да нет, дура, это не советская система виновата, это лично Путин. )