Лілія Гриневич: PISA-шок або напрямок НУШ є правильним

Показники успішності українських підлітків є значно нижчими за середні значення по країнах ОЕСР

Лілія Гриневич: PISA-шок або напрямок НУШ є правильним

Автор: Лілія Гриневич, екс-міністр освіти і науки.

Показники успішності українських підлітків є значно нижчими за середні значення по країнах ОЕСР.

Навіть базового рівня читацької грамотності не досягли 25,9 % наших підлітків, природничо-наукової – 26,4 %, а математичної аж 36 %. Україна на тлі інших схожих країн має особливі проблеми з математикою у більшості учнів. Тож 15-річні учні і студенти відстають від своїх однолітків у навчанні на 1 рік в середньому по ОЕСР.

Такі результати ми маємо на тлі коротшого навчального часу і більшого його марнування, ніж в інших країнах.

З даних дослідження випливає дуже тривожним є також висновок, що результати українських дітей тісно пов’язані із соціально-економічним становищем родин, з яких вони походять.

Дослідження тільки підтвердило наші припущення, що більшість українських учнів не здатні застосовувати свої знання для вирішення життєвих проблем, у різних нових обставинах. А саме ця здатність є запорукою успішного життя.

Саме на таку здатність через формування компетентностей спрямована Нова українська школа. Дані PISA підтвердили, що напрямок НУШ правильний, і її впровадженння допоможе вирішити виявлені проблеми.

Взагалі дані дослідження дуже цікаві. Коментуватиму його висновки тут і ділитимуся з вами різними його аспектами. Далі буде)

Оригінал

Освіта.ua
03.12.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гість
Ой да нормальні у нас результати. Чого кіпіш піднімати. Я подивилася на ті країни, що позаду нас. Там багато благополучних та розвинених. Іспанія взагалі на останньому місці. І що там будуть кіпіш щ цього приводу піднімати? Да чхати вони хотіли на ту пісу. Нам аби своє хаяти. Якби ці люди поважали б вчителя, вони б сказали результати не погані, але нам ще є чого прагнути. А так ця піса просто привід для наших чинуш нагнути вчителів. Навіть якби ми увійшли до першої десятки вони б все одно присікалися , а чому ми не перші
Оля
Не зрозуміла, з чого шановна Гриневич зробила висновок про НУШ. Щось про математику, природничі дисципліни не чула, щоб збільшували на них кількість годин, але знаю, що треба дітей хвалити за все, цілувати, обіймати..
Вчитель
Одним словом ПІСА показала що НУШ привела до повної пісі/
Олекса Позняк
А тепер задумайтесь скільки усякої нечисті поналазило до нас із РФ перед війною.Думаєте просто так? Чому Кремінь раптом кидає РАсею і негайно отримує такий високий пост в Україні. після того почалась оспівана Кременем гуманітаризація і повний розвал дисципліни, бо зробили хуліганів царями школи. На мою думку це запланована ФСБ операція по розвалу української освіти через розвал дисципліни і навмисне руйнування викладання природничих наук Якщо при СРСР я читав тему і мав 1-2 уроки на закріплення через розвязання задач з фізики, то зараз ледь встигаєш викладати матеріал. СБУ не спи -Кремень агент впливу РФ -від табачника до Новосад руйнує освіту
Цикорій
Для Олекса Позняк: так і Новосад із Гриневич також агенти впливу Сороса
Роман
Для Олекса Позняк: Правильно, Росія винна в низьких знання українських учнів. Слава богу, знайшли причину. Ну і дурень же ти, Позаяк...
Olga
Ви тільки тепер це побачили?
Коментувати
Татьяна
Количество детей в классах сократите до 15 максимум. Это для начала. Сделайте обучение интересным, а не нудной зубрёжкой. Например, если по литературе изучают какое-то произведение, то, чтобы дети лучше поняли его характер, можно сделать театральные сцены по отдельным эпизодам. И какой смысл запоминать кто в каком году родился, женился и умер? Ладно, закончу, а то тут будет очень много текста. Если кратко, то программу нужно полностью менять и учителей на переквалификацию.
Olga
Для Татьяна: Та вже 25 років граємося, театралізуєм. Результат - показала PISA
Людмила
Не в игре и театрализации дело! Произведения очень часто не соответствуют ВОЗРАСТУ ребенка! Да и подход к изучению должен быть ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНЫЙ. Например, сейчас почти ничего не говорят о Второй мировой войне - ни в истории, ни в начальной школе, ни на уроках литературы. И вдруг (о чудо!) в 7 классе после "изучения" пары- тройки стихотворений на военную тематику и "Альпійської балади" Быкова - твір "Відображення трагедії покоління у творах про Другу світову війну". Это вам как?
Коментувати
Сиренко
Пані Гриневич! Із результатів Piza не витікає, що Нуш потрібна. Порівняння із програмою від академіі педнаук свідчить про кращі результати в дітей . Тому йдіть до свого Сороса на грантики і не заважайте. Допобачення!!
Олекса Позняк
Лілька золота ручка розказала нам що вона не несе відповідальності за ці роки що вона рулила освітою. І хоч вона завела освіту у дупу але курс її правильний. Ще глибше в дупу разом із НУШ. Нема чого табличку множення в 1 класі вчить, треба в 5тому починать. Місяць швендять по школі туди сюди -знайомитись.І основне не напружувать дітей , поменьше учить, побільше веселощів. Вчителі вже який рік бють тривогу що дисципліна дітей повнісью розвалена хулігани творять що захочуть а винуватий учитель.Як у таких умовах можна навчити? Наведіть порядок - 1 малолітній хуліган не дає учитись 34 нормальним дітям.Яка тут може буть математика? Розвалили на пару з Кременем освіту і розказує про правильний курс
Володька
Для Олекса Позняк: табличка в 5 уже пізно! Ти програму нуш бачив? Де там табличка в 5?
Коментувати
Вчитель
По великому рахунку - освіта у глибокому ауті. Оновлені програми ускладнили навчальний матеріал до межі. Підручники складні, дидактично не вивірені, розіпхані академічним матеріалом, який для студентів складний, не те що для учнів. Із шкіл "пішов" культ Науки. Відволікаємо дітей на всякі конкурси, олімпіади, змагання, співи, танці. Так - це драйв і він цікавіший, чим сидіти над задачею. Але це все забирає дорогоцінний навчальний час. От і результат! Кому наука потрібна в нинішній час?
Людмила
Для Вчитель: 1000% згідна!
Коментувати
Olga
Та вчителі вже 20 років кричать про такі результати, а наші високоосвітяни почули тільки тоді, як іноземці сказали. Чекаємо результатів НУШ - вихованців. Там і читати вмітимуть одиниці.
Елена
А как интересно проверялась читательская грамотность? В разных странах дети читают разную литературу
Eva
Графика предназначена для того, что бы легко было понять зависимости. Кроме первого графика (где непонятно, что такое Ривень 2) графическая подача информации неудачная, мягко говоря.
Оракул
Незнання елементарних математичних розрахунків та похибок демонструє ексміністерка на своїх "графіках". А що таке НУШ показує PISA. Це можна робити було й без зовнішнього моніторингу, якби вміли та не підробляли результати "досліджень".