Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ на медичні спеціальності - 2019: основні зміни
Вступ на медичні спеціальності - 2019: основні зміни

У МОЗ зазначають, що нові умови прийому дозволять відбирати найкращих абітурієнтів

Вступ на медичні спеціальності - 2019: основні зміни

Нові умови прийому вступників на медичні спеціальності дозволять відбирати до університетів найкращих абітурієнтів не лише на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», а й на фармацію. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, коментуючи деякі норми Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році, що затверджені Міністерством освіти.

Зокрема, у 2019 році крім української мови, для спеціальностей «Охорони здоров’я» профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет).

За словами заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, введення фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику.

«Сучасна доказова медицина - точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою», - зазначає заступник міністра.

Для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів.

Для спеціальності «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал з профільних предметів має становити понад 130 балів.

«Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», а й на фармацію. Це важливо, адже рішення фармацевта та провізора також безпосередньо впливають на здоров’я пацієнта», - наголосив Лінчевський.

За його словами, нові норми умов прийому ухвалені в рамках стратегії розвитку медичної освіти МОЗ України. Відповідні зміни спрямовані на поліпшення якості освіти лікаря.

Освіта.ua
22.10.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька
Я - вчитель хімії. Майже усі мої двійошниці навчаються у місцевому фармацевтичному коледжі на платній формі. Я за голову бралася, коли дізнавалася, кого туди взяли. Деякі з них навіть символів хімічних елементів не знали - всі уроки у смартфонах просиділи. Добре , що зарпз в аптеках стоять компютери з програмами, ви скажіть їй діючу р-ну і заберіть програму то вам нічого і не дадуть!
Нека
Як це лікар без знань хімії??? Де логіка? А хімічні процеси в організмі, а дія ліків....Та куди не кинь оком- все хімія! Та і в ЗНО з хімії елементарні математичні здібності цілком можна показати.
Іван
Для Нека: Немає і не буде лікарів без знань хімії. Бо вони не отримають диплом, не вивчивши хімію. А те що з хімії на ЗНО - то далеко не той рівень хімії, який має знати лікар.
Коментувати
cos
Для Юлія: Це добре, що підвищили прохідні фармацевтам і на інші медичні спеціальності. Підвищиться прохідний бал в педагогічні університети на бюджетну форму навчання, що покращить якість освіти, і збільшить конкуренцію за бюджетне місце в педагогічних університетів.
Для cos:
До того часу поки у медичні коледжі будуть приймати без розбору, якість освіти буде тільки темою для подальших дискусій.
cos
Для Для cos:: Так і в медичні коледжи застосувати ЗНО і поставити мінімум 130 балів.
Коментувати
Юлія
Це все дуже класно , що ви поміняли умови вступу на «Медицину», але про таке треба попереджувати завчасно , а не за 7 місяців до здачі ЗНО. В мене таке відчуття , що в кабінеті міністрів освіти немає жодної людини з здоровим мисленням . Якщо дитина 2 роки готувала предмети для вступу в медичний заклад , то треба бути цілковитою свинею , щоб зіпсувати їй всі плани. На маю думку, цього року буду страшний недобір у вузах цього напрямку. Я проти таких нововведень на цей рік , введіть у 2020 році, щоб всі було готові до цього і могли показати якнайкращі результати своєї роботи над підготовкою до вступу. Абітурієнтам бажаю не покладати рук! Ми переживемо , дурні видумки МОН.
Іван
Для Юлія: Лікар має бути різносторонньо розвиненим. А не лише вміти зазубрити тести з двох предметів.
Коментувати
kinostar
Навіщо в медицині математика/ Було б добре якби 3 предмет так і залишався хімія
Іван
Для kinostar: Наприклад щоб порахувати дозування ліків (яке залежить від маси тіла).
Коментувати
св
з такою підготовкою та здачею 4 із 5 госів англійською і зарплата як у санітарки всі гарні спеціалісти виїдуть за кордон
Катерина
А ви помітили, що всі новини освіти закінчуються лише абітурієнтами? Ціль Мон лише запихнуть на певні спеціальності, а далі всім все одно. У нас якесь міністерство середньої освіти, а не освіти і науки загалом. Студенти, особливо технарі, якщо і отримують стипендію, то мізерну, сидять в холоді. Я технарь, я заробила хронічне запалення в холодних корпусах, і ніяка сотня светрів не допомогла. Мені огидною від всих цих новин. Бо ці реформи - це якесь замилювання. Всім плювати на ваших дітей, країни немає. Тут є лише стерв’ятники-політики, з ними боротися все тошно,лише жорстокі думки на це
Іван
Для Катерина: Студенти-технарі (справжні технарі) отримують підвищену стипендію - близько 1600 грн (замість звичайної близько 1300 грн, яку отримують інші спеціальності, не технічні). А холод в закладах ЗВО - це дійсно проблема. І її потрібно вирішувати.
Коментувати
Оксана Терещенко Ліснича
Майбутні медики, без паніки! Для отримання атестату потрібно 3 ДПА в форматі ЗНО. Отож здавайте Укр.мову, математику та біологію, а хімію для підстраховки. У вас усе вийде. А як ви думали тоді без математики отримати атестат? Моя вчительська практика (я хімік і біолог) показує, що толковим учням легше скласти математику, аніж зубрити історію. Просто мислення у медиків більш логічне і до математики пристосоване краще. Погоджуюся, що зі здачою фізикою було б гірше.
Марія
Для Оксана Терещенко Ліснича: цілковита неправда. у моїй сім‘ї багато медиків (хороших медиків!) і в математиці ніхто не розбирається, а от в хімії навпаки, вищий рівень!
Іван
Так отож і погано що в математиці не розбираються. Не можуть вирахувати дозу ліків, яку треба назначити пацієнту. Тепер буде нове покоління лікарів, яке зможе розрахувати правильне дозування, а не 1 таблетка 3 рази в день. А хімію всеодно доведеться вивчити, бо ж без знань хімії не отримати диплом медика.
Коментувати
Виктория Владимирова
Все залежить від нас! Згодна з АНТИ МОН: https://petition.president.gov.ua/petition/47540 - ВСІ, ХТО ПРОТИ ЗМІН, ПІДПИСУЙТЕ ЦЮ ПЕТИЦІЮ ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ СТАРИХ ПРАВИЛ!!
адекватна мама
Для Виктория Владимирова: Буря в стакані води!!! 1. Лікар повинен бути освіченим. 2. Не боятися змін та складнощів. 3. За 6 місяців можливо не просто підтягнути, а з нуля вивчити.
Коментувати
Ще одна мама
Шановні міністри! Прошу врахувати всю цю критику та зауваження при перегляді предметів ЗНО на вступ по спеціальності "Психологія" . Все ще надіюся на ваш здоровий глузд...
Двієчник
"Побольше непонятного - людям это нравится", - казав Остап Бендер. Таке враження, що сьогодні нами керують одні аферисти. Багато безтолкової діяльності. Ніби щось і робиться, але все рухається не в тому напрямі.
Дима
Для Двієчник: а треба ж якось робити вигляд, що зарплату не даремно отримуєш
Коментувати
Сергій
Я не розумію вашої логіки, якщо є обов’язкові предмети для здачі зно то потрібно з них вибирати. Пояснюю 1 укр.мова. 2 стоїть історія або математика. 3 всі решта предмети. То вже виходьте з цієї логіки. Тільки нехай у різні вузи буде різний профільний. Тільки робіть це поступово наприклад з 2020 року, поясніть наперед. Як можна травмувати так дитячу психіку.
Галина
Для Сергій: Я теж не розумію Вашої логіки. З двох обов’язкових і обрали. Між історією та математикою медичні виші обирають математику, що логічно, оскільки запам’ятовування фактів та дат з історії України навряд чи допоможе лікарю в диагностиці чи лікуванні. А осьрозвинуте логічне мислення, яке підтверджене оцінкою з математики, дуже навіть необхідне лікарю. Поступовість була - вже з минулого року медвиші ввели математику на вибір з хімією третім предметом, тож діти, які готуються на вступ них мали вже рік вчити математику.
Виктория Владимирова
Для Галина: Для лікаря профільним предметом має бути БІОЛОГІЯ!!! Вона не може бути замінена більше НІЧИМ! Ні хімією, ні фізикою, ні тим паче математикою. Третім предметом повинні бути або хімія, або фізика. Лікарю більш потрібна хімія. До чого тут математика? Лікар, який бере інтеграли, але не знає біохімічних процесів у організмі, не знає як який препарат впливає на життєдіяльність хворого, не знає хімічного і фізіологічного механізму такої дії не лікар! Для чого йому математика? Писати статистичні звіти замість лікування? Або розраховувати кількість грошей у "благодійні" фонди у поліклініці?
DOCENT
"розвинуте логічне мислення, яке підтверджене оцінкою з математики, дуже навіть необхідне лікарю." Складайте українську математику та біологію і обирайте ці предмети як ДПА і використовуйте їх же при вступі на медичні спеціальності. Підготуватися до 3 очевидно простіше ніж до 4. А знання з хімії Вам за плечима не носити навіть якщо не буде у Вас ЗНО з хімії. Використаєте ці знання вже під час навчання у ЗВО
Коментувати
Сергій
Батьки закупили підручники для підготовки, які коштують недешево. Діти готуються, а тепер ви взяли та за сім місяців до зно і поміняли екзамени. Що можна про це сказати, нема слів. Ми раді що ви нас прирівнюєте до европи, думаю там за 7 місяців поавила не змінюють.
Сергіц
Ідіотська освіта , скільки можна робити зміни. Скільки мої діти вчаться , стільки постійно щось змінюєте, може бути якась стратегія на довгі роки. А не стрілило в голову взяли та змінили. Видно математику погано вчили.
DOCENT
Для Сергіц: Стратегія на довгі роки: при вступі на лікарські спеціальності має бути ЗНО з 4 предметів, як було ще за радянських часів: 1. Фізика, 2. Хімія, 3. Біологія, 4. Українська. Результат ЗНО з перших трьох для допуску до конкурсу має бути не менше ніж 150. Причому 150- це ганебно низький рівень для майбутнього лікаря. P.S. за радянських часів тільки ті медалісти, які складали вступний іспит з першого предмету (фізика) на відмінно мали право не складати інші іспити і зараховувалися до медичного інституту.
Лариса Новакова
Так и было. Моя одноклассница 9 и 10 класс занималась с репетитором именно по биологии, химии и физике. Плюс не надо забывать, что мы все писали сочинение при поступлении и сдавали экзамены в один ВУЗ! Если кто-то не поступал, то трагедии не было, дети шли работать. А сейчас дети могут подать свои низкие оценки в кучу разных ВУЗов на разные специальности и стать студентами. P.S. Моя подруга поступила в мединститут только с 3 раза, не смотря на папу ассистента кафедры в этом институте и действительно отличные знания по всем предметам.
Коментувати
Вікторія
Шановні українці!!! Я сама лікар і як ніхто часто зустрічала недостатній кваліфікаційний рівень лікаря, проте маючи досвід роботи з американськими лікарями запевняю Вас кваліфікованих спеціалістів і там не багато. Наші діти дуже розумні тільки чомусь у нас говорять про дурнів і під них ставлять клеймо на всіх дітях. Усі іноземні лікарі які приїжджають до нас з думкою що можуть нас чогось навчитися, повертаючись додому в один голос говорять, "Вам би наше обладнання і ви гори зверненте". Достатньо просто дітям відкрити дорогу у майбутнє піднімати карєрно і фінансово. Сьогодні зарплата лікаря нижча за зарплату санітарки яка працює по змінах 1 раз на 3 доби а навчання 500 000 грн за шість років + здача кроку 1 - 1500 $ та 2 - 2500 $ , незаконного тестування (чергове збирання коштів по всій Україні) . От і задумайтесь самі чи може голодний лікар рости кваліфікаційно, тому і працює система хабарів і ніхто не зацікавлений у справжніх реформах. У ринкових відносинах росте розумніший!!!!
Виктория Владимирова
Для Вікторія: +10% !
DOCENT
"Сімейний лікар, який підписав 1 450 декларацій, буде отримувати 17 000 грн (раніше він мав 7 800 грн). " https://www.kmu.gov.ua/ua/news/yak-zbilshilis-zarplati-medikiv-u-zhovtni-moz
Коментувати
я
Шановні, давайте спробуємо хоть щось зробити для дітей, підпишіть петицію.Дайте шанс для дітей отримати спеціальність,яку вони вже давно обрали для себе!!!!ПІДПИСУЙТЕ ПЕТИЦІЮ!
я
їм чужі діти потрібні??вони про себе думають,як кармани понабивати,як ще щось безглузде прийняти, були б мозги таке б не прийняли рішення. на медичні спеціальності потрібно здавати біологію ,хімію або математику.і тоді у дитини є вибір ,а тепер ви своїм безглуздим рішенням дитину цього вибору позбавили....де тут ваша логіка....маєте ввести математику обов"язкове ЗНО поступово?а тут у всіх шоковий стан,чим ці діти завинили,що живемо в такій країні, де кожного дня приймають дурнувати закони?поверніться до людей вже обличчям та почніть перед тим як приймати рішення просто думати.кожного року ви приймаєте для випускників шокові зміни перед здачею ЗНО,чому якщо мали приймати,то чому не 2 роки назад коли ці ж самі діти тоді були у 9 класі,адже саме тоді робили свій вибір,але у нас все робиться самі знаєте через що.
Monaxua
Ви з глузду з’їхали!!! Ви розумієте що ви робите,якась дитина готувала хімію або біологія все життя, а ви зламали їй життя за один закон і ще потім кажете то що математика розвиває логіку, а увас вона є?
Марія
Для Monaxua: А у дитини в школі було тільки два предмети? Як дитина розумна, то встигне підготуватися, а як ні, то вища освіта необов’язкова. Вистачить стогнати, беріться за справу і дійте, вчіться. А то дійшло до ручки, такі лікарі, що звернутися нема до кого, ні фіга не знають. Мова не про математику, чи фізику, а про відповідний рівень, але що то за такі розумні, що вчать два предмети все життя і вивчити не можуть.
Виктория Владимирова
Для Марія: Питання про здоровий глузд! Що потрібно лікарю і фармацевту? По вашому те, що стукне у голову черговому чинуші! Стукне йому сеча у мізки здавати кулінарію на наступному ЗНО, а може орігамі, а ми завзято кинемось до роботи і вивчемо все це на відповідному рівні за 7 місяців до ЗНО. Питання не в математиці, її вивчають усі і годин на неї достатньо (не для повного засвоєння, а порівняно з іншими предметами). Дитина отримує оцінку з математики до атестату, кому до зарізу хочеться її сдавати мали право вибору: або хімія, або математика. АЛЕ, лікарю хімія НЕОБХІДНА, а без математики він проживе. Навіщо так агрессивно НАВ’ЯЗУВАТИ цей предмет? Може тому що циркуль і транспортир коштують дешевше, ніж повністю обладнати кабінети хімії, фізики і біології? Профанація якась!
Коментувати
Олександра
До станного не вірила, що за 7 місяців до ЗНО можуть змінити правила вступу. Сподівалась на здоровий глузд працівників міністерства- марно
kjiflm
І що це ви робите, самі хоть розумієте? Хочете щоб вступали тільки за бабло. Як це тільки хімію або біологію, коли медику треба і те і інше, а математику хіба для пропорцій. Для чого медику інтеграли та матриці.? Моя донька дуже розстроїлась, адже багато сил і часу віддає саме хімії і біології? думайте, перш ніж приймати такі рішення адже це майбутнє дітей?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!