Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів
Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів

Термін «Квоти» визначається Умовами прийому до вищих навчальни закладів України у 2018 році. Квоти встановлюються для прийому за державним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства.

Право на зарахування за квотами – це право вступника, передбачене законом, щодо зарахування на навчання до вищого навчального закладу на основі повної загальної середньої освіти за квотою-1, квотою-2 та квотою-3, що реалізується відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Квота-1

Квота-1 – це визначена частина максимального (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу місць державного або регіонального замовлення (для закритих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2.

Квоти-1 встановлюються вищим навчальним закладом у межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у вищих навчальних закладах (структурних підрозділах вищих навчальних закладів), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених вищих навчальних закладах) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота-2

Квота-2 – це визначена частина максимального (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу місць державного або регіонального замовлення (для закритих конкурсних пропозицій) в уповноважених вищих навчальних закладах, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560.

Квоти-2 встановлюються Міністерством освіти і науки України в уповноважених вищих навчальних закладах у межах двадцяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота-3

Квота-3 – це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана комунальним вищим навчальним закладом, або державного замовлення, наданого за кошти місцевого бюджету, яка може бути використана державним вищим навчальним закладом для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які її здобули в навчальних закладах на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

Квота-3 встановлюється вищим навчальним закладом за погодженням з державним або регіональним замовником для закритих конкурсних пропозицій у межах п’ятдесяти відсотків загального обсягу державного або регіонального замовлення, доведеного цьому вищому навчальному закладу.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році.

Освіта.ua
21.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория
Здравствуйте, хотела бы узнать, общежитие сиротам предоставляется бесплатно или нет?
Яна
Підкажіть, будь-ласка, чи може вступити до ВНЗ дитина Чорнобилю, якій 24 роки на безкоштовне навчання?
Олександра
Доброго дня! Цікавить чи є пільга на вступ на бюджет, якщо я дитина учасника АТО?
Albina Shynkar
Добрий день,підкажіть будь ласка що потрібно робити щоб отримати квоту 3? Які документи для цього потрібні?
Albina Shynkar
Для Albina Shynkar: як цю квоту подавати взагалі? При подачі заявки?
юхимчук
Когда вы сканируете свой аттестат, там видно город вашего обучения. Если он совпадает с городом поступления, то квоту проставит университет сам.
Коментувати
Інна
Які документи можна подати замість довідки про реєстрацію місця проживання для підтвердження ск?Буду дуже вдячна за відповідь
Ірина
квота 3 це переселенці з Донбасу чи ні? І які документи потрібні для підтвердження ????
марина
Дитина інвалыд дитинства до 18 років , склала ЗНО, принесла довідку про тимчаслову непрацездатність. Чи претендує вона на участь у конкурсі за квотою -1 чи на першрчергове переведення на вакантні місця? Інвалідність - цукровий діабет
Юля Михняк
Добрий вечір я інвалід 3 групи які у мене шанси пройти на бюджет в мед коледж ?
Олена
Добрий день!Скажіть,будь ласка,повна сирота,подавати документи в паперовій формі чи електронній?
Artem88
Для Олена: паперова
Коментувати
настя
я внутренне перемещенная личность,есть ли у меня льготы, я из зоны ато,есть ли льготы для переселенцев
настя
Для настя: замахали вже з своїми квотами чесно
савранчук
Для Насти: если у вас временная регистрация офорлена (справка переселенца) в городе поступления, то есть квота-3
Коментувати
Яна
Добрий день. Якщо немає мами то це рахується квотою чи ні? І взагалі статус напівстроти?
Максим
Доброго дня.Якщо немає мами,а є батько,чи буде якась квота для дитини?
Наталія
мій батько учасник АТО, наскільки я знаю то маю право на квоту, заява на вступ подається в паперовій формі, які документи потрібні щоб затвердити пільгу?
DGP
Для Наталія: хто Аам сказав, що Ви маєте право на квоту? На неї має право Ваш батько!
Карина
Діти учасників ато мають квоти при вступі до вищу
савранчук
Для Карини: тільки, якщо він там загинув
Коментувати
Ксенія
Якщо є статус дитини- інваліда з дитинства, то це не в усіх випадках є пільги при вступі? Який перелік тоді захворювань дітей - інвалідів належить до пільгових?
Ксенія
Якщо дитина- інвалід з дитинства, то у який спосіб подавати документи для вступу у вуз? Які є шанси пройти на держбюджет ?
Оксана
Добрий день . Чи мій син матиме пільги, якщо він дитина-інвалід, але не внаслідок катастрофи у Чорнобилі чи бойових дій у зоні АТО? Якщо так , то у якій формі потрібно подавати документи?
Іван
Для Оксана: Дивлячись який інвалід. Якщо інвалід який може не складати ЗНО то має квоту 1 і подача паперова. Якщо ж захворювання не входить до переліку, то пільг немає і подача електронна.
Оксана
Син складав ЗНО і здав досить добре , а захворювання автоімунне
Іван
Немає ніякого значення як він склав ЗНО (те що добре склав молодець, але до пільги то не має ніякого відношення). Треба проконсультуватися з лікарем чи входить захворювання до переліку МОЗ, яке дає право не складати ЗНО. Якщо входить - йдете за Квота 1, подаєтесь паперово, змагаєтесь лише з такими ж квотниками. Оскільки ЗНО склав добре - то за цими балами може й поступати, не складаючи іспити.
Коментувати
Ксения
Доброго дня. Ребенок инвалид 3 группы, ЗНО сдал на 195, 190, 186, есть ли у него льготы и в бумажной или электронной форме нужно подавать документы?
Іван
Для Ксения: Це знає лише ваш лікар. Все залежить від причини інвалідності.
Коментувати
Оксана
Доброго дня! Моя прийомна донька (у нас сімейна форма влаштування - прийомна сім’я) - має статус сироти (її рідні батьки померли). - 1. Якими пільгами вона може користуватисятися до вступу у ВНЗ? 2. Якщо ми обираємо 3 -4 ВНЗ по Україні, то нам потрібно їздити в кожен заклад і подавати заяви в паперовій формі? До якої квоти вона відноситься? (будь ласка, більш детальніше) Дякую)
Іван
Для Оксана: якщо має статус дитини-сироти - це квота 1. В усі виші, куди ви хочете подати документи з квотою 1, вам доведеться зробити це особисто.
Коментувати
Наталія
Якщо не здав одного іспиту чи є шанс потступити з іншими двома?Можливо за спібесідою чи конкурсом???
Іван
Для Наталія: Звісно можливо, якщо ви належите до категорії Квота 1.
Artem88
А з квотою 1 як відбувається вступ? Які умови вступу з нею?
Коментувати
Анастасія
Які пільги або квоти для дитини-сироти?
Женя
Для Анастасія: Ніяких. Тільки після вступу на бюджетне замовлення буде соціальна степендія
DGP
Для Анастасія: Квота-1 - зарахування позаконкурсом.
Іван
Не не поза конкурсом, а все ж таки конкурс серед квотників.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!