Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів
Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів

Квоти встановлюються для прийому за держзамовленням окремих категорій вступників

Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів

Термін «Квоти» визначається Умовами прийому до вищих навчальни закладів України у 2018 році. Квоти встановлюються для прийому за державним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства.

Право на зарахування за квотами – це право вступника, передбачене законом, щодо зарахування на навчання до вищого навчального закладу на основі повної загальної середньої освіти за квотою-1, квотою-2 та квотою-3, що реалізується відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Квота-1

Квота-1 – це визначена частина максимального (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу місць державного або регіонального замовлення (для закритих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2.

Квоти-1 встановлюються вищим навчальним закладом у межах десяти відсотків (але не менше одного місця) та тридцяти відсотків (у вищих навчальних закладах (структурних підрозділах вищих навчальних закладів), які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених вищих навчальних закладах) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота-2

Квота-2 – це визначена частина максимального (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу місць державного або регіонального замовлення (для закритих конкурсних пропозицій) в уповноважених вищих навчальних закладах, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560.

Квоти-2 встановлюються Міністерством освіти і науки України в уповноважених вищих навчальних закладах у межах двадцяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота-3

Квота-3 – це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана комунальним вищим навчальним закладом, або державного замовлення, наданого за кошти місцевого бюджету, яка може бути використана державним вищим навчальним закладом для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які її здобули в навчальних закладах на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

Квота-3 встановлюється вищим навчальним закладом за погодженням з державним або регіональним замовником для закритих конкурсних пропозицій у межах п’ятдесяти відсотків загального обсягу державного або регіонального замовлення, доведеного цьому вищому навчальному закладу.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році.

Освіта.ua
21.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Доброго дня! Моя прийомна донька (у нас сімейна форма влаштування - прийомна сім’я) - має статус сироти (її рідні батьки померли). - 1. Якими пільгами вона може користуватисятися до вступу у ВНЗ? 2. Якщо ми обираємо 3 -4 ВНЗ по Україні, то нам потрібно їздити в кожен заклад і подавати заяви в паперовій формі? До якої квоти вона відноситься? (будь ласка, більш детальніше) Дякую)
Іван
Для Оксана: якщо має статус дитини-сироти - це квота 1. В усі виші, куди ви хочете подати документи з квотою 1, вам доведеться зробити це особисто.
Коментувати
Наталія
Якщо не здав одного іспиту чи є шанс потступити з іншими двома?Можливо за спібесідою чи конкурсом???
Іван
Для Наталія: Звісно можливо, якщо ви належите до категорії Квота 1.
Коментувати
Анастасія
Які пільги або квоти для дитини-сироти?
Женя
Для Анастасія: Ніяких. Тільки після вступу на бюджетне замовлення буде соціальна степендія
DGP
Для Анастасія: Квота-1 - зарахування позаконкурсом.
Коментувати
Олена
Ви не згадуєте про квоти для іноземців, зокрема, біженців. Їх знову не затверджено?
Любовь
Скажіть будь ласка чи має пільги дитина інвалід дитинства
Іван
Для Любовь: Дивлячись який інвалід. Зверніться до свого лікаря - якщо ваше захворювання входить до переліку, який дає право не складати ЗНО то так, ви маєте право на Квоту 1.
Коментувати
Олена
Почему отменили квоты для детей из зоны АТО?
Учитель
Нормальна вступна кампанія. І держзамовлення були оприлюднені на сайтах університетів. Трошки проаналізувати, подумати, а тоді подавати документи. Навіть з балами 108-125 можна навчатися та ще й по держзамовленню. В педагогічних вузах вон недобори, а всі "поперли" в політехнічні ... Програми здебільшого однакові по інформатиці, чи програмних інженеріях.
Света
Для Учитель: госзаказа не было на сайтах вузов,был только ло(лицензионный обьем),а это и контракт и бюджет.Наверное вы в этом году не внимательно анализировали,госзаказ появился только сегодня,это в том году было легче во всем разобраться и было больше бюджетных мест и сайты так не висели.Я второй год занимаюсь поступлением ребёнка и могу сравнить
Іван
Мін. та макс. обсяги держзамовлення були в документі на сайті МОН. Ще з лютого місяця це ні для кого не таємниця (хто вміє користуватися гуглом). Те що вступ.інфо для багатьох вузів не прикріпив цю інформацію - це лише проблеми вступ.інфо, від МОН ця інформація давно оприлюднена.
Андрій Салюк
Романська філологія - держзамовлення від 10 д 15 чол. на бюджет по регіональних вузах. Рекомендовано до зарахування - 0 чол. З правничими спеціальностями, психологами подібна ситуація. Тут не аналізувати треба, а до бабки іти. Ми проаналізували кожну деталь, але там, де минулого року діти проходили на бюджет зі 166 балами, цього року встановили такий собі поріг у 186 балів та анулювали усі держ. місця, якщо не набрали дітей з вищим балом. Моя дитина поступила на бюджет, але я знаю таких, що пролетіли з бюджетом при 185 балах, бо аналізували вступні кампанії минулих років. Не в нашій країні на це розраховувати...
Коментувати
Света
Очень сложно разобраться в этой вступительной компании,сколько будет бюджета выделено по вузам не известно,какие документы подавать по квотам точной информации нет,тоже не понятно по срокам подачи документов,почему нет информации,что не нужно было подавать заявления в электронном виде.Что то узнать можно дозвониться только на горячую линию в мон.Ребёнок сам с этим не справится,хорошо если есть кому помочь.Неужели нельзя сделать подачу документов по квотам в электронном виде,ведь обьездить все вузы,чтобы подать в бумажном виде,это просто не реально и по деньгам и по времени.В каждый ВУЗ нужно 4 фото,ксерокопии паспорта,кода,прописки,документа подтверждающего твою льготу,сертификата,итоги зно.Это не очень дешиво обходится,не говоря уже о том,что в каждом вузе очереди.Спасибо в некоторых вузах подсказывают и помогают,но далеко не во всех.В некоторых вузах,такие дети наверное как обуза,обидно,когда такие дети видят отношение других к себе
Іван
Для Света: Уся інформація є - і по кількості місць, і по пільговим документам, терміни подачі прописані на сайтах усіх вишів. Треба просто вміти читати. На жаль, звісно, цим дефіцитним на сьогодні навиком обдаровано не багатьох.
Коментувати
АБИТУРИЕНТ
Если я отменю заявление, без права подачи на новое, то все остальные заявления, с приоритетами ниже, будут засчитываться?
11
Для АБИТУРИЕНТ: да
Коментувати
Аліна
Десь потрібно вказувати на сільський коефіцієнт чи це буде видно із додатка до атестата про середню освіту?
Учитель
Для Аліна: Довідку у сільській раді треба було взяти. Тепер вже пізно. Велектронному кабінеті загрузити скановану довідку
Коментувати
Таня
Квоти у Держави, як вiдкуп пiльговим категорiям. За рахунок них вони ( наша влада) показують, що дбають про них. А подбати iншим чином (давати достойну пенсiю, допомогу, стипендiю) "не можуть", це ж бюджетнi грошi, шкода. А за рахунок здiбних дiтей будь ласка, грубо порушують Конституцiю i тiшаться, а нашi дiти - звичайнi, розумнi, не пiльговики, Державi не потрiбнi.
Петро
Для Таня: Більш того, є випадки, коли за підписом Шарова університети отримуюють листи щодо прийому за квотою-1 тих вступників, які за цьогорічними Умовами прийому не мають на це права. "Враховуючи виняткові умови... МОН України не заперечує проти прийому документів у паперовому вигляді за квотою-1 вступника такого-то...". От таке ручне управління.
квоты
Здесь должно подключаться НАБУ и проверять коррупционную деятельность министерских делков, которая уже невооруженным глазом видна.
Коментувати
Юлія
може вже досить цих квот! це порушення конституції-всім однаковий доступ до освіти!!! Зараз ще "УРА" селу, а далі що? Вони ж всі вивчаться і з села повтікають, кому там жити? Хочете їх підтримати-підтримайте на сільські спеціальності, або наприклад як хотіли в медвузи хто 3 роки відробить в селі-коеф.1,1-нема питань робіть це,але для жителів села! Не країна а дурдом!
Учитель
Для Юлія: Боже мій, скільки там тих дітей з села. Одиниці. А от олімпіад, МАНів багатенько. А ви не подумали, що здібні діти з села не винні в тому, що в них не має можливості навчатися у розумних вчителів, чи викладачів, проходити курси підготовчі, навчатися в МАНах і т.д.
1
а ви певно,нерозумний вчитель з села? чи може вам не таку зарплату платять,що ви так дітей вчите погано
Андрій Салюк
Діти села мають нормальний доступ до освіти й хто хоче вчитися - вчиться. Цей коофіцієнт - непотрібний. А от МАН цього року - жесть. вчителі пишуть роботи - діти виграють конкурси в МАН. Тупо оплачують курси підготовки - мають додаткові бали. Це - дурдом.
Коментувати
Крістіна
Якщо нема батька,я з багатодітної сім*ї,якісь пільги будуть?
Іван
Для Крістіна: Можливо соціальна стипендія. Уточніть детальніше в деканаті.
Коментувати
ЮЛИЯ
Почему в этом году отменили льготы детям шахтеров? кто-то столкнулся с этим?
Валентина
Для ЮЛИЯ: Дело в том, что специальных условий для вашей категории на этапе вступительного конкурса нет, однако Вы имеете право на перевод на вакантные места гос.бюджета при условии, если не пройдете на бюджет.То есть, Вы подаете заявления, нигде не отмечая это, а вот если не будете нигде рекомендованы на бюджет, то, зачисляясь на контракт, привозите вместе с оригиналами документы, подтверждающие Вашу льготу и не позднее 18 августа будет решаться вопрос о переводе на вакантные бюджетные места по определенному списку категорий.Срок - до 18 августа. Более конкретные даты обозначить невозможно. Причем есть первый и второй список тех, кто имеет право на перевод. Шахтеры во втором списке. Перевод осуществляется тоже в порядке убывания конкурсного балла
Коментувати
Олена
Усі повинні мати можливість отримати освіту на рівних умовах. Хочеш навчатися - вчись гарно у школі і не потрібно ніяких "квот"
Вікторія Зоренко
Доброго дня. Якщо я закінчувала сільську школу, але прописанв у мфсті Київ, для мене діє регіональний коефцієнт?
Учитель
Для Вікторія Зоренко: Ні. Треба проживати в селі
Коментувати
юлія
Член сімї загиблого в ато попадає під квоту?
Іван
Для юлія: Звісно що ні. Має лише право на переведення.
Коментувати
Катерина
Подскажите, есть ли льгота если нет отца(умер)? Спасибо
Клоун Аристарх
Для Катерина: В мене аналогічна ситуація, але пільг для напів сиріт немає
Дійсно
Для Клоун Аристарх: ти - напівсирота, то чому ти Клоун ? Треба серйознішати!! Удачі, Клоун
Коментувати
Максим
Подскажите мне пожалуйста есть ли льгота для детей у которых нет отца?(Родители в разводе)
Аліна
Для Максим: капець! ти дійсно вважаєш, що в тебе нема батька? Те що він з вами не проживає, не означає, що його нема. Буває, що той батько, що не проживає з сім"єю - більше батько, ніж той, що поруч.
Коментувати
Катерина
Всі абітурієнтів, запрошуємо на навчання до Економічно факультету, Чернівецького Національного Університету!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!