Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Затверджено умови прийому на навчання до ВНЗ
Затверджено умови прийому на навчання до ВНЗ

Умови прийому на навчання до ВНЗ містять низку особливостей вступної кампанії у 2016 році

Затверджено умови прийому на навчання до ВНЗ

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Документ вже пройшов державну реєстрацію у Міністерстві юстиції та офіційно оприлюднений Міністерством освіти і науки.

Також наказом МОН затверджено Перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюватиметься з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників та Порядок подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі в 2016 році.

У Міністерстві освіти і науки, звертають увагу абітурієнтів та зацікавлених осіб на низку особливостей Умов прийому на навчання до вишів в 2016 році.

Зокрема, вперше Умови прийому до ВНЗ України охоплюють ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, а набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста в 2016 році відбуватиметься в останнє.

Набір студентів до ВНЗ на всі ступені та освітньо-кваліфікаційні рівні у 2016 році буде здійснюватись за новим єдиним Переліком галузей та спеціальностей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266.

Також закон "Про вищу освіту" передбачає деякі зміни моделі держзамовлення, згідно з якими МОН визначатиме загальну кількість бюджетних місць за спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей. У свою чергу, вищі навчальні заклади встановлюватимуть мінімальні та максимальні обсяги вступників, які вони можуть і готові прийняти. Розподіл вступників по ВНЗ, з урахуванням їх пріоритетів, здійснюватиме Єдина державна електронна база з питань освіти.

Вступники на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти, (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом) подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.

Абітурієнти зможуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти.

Кількість подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийому за державні кошти, обмежуватися не буде.

Також буде змінено розклад вступної кампанії, зокрема, початок прийому заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти відбудеться 11 липня.

Завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходять співбесіди, екзамени, творчі конкурси відбудеться 20 липня, їх проведення – 21 – 27 липня.

Завершення прийому заяв та документів від вступників, які вступають на основі ЗНО відбудеться 27 липня, оголошення рекомендацій на місця держзамовлення – 1 серпня.

Умовами прийому до вишів передбачено, що у межах кожного рейтингового списку вступників за кожною спеціальністю рішенням Кабінету Міністрів України може визначатися гарантований обсяг (до 5 %) місць державного замовлення для пільгових категорій вступників.

Освіта.ua
16.11.2015


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Читайте також
Коментарі
Аватар
Введіть ваше ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Введіть код:
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ліза
Скажіть, будь-ласка, які конкретно документи потрібно подавати при вступі цього року.
Viacheslav Zhovtaniuk
Поясніть будь ласка, як розуміти "Абітурієнти зможуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти." ?????
Михайло
Доброго дня. Розкажіть, будь-ласка, в скільки вузів я можу подавати документи
Ольга
Для Михайло: в 15 вузів,але тільки на 5 спеціальностей,наприклад: історія,фізика,менеджмент,геодезія,лікар,ці 5 професій можеш подати в 15 вузів
Олена
Працюю волонтером у будинку україно-німецької дружби та співробітництва, маю тісні зв’язки із Гете-інститутом в Україні та в Німеччині, а також працюю із багатьма фондами, у яких у діяльності є напрямом у тому числі і співробітництво у галузі студенцтва, культури, освіти та ін. Ніколи не думала, що мій син, складаючи іспит з німецької, та написавши її непогано - всього лише 6 помилок та бал за відкрите питання майже максимальний - отримає настільки низький згідно із таблицею бал, а якщо порівняти з іншими дітьми з такою ж кількістю помилок в англійській, то вийде більше 10 конкурсних балів різниці на користь усіх інших мов. Цей іспит складався як третій і не профільний, маючи за мету як раз конкурувати з англійською, бо інші хлопці за англійську із 12 помилками мають такий самий бал до вступу у ВНЗ. Це обов’язково я розповім як знущання над німецькою мовою, усюди, де працюю, і навіть попрошу аудієнцію у консула ФРН, нехай знають про "дружні" стосунки між нашими країнами. Це ганьба!
Івн
Для Олена: Бал рейтинговий , ніякого відношення немає до інших предметів.
Анастасія
Доброго дня.Допоможіть мені я не розумію в 2016 році можна подавати документи в один а в усі в електроному вигляді чи і в інші можна подавати так документи як і в пріорітетний?
мария
добрий день, хотіла спитати,чи можу я на перекладача подавати документи онлайн?
Азиз
Добрый день. Подскажите пожалуйста правила поступления. В 2001 закончил медицинский колледж младший специалист. В этом году заканчиваю вуз магистр деловод. Решил поступать на провизора, позвонил в приёмную комиссию говорят сдавайте независимое тестирование. Вопрос по существу, имея такой багаж дипломов какое может быть тестирование. Заранее спасибо.
Катя
Здравствуйте! Скажите пжл, нужна ли медицинская справка при поступлении в ВУЗ?
Татьяна
Для Катя: Да обязательно
Лена
в перечнях документов для приема медицинских справок нету, вроде их отменили в прошлом году....
Оля
Так нужна медсправка или нет? Кто точно знает ??
Савіна Наталія
Доброго дня! виникло питання , чи можливо вступити до ВНЗ не маючи серьифіката ЗНО, якщо я випускник 1997 року?
Татьяна
Для Савіна Наталія: Ні
Вова
На сайтах внз для вступу на 1 курс є спеціальності та спеціалізації. 15 заяв - приорітетів подаються на спеціальності чи спеціалізації?
Татьяна
Для Вова: Спеціальності
Максим
Доброго вечора! В мене базова вища освіта за спеціальністю системний інженер. маю намір поступити до ВНЗ за напрямом правознавство. На який курс мене зможуть зарахувати і які вступні іспити мені потрібно здавати чи за співбесідою?
Ростислав
После подачи документов обязательно оставаться на месте проживания или можно поехать куда-то?
Татьяна
Для Ростислав: Можно ехать и отслеживать, через компьютер, а если прошел то перезвонят из ВУЗа
Вікторія
чи обов’язково відпрацьовувати 3 роки, якщо відразу після закінчення медичного коледжу вступити до -вищого навчального закладу за медичною спеціальністю, -до вишу на не медичну спеціальність, -до іншого профтехучилища
Нужна Добейся
чи у цьому році будуть брати молодших спеціалістів на 3-й чи 2-й курс унівирситету?
Тетяна
Чому в перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням творчих здібностей не включено спеціальність О15 - Професійна освіта:дизайн
Христина
Я так розумію, що маючи 1 вищу я можу за 1 рік отримати 2 вищу, чи справді це так, і що потрібно здавати для вступу знову на фізичний (від слова фізика) факультет?
Оксана
Для Христина: Доброго вечора. Як представник фізичного факультетут, даю відповідь на Ваше запитання. Так, ви маєте змогу отримати другу вищу освіту за рік, за спеціальностями фізик-математик, фізик-інформатик ну дивлячись що Вам потрібно. Для вступу Вам потрібно здавати тести з фізики. Поступаєте Ви по диплому бакалавра.
Диана Кравченко
Молодшим спеціалістам потрібно здавати ЗНО?щоб і ти на вище?(зараз останій рік навчаюся на фармацевта,в 2016 хочу вступати на провізора на заочну форму навчання).
Іліна
Для Диана Кравченко: ні, не треба
iryna
Чи будуть рівневі тести з ураїнської мови та математики?
Учитель
Для iryna: ні
Студент
Буде один рівень - поглиблений!!!
Ольга
Ці всі принципи зберігаються в умовах вступної кампанії? http://znoclub.com/novyny/797-vstup-2016-shcho-treba-znati-abiturientu.html
Тарас
Ви не завершили- "..., помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому... Сума коефіцієнтів дорівнює одиниці." Далі рахувати.
***
Для Тарас: дякую, дойшло. Але це означає, що коефіцієнти на зно стануть ще меншими? Тобто знов іде ще більше нівелювання кожного балу зно?

Щоб отримувати першим
всі новини від «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть
«Подобається»

Дякую,
не показуйте це мені!