Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Затверджено умови прийому на навчання до ВНЗ
Затверджено умови прийому на навчання до ВНЗ

Умови прийому на навчання до ВНЗ містять низку особливостей вступної кампанії у 2016 році

Затверджено умови прийому на навчання до ВНЗ

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Документ вже пройшов державну реєстрацію у Міністерстві юстиції та офіційно оприлюднений Міністерством освіти і науки.

Також наказом МОН затверджено Перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюватиметься з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників та Порядок подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі в 2016 році.

У Міністерстві освіти і науки, звертають увагу абітурієнтів та зацікавлених осіб на низку особливостей Умов прийому на навчання до вишів в 2016 році.

Зокрема, вперше Умови прийому до ВНЗ України охоплюють ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, а набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста в 2016 році відбуватиметься в останнє.

Набір студентів до ВНЗ на всі ступені та освітньо-кваліфікаційні рівні у 2016 році буде здійснюватись за новим єдиним Переліком галузей та спеціальностей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266.

Також закон "Про вищу освіту" передбачає деякі зміни моделі держзамовлення, згідно з якими МОН визначатиме загальну кількість бюджетних місць за спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей. У свою чергу, вищі навчальні заклади встановлюватимуть мінімальні та максимальні обсяги вступників, які вони можуть і готові прийняти. Розподіл вступників по ВНЗ, з урахуванням їх пріоритетів, здійснюватиме Єдина державна електронна база з питань освіти.

Вступники на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти, (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом) подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.

Абітурієнти зможуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти.

Кількість подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийому за державні кошти, обмежуватися не буде.

Також буде змінено розклад вступної кампанії, зокрема, початок прийому заяв та документів на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти відбудеться 11 липня.

Завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходять співбесіди, екзамени, творчі конкурси відбудеться 20 липня, їх проведення – 21 – 27 липня.

Завершення прийому заяв та документів від вступників, які вступають на основі ЗНО відбудеться 27 липня, оголошення рекомендацій на місця держзамовлення – 1 серпня.

Умовами прийому до вишів передбачено, що у межах кожного рейтингового списку вступників за кожною спеціальністю рішенням Кабінету Міністрів України може визначатися гарантований обсяг (до 5 %) місць державного замовлення для пільгових категорій вступників.

Освіта.ua
16.11.2015


Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Читайте також
Коментарі
Аватар
Введіть ваше ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Введіть код:
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Азиз
Добрый день. Подскажите пожалуйста правила поступления. В 2001 закончил медицинский колледж младший специалист. В этом году заканчиваю вуз магистр деловод. Решил поступать на провизора, позвонил в приёмную комиссию говорят сдавайте независимое тестирование. Вопрос по существу, имея такой багаж дипломов какое может быть тестирование. Заранее спасибо.
Катя
Здравствуйте! Скажите пжл, нужна ли медицинская справка при поступлении в ВУЗ?
Татьяна
Для Катя: Да обязательно
Савіна Наталія
Доброго дня! виникло питання , чи можливо вступити до ВНЗ не маючи серьифіката ЗНО, якщо я випускник 1997 року?
Татьяна
Для Савіна Наталія: Ні
Вова
На сайтах внз для вступу на 1 курс є спеціальності та спеціалізації. 15 заяв - приорітетів подаються на спеціальності чи спеціалізації?
Татьяна
Для Вова: Спеціальності
Максим
Доброго вечора! В мене базова вища освіта за спеціальністю системний інженер. маю намір поступити до ВНЗ за напрямом правознавство. На який курс мене зможуть зарахувати і які вступні іспити мені потрібно здавати чи за співбесідою?
Ростислав
После подачи документов обязательно оставаться на месте проживания или можно поехать куда-то?
Вікторія
чи обов’язково відпрацьовувати 3 роки, якщо відразу після закінчення медичного коледжу вступити до -вищого навчального закладу за медичною спеціальністю, -до вишу на не медичну спеціальність, -до іншого профтехучилища
Нужна Добейся
чи у цьому році будуть брати молодших спеціалістів на 3-й чи 2-й курс унівирситету?
Тетяна
Чому в перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням творчих здібностей не включено спеціальність О15 - Професійна освіта:дизайн
Христина
Я так розумію, що маючи 1 вищу я можу за 1 рік отримати 2 вищу, чи справді це так, і що потрібно здавати для вступу знову на фізичний (від слова фізика) факультет?
Оксана
Для Христина: Доброго вечора. Як представник фізичного факультетут, даю відповідь на Ваше запитання. Так, ви маєте змогу отримати другу вищу освіту за рік, за спеціальностями фізик-математик, фізик-інформатик ну дивлячись що Вам потрібно. Для вступу Вам потрібно здавати тести з фізики. Поступаєте Ви по диплому бакалавра.
Диана Кравченко
Молодшим спеціалістам потрібно здавати ЗНО?щоб і ти на вище?(зараз останій рік навчаюся на фармацевта,в 2016 хочу вступати на провізора на заочну форму навчання).
Іліна
Для Диана Кравченко: ні, не треба
iryna
Чи будуть рівневі тести з ураїнської мови та математики?
Учитель
Для iryna: ні
Студент
Буде один рівень - поглиблений!!!
Ольга
Ці всі принципи зберігаються в умовах вступної кампанії? http://znoclub.com/novyny/797-vstup-2016-shcho-treba-znati-abiturientu.html
Тарас
Ви не завершили- "..., помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому... Сума коефіцієнтів дорівнює одиниці." Далі рахувати.
***
Для Тарас: дякую, дойшло. Але це означає, що коефіцієнти на зно стануть ще меншими? Тобто знов іде ще більше нівелювання кожного балу зно?
Тарас
Що в Умовах головне ? Як рахувати конкурсний бал і що це таке. По Умовах 2015 року його рахували в протиріччя недолугій, зміненій частині 6 статті 44, п.4,ч.5 ЗУ "Про вищу освіту" хто, як хотів ( КПІ нарахувало 217 балів вступнику, правильно, згідно Умов, але не по закону, по якому максимальні КБ=200 могла мати особа з 200 балів за атестат, по 200 балів за всі три сертифікати, К= 0,05 за о/у та п/курси, чого не було ні в кого). Хоч це не вплинуло на загальний рейтинг вступників, але... Тепер в проекті Умов 2016 знову це повторювали. Але в затверджених Умовах 2016 цього вже немає (прочитайте, що таке конкурсний бал, немає додаткових балів, К всіх=1). Тобто, в Умовах 2016 вже не порушується Закон, розбиратись з ним і рахувати КБ перекинули на ВНЗ. І тут знову почнеться, кожен по-своєму, а МОН писатиме тупі рекомендаційні листи, але крайнім не буде. Треба одне - ЗА ПРОПОЗИЦІЄЮ МОН ЧЕРЕЗ КАБМІН ТЕРМІНОВО ВНЕСТИ ЗМІНИ В ЗАКОН - ПОВЕРНУТИ СТАРУ Ч.6 СТ.44, ЗМІНИТИ П.4 Ч.5 -ОКРЕМО о/у і п/к
***
Для Тарас: Що ви маєте на увазі: немає додаткових балів?конкурсний бал – сума балів вступника, до якої входять результати вступних випробувань, та інших показників, що обраховується відповідно до цих Умов та правил прийому до вищого навчального закладу для осіб, що вступають для здобуття відповідного ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) вищої освіти;вага бала за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України) перелік секцій яких відповідно до напрямів підготовки при вступі до вищих навчальних закладів для здобуття ступеня бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) (наведено в додатку 5 до цих Умов) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу (додаток 4) на природничо-математичні та...
Татьяна Стелина
"Абітурієнти зможуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти" То есть количество ВУЗов не ограничено 5?
Тарас
Для Татьяна Стелина: Так .Можна на одну спеціальність подати в 15 ВНЗ, чи в комбінації, в КПІ на 5 спеціальностей, - наприклад, 7 заяв ( три в різні інститути на одну).
Татьяна Стелина
Радует, что выбор расширился, потому что в одном вузе вряд ли наберется 3 специальности по одному направлению. и выбираешь лишь бы что
Денис Тимощук
я прочитав ці умови і так зрозумів хто має подавати документи в електронній формі,а хто в паперовій
Владислав
Для Дениса зі співчуттям: Вступники на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування на основі повної загальної середньої освіти, подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.
Тарас
Для Владислав: Всі в електронній, крім шахтарів.
Алина Михайленко
Скажите пожалуйста,я в прошлом году закончила колледж по специальности товаровед,нужно ли мне сдавать ЗНО для поступления на 3-й курс?!

Щоб отримувати першим
всі новини від «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть
«Подобається»

Дякую,
не показуйте це мені!